Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiální text distributora)

Hanes88

Velice kvalitní horor, který mě hodně potěšil. Nečekal jsem totiž, že by to mohlo být takhle dobré. Hlavní herci byli skvělí a atmosféra se dala krájet. Navíc je to podle skutečných událostí. Za mě jednoznačně "ano". 80%. ()

LxLuthor

Výborné spracovanie príbehu, ktorý mal hlavu aj pätu. Scény neboli zbytočne prehnané, no napriek tomu mrazivé. Laura Linney vo skvelej forme, bez akéhokoľvek hereckého zaváhania. Určite jeden zo žánrových "must see". ()

dormouse

Napínavý a nesmírně zajímavý snímek o vymýtání ďábla. Líbí se mi na něm mimo jiné skutečnost, že se ďáblu nepodsouvá nějaký konkrétní zlý úmysl, že je naznačeně zobrazen jen jako čisté neúčelné zlo, což zvyšuje uvěřitelnost celého příběhu. ()

jedenzdvoch

Splnilo to to , čo sa od hororu čaká, bál som sa ako malé dieťa, ktoré vidí Mariusza Trynkiewicza a v noci som sa okolo tej tretej budil ešte asi dva týždne. ()

Schuldiner

Nudný horor, odehrávající se většinou u soudu. Jennifer Carpenter v roli Emily byla ovšem skvělá. A vlastně ani o ostatních hercích nemůžu říct, že by nějak markantně zaostávali. Ale ten film mi nepřišel zkrátka ničím zajímavý nebo nezapomenutelný. Ničím. Brzy vyšumí a bude to spravedlivé vyšumění... -- 35% -- ()

lucijelucije

Já musím zatleskat J. Carpenter, protože jestli svou posedlost opravdu pouze hrála, tak si můžu v klidu vydechnout. Byla přesvědčivá a mrazivá. A ze všech těch ďábelských zmocnění, které jsem už měla shlédnuté, tahle věc, byla jedna z lejlepších. 7/10 ()

spiritus

Je to docela povedený horor, při kterém občas běhá slušně mráz po zádech.Některé scény jsou vskutku děsivé a nepříjemné.Pointa filmu je velice zajímavá a nejednoho diváka nutí k hlubokému zamyšlení.Přesto mi v něm jakoby něco chybělo.Těžko říct co, ale celkový dojem nebyl rozhodně stoprocentní.Možná to chtělo ještě trochu víc napěchovat děsivostí.Celkový dojem z filmu je však slušný. 75% ()

Phorbo

Do doby než jsem viděl tendle film, tak jsem nevěděl jestli něco jako záhrobí, nadpřirozené moci nebo peklo a podobné věci existují. Po exorcismu Emily rose se můj názor rapidně změnil. Já být v kůži otce Moorea tak to asi neunesu. Navíc pocit, že tendle příběh se opravdu udál... je... strachuplný. 9/10 ()

Mikeel

Ač by se mohlo zdát, že film, odehrávající se z 90% u soudu bude nudný, opak je pravdou. Přiznám se, že většinu satanských filmů moc nemusím, protože to je pořád to samé, ale v tomhle případě mě film V moci ďábla zaujal daleko víc, než Exorcista. Skvělý ženský herecký výkon. Scéna, kdy je Emily Rose ve škole a tváře jejích spolužáků se začnout deformovat je dost psycho! Musím říct, že když jsem se na to poprvé díval, v noci, bál jsem se podívat do zrcadla, aby se mi nestalo to samé! ()

Kopin

Skutečně by mě zajímalo, proč si pekelní démoni vlastně dávají tu práci někoho posednout. Jaký to má vlastně všechno účel. Ohnout člověka aby se mohl palcem u nohy drbat za uchem? Řvát jak na lesy? Baštit pavouky? Mluvit německy? No jak jest psáno v Knize - "Satan je nejlepším přítelem jakého kdy církev měla, jelikož ji po celá ta léta pomáhal udržovat v chodu." ()

sona123

Začátek velmi slibný - všechny možné duchařiny, na úsvitu se rýsuje zajímavý soudní proces: medicína versus prastaré náboženské techniky...Ale pak to začne slábnou a ztrácet na tempu. Děj se stočí na hledání kliček a jak vlastně proces pojmout, aby advokátka vyhrála. A duchařská nit se ztratí. A to je škoda, protože to bylo namícháno velmi zdařile. Takhle se horor překlopil do kolonky filmu mysteriózního a toho bylo příliš moc. Přesto, výkon Jennifer Carpenter coby Emily byl famózní. ()

Tomin88

Tohle je čistě atmosférická záležitost s výbornými hereckými výkony! Jennifer Carpenter podala neuvěřitelnej výkon! Jako soudní drama to obstojí a flashbacky z vymítání mi budou v hlavě doznívat ještě hodně dlouho. Film, který ve mě něco zanechal a jako nevěřícího donutil popřemýšlet a lehce zapochybovat! ()

Zombi

Spojení soudního dramatu a vymítačského hororu? proč ne, film působí reálněji a člověka nahlodá co kdyby.. ať už je pravda jakákoliv, v každém případě bych nechtěl zažívat to co se děje Emily. Nejsou zde laciné lekačky a hektolitry krve, dokonce i vymítání je podáno a u soudu i vysvětleno, tak, že nemusí jít o nadpřirozené jevy. Atmosféra je na patřičných místech správně hutná, ale celkově se bát moc nebudete. Herci jsou fajn, představitelka právničky se mi líbila :o) a představitelka Emily je fakt gumová (myšleno jako pochvala :o) Uzavření soudní linie je v pořádku, ale čekal jsem i nějaké vyvrcholení duchařské linie, která vyzněla do ztracena, ano, přispívá to realističnosti, ale já bych se přeci jen radši víc bál. ()

Oyer

Já bych spíše řekl: nadprůměrné drama ! Pokud vyhledáváte horůrek s duchařinou, u kterého se chcete bát, nejsem si zcela jist, jste li na správné adrese. Je pravda, že silnou stránkou je fakt, že snímek je natočen na základě skutečné události, ale přesto: Budu teď trochu srovnávat horory na téma duchové, ďáblové a podobné výplody... Ti druzí vs. V moci ďábla - Ti druzí: tajemno, napětí, závěrečné překvapení. V moci ďábla toto všechno postrádám, nebo je trochu nevýrazné. Paranormal activity vs. V moci ďábla. V Paranormal activity jsme sice zažívali nudné pasáže v denních scénách, ale noční byly naprosto dokonalé, šílené, gradující. V moci ďábla opět postrádám. Těm "děsivým" scénkám se sotva dá uvěřit. Nic moc. Shutter vs. V moci ďábla. V Shooter jsem zažil možná svou úplně největší mrazničku po zádech, a to v závěru filmu. (Jinak průměr) V moci ďábla nikde... Vlahá záležitost. No a nakonec možná snímek, s kterým by se dal film V moci ďábla srovnávat nejvíce: Vymítač ďábla (1973). V obou případech: holka posedlá ďáblem. Ve Vymítači ďábla to doslova a do písmene nahání strach. Ve snímku V moci ďábla jsou tyto scénky, které by měly udělat horor hororem odfláklé. Takže suma sumárum: dalo by se říci, že jde spíše o zajímavé drama ze soudního prostředí. Jediné velké plus: "Je na základě skutečné události" ()

Martin_W

Jennifer Carpenter v "hlavní" roli naprosto dokonalá, tak jak ji mnozí známe z Dextera, nebo Karantény. Snímek má neskutečně dobrou atmosféru, při které v některých scénách až zamrazí. Kámen úrazu je ale bohužel zdlouhavost filmu. Soudní proces jakožto hlavní dějová linka se mi líbil a film beru z větší části jako drama, než horor. 72% ()

LBsmoke

jennifer carpenter si cennu zasloužila.. film docela ok a jedna scéná na podlaze je tam nezapomenutelná.. atmosféra dobrá čistá(plakát tomu odpovídá) ()

mazadlo

Spíše než horor působivé drama založené na motivech skutečné události. Samotné posednutí ďáblem je v tomto filmu odsunuto na druhou kolej a celý děj se tak vlastně točí okolo otce Moora a jeho soudního líčení. Což dodává filmu onu jehňátkovskou filosofii, která nemusí být nutně špatná. Jako diváka mě ale naprosto uspával samotný závěr filmu do kterého jste vtaženi skrze různé vzpomínkové "krize" okolo EMILY i se vším, co v podstatě ve filmu plní tu funkci duchařiny. A celé toto vtažení působí poněkud karikaturně protože závěr je rozezlená Ally Mcbeal popotahující soudní frašku o jejímž závěru víte vše už na začátku snímku. A v podstatě na konci neočekáváte vysvětlení jak to dopadne s panem Moorem ale vysvětlení jak to vlastně dopadlo s Emily. Chabý pohled na její mohylku ale nevysvětluje opening filmu ve kterém se nedostaneme za zavřené dveře. A ona fotka, která ukazuje Emily mrtvou je sice pěkná ale když se divák nepodívá za ty dveře pak asi nikdy nemůže spokojeně přijmout závěrečné titulky. A tento rozpor...rozpor toho o čem tento film vlastně byl mě vede k nižšímu hodnocení než které bych přiložil kdybych dostal jako divák jasné odpovědi. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

23.06.2014

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi