Černí andělé (TV seriál)

Krimi / Thriller

Česko, 2001, 8x53 min

Ivan Hubač

Ladislav Frej st., Saša Rašilov nejml., Petr Kostka, Rudolf Hrušínský ml., Barbora Hrzánová, Vladimír Dlouhý, Stella Zázvorková, Jiří Schmitzer, Vladimír Škultéty, Ivana Chýlková, Marek Vašut, Pavel Řezníček, Simona Stašová, Radek Holub, Filip Blažek, Karel Roden, Zuzana Stivínová, Gabriela Filippi, Marie Spurná, Mário Kubec, Hanuš Bor, Karel Polišenský, Sandra Pogodová, Alexander Hemala, Adolf Filip, Miroslava Babůrková, Zdeněk David, Jiří Černý, Karel Zima, Jan Hanžlík, Pavel Kočí, Tatiana Vilhelmová, Jiří Dvořák, Michal Dlouhý, Zdeněk Černín, Jaroslav Šmíd, Petr Burian, Karel Dobrý, Ondřej Vetchý, Ján Kováčik, Václav Rašilov, Zuzana Hodková, Lenka Termerová, Jiří Hálek, Marek Libert, Svatopluk Matyáš, Vladimír Kulhavý, Zdeněk Hruška, Jiří Maria Sieber, Otmar Brancuzský, Dana Hlaváčová, Hana Čížková, Vanda Hybnerová, Jiří Plachý ml., Tomáš Matonoha, Jana Kremanová, Jakub Saic, David Schneider, Michaela Srbová, Zdeněk Žák, Petr Herrmann, Roman Zach, Zdeněk Vencl, Jan Novotný, Miroslav Šnajdr, Jiří Král, Pavel Soukup, Pavel Rímský, Jan Hraběta, Petr Pelzer, Jiří Kodeš, Hynek Dřízhal, Barbora Halamová, Annelie Herzová, Igor Chaun

Kdybych měl udělat průměrnou známku za všechny epizody a zahrát si na učitele na konci školního roku, musel bych dát 4*. Budu však hodný a s mírně přivřenýma očima přihodím i tu poslední hvězdičku. Tento cyklus je totiž zvláštní svým pojetím, v jeho epizodách projde řada výborných herců, kteří se ujímají nejrůznějších a zajímavých námětů, ale hlavně má atmosféru. Několik dílů je vskutku výborně vystavěno a zanechá určitou stopu v divákovi. Nejvíce se mi asi líbila epizoda Azyl, přestože nepřináší nic extra nového a dal jsem jí "jen" 4*. Na druhou příčku bych dal Pokoj bez oken, který si ode mne vysloužil plné hodnocení za excelentní atmosféru, prostředí, námět a herecké výkony ústřední dvojice. Třetí místo obsadí Trosečník díky Pavlu Řezníčkovi, který se dle mého názoru ujal své role opravdu velmi dobře..alespoň já mu ji věřil. Dále by se pak umístily epizody Help For You, May Day, Červená karta, Experiment a naposled Requiem.(16.7.2011)

• WANDRWALL

Pokus napodobit cizí schémata v domácím prostředí.(9.4.2011)

Některé příběhy horší, ale většinou ...(10.10.2004)

Mnohem lepší než současné Náměstíčko nebo Náves, které pracují s mnoha podobnými prvky.(1.1.2007)

Jako celek rozhodně velmi zajímavý televizní počin. Některé příběhy lepší ("Pokoj bez oken"), jiné docela tragické ("Červená karta").(5.7.2011)