Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

Brtniik

Trochu ukňouraný film. Bez občasných výtrysků šílenství spolubydlícího by to byla neskutečná nuda. Na JR se nechá zálibně hledět kdykoli a kdekoli, ale Pretty Woman ji sedlo lépe. Filmu (z mého pohledu) škodí Hugh Grant, kterého nemám rád za to, jak se choval k „Džonsnovce“. Drzé a samolibé frajírky prostě nemusím. ()

Bozvav

Romantická komedie jakých jsou mraky. Tato bohužel nijak nevybočuje z průměru. Navzdory hvězdnému obsazení jenom průměr. 50%. ()

wictoria

Zajímavý příběh, skvělé herecké obsazení, bezva hudba,... úžasný spolubydlící na zabití :-D a moc se mi líbí i ten nápad jak plyne čas zatímco Hugh Grant prochází ulicí - tržištěm. Lepší než jen titulek "o několik měsíců později" ()

Mikyska

Pokud si sednu k televizi a chci vidět nějakou romantiku, tak tohle je ideální film. Mladý, nevýznamný a hlavně neznámý prodavač cestopisů a mladá, významná a hlavně slavná ne-li nejslavnější herečka, to je výborný nápad, který člověka donutí u televize sedět a snít a aspoň trošku vám dá na srozumněnou, že i herečky a herci jsou obyčejné holky a chlapci. Krásný film s fantastickým hereckým obsazením. 124min skvělé zábavy. ()

Mary19

Průměrná romatická komedie, kterou zvedá na spíše tu lepší milý humor a příjemní herci. Viděl jsem už ale mnoho povedenějších... 60% ()

oli009

Pro mě takový trochu moc plitký, rozvleklý a hlavně nudný film, který postrádal jakýkoli náboj nebo šťávu. Na to, že je to romantická komedie, ve mě až na zcela vyjímečné zasmátí, nevyvolal vůbec žádné pocity a to by romantická komedie měla. Takže tady ty 2 hvězdičky patří jenom Julii Roberts, kterou mám vážně ráda a alespoň trochu originálnímu příběhu, jinak nic než chabý pokus o romantiku s typicky suchým britským humorem, který já zrovna nemusím. ()

BeranSon

Typická romantická komedie o dvou rovinách. Rovinách v podobě slavné, leč povahově nestálé Julie Roberts a klidného maloměstského klučiny, který prodává v knihkupectví a jmenuje se Hugh Grant . Atmosféra u Notting Hill je velice příjemná, lehoučká a nikam nepospíchá. Je zde přítomno několik nádherných momentů, vtipů a scén. Každopádně výsledný pocit štěstí a lásky se nedostaví a samotný vztah mezi již jmenovanou ústřední dvojicí není tak vypiplaný jako jinde. Příjemně oddechový snímek. - 7/10 - ()

ivamka

Takový intelektuální humor, na mně až moc. Přiznám se, že jsem to nevydržela ani deset minut. A co zítra? Já myslel, že už letíš. Ne, mám zlomené křídlo. Brrrr Jedna hvězda Hughovi, protože je fajn chlapík. ()

helloween93

Hezký a nevtíravý romantický snímek, který má svoje zajímavé figurky. Hlavní figurky jsou ovšem Hugh Grant a Julia Roberts, kteří z tohohle snímku dělají nadprůměr. 4* ()

stepankoby1

Slovo bugger je nejlepší věcí, kterou Briti vymysleli. A ústřední dokonalá romance tohohle filmu mu pěkně šlape na paty. Kdyby to tak mělo o patnáct minut (= jedno nedorozumění a jednu finální scénu) míň, na pětihvězdu by se to vyšplhalo královsky. Tak, třeba to někdy v budoucnu překousnu. ()

Rathalos

Po velmi dlhej dobe vlastne od vzniku tohto filmu som si konecne pozrel tuto uz klasiku,ktora je znama hadam po celej planete a vobec sa necudujem,ze je tato romanticka komedia v cervenych cislach,velmi prijemne sa na to pozeralo aj vdaka sympatickej hlavnej dvojke Julii Roberts a Hughovi Grantovi,pridavam sa k vsetkym tym,ktori dali plne hodnotenie...:-) ()

Eluin

Samozřejmě, není to bůhvíjaká filmařina, ale celý film mě bavil. Je to příjemná a odpočinková záležitost, která dokáže vyloudit drobný úsměv na tváři a nabízí pohled do prakticky bezstarostného idilického světa. ()

Vito

Vcelku příjemná romantická komedie, bez velkých překvapení, která tady ale asi nikdo nečekal. Standardně dobrý výkon předvádí Hugh Grant, fanoušci Julie Roberts si také asi přijdou na své. Naprosou bombou je ale Spike v podání Rhyse Ifanse, jehož scénky nemají chybu - mezi nejlepší bych zařadil tu s cigaretou a dioptrickými potapěčskými brýlemi. Pokud by Annu nehrála zrovna Julie Roberts (sorry ale to není zrovna moje oblíbenkyně :-), mohlo to být možná ještě o něco lepší ()

JimiH

Další Curtisova výborná romantická komedie. Výborný britský humor, romantika i skvělé nápady a minimum klišé. Škoda jen, že jiná Curtisova díla (Bridget Jones, 4 svatby a jeden pohřeb a božská Láska nebeská) se mi zdají lepší. ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)