Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiální text distributora)

Folky

Tak tady jsem přesně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Zatím co scény s Jennifer Carpenter jsou výborné, napínavé i děsivé, scény se soudní síně jsou někdy nudné. Nakonec dávám čtyři, protože scény z vymítání jsou perfektní, ale je to jen tak tak.70% ()

marshaall

Pribeh spred cca 40 rokov podla skutocnej udalosti z Nemecka, o diablom posadnutom dievcati ,vie na mna spravit dojem. Zvlast ked herecka poda priam oskarovy vykon. Chuda, mne jej bolo tak luto. Tu absolutnu bezmocnost, ze sa nema kam skryt, tu som s Emily prezival do morku kosti. Neviem cim to bude, mozno som bol akurat idealne naladeny na ton filmu. Obzvlast pri prvom kontakte so satanom a tesne po nom. To absolutne zdesenie z toho, co sa prave udialo a neni kam utekat, ale treba hocikam, som prezival ako keby som tam bol ja. ()

Rathalos

Hmm,tazko povedat a uverit tomu,ze sa take nieco fakt udialo,to je uz vo hviezdach,ci ano alebo nie,kazdy clovek ma na to svoj nazor a co sa tyka filmu,tak v prvom rade a hlavne musim pochvalit herecky vykon Jennifer Carpenter,bola ku*evsky presvedciva a tie jej polohy tela,no waaau a aaauuu,obdiv nad ludmi,ktori vedia takto ovladat svoje telo,no a cele to fungovalo aj ako drama,aj ako horor,atmosfera bola dobre navodena a tema exorcizmu bola velmi dobre zobrazena...:-) ()

sadlokan

Já být tou herečkou tak vycházím z domu jenom ve dne aby mě nikdo neviděl.Zase je ale blbé,že slunce je v úplňku furt. ()

Ronyk7

Kdyby tam nebyla ta osudná hláška na začátku filmu, že je to podle skutečné události tak to bru jako spotřební materiál, ale takhle vás to pěkně vtáhne. 15.01.2007 ()

GIK

Úžasná Laura Liney v roli advokátky z neúmyslného zabití obviněného faráře Moora. Film zručně střídá momenty ze současnosti, tj. soudní proces s Moorem a zápletky okolo procesu s dobou, kdy byla ještě na živu Emily Rose a začaly se u ní projevovat příznaky posedlosti ďáblem. Tyto sekvence jsou velmi působivě až naturalisticky natočeny a od infarktu běžného diváka zachraňuje pouze návrat k dramatu soudního projednávání. Dále několikrát zopakovaná skutečnost, že film byl natočen podle skutečnosti, přispívá k faktu, že film rozhodně není vhodný pro malé děti do osmi let (pro děti do 11,5 roku pouze v doprovodu staršího kamaráda). V některých ohledech mi film vychází lépe než slavný Vymítač ďábla. Na rozdíl od Friedkina se Derrickson obešel se bez vulgarit. ()

foundation

Tak podla mna celkom tuctove nicim ma to nejak vynimocne nezaujalo. Ma to par svetlych momentov ale nestacili na to aby vyrazne ovplyvnili ten priemer ktory sa taha celym filmom. Ako jednorazova zanrovka to ujde. Nabuduce poprosim radsej o 20 minut menej vaty. ()

Smidak

Filmy na téma "bůh vs. ďábel" mám opravdu rád a tenhle film mi sednul. Po původním Vymítači ďábla z roku 1973 rozhodně jeden z nejlepších filmů z tohoto šuplíku - 80%. ()

Johny M.

Mysteriózní drama s prvky hororu, ale pro mě asi jeden z nejhororovějších filmů, co jsem kdy viděl! Vymítání na mě udělalo fakt dojem, stejně jako naprosto úžasná Jennifer Carpenter... ()

Al44...

Tři hvězdy dávám pouze proto, že film obsahuje pár velmi zajímavých a dá se říci i strašidelných scén zobrazujících posedlého člověka. Vše je bohužel prokládáno dosti nevěrohodným soudním procesem, který se táhne od začátku filmu až do konce a během kterého je vlastně celý příběh vyprávěn. To samozřejmě zabíjí veškerou možnou atmosféru celého filmu. ()

towstit

Dost slaba atmosfera, iked treba uznat ze je to celkom uveritelne. Moja milovana Debra Morgan z dextra, je teda riadne uskriekana a vie konecne aj nieco ine ako nadavat :D. bat sa nebudete, ani vas to nezasiahne, ale ako film stoji za pozretie. ()

frbulka

U tohohle snímku se nebudu pouštět do přílišné kritiky či chvály. Ač linie soudního přelíčení obsahovala určitá "přilepšení" a dle mého názoru byla lehce zamerikanizovaná, druhé linii věřím absolutně všechno a z toho mrazí. Stalo se to. Ještě čtrnáct dní po shlédnutí jsem si zakazovala na film myslet, když jsem byla sama. Zvlášť scéna, kdy se ďábel představuje skrz ústa Emily různými jmény a v různých jazycích je...děsivá. A jedno vím jistě: už si to nikdy nepustím. ()

desolator6

Zaujímave že zábery kde videla Emily "duchov" ma strašili viac ako povedzme "Paranormal Actvity". A to bol ten film podľa skutočnej udalosti! Zaujímave že to bolo jediný film o súdnom procese, kde som sa raz prikaňal na jednu stranu a raz na druhu. Nič extra film, preto nikto nič neočakáva od neho a preto sú vždy všteci prekvapení. Škoda že je bez vrcholiaceho konca. Ale ten exorcizmus Emily bol vážne super!!! ()

Blaogranas

Musím podotknout, že hororům se obyčejně směji a považuju je za stupidní. Zde ovšem otevřeně říkám, že jsem byl neskutečně přikovaný a nervově napjatý jako u filmu jen málokdy. Smekám před atmosférou, kterou Derrickson servíruje. Tento film jsem si chtěl pustit jen tak nezávisle, o to větší dojem ve mně vzbudil asi po dvou třetinách, kdy jsem zjistil, že se jedná o příběh, o kterém jsem už slyšel.Síla! ()

Kaučuk03

Osobně nemám rád filmy s exorcistním námětem, tento mne však z úkazek zaujal, tak jsem si řekl, že to zkusím. Oceňuji že se to neslo v duchu kriminálního případu s retrospektickou rovinou. Atmosféru tenhle snímek má, to se musí nechat. Co mi totálně zkazilo dojem z filmu byla poslední čtvrť, kdy se kriminálka přetransformovala do pouhého sledování Emilina utrpení. No a když ve stodole řekla, že je Lucifer, měl jsem dost. ()

helraiser

Atmosféra je opravdu děsivá, že diváka z toho mrazí, ale na dokonalého the Exorcist to bohužel stále nemá, ten je ještě děsivější i když se mu tento film velmi přiblížil, král stále zůstává na trůně a vládne dál. V moci ďábla je atmosférická pecka, která by neměla žádnému hororovému fanouškovi chybět v jeho hororové sbírce. ()

kiimi odpad!

Pevně věřím, že toto dílo jsem zcela nepochopil. Děj je velmi vláčný a napětí se tím značně rozmělní. Až na pár slibně vyhlížejících scén je film pro mě zklamáním. ()

Pacek

Film nelze hodnotit jako horor. Spíše jako mysteriozní thriller a pokud ho tak budeme brát, svuj učel splnil. Nádherné právnické dohadování a výborný výkon Toma Wilkinsona bohužel stačí jen na slabé 4. Málo napětí, strachu a taky samotného satana osobně. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

23.06.2014

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi