Firemnímu nováčkovi, tzv. hackerovi - počítačovému pirátovi se při práci s počítačem v jedné významné korporaci povede něco téměř nemožného - nabourá se do databáze bedlivě střeženého podnikového superpočítače. Přitom náhodně objevuje výborně promyšlenou machinaci, která může vést až k vážnému ohrožení životního prostředí. FBI je mu v patách, ale jeho hlavním nepřítelem je duševně nemocný superprogramátor. Stvořen k zločinu nedává nic v sázku. Mladý pirát a jeho přátelé zahajují bitvu v počítačovém prostoru - za svoji záchranu a odvrácení světové katastrofy... (oficiální text distributora)

O´Neill

Nebezpečná hovadina. Herecké výkony pokud se dá říct, že tam nějaké byly, nestojí za nic. Scénář taky moc neoplývá kvalitou, a celkově je to nudné skoro jako Antikrist. ()

Aelita

Jak to říká Shadwell: Yeah Yeah Yeahs ! Mým zločinem je zvědavost. Žádné dobro a zlo není, je jen zábava a nuda. Jo, cítím se trochu jako Bůh - řekl satelit na orbitě. Ne, já se cítím jako Bůh - řekl internet. Ne, já se cítím jako Bůh - řekl Bůh. Ne, já se cítím jako Bůh - řeklo si Já, protože nebyl nikdo, kdo by vůbec byl. A Já také není - řeklo si Já a zapnulo si telku. Hackeři, piráti a anarchisti všech zemí, spojte se! Hranice jsou jen dočasné a relativní a kulturní a intelektuální informace patří všem a nikomu. Hraj s nejlepšími, umři jako poslední. ___ Duch 90´ jak na dlani a operating system shell jako Grid v Tronu. ()

Phos4rus

Pokud to mam brat s nadsazkou-je to blbost. Pokud to mam brat realne, je to totalni blbost. Vse co se ve filmu ukazuje jako hack je nesmirne smesny. !Ti co nevideli, nectete dal! To co me dokazalo opravdu rozesmat je jen to, jak pikolik prinesl panu senatorovi kreditku{zlatou American Express] a v klidu mu ji rozstrihl. ()

Dannysek4U

Angelina Jolie s kratkejma vlasama? No to mi ho vyjmete. JInak prumernej, spis hloupej bijak, kterej rozhodne nevypada jako z roku 1995, ale smrdi spis osmdesatejma letama. A jestli chcete videt ANgelinu fakt ve sracce, oddejte se Cyborgovi 2 ()

matrosh

nechtěně velice vtipná slátanina z retro atmosférou, ve které se partička "ultrasexycool!" hackerů pomocí barevných obrázků nabourá do každého systému ()

kvasiva

Určité kouzlo v sobě tenhle film má. Úsměvné (možná) začátky Angie :) a celkově se mi to jistým způsobem líbilo. ()

PeterNet

Celkem působivý film. Nevím který primitiv kutil český název, ale budiž. Angelina Jolie v celkem atypické roli. Určitě zajímavý film pro toho, kdo se rád rýpe v PC. "Já jsem Bod mrazu..." ()

Jizni Tlapa

"Zahrávej si s nejlepšíma, stejně umřeš s ostatníma"! Manželský pár, sympaťák Miller a (ještě ne tak sexy) Jolie ve svých nejnetradičnějších rolích, které Vás zavedou do tajů "hackers crew" .-), kde ne-jen hlavní dvojice má charisma na rozdávání, ale i vedlejší role jsou plné překvapení v podobě J.Bradforda, R.Santiaga a hlavně "slizouna" F.Stevense, který je v "síti" a na "skejtu" jako doma.--) "Jak ses tam naboural? Z domova. Z domova? Jsi ztracenej. FBI tě dostane!!" Perfektní dialogy a hlavně úžasný český dabing, který nesráží nic na výsledném hodnocení! "Hákujte planetuuuuuuu"!!!! Entruju 100%%%%% ()

lennyd

Už když byl malý, tak se Dade Murphy (Johnny Lee Miller) zabýval hackováním počítačů - ale tenkrát byl dopaden a odsouzen k zákazu přibližování se k jakýmkoliv počítačům až do osmnácti let. I nyní si dává velký pozor, a jediným serverem kam se probíjí je místní kabelovka. Jenže nemůže tušit, že jeden z jeho přátel se dostane do serveru velké nadnárodní společnosti, a objeví zde spiknutí šéfa bezpečnosti, nebezpečného Eugena Belforad (Fisher Stevens). A tomu útoky mladých hackerů přicházejí právě vhod, protože na ně může hodit všechnu svoji nezákonnou činnost - jenže když se hackeři celé planety spojí, nic proti nim nezmůže ... Na film je třeba se dívat s hodně hodně velkým nadhledem (zvlášť pokud o problematice něco víte), protože vlastní hackování se zde skládá (kromě ježdění na kolečkových bruslích) v prolétání serverů ve stylu Descentu a nejzabezpečenější server ze všech je chráněn superheslem "god". Taky mě dostávaly přezdívky "hrdinů" - zvlášť v českém dabingu naprosto dokonalé ("Tak ty jsi Kyselina? A ty Bod mrazu?"). Takže víceméně jediné, proč si film člověk zapamatuje je první větší role Angeliny Jolie (a mimochodem vypadá hrozně) a naprosto šílená role Matthewa Lillarda... ()

Pavlínka9

Koukat na tenhle film v roce 2014 pro mě bylo docela náročný :D :D Chápu, že to byl hodně veliký extrém - ať už se to týká oblékání a celkově navození atmosféry skvělých a nejlepších hackerů na světě, ale bylo to strašný :D :D Sexuálně nabitá Jolie, která tam sváděla svého "manžela" a všechny ty nové technické vymoženosti a příšerné oděvní kreace :D Nejlepší pro mě byl Matthew Lillard, který pro mě "vyčníval" nade všechny :) Ale je to fakt hrůza :) Nikdy více, i když vidět to o 10let dříve,tak by to v pubertě jistě byla jiná podívaná. ()

VanTom

Objektivně za ** pro naprostou nesmyslnost dění (potápění tankeru softwarovým virem), jenže mě ta hollywoodem senzačně pokroucená podoba "vodvázaný" mládeže, její zábavy, počítačového slangu a samotného hackování jako jízdy po informační dálnici (nebo tak něco) hrozně fascinovala. Je to už dvacet let, v té době jsem vyrůstal, a tak mne nemohl nenadchnout také nadupaný soundtrack (The Prodigy, Stereo MC's, Orbital). ()

silent cut

Co je to kult? Nevím přesně, ale pro mne do této indiferentní škatule zapadají právě Hackers. Proč? Protože když třináct let starý film o počítačích je i dnes sexy... Protože Angelina nakrátko... Protože je to vtipný... protože se to nebere vážně... protože i dneska je ta banda stylovější než všichni experti a mečouni... A už jsem zmínil Angelinu? ()

Specs

Hlášky: Kate Libby: - " 'Bůh dal chlapům větší mozek než psům, aby neolizovali ženskejm nohy při zahradní slavnosti.' - Ruth Libby." učitel: - "Nevím, jestli je tvá matka významný autor 20. století." Kate Libby: - "Prodalo se 2 miliony výtisků její poslední knihy." & Kate Libby: - "Doufám, že nehackuješ tak, jako píšeš." & Kate Libby: - "Nikdy neposílej ženskou udělat chlapskou práci." ()

Pecival odpad!

Znám hodně informatiků..... vlastně znám víc informatiků než bych si přál, ale buď naše vysoké školy neoplývají "génii" objímající monitor nebo je tento film trochu zcestný :) Neříkám, že jsem (přes svoje IT vzdělání) nějaký guru v hackování (web mě nikdy moc nebral), ale při útocích v podobě kdy banda smradů zuřivě buší do klávesnice a cosi se stane sem se opravdu nehorázně tlemil... ()

solskjaer

Ohromná blbost. CO mě udivuje a nad čím sem se fakt pozastavilje přítomnost JOLIE v takové opravdu béčkové kravině! ()