Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

moviepill

Len priemerný americký "doják", ktorý sa navyše hanebne hrá na komédiu, ale skôr je to silená fraška. Ale určité typy ľudí si prídu na svoje. ()

lobo87

Notting Hill som videl prvýkrát pred rokmi, a to, čo mi najviac utkvelo v pamäti bol Rhys Ifans. Jeho vedľajšia postava patrí k tým nezabudnuteľným. Notting Hill však ponúka viac. Samozrejme, drží sa klasických osnov romantických filmov, ktoré však vo väčšine prípadov nefungujú tak, ako tu. Veľmi príjemný romanťák pre dvojice, od Lásky nebeskej môj obľúbený Hugh Grant a aj keď Notting Hill nedosahuje kvality tohto filmu (asi ani žiaden iný), patrí k tým najlepším v tomto žánri...75% ()

Mr.Lojza

Především bych chtěl zmínit, že jsem Julii Roberts nikdy moc nemusel a DVDčko s tímto filmem jsem vždycky úmyslně přehlížel v mé sbírce. Po delší době, kdy byla menší krize na filmy, jsem se odhodlal k tomuto filmu a byl jsem opravdu unesen a bavila mě i Julie, kterou jsem vzal na milost a snad si to už u mě nerozhází dalšími filmy jako třeba Nicolas Cage. ()

megajalec

Ďalší kus z filmovej klasiky, ktoré som videl až teraz (2011). Pre mňa je to na jedno pozretie. Nebolo to až také zlé, ale zas že by som skákal meter dvadsať od radosti, to tiež nie. Jednohubka, ktorú som zhltol a zabudol aj na jej chuť. Inak krásna scéna s meniacimi sa ročnými obdobiami! Príjemných 70% ()

pepad3

Ano, tento film sice je moderní pohádka, ale velmi zdařilá a milá, s velkou dávkou obyčejné lidskosti, které je dneska tolik potřeba. Tolik vtipných, milých a nenucených gegů jsem opravdu nečekal - bez nich by tento film byl opravdu obyčejnou romantickou komedií s "hepyendem" - vlastně ne, ještě by musela chybět Julia Roberts, kterou jsem snad v žádném jiném filmu tolik nehltal, jako zde (opravdu velice roztomilý a uvěřitelný výkon). Ze všech vtípků mě snad nejvíc dostal ten s meruňkami v medu a prakticky všechny situace kolem Rhyse Ifanse, který (ač v pozadí) hraje také skvěle. No prostě taková neobyčejně milá britská komedie. Surreálné, ale milé... ()

Dextwer

Chvílemi příjemná komedie, které škodí, až někdy trapná romantika. Zajímavosti: * Během narozeninové oslavy dostane Anna Scott dotaz, kolik dostala za poslední film a odpoví 15 milionů. Tolik přesně činil honorář Julie Roberts za roli v Nothing Hill. Moje hodnocení: 60 % ()

Bilky

Jasan že to má kopec "romantickýx" neduhov, a pár zbytočne spomalujúcix aj polopatistickýx scén, ale stále je to svieže britské a ftipné. RHYS IFANS bol božský a HUGH GRANT v svojej obvyklej úlohe sympatického, nesmelého a bezbranného ťuťmáka ako vždy nesklamal. ()

x_ander

Samoúčelné romanťárny zdaleka nemusím, ale Notting Hill je moje výjimka potvrzující pravidlo. Ten film je tak strašně příjemný a fajnový, že se na něj nejde zlobit. Škoda jen zbytečně natáhnutého přesládlého závěru, skončit film tak o minutu dříve, byl bych možná sáhnul pro pátou hvězdu. ()

m.xFuck

Nechápu místní hodnocení opravdu ne! Naivní, idealistické a logiku ohýbající dílo, ve kterém hrají nesympatičtí herci (dobře, teď kecám, ale Granta jsem nikdy rád neměl). Už jsem za svůj život pár romantických filmů viděl, ale tohle je opravdové zklamání. Nejlepší scéna je ta jak prochází ročními obdobími. A dokonce tu (ve filmu) Julia ukáže i pupík!!! Nuda!!!! Edit: Nejsympatičtější mi přišla dáma na vozíku a třetí děvče na seznámení :D ()

Don Maty

Krásna romantická komédia, ktorá má v sebe viac britského ako amerického. Vďaka bohu. Hugh ako vždy sympaťák a Julia, no Julia sa dala zniesť. Milujem lásku spojenú s humorom. Hlavne tým britským :) Vedia to a to je to krásne. Nemám čo vytknúť snáď len klišovitosť niektorých scien. Ale bolo to milé klišé...4 PS: Som rád, že tam bolo mnoho milých vedľajších postáv :) ()

Stepka.T

Dávám pět asi proto, že jsou Vánoce a navzdory tomu, že je Hugh takovej nekňuba, Julia vlastně šílená mrcha a spolubydlící se fakt nedá vydržet. Ale zase tam není žádnej šíleně trapnej projev (teda kromě "jsem jen dívka, která stojí před klukem", ale to je krátký a bezbolestný), takže vlastně je těch pět zasloužených. ()

Gortyna

Tento hollywoodský kýč mi částečně pokazil letošní Vánoce. Dialogy ve formě "rozpaků", na které jsem alergický a které jsou jen v hollywoodských filmech, vůbec je nenajdete třeba ve francouzských, polských atd. Rozpaky: nedořečené věty, pohledy stranou, plno výrazů "no", "víš", "nevím...", rozpačité chování. Fakt jsem z toho opusu na rozpacích. ()

Alex_01

Potvrzení mojí guilty pleasure-romantické filmy pro holky jsou prostě nejlepší! (stejně tak Pýcha a předsudek-nesuďte mě plz). Neskutečná práce R. Curtise se scénářem kdy na pomyslnou váhu postupně přidává závaží a my se jako houpačka přikláníme k tomu, jestli je Anna namyšlená svině nebo ne. Prostě stále otáčí perspektivy a je to neskutečné. Výtvarná stránka byla skvělá (úžasný one-take záběr na všechna roční období), precizní kamera ala Blow up-takže 5 hvězd, odpouštím klišé konec! ()

cimrman2.

Docela chápu proč je tohle nejoblíbenější film Emmy Watson! Julia Roberts do této role pasuje mnohem víc než do role pretty woman. Zmiňuji to už po několikáté, ale já si nemůžu pomoct ta britská angličtina je v podání hlavní dvojičky nejvíc sexy. Hlavní dějový pilíř noname borec spadne do lásky s fimstar je dobrý pro mě neokoukaný. Vyprávění děje je poté již hloupoučké stále tu však co opěvovat. Složení herecké party je famózní nejvíc mě baví rozhodný/nerozhodný Hugh Grant a Rhys Ifans poblázněný je rovněž skvělý. Ústřední dvojičce to herecky klape lepší výkon však podal Hugh Grant. ()

hrumsrt

Richard Curtis je asi nejlepší britský scénárista, akorát že je z Nového Zélandu, ale jeho filmy jsou skoro až definicí moderních britských romantických komedií.. Ve svojí kariéře představil světu hned několik veleúspěšných filmů, které jsou i s odstupem času absolutním vrcholem žánru, stačí zmínit Lásku nebeskou či Lásky čas a okamžitě vím, že tomuhle šikulovy bych svěřil vlastní autobiografii a on by to dokázal odvyprávět přesně s takovou péči a emocemi, jak ji vnímám sám... Notting Hill je takový ošklivější a okoukanější sourozenec Lásky nebeské, která tuhle londýnskou čtvrť navždy proslavila.. Možná nejde v podobě setkání slavné osobnosti s všedním človíčkem o originální námět, ale právě v tomhle provedení bych si ho chtěl vybavit jako první.. Hugh Grant je zkrátka jinde i když zrovna pracuje pro Koně a psa a Julia Roberts zvládá sehrát co má, i když by asi bylo zajímavé, kolik vlastně v téhle postavě díky profesnímu pojítku předala přímo ze sebe samé. I když bych si radši vystačil s méně postavami a přátelé hlavního hrdiny kromě svérázného spolubydlícího jsou tu možná až zbytečně často, a naopak bych jim jako páru dodal více společných chvilek, tak díky tomuhle po celou dobu příběhu nebyl čas snad ani na jedno žánrové klišé.. A když už v závěru musí přijít trošku vyostřenější tempo, kdy tvůrci občas pokukují za prvky typické pro romantické komedie, pořád je to v takové podobě, že to diváka neotravuje.. Notting Hill je po většinu fajn a když ještě nechá jednotlivé herce v jistých momentech samostatně vyniknout jde o působivý film. A to i přesto, že v svojí romantizaci sklouzává až k pohádkovému provedení, někdy nedrží tempo, tak nemám s filmem větší problém a jdu se začíst do Horse&Hound.. 75% ()

Funky Figo

Ačkoliv bývá tato romantická "komedie" vesměs hodnocena kladně, můj názor je ten, že jde pouze o nevydařenou pohádku s trapně umělými dialogy...a to se považuji za romantickou duši :-),dobré herecké výkony ve vedlejších úlohách - ** ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)