Síť

Net, The

Sieť

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1995, 110 min

Být počítačovým mágem, pracovat v poklidu domova a určovat si pracovní dobu sám je snem spousty lidí, kteří s oblibou mačkají ALT+64. Angela si svůj virtuální život vesele užívala až do chvíle, kdy její identifikační údaje byly v evidencích státních institucí přeřazeny k jiné fotografii a z ní, se po stisknutí patřičné klávesy někým nadstandartně informovaným, stala Ruth Marxová - zákonu unikající drogová dealerka. Angele nepomůže ani těch pár jedinců, kteří by mohli dosvědčit její totožnost, protože se z důvodu své přílišné mrtvosti k identifikaci nemohou dostavit. A tak Angele nezbývá než usednout za klávesnici svého pracovního nástroje a svést se svým neviditelným soupeřem nelítostný souboj po datových linkách.(5.9.2009)

• Tomco

neviem ci to bolo tym otrasnym dabingom alebo preafektovanou sanrdou bullock, proste nemohol som to ani dopozerat. jedno klise nasleduje dalsie..trapna scenaristicka schema, slabo nakrutena...(7.3.2007)

• Renton

Scénář: John D. Brancato, Michael Ferris .. Dnes už je to lehce podprůměrné. Navíc pro Sandru nemam slabost..(2.2.2005)

Ne, že bych Sandru Bullock nějak extra prožíval, ale pravda je ta, že tenhle thriller je nadprůměrně koukatelný. Jistě, po 10 letech intenzivního vývoje v IT (můj chleba) způsobují některé "ekšn" ve filmu cukání koutků úst, nic to ovšem nemění na tom, že tenhle film je dobrý. Lepší 3*(2.2.2005)

Populárny hi-tech thriller o sympatickej počítačovej závisláčke Sandre Bullockovej, ktorá sa zapletie s tými, s ktorými by sa určite zapliesť nechcela. Film Sieť mám rád, takisto ako Sandru pre ktorú mám určitú slabosť. Je to síce "len taká oddychovka", ale veľmi zábavná a svižná.(4.9.2007)