Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

altaica

PRO MUŽE:Začátek je luxusní střílečka. Drobným nedostatkem je, že těch pár mrtvejch jsou křiví policajti. Bouchačka by měla být doma pěkně pod zámkem, zvlášť, když má chlap doma aplégra, kterej je pěkně stupidní zasran a ještě větší hovado má za kamaráda. Kámoš nejen, že krade jak ruská straka, ale ještě po vzoru Johna Waynna pustí včelku do nevlastního fotra. Ne snad, že bych to nechápal, Roden je tam skutečně kripl všech kriplů, jenže, jenže je to z té bouchačky, co už dlouho neměla být v našem světě. Takhle rychle hoří koudel u pr*ele tomu, kdo je neopatrný. Musí fofrem najít toho spratka i tu stříkačku. Nejlépe obojí najednou. Malého oplácaného retarda. ale začíná hledat i policie a mafie. Život závisí jen na tom, kdo bude rychlejší. A že mentál ten kvér vytahuje každou chvíli, ještě, že těch nábojů je pomálu. Drsné, rychlé, akční a místy i trochu napínavé. Milovníkům akčních filmů doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: S dětmi z rozvrácených rodin je prostě kříž. Malí neposedové nemívají problémy jen v rodině, pokud se tedy prostředí kde nedostanou pravidelně nažrat, ale pravidelně jsou řezaní jak žito dá nazvat rodinou. Smůla je, když nový taťka patřil k mafii, je smažkou k pohledání a hodný hošík vezme kvér do praciček ve chvíli, kdy tatík bacá maminku. Nožičkama do bříška. To nemají malí retardi rádi. To pak dochází k celé řadě situací, které je lepší vidět ve filmu než u sousedů, nebo ,bože chraň, u vás doma, madame. Nevidím nic, co by vás mohlo zaujmout. Nechte svého chlapa si to v klidu užít a raději sáhněte po nějaké hodnotné knize třeba od paní Austinové, nebo pana Hausmanna. ()

departed

Osobitá gangsterka, která ani na chvíli nepolevuje a neustále překvapuje, hlavně pak konečným rozuzlením, který navíc považuju za brilantně natočený. Tenhle styl mi sedl. ()

Honzin10

Už hodněkrát jsem se setkal s pojmem "overproduced", je často slyšet hlavně v souvislosti s muzikou, ale jsem si jistej, že je možný jej aplikovat na jakoukoliv rovinu lidskýho bytí. Nikdy jsem nebyl příliš schopnej rozlišit mezi tím, co je komplexní, efektní, okázalý a nebo co už je právě "overproduced". Stejně jako historie, tak mnohý recenze jsou psaný vítězi a po přečetní zdejších komentářů o kulervoucích, invenčních a super nápaditých scénách jsem byl plně připraven nechat se pohltit epickýma akčníma scénama, který pro film, jakožto médium, znamenaly minimálně to co Matrix. Mám ale dojem, že jsem se asi opět spletl. První věc, která mi totiž přišla na mysl už během úvodních titulků, bylo právě tohle do češtiny snad ne úplně přeložitelný slovo "overproduced". Titulky často klamou tělem, tak uvidíme, co bude dál. Bohužel... V životě jsem snad nedokoukal přeplácanější a hnusnější film. Všechny ty rádoby kůl rozmazaný a rozklepaný prolínačky jak vystřižený z první prezentace powepointu každýho študátaka druhýho stupně. (Co proboha byla ta část v parku?). Ale dobře, film je už 16 let starej a možná byl svýho času svěžím vánkem na poli akční zábavy. A i když zmíněnej Matrix i o dvě dekády později pořád drží krok, co se akčních scén týče, jsem v případě Running Scared ochotnej přimhouřit oči, ale co ten scénář? Když už se zdá, že film nemůže být víc wtf objeví se na scéně (totálně out of place, možná spinoff?) dva sériový pedofilové, kteří našim protagonistům nedají ten šťastnej konec jen tak zadarmo. Když naši protagonisti úspěšně pokoří dvojici pedofilů čeká je devátý kruh pekelný v podobě neonově roztříštěnýho úsměvu přímo z voleje, skoro jako vystřiženýho ze Sin City (v tom nejhorším slova smyslu), aby se vzápětí ukázalo, že nic není tak jak se zdá a ta jediná věc, která tenhle film jen malilinko povznášela nad úroveň podprůměrný taškařice se ukázala být jen jako (mluvím tady teď o tom, že hlavní protagonista byl vlastně taky tak trochu hajzl, ale ne tak úplně, jen se dostal ke špatný partě. Prostě klasickej příběh o tom, jak překonat vlastní náturu. Svět prostě vždycky není úplně černobílej. Jenže nebyl, týpek je totiž tajnej agent, takže vlastně nic z toho, co dělalo tenhle film aspoň trochu zajímavým, se vlastně nikdy nestalo). Když už jsem to s tímhle filmem vzdal úplně, chtěl mě ještě naposledy zmást a strhnout na svou stranu. Ty ťuldo, opravdu sis myslel, že tohle skončí happy endem jako všechny ostatní americký filmy z první dekády 21. století? Tak to ses spletl. Paul Walker totiž umřel! Ale pak neumřel a zase se vrátil. On umřel jen jako, ty magůrku! Bylo s tebou právě vypečeno! Protože v USA je všechno sluníčkový. A i film, kde lidi znásilňujou malý děti po tuctech a Paul Walker žere puky, musí přece dopadnout sluníčkově. Žádný traumata. Žádný jizvy. Žádný modřiny. Konec dobrý, všechno dobrý. Možná jsem až příliš investovanej do obyčenýjo akčnáku z 2006. Ale.. 77% vždyť to je sakra hodně. Jak je možný, že Petr Pan má v tom případě jen 64%? Existuje spravedlnost? Ale jak s oblibou říkám - "na světě není nic lepšího nežli unexpected Karel Roden" (quote me on this). Za něj jsou ty dvě hvězdičky. () (méně) (více)

LukeSharp

Tak to byla síla.Walker není zrovna můj favorit a tak jsem doufal už jen tak z principu,že natočí nějakou kravinu a zase se na dlouho odmlčí.O to více jsem byl překvapen když mě film doslova ''přikoval'' do křesla.Něco takového už jsem dlouho neviděl.Je to něco jako Crash se svým stylem ten udělá tohle,ten pak potká tamtu,tamta zabije toho,který je synem toho prvního atd.Tady je to podobné,osudy všech se navzájem prolínají,ale narozdíl od Crashe je Running scared podán v hodně brutální formě s hodně temnými situacemi.Taková scéna u manželského ''sick fuck'' páru,se opravdu jen tak nezapomíná.Velká podívaná,velké překvapení a velké plus pro Walkera,kterého ted nebudu podcenovat(dokud zase nenatočí něco debilního).85% ()

Marat

Škoda, že si režisér neodpustil scénu na ledě na stadióně. Jinak bych hodnotil plným počtem. Ve filmu se mi líbila časová nekontinuita, která sice se v pár snímcích již objevila, ale tady byla podle mě svým způsobem originální ()

HonzaCZ

Myslím, že jsme se nemuseli dozvědět, že to byl tajnej polda a už vůbec ne, že pohřeb byl jen divadlo... Ale jinak to snad nemělo chybu - zajímavý příběh, skvělá kamera a efekty, a v neposlední řadě i herci - hlavně Karel Roden potěšil. ()

R.O.man

Pri tomto filme ma oslovil predovšetkým zaujímavý dej. Od prvej minúty až do záverečného sentimentu je film nadupaný akciou, bez nejakých otravných hluchých minút a ozdobený výbornými hereckými výkonmi Paula Walkera a malého "rusáka" Camerona Brighta, ktorý so svojou hereckou kariérou ako keby šiel po vyšlapanom chodníčku Haleyho Joela Osmenta. A keď k tomu prirátame aj Karla Rodena (znova záporák), o "zábavu" je postarané. A toto že sa točilo v Prahe? Tak klobúk dolu, zamaskované je to dokonale. To nie je ako Hostel, kde na slovenskom nádraží visí tabuľa mestečka Český Krumlov. Okrem iného ma potešila paródia na reklamu na Mastercard, zamrazila scéna s chladnokrvnými hokejistami, zarazila scéna s nechutnými úchylákmi a hlavne som si vychutnal titulný soundtrack k filmu - ten je vynikajúci. A ešte tu mám jeden odkaz pre milovníkov akčných thrillerov. Rýchlo bežte do požičovne, pretože to je film, ktorý musíte vidieť! A možno tam stretnete aj Joeyho Gazella ako tam hľadá svoj zmiznutý kvér. ()

herrbierer

Je to spíš tři a půl, ale mám dneska dobrou náladu, takže to bude za čtyři. Koneckonců je to dost zábavný film. Ale nečekejte nic nového, spíš chatrný mix v tomto žánru již viděného. Nespornými kvalitami snímku jsou vizuální vychytávky a Karel Roden, který je tu vážně skvělý (podle mě o hodně lepší než v 15 minutách). Že by ale Paul Walker byl nějaký dobrý herec, to se mi teda nezdá. A co tu dělá veterán (a můj oblíbenec) Chazz Palminteri, to taky nechápu, a spíš mi bylo líto, že podobně blbou roli absolvoval. Ale pořád je to celé dost zábavné na to, abyste se u toho nenudili. Navíc už tu něco podobného dlouho nebylo. Ale nedělejte si nějaké velké naděje. Tento žánr založil Quentin Tarantino a jediný, kdo mu dokázal vtisknout svůj výrazný rukopis a někam ho posunout, byl Guy Ritchie. Pokud se tedy chcete jen tak pobavit, klidně si tento film sežeňte, litovat nebudete. Ale jestli chcete v tomto žánru nějaký skutečně hodnotný film, sežeňte si něco od výše zmíněných pánů. ()

unrocker

střelba, akce, více krve než je zvyknuto, násilí a do toho občas aji pěkná ženská... :) co víc si může chlap přát... A tohle je fakt dobrá záležitost , která tady dlouho nebyla... Akční příběh , který ukazuje akční scény zase trochu jinak a to je na něm to nejlepší... :) ()

Cortesz

No tak tohle byl opravdu drsnej nářez. Jízda od startu až do konce. Sice je to obyčejnej akčňák ani ne moc s dobrým scénářem , ale tak geniálně a skvěle pojat a natočen, že sem skoro ani nemrkl celý 2 hodiny. I herecké obsazení je coolové, i když jsem to nečekal když jsem si přečetl jméno Paul Walker ( pořád hovidím jako toho šamponka v rychle a zběsile), ale tady mě mile překvapil a řekl bych, že se zrodila nová akční hvězda. Opět se tu představil Karel Roden a opět v roli rusáka. Sice neměl moc prostoru, ale jeho kecy o dukeovi byli drsně ujeté. Škoda toho konce. ()

Plastík

Dávám 4 kvůli nedotaženému konci, jinak výborný scénář. Švih, líbili se mi střihy a dobře to zahráli i děti. ()

Pepeto odpad!

Tento film sme začali pozerať asi desiati, no po hodine pozerania sme v miestnosti nakoniec zostali len dvaja. Nie žeby som ostal preto, že ma ten film zaujal, ale preto, že som ho proste len chcel dopozerať, zvyknem totiž stále dopozerať film...keď už som sa k nemu dostal. Ostatní neodišli preto, že boli unavení alebo nemali chuť na čumenie do bedne, ale preto, že vlastne nebolo na čo pozerať. Myslím si, že super kamera nezáchráni tento bezduchý snímok ani omylom, pretože dejová zbytočnosť a prázdnota tohto akčno-srdcervúceho pokusu nestojí za nič. Roden absolútne v sprostej úlohe zmagoreného Dukea, v ktorej absolútne nič nenamútil a "hviezdny" Paul Walker...akosi...zase nič...To strieľanie puku do hlavy je síce niečo nové, ale zaujme to skôr nahonených školákov. Nevedel by som sa donútiť sadnúť pred to ešte raz a pokúsiť sa nájsť nejaké pozitívum, ani náhodou. Bieda...otras...proste ODPAD... ()

Tales

Kurva tak to byl narez :D Tomu filmu skoro nic nechybi. Tempo je vyborny a celej film je v podstate adrenalinova brutalni jizda. Vizualne je to kruty, protoze strih a ruzny vychytavky s kamerou tu jizdu jeste umocnujou. Vsude strikaj litry krve a "fuckuje" se jako o zivot. Postavy sou super, Paul Walker je hodne dobrej, ale nejlepsi sou ty uchylacky vedlejsi postavy jako napriklad Rodenuv ruskej fetackej maniak, pan pasak, nebo superuchylnej pedofilni manzelskej par (OMG! :D). Za zminku taky stojej nektery hlasky, nebo sceny, jako treba Roden mluvici o desetiminutovy verzi Kovboju, nebo Messner a jeho parodie na reklamu na Mastercard, ktera je opravdu "zkurvene k nezaplaceni". Pro me urcite jedna z nejlepsich veci co sem v posledni dobe videl z tohodle zanru. Ani chvili sem se nenudil. Mozna to mohlo skoncit o minutu driv, ale to uz je jen takova malickost. ()

Dinsberg

Nadupaný mix Pulp Fiction a Crank. Hustota "fuck" nejde pod tři na větu. Jinak Paul Walker se konečně prezentuje jako herec a ne jako nositel andělsky nevinné tváře. Karel Roden se své ruské verze Johna Wayna zhostil s velkou chutí. ()

vlKousek

Huuuu, mazec.....fakt nářez, rychlý, stupňující se atmosféra, jedna velice dlouhá, předlouhá noc, téměř všechny špatnosti světa a i pár dobrých vlastností lidí v jednom filmu, no prostě paráda. Sice je příběh občas sem tam přitaženej za vlasy, ale to filmu vůbec neubírá na atraktivitě, režisér moc dobře ví, co dělat s atmosférou, scénář nádherně oplzlej a naplněnej až po okraj....pro mě 5*... ()

zly.dvojce

Nejlepší reklama na Mastercard. "The Duke" Karel Roden. Kinder suprise s překvapením uvnitř. Luxus, velmi silné čtyři hvězdičky. ()

kolik27

Filmse odehrává v 18ti hodinovém rozmezí v depresivním prostředí a musím uznat, že Wayne Kramer z toho vymlátil co se dalo. Velice zdařený příběh s akčními scénami. ()

Romeroo

Celkem dlouho jsem se rozhodoval mezi 4 nebo 5 * . Film mi opravdu sednul, výborná kamera, drsný Paul Walker, ani chvilka nudy a slušný děj, ale...KONEC to všechno zkazil, tedy abych byl přesný tak posledních cca 34 vteřin...takže nakonec ****. FUCK. ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci