Bylo nás šest (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Československo, 1986, 6x55 min

Jiří Adamec

Monika Žáková, Jan Šťastný, David Matásek, Martin Zounar, Ivana Chýlková, Veronika Gajerová, Miroslav Zounar, Naděžda Prchalová-Vicenová, Miroslava Pleštilová, Mahulena Bočanová, Regina Řandová, Alois Švehlík, Miroslav Vladyka, Jiří Bartoška, Petr Svárovský, Antonín Navrátil, Nela Boudová, Jana Paulová, Sagvan Tofi, Jaroslav Moučka, Libuše Švormová, Jana Hlaváčová, Karel Augusta, Dana Hlaváčová, Yvetta Blanarovičová, Petr Haničinec, Ivan Trojan, Václav Mareš, Laďka Kozderková, Zdeněk Buchvaldek, Vladimír Dlouhý, Pavel Zedníček, Jan Antonín Duchoslav, Antonín Hardt, René Gabzdyl, Daniela Pokorná, Vladimír Hlavatý, Jiří Krejčík, Marie Motlová, Ludmila Roubíková, Josef Karlík, Blažena Holišová, Slávka Hamouzová, Vlastimil Bedrna, Adolf Filip, Soběslav Sejk, Rostislav Kuba, Stanislava Jachnická, Sabina Hánová, Hana Talpová, Kateřina Vinická, Jan Přeučil, Pavel Anděl, Petr Meissel, Miloš Skalka, Lukáš Hlavica, Jiří Pomeje, Rostislav Čtvrtlík, Barbora Hrzánová, Jiří Racek, Jan Krafka, Karel Gott, Jitka Zelenková, Ladislav Štaidl, Petr Janda, Oldřich Vlach, Jiří Krampol, Ladislav Županič, Milena Dvorská, Petr Pospíchal, Petr Hejduk, Eva Horká, Josef Langmiler, Miloslav Homola, Barbora Leichnerová, Oldřich Vlček

"Když do života vcházím, hned všechny dveře otvírám"...pokud jste text známé písničky Dalibora Jandy pochopili, jistě si potykáte i se seriálem, který byl typickým představitelem seriálů pro (socialistickou) mládež. Adamec tyhle seriály uměl, byly trochu točené idealisticky a věděl, koho do rolí z mladých herců obsadit, a kdo mu do práce nebude kecat. Vetchý, Suchánek nebo Roden, ti se v jeho dílech neobjevovali, ale takový Čenský, Navrátil a další poměrně pravidelně a odváděli velmi dobré herecké výkony. Neznamenalo to, že by režisér vždy plnil kvalitu, ale mně se jeho seriály celkem líbily. Rozhodně se na ně dalo dívat na rozdíl od těch dnešních výplodů, na kterých se také jako režisér dost často podílí. Z dnešního hlediska přece jen pohled na tehdejší vzorné, i ty méně vzorné studenty gymnázia a jejich chápavé profesory, přece jenom tolik nenadchne, ale přesto se stále jedná o dobře natočený seriál, na němž už je stáří výrazně znát. 60%(2.5.2012)

• Terva

Socialistický film o socialistické mládeži - už tenkrát mě to nebavilo. Jenže co také měli točit - že?(1.4.2013)

• Ivoshek

Jednotka trapnosti = 1 Zounar. Je dost seriálů ze socíku, který mně nějak i zbrhle baví, ale tohle je fakt moc a myslím, že to bylo debilní už v době vzniku.(26.10.2011)

Typický seriál o mládeži a pro mládež. Jistá nadsázka je patrná, ale seriál je to příjemný a na nic si nehrající. V hlavních rolích se představili tehdy začínající herci různých hereckých kvalit. Ti lepší (Jan Šťastný, David Matásek) hráli dobře a ti slabší (Martin Zounar, Mahulena Bočanová) ale spoň obstojně a nebyli trapní. Docela rád jsem se na to díval a zavzpomínal si. Avšak pro mládež, narozenou v devadesátých letech, je to dnes už možná nepoužitelné.(4.8.2006)

• nash.

Zatím nejslabší z předlistopadových seriálů, které jsem zkusil. Rozvláčné unylé nic, bez pořádné zápletky, bez alespoň minimálního vývoje či posunu postav, mezi nimiž je téměř nemožné najít jedinou, která by byla sympatická, věrohodná nebo alespoň zajímavá. Nuda, kde jedinou zábavou je tak možná lov mladičkých budoucích hereckých hvězd v epizodních rolích, třeba Ivana Trojana nebo Yvety Blanarovičové.(21.1.2017)

• - Postava Maxmiliány v podání Mahuleny Bočanové se v seriálu ani jedinkrát neobjeví při učení nebo v jiné souvislosti se školou, s výjimkou menzy, kde se seznámí s Jirkou (Jan Štastný). Není přitom sice nikde výslovně řečeno, že také studuje ekonomii, ovšem při prvním setkání varuje Jirku před profesorem Kadlečíkem a Jirka ji také v tomtéž díle představí Radce (Monika Žáková) jako svou spolužačku. (curfew77)

• - Poprvé před kamerou Monika Žáková a Ivan Trojan. (M.B)

• - Naposledy před kamerou Marie Motlová. (M.B)