Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

otík

Jedna z nejlepších a nejromantičtějších romantických komedií, které jsem viděl. I přesto, že Julia hraje pěkně vypečenou mrchu. A objevení Rhyse Ifanse pro komerční film. ()

tom88

Príjemná romantická komédia s príjemnými hercami, starým známym, no celkom dobrým, ale trocha rozťahaným dejom. Mohlo to byť kratšie, ale na pohodový večer, keď je nuda to je veľmi dobrá voľba. Je to trocha nadpriemerný film pre nenáročných divákov, proste oddychovka. 65% ()

vesper001

Údajně nejoblíbenější film Julie Roberts si sebejistě vykračuje ve stopách Pretty Woman. Jen ona není jen milionářka, ale i herečka, on neprodává své tělo, ale knihy. Další rozdíly jsou nepatrné, ale jednoznačně hovořící pro Notting Hill: 1) žádní šneci; 2) humor přítomen; 3) Hugh Grant sice pracuje s víčky jako odbrzděná mrkací panna, je ale pořád mnohem koukatelnější, než našedlý mohérák Gere; 4) Julia má normální účes a její úsměv stále působí jako světlomet. ()

Decker

Povedena romanticka komedie s prijemnou Julii Roberts a sympatickym Grantem. Nemam k tomu celkem co dodavat, proste je to prijemne a pohodove pokoukani, ktere po tech vsech vaznych a akcnich filmech sedne jako ranni kafe po probdele noci. ()

Triple H

Veľmi slušná romantická komédia. Nenudí, neurazí a pobaví. Štvrtá hviezdička je za geniálne ujetého Rhysa Ifansa. ()

Vitow

Tak a je to tady! Stárnu a podobné chujoviny se mi začínají líbit a ztotožňuji se postavami, více než bych chtěl. Asi bych dal 4 hvězdy, ale za scénku s "Bernardem" v knihovně získává tento film bonus. ()

Sokkk_y

Abych řekl pravdu, "slaďáky" opravdu nemusim. Než jsem Notting Hill viděl, říkal jsem si: "další romantická kravina..." apod. Po zhlédnutí jsem byl ale příjemně ohromen. Na závěrečné titulky jsem "čuměl" doslova s otevřenou "hubou". Je to konečně první romantický film, na který mám chuť se dívat znovu a znovu. Je pravda, že na typický "slaďák" Pretty Woman se mohu také podívat, ale Notting Hill je úplně něco jiného. Julia zde dokonale zahrála svou reálnou postavu. Role knihkupce úplně přesně sedí na Granta. Snímek má nádherný konec s opravdu romantickou písní "She" od Elvise Costella, která tomu všemu dodá tu pravou slzu dojemnosti. Opravdu doporučuji každému i lidem, jimž romantické filmy nic neříkají... ()

Sfinkter

Škoda těch extra klišovitých problémů, např. známá herečka nafotila kompromitující materiál. Druhé zhlédnutí - mnohem lepší dojem, zvedám o hvězdičku nahoru. ()

JimmyII

V kontextu toho, jak Curtis napsal Lásku nebeskou musím Notting Hillu dát tři hvězdičky, protože je to přece jen, nebýt Hugha Granta a Rhyse Ifanse a Hughových sourozenců, další romantická komedie podle šablony, trochu moc nepravděpodobná a trochu moc přeslazená. Ale v žánru pochopitelně patří modré dveře k tomu lepšímu. ()

plechulka

Pro mne hned po Lásce nebeské a Čtyřech svatbách... nejlepší film, když potřebuji svou "pravidelnou dávku romantiky" - a to přitom Hugh Grant není vůbec můj typ! ()

Mirokukii

Kterak si Britové natočili své Prázdniny v Římě, zde v Notting Hill. On má rád ji, ona jeho, avšak každý jsou z tak trochu jiného světa. Příjemná porce citů a anglické zábavy. Jestli někdo dělá v posledních letech zábavné a milé romance, tak právě Britové. ()

Helmutek

Za mě to je podobnej případ jako s The Holiday - skvělý obsazení, sympatickej britskej projekt, ale slabej scénář, díky kterýmu je z filmu vlastně jen nevýrazná romantická tuctovka plná těch nejlacinějších klišé. Musim teda ale uznat, že narozdíl od Holiday nemá Notting Hill mezi hercema slabší článek a že postavy jsou napsaný celkem zajímavě (zrzavá praštěná ségra, skvělej spolubydlící, uvěřitelně fungující kamarádi...), naproti tomu ale třeba soundtrack je výrazně to nejkýčovitější a nejnezajímavější, co si za dlouhou dobu vůbec ve filmový hudbě vybavuju. Ono upřímně - příběh lásky, kterej začne tim, že filmová celebrita nejvyšší ligy začne ňákýho jí neznámho nýmanda v podstatě na počkání a u něj doma(!) rovnou líbat, ten se za seriózní příběh evidentně vydávat nemůže, jenže ono v něm neni nic, co by tuhle narůžovělou připitomělost vyvažovalo nebo ospravedlňovalo - neni to ani pohádka jako Pretty Women, ani komedie typu Bridget, ani vážně míněný drama... Je to tak ode všeho trochu a nic z toho, takže ve výsledku z toho vyleze jen popcornová romanťárna bez čehokoli charakteristickýho nebo zajímavýho. Snad jen ta scéna, ve který mu ona řiká, že "nakonec je jen obyčejná holka stojící před klukem, kterýho prosí, aby jí miloval", byla opravdově silná - jinak jsem se ale většinu stopáže těšil na to, až to konečně (po absolvování kolečka víceméně předvídatelnejch zvratů) skončí. Nakonec teda i ten přeslazenej závěr vlastně celýmu filmu odpovídal. Za mě mezi 2 a 3* - sice lepší než Holiday, ale na 3* to teda pořád nemá. ()

Honzíno

Těžká Achillova pata. Vytvořil jsem si slabost díky mé úžasné ženě. Duše romantika a snílka se ve mě nezapře. Nesympatizovat během 'Enháčka' s Hughem Grantem mi jde skutečně jen velmi ztěžka. Nebýt toho až brutálně napáleného závěru, jdu snad ještě výše. ()

Lachtaan

Dva odlišné životní styly, ale jedna jiskra, co se pokusila je spojit. Hugh Grant a Julia Roberts jako jeden z těch filmových párů, kterým ono souznění skutečně uvěříte a i přes klasické nástrahy romantických příběhů čekáte v nějakou formu happy endu. Dlouho jsem nic s tématikou lásky neviděl a o to spíš jsem potěšen. Další klasika za mnou, mnoho z nich stále přede mnou. [viděno na Netflixu 14.12.2021] ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)