V roce 1965 Don Haskins dostává příležitost trénovat tým Texas Western. Ten ale za moc nestojí, a proto nabírá nové hráče. Šokující je, že se jedná o hochy černé pleti. Na prvním tréninku Haskins stanoví přísná pravidla. Na konci jeho tréninkového soustředění je v týmu 5 bílých a 7 černých hráčů. Tým čeká nelehká sezóna, protože rasová segregace je v lidech stále silně zakotvena. Přes všechny problémy se tým dostává na čtvrté místo celostátního žebříčku. Celková rozladěnost z rasových narážek mužstvo začíná narušovat a v zápase sezóny o první místo prohrávají. Trenér cítí, že ztrácejí jiskru a touhu po vítězství. A tak se jim snaží připomenout, proč jsou tady. Zabere to a tým se semkne. V sezoně končí s 23 vítězstvími a jedinou prohrou. Následně v play off postoupí do finále, kde se mají utkat s týmem bílých hráčů. Haskins se rozhodne riskovat a základní tým pro finále složí jen z hráčů černé pleti, kteří navzdory všemu vyhrají titul v turnaji NCAA. (TV Fanda)

Chip89

Basketbalu vůbec nerozumím. Pustila jsem si tenhle film spíše z nudy a nakonec se skoro dvě hodiny bavila. Nedokážu posoudit jestli je to opravdu podle skutečné události, protože historii tohohle sportu neznám, ale jako pro laika to byl zajímavý film. Sice jsem si od začátku myslela, že to skončí šťastným koncem a je to dost americký film, ale mě se to z nějakého záhadného důvodu opravdu líbilo. 80% ()

balcazar

Disneyovka, založené na skutočnej udalosti, športový film. Tieto faktory sľubovali výborné predstavenie, čo sa splnilo. Josh Lucas predviedol výborný výkon, postavy trénerov - nervákov, som proste vždy obľuboval. "Fachčí" to od prvej minúty, kedy sledujeme nadupané dialógy, vtipné scény (basketbal s kapustou) či emotívne zvraty v zápasoch. Mne nechýbalo asi nič. ()

Šňůra

Výborné sportovní drama, natočené podle skutečné události. Velice silný příběh, odehrávající se v době, kdy rasismus měl v Americe sice již slábnoucí, ale stále ještě silné kořeny. Je pro mne vždy udívující, jak moc je v USA populární středoškolský nebo vysokoškolský sport. Jen stěží si lze u nás představit diváky nabité sportovní haly a přímé tv přenosy například z nějaké školní ligy. A nemusí jít jen o basketbal. ()

ANTYCHRYST

Tyhle příběhy mám rád :) ještě když je to o sportu... má to neskutečně silnou atmosféru a silný příběh.. muselo to bejt sakra těžké pro ty černochy...85% více takových filmů..a ještě podle skutečné události...trenér měl sakra koule v té době tam dát černochy. ()

jafuska

sportovní film kde se hlavně hraje basketbal, ale není tento film i o tomto sportu je to hlavně o velké šanci, tzv.černých kluků, kteří mají obrovskou šanci všem dokázat, že i oni dokáží hrát jako běloši, je to o rasismu, o netoleranci vůči nim, fandila jsem jim, emoce byli úžasné, tento film rozhodně stojí za zhlédnutí, ačkoliv nejsem fanouškem basketbalu a asi se jim ani nestanu, přesto tento film mě hodně bavil a líbil se mě, ()

Tominni

Cesta za vitězstvím mapuje začátky Dona Haskinse u týmu Texas Western. Jelikož jsme v šedesátých letech, tak hraje roli i rasismus, protože trenér se rozhodne poskládat tým převážně z hráčů tmavé pleti. Přes různé překážky se mu podaří s týmem dojít až do finále NCAA, kde stanou proti týmu z Kentucky, který je naopak složen pouze z hráčů bílé pleti. Film vlastně ubíhá celkem dobře, jen kdyby v hlavní roli byl někdo výraznější, než je Josh Lucas, pak by to byl i lepší výsledek ve skóre, takhle to jsou lepší tři*. ()

MirkaP

Příjemný film o šikovných chlapcích na palubovce. Nám už to tak dnes nepřijde, ale pro aktéry - průkopníky to muselo být náročné. ()

Doudik.t

Mám rád filmy, které řeší zlomové okamžiky... takové ty momenty co posouvají všechny kousek dál a přesně tímto tématem se snímek Cesta za vítězstvím zaobíra. Nemam co bych vytknul ()

michal2287

Mám rád basketball a tento film se mi velice zamluvil. Nešlo tam o nějaké velké zvraty atd. jelikož to bylo podle skutečné události, tak se moc věcí nepřikreslovalo, ale i tak pro mě za 5 hvězd. ***** ()

sirrgulo

Filmů o basketbalu pro mě nebude nikdy dost, Glory Road pak považuji za jeden z nejlepších. Přítomnost rasismu je patrná, ale naštěstí na ní film není založen. Výkon Joshe Lucase je možná trochu slabší, ale to nemění nic na tom, že se film opravdu povedl, obzvlášť, když si člověk uvědomí, že takhle nějak to opravdu bylo. ()

swell

Za poslední dobu jsem narazil na 2 filmy hodně obdobného ražení (Express). Nevím, jak bych mluvil být vychovávaný v dobách, kdy se tyto filmy odehrávají (nemluvě o tom být černoch), ale z mého dnešního pohledu je dost těžko pochopitelné, co se na hřišti (palubovce), nebo i mimo ně, muselo odehrávat. Klobouk dolů před všema, co se s tím dokázali poprat, páč když si představím, že by v NBA nehráli černoši, že by golf byl bez Tigera a že by někomu na fotbalovém mistrovství světa vadili brazilci, pak by sport nebyl sportem... 85% ()

waltosin

Jo to je přesně ta doba, co černoši budou dělat na tom hřišti vždyť to neuměj, ale ono hovno oni jim vytřeli zrak a dneska??? V každém týmu NBA jsou tak 3 černoši a diváci jim tleskají ve stoje za jejich umění a bílí kluci mají dresy s jejich jménama na zádech. NBA by prostě bez černochů nešla tady jsou příklady Michael Jordan, Kobe Bryant,Jermaine O´Neal , a další skvělí hráči černé pleťi, proto tomuto filmu dávám plný počet. :) ()

Domas88

Jako dobré, ale Coach Carter a nebo Vítězové a poražení jsou přece o hodně ve předu, ale 3* zcela určitě zaslouží ()

megajalec

Športové filmy + nejaká vážnejšia tematika v tom = ideálna kombinácia pre mňa. Veľmi dobré, možno trochu "predisneyované", ale inak som spokojný, bavilo ma to, športová časť takisto fajn. ()

bajahor

Tenhle film jsem "hltala" od začátku až do konce...Ano, dalo by se říct, že tam bylo dost klišé, ale ty bohužel vznikají na základě skutečných událostí - a když to tak opravdu bylo, že se dostali až na vrchol? Hodně obdivuju ty, kteří se nebojí a jdou do toho, takže se ráda na tyto příběhy podívám... Samozřejmě ne všechny filmy podobného tématu se povedou, jenže v tomto byly jak kvalitní výkony, tak parádní hudba a "frčelo" to tam (střihy, žádné zdlouhavé kecy o ničem....).Ale úplnou vypovídací hodnotou pro mě je fakt, že (narozdíl od jiných podobného žánru) jsem na konci nebrečela (tzn. že mi tvůrci nehráli vyloženě na city), ale seděla jsem s pusou dokořán :-) ()

mseet

Sportovní film podle osvědčeného mustru (Vzpomínka na Titány), ale takové filmy mě vždycky pobaví. Dobře natočené, dobře obsazené. 80% ()