Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

dezorz

Take nutene volne pokracovanie 4 svatieb a pohrebu. Ma vsetko co ma dobra romanticka komedia mat, ale nema vsetko, co zo 4 svatieb a jedneho pohrebu urobilo vynimocny film. ()

shyster

Notting Hill je příjemná romantická komedie, která by měla být ale o takových 15 minut kratší. Příběh je už tak obehraný, že víte, jak to všechno dopadne, ale na to vám pomůže zapomenout ústřední dvojice. 70% ()

Lopic

Zdá se, že mám poslední dobou štěstí na romantické komedie. Po skvělém Wimbledonu sem viděl i možná ještě lepší Notting Hill. Obsazení nemá chybu, Hugh Grant je neuvěřitelnej sympaťák, Rhys Ifans je magor jak ma bejt a líbil se mi Dylan Moran ve své miniroličce. Julia Roberts, kterou jinak moc nemusím, tu bylá v pohodě a dokonce mi byla i snad poprvý sympatická. No prostě britské romantické komedie rulez a už se těším na Čtyři svatby a jeden pohřeb. ()

DruidKarel

Pro mě tedy veliké překvapení. K tomu všemu, že se mi Julia Roberts zprotivila svou vtíravou rolí v Pretty Woman, tak tady mi přišla naprosto přirozená a celý film mě opravdu bavil. Hugh Grant patří skutečně mezi ty kvalitnější herce a tyhle role mu prstě sedí... 4* ()

tomtomtoma

Tato přeslazená pohádka pro dívky, ženy i muže je pevně uzamknuta ve vzorcích žánrových klišé, ze kterých se za žádných okolností nechce osvobodit. Jedinou maličko atraktivní změnou je přehození tradičních rolí muže a ženy. Naštěstí jsou neskromné finanční zdroje vidět v účinné efektivitě emočního napětí a vydírání. Je to sladké, je to šťastné, je to pohádkové, je to hvězdně obsazeno, je to efektivní. je to komerční. A nemusí se u toho přemýšlet, neboť obdobných produktů vzniká každoročně nespočet a vše již bylo viděno v různých variacích každý den v televizním programu. A protože film obsahuje všechny neduhy popové kultury, je oblíbený a uctívaný. Pro mne je již otravné sledovat variace na přeslazené komerční pohádky pro dospělé. Vtip neshledávám účinným a široká ústa hlavní ženské postavy mě neoslovují. Hvězdou filmu a hlavní ženskou postavou je slavná americká filmová herečka Anna Scott (sympatická Julia Roberts) a její rozpačité a sobecké hledání osobního štěstí v životě. Pro modly má veřejnost slabost snad za každé situace. Hlavní mužskou postavou je nerozhodný a neúspěšný knihkupec William Thacker (sympatický Hugh Grant). I na životního smolaře se může usmát štěstí. Ostatně, skoro vše si nechá líbit a tancuje ochotně tak, jak se píská do rytmu věšení bulíků. Z dalších rolí: Williamův prostoduchý spolubydlící a bezstarostný exhibicionista Spike (zajímavý Rhys Ifans), Williamův naivní prodejce cestopisů Martin (James Dreyfus), Williamův upřímný kamarád Max (příjemný Tim McInnerny), Maxova přívětivá manželka Bella (elegantní Gina McKee), Maxův neúspěšný a osamělý bratr Bernie (Hugh Bonneville), Annin hvězdný přítel Jeff King (Alec Baldwin), či Williamova potřeštěná sestra Honey (Emma Chambers). Je to líbivě načančané. Je to běžné. Je to obehrané. Naštěstí, pro drtivou většinu filmových diváků je to více než uspokojivá zábava! Kýč bude mít své stálé místo na Slunci! ()

C0r0ner

Od poloviny dál už celkem otravně zacyklené, nicméně první půlka byla překvapivě bezvadná, zejména z toho pohledu, že se jedná o obvyklou romanci. Z nadprůměru nakonec podezřívám Curtise, který prostě psát umí, takže dohromady příjemný a zábavný film. 70% ()

carly

angličania naozaj vedia robiť romantické komédie. a Hugha ja môžem. aj Juliu. aj tú hudbu. takže asi tak ()

danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Julia Roberts, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Hugh Grant ()

Laputa

Trošku nereálná představa vztahu dvou lidí... Velice zábavné. Skvělý naprosto retardovaný spolubydlící. Hezká Julie a fešák Hugh. " Tony a Bernie. Dvě hovna " : ) To se spíš lidi naučí létat, než by je potkalo něco podobného. Film velikých kvalit. ()

gabin(a)

Jedna hvězda za pěkně podaný Londýn a Grantovy přátele. Hugh Grant a Julia Robertsová jsou pro mě nejhorší možná kombinace. Romantické komedie fakt nemůžu, skončila jsem u těch s Audrey Hepburnovou, ale tehdy: 1) se to tak ještě neoznačovalo 2) to byly skvělé filmy 2) nikdo si pod tím nepředstavoval to, co dnes, tj. Meg Ryan, Julia Roberts, Hugh Grant, Richard Gere v milostných nesnázích. Načinčaný New York nebo Londýn. Načinčané všechno. Slaboduchý příběh. Pocit ztraceného času, protože tyto věci vidím vždycky nedopatřením - nebudu dál rozvádět, to jenom kdyby někdo říkal "Tak proč na to čumíš!" ()

Pajky3

Romantika z dob, kdy to Julii Roberts slušelo. Docela fajn příběh s pár vtipnýma postavama, kterým vládne skvěle děsnej spolubydlící. Jen já bych takovou hérečku nechtěl :) ()

Šimpy

Ach jo...další romantická pohádka o tom, jak jeden totální loser ke štěstí přišel a pěknou kočku sbalil. Je tu sice pár vtipných (většinou ironických) hlášek, a za hlavní plus beru Grantova spolubydlícího Spika, kterej je fakt dobrej, ale i tak totální s....., a to nemluvím o pžedvídatelnosti scénáře...vždyť kolikrá jsme tohle viděli? A Jůlince už prostě další romantickou roli nesežeru. A Hugh by měl hrát pouze cyniky.:-) ()

c.tucker

Zbožňuju tenhle film, pro mě romantická komedie číslo 2, hned po Lásce přes internet (jsem na tom stejně jako golfista). Perfektně nesmělý Hugh Grant a krásná Julia Roberts. Zbožňuju hlavně bláznivého spolubydlícího Rhyse Ifanse, který tomu dodává výborný humorný podtón, stejně jako i jiné hlášky typu: -"Right. Right. Interesting stuff. So, these carrots..." -"Have been murdered, yes." -"Murdered? Poor carrots. How beastly!" ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)