Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

EnzoMatrix

všechny 3 díly jsou naprosto vynikající a jdou až na dřeň současné společnosti. Každá epizoda si bere na paškál jinou oblast toho jak lidé dokáží být "malí" a bez skrupulí nám to servíruje přímo pod nos. respekt. ()

Janie.

Celkově opravdu promyšlený seriál, který nutí k zamyšlení. A jen navíc bych dodala, že z prvního dílu mi bylo opravdu na zvracení, třebaže toho už vydržím docela dost, což značí právě to, že splnil svůj účel. ()

laurence

Fantastický koncept. Velmi pravděpodobné problémy blízké budoucnosti ve slušivém a originálním hávu, na kterém se nešetřilo. Každý díl hrají jiní, a přesto stále výborní herci, kterých má Británie očividně velkou zásobu. Výsledným efektem je necelá hodinka bez dechu. ()

Ruadek

Seriálový zázrak? Tak to zrovna ne, ačkoli by se tak mohlo podle hodnocení zdát. Výborné nápady (až na první díl, ten byl s prominutím o ničem) které jsou zoufale nedotaženy do konce, případně se nevyužil zdaleka jejich potenciál. Možné vize budoucnosti mají mnoho výborných nápadů, reálné prostředí, hodně skrytých detailů - snaží se ale vždy sdělit něco víc a to až křečovitým způsobem. Z chytře rozehraných zápletek filmaři postupně dělají vždy cca od poloviny absurdní podívanou, dotaženou daleko dál než mělo být. Velká škoda. ** ()

karnifex

Vynikající seriál - otázky, které pokládal, mi probíhaly hlavou ještě dlouho.. I/1 Národní hymna *** V první epizodě mi asi vadila konkrétní vulgarita jinak velmi silné myšlenky. A taky dost nerad sleduju politiky. I/2 Patnáct milionů meritů ***** Perfektní! Okamžitě jsem si vybavil ty namachrované povrchní blbečky v porotách všech těch superstár a ČS má talent (toho pokrytce haberu s jeho falešnými slzami obzvlášť!) a cítil zadostiučinění, že aspoň tady je ukazují, jací opravdu jsou. I/3 Celá tvá minulost ***** Výborné. Už teď mnohé z nás některé technologie spíš zotročují, než by pomáhaly. II/1 Přijdu hned ***** Trochu mi to připomnělo horor o opičí pracce. II/2 Lovná zvěř ***** Velmi silný zážitek a pro mě nejvíce moralizující díl z celé série. Možná se vám při sledování vybaví přirovnánání o třísce v oku bližního a trámu v tom našem.. II/3 Medvídek Waldo ** Tento díl se mi nelíbil - asi proto, že dnešní politika (a většina politiků), je mi odporná, takže (patrně jakýkoli) pohled na ni je mi nepříjemný. ()

Kalda69

Co o tom napsat? Snad jen ze jsou zde vzate nove technologie a po vzoru Philipa K. Dicka transformovany do negativniho svetla a nastineno, co se muze stat. Podle me se ale neco takovehoto stane urcite, protoze jsme prece lidi :o). Hodnoceni dilu 1/1: 5*; 1/2: 5*; 1/3: 5*; 2/1: 4*; 2/2: 5*; 2/3: 4*; 2/4: 5*; 3/1: 5*; 3/2: 4*; 3/3: 5*, 3/4 4*, 3/5 5*, 3/6 5*, 4/1 4*, 4/2 4*, 4/3 5*, 4/4 3*, 4/5 4*, 4/6 4* ()

Scaevola

(spoiler) Krutě zneklidňující, vytrhávající z automatismu vnímání, dovádějící/domýšlející náš způsob života ad absolutum - ale nechci se pouštět do jakési nepromyšlené kritiky západní civilisace, když už se i tomuto seriálu povedlo něčemu takovému vyhnout. Problém vidím jinde: Většina z nabízených příběhů by totiž mohla skončit někde uprostřed své stopáže a bohatě by to postačovalo. Nač mít týrání prasete na obrazovkách celého světa, když stačí ono vědomí; nač mít do nechutných detailů zpracovanou zápletku o nevěře, když by se stačilo zamyslet nad nahráváním myšlenek u večeře; nač nechat animovanou postavičku ovládnout svět, když by stačilo... Abych shrnul sám sebe, geniální ústřední myšlenka seriálu je nahlodávána a rozrušována plytkou komerční snahou o sensaci. A jsme zase na začátku. ()

Expozituror

Takto vypadají opravdová sci-fi, na rozdíl od toho, co promítají pod touto nálepkou v kinech. Úplně stačí, když má příběh jeden, dva originální nápady a někdo je dokáže inteligentně zpracovat. Mezi sedmi epizodami jsou vyloženě skvělé díly a dva slabší, ale celkově to je geniální. Sedmá Vánoční epizoda je značně znepokojivá. ()

rEooo

Osobne najlepšia čast bola pre mna white bear pri ktorej som lapal po dychu, prijal by som viac seriálov takého typu, nie stále iba super-hrdinovky. ()

mrsin

Co to má sakra být? Jak je možné, že jsem tenhle klenot objevil až letos? Jestli on za to nemůže trochu ten nicneříkající název, který člověk snadno přehlédne... :) A teď už k Zrcadlu. Jistě nejsem jediný, komu tenhle seriál vzdáleně připomněl legendární Krajní meze, akorát s tím rozdílem, že tady je kvalita úplně někde jinde, ať už jde o samotná témata nebo jejich zpracování, které si nijak nezadá s kdejakým celovečerním snímkem. S01E01 - první viděný díl a rovnou takový nářez! Vůbec si nedokážu představit, že by něco takového podstoupil český ministerský předseda :) 75 % S01E02 - ani nevím proč, ale tohle mě i přes docela originální myšlenku nějak nevzalo. 65 % S01E03 - jedno z nejlepších začlenění sci-fi prvků do současného (manželského) života, jaké jsem kdy viděl, i se všemi negativními důsledky. Viděno dvakrát a pokaždé stejně intenzivní zážitek. 90 % S02E02 - tak tohle je peklo jak má být. Máme na to vůbec právo? 85 % S03E01 - super vánoční atmoška a ještě lepší příběh, který z White Christmas dělá zatím nejlepší díl. 95 % I když je kvalita jednotlivých epizod kolísavá, náměty jsou skvělé a žádný vyloženě slabší díl jsem zatím neviděl, takže pět hvězd. JEN VÍC PODOBNÝCH POČINŮ! ()

tucnakova

JJ, chápu - takováta jako sonda s velkým S, že? Škoda, že tvůrcům malinko schází osobnostní předpoklady pro vytvoření dobrého vykreslení postav a cit pro psychologicky podmíněný zákonitosti, čili je to ve stylu nápad - masíruju ego - a zpracuju v povrchní nijakost (ne, nedívali by se na tohle šukání veřejně - nebo nejhůř to vypli po první minutě - hrála by se moralita, sousedovi bys zájem nepřiznal a pokud seš úchyl, koukal bys max dveřní mezírkou, protože nechceš, aby tvoje holka věděla, že tě tohle rajcuje). ()

silvusaak

Fuha no, zprzneny zrcadlo budoucnosti v tom nejhorsim svetle. Pilot byl vazne neco, potom dal celkem az moc sci-fi dily me nebavily (celkove sci-fi nemusim), ale diky, kde se boj v have a technologie odehraval na poli blizke budoucnosti je desivy, ale naproste pecka. Kazdy dil jiny pribeh, vyborny namety, kazdej se v tom do jiste miry podle me urcite najde, otazka je jak moc mu pak zamota s hlavou opravdova reality. ()

alica009

Vynikajuci serial, velmi odporucam, hlavne season 3, ktory bol podla mna najlepsi. Kazdy diel mal v sebe zaujimavy napad, prekvapenie aj napatie a vybornych hercov. ()

belinko

Negatívna stránka pozitívnej budúcnosti.. (upravené 10.6.2019) Niektoré časti slabšie 5, niektoré úplne 5 až za hranicou hodnotenia... dokonalé poukázanie na doby poháňanej chtíčom, kde zdravý rozum a slušnosť sú potláčané technikou, zahnané do kúta, krčiace sa a zvíjajúce... úžasné príbehy... skvelý nápad každú časť poňať akoby vlastný film... ()

v.indruchova

Vemi zajímavé, neokoukané. 1. díl by mě asi nenalákal, ale já měla štěstí, že jsem 1. serii viděla pozpátku. Prvně 3. díl potom 2. a 1. Mě se ten první dil líbil nejméně. Opravdu to o povaze lidí něco vypovídá. Asi by jsme každý měl začít u sebe. :) Koukáme dál a seriál mě nepřestává překvapovat. ()

BoKo_CzT

Pre technologického nadšenca, ktorým rozhodne som, sa jedná v podstate o "povinné čítanie". Informatické technológie sú vlastne ako ľudia, teda v princípe ani dobré, ani zlé. Ten, kto determinuje ich polaritu je zase iba používateľ. Nie, nebudem tu kričať proti technológiám. Upozorňujem však na mieru. Miera je to, čo delí jed od lieku, či chorobu od zdravého správania sa. Takže hor sa vzdelávať sa, učiť sa programovať, robiť Cisco, či MS certifikácie. No pánom telefónu musí byť užívateľ a nie naopak. Takže zlatá stredná cesta. Seriál je ináč v podstate bežným štandardom svojho žánru z ktorého však občas vybočuje niektorými preexponovanými scénami a závermi, čo však autori robia pravdepodobne v záujme zdôraznenia posolstva. Niekedy to však hraničí už s komédiou, čo určite nebol ich zámer. Takže aj pre "tvúrčí" tým platí zase - všetko s mierou. A mladá generácia - skúste sa sem tam "odstrihnúť" :-) aby ste nedopadli ako britský premiér v Black Mirror :-D . ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál