Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

Hanes88

Toto pokračování Kurýra bylo pro mě velké zklamání. Už co se týče děje to nebylo vůbec originální. A ohledně těch blbostí, které prostě nikdo nedokáže udělat, jako že vytočí auto a odhákne bombu, to už ani vůbec komentovat nebudu. Po skončení filmu jsem byl dokonce naštvaný, protože jsem se na tuto dvojku velice těšil. 35%. ()

Prochy38

V pořadí druhá kurýrovina a já jsem spokojen stejně jako předtím. Alespoň někdo nás dnes zásobuje pořádnými akčními filmy, když je teď moderní dělat komixové, které jsou trochu jiné. J. Statham skvělý jako vždy. Je to jednoduché, svižné, parádní akční scény s výbornou hudbou. K tomu nádherná A. Valletta s neuvěřitelně sexy K. Nautou. Fakt se na to dobře dívalo. Člověk musí brát s rezervou vše, co se tam děje a zvláště závěr s tím virem... Ale čert to vem. Já si šel pro pořádnou porci akce, a tu jsem taky dostal. ()

Paldiny

Frank Martin zmenil auto, kontinent aj hlavný pracovný pomer. Po novom vozí boháčovho synátora zo školy a nedostupnosťou provokuje jeho ženu. USA má na toto pokračovanie jemu vlastný vplyv, čím sa do deju vkráda únos dieťaťa, vlajka, na ktorej sa zvezie samotný hrdina a ako inak záchrana sveta. Akýkoľvek moment prekvapenia, ktorý v minulom dieli predstavoval ženský balík, sa z príbehu vytráca, čím zostáva druhý Kuriér iba prehliadkou akčných pasáži s pofidérnou zápletkou. Uchopenie akcie dopláca na vlastnú samoľúbosť, film si je sebou viac istý než ktorýkoľvek agent 007. Okrem účelovo prestrelených momentov má v repertoári vydarenú choreografiu, niekoľko zábavných súbojov a dobre natočených naháňačiek. V pokračovaní rovnako boduje Jasonova charizma, sexepíl a pomerne ostré súboje volajúce po neprístupnejšom ratingu. ()

Foxhound#1

Po docela seriozní jedničce je toto řádně ulítlé pokračování, místy až moc cáklé a až moc digitální. Na druhou stranu to byla zábava včetně té drsně vyhlížející kopie Kate Beckinsale. ()

Macik

Dámy a pánové,tenhle film mě stál 80,-Kč a 80 minut mého života.. Vše bylo o.kej do té doby než frank odstranil přímo bondovsky bombu z podvozku jeho fára.. No a pak to začalo.. Celý kino se smálo a to nejen při scéně s opilcem v uličce... Co mě ovšem naštvalo byla použitá píseň ze Sin City... To kapánek přepískli hošani,ne?Aspoň že ty souboje byly nápaditý a parádně natočený.. Jinak zkrátka a dobře jednička byla COOL ale tohle byla BLBOST.. ()

fastum

Tohle se mi opravdu nelíbilo.. Můžu se podívat na stovku lepších akčních filmů tak proč se zatěžovat s tak neoriginální a podprůměrnou parodií? ()

Zombi

Stupidní scénář, vošklivá záporačka, nevýraznej záporák a debilní digitální scény s autem a letadlem. Na druhou stranu výbornej Statham, skvělý bitky (hadice vede) a slušný střílečky plus nezničitelný audi, tak nějak se to vyrovná a vidím to na průměr, ovšem o proti trojce to je na oskara. ()

lareinna

Čo sa týka dvojky, nemôžem si pomôcť.... ale Kate Nauta, ktorá si chodí polonahá po ulici s búchačkami v ruke a len tak vyprázdni zásobník do policajného auta a ide ďalej akoby nič - bola to dosť trápna scéna - okrem toho, že Kate vyzerala dosť anorekticky, vyzerala aj odstrašujúco. A to ako mu oblizla tvár až po oko :-) už bolo na mňa dosť :-) Inak záverečná scéna s lietadlom..v tej chvíli som nevedela, či to Leterrier myslel vážne..asi videl málo reálnych dokumentov..pri takom páde lietadla by nevylovili s vody ani jednu živú dušu, ale oni sa v pohode bili ďalej..aj keď trosky lietadla už klesajú na dno..no proste Jason je ako Macgyver...furt niečo vymyslí :-) ()

Ollie235

Oproti prvnímu dílu jistý krok dolů. V akčním žánru ale stále solidní průměr. Statham je v nakopávaní zadků opravdový mistr a lepší volba by se pro takový film hledala těžko. Co mi tady skoro až překáželo byly ty ženský, hezký? - jasně, ale trochu mimo. ()

Milky.

Akční videoklip bez výrazné hudby s na hlavu padlým scénářem (pokud vůbec nějaký existuje) a špatnými CGI. I přes všechnu hloupost se na to ovšem dobře dívá pokud máte v hlavě půl flašky Cinzana. ()

Sochorisko

Scény jako boj s požární hadicí nebo několikametrový skok s autem z baráku na barák mi daly docela zabrat abych si neřekl "no jasný" .. Když se chce ale člověk kouknout na nějakou akční volovinku a přijde mu tohle pod ruku, tak zklamaný určitě nebude.. Ještě bych si trochu chtěl postěžovat na "useknutý" konec, který by mohl být o 5 minut delší.. ()

El Loco

Kuriér sa oproti prvému dielu zmenil... Bohužiaľ k horšiemu. Do popredia sa dostáva akcia a príbeh je zašliapnutý do zeme. Silne mi to pripomína XXX. Ešteže tvorcovia neprišli o Jasona Stathama, kombinujúceho v sebe vlastnosti, ktoré ho robia tou pravou akčnou star. Totálne ho žeriem. Je cool ako Bruce Willis, rýchly ako Jet Li, silný ako The Rock a dokáže improvizovať ako Jackie Chan. Vynikajúca bola hlavne scéna á la hongkongské akčňáky z 80-tych rokov, kde vypráši tlupu banditov s požiarnou hadicou. ()

kecinzer

Tenhle film byl jeden velký LOL. Dá se na to koukat z několika úhlů. Z pohledu kvalitního akčního filmu je to celkem porpadák, ovšem z pohledu science-fiction komedie je to neopakovatelný zážitek. Tento film strčí hravě do kapsy nejednu dobrou komedii :). Pokud tato hodnocení sečteme, máme **, protože se mi ale líbíla jednička, dávám ***. ()

Laku

Pořádná mizérie. Mohlo by se zdát, že udělat pokračování akčního filmu, kde jde v první i poslední řadě o formu nežli o obsah, by nemuselo být až tak těžké. Stačilo by vhodně namíchat stejné ingredience jako v celkem povedeném prvním díle. Zde se to tvůrcům příliš nepovedlo... Pomalý a nezáživný rozjezd, střídají nezáživné akční sekvence (až na pár výjimek). Do toho všeho ještě mizerně provedené digitální triky, kterém dominují sekvence jako vyšité pro nějaké parodie (obávám se, že zde o parodii opravdu nešlo :). Do toho všeho šílená sexistická vražedkyně, která působí neuvěřitelně komicky. Naštěstí je tu stále Frank v podání Jasona Stathama a potěší i přítomnost songu z Sin City traileru. ()

Strike

Slabší než jednička, ale stále akční film, který nenudí a příjemně odsejpá. Corey Yuen vytvořil skvělé akční scény, které Jason v poklidu fyzicky zvládl. Jen je škoda, že scéna z hadicí je totožná jako v Romeo must die, i když není špatný poznatek, že Jason zvládne to co Jet li. Jinak super auta, super baby a hlavně skvělý Jason Statham, který je asi nynější nějvětší akční hvězdou¨nepocházející z Asie. Bohužel vše kazí přiblblý scénář (a vněm zbytečný francouzský detektiv - i když měl pár dobrejch frků) a špatné triky - to letadlo na konci, to byla nevídaná hrůza. P.S. Potěšili frky připomínající první díl ()

DavidBeko

Vynikajúci akčný film na rovnako dobrej urovni ako bola aj jednotka ak nie ešte lepší. Nechybali naháňačky na aute, zbrane, kopance, skoky,... Akurat sa nesmiete moc zamyšlať nad tým že niektoré scény nie su realne :) ()

Nightbreed

Strašne nadsadená a stupídna kravina ktorá ma strašne iritovala. A debilnejšie vysvetlenie únosu by som nenašiel ani keby som si pozrel film od Bolla. ()