Síť

Net, The

Sieť

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1995, 110 min

další pohádka se sandrou bolákovou,,,,pro mě je dost těžký uvěřit v její technickou zručnost, proto opět jenom za tři,, i když,,,mě samotnýho nedávno taky potkala jedna zdánlivě neuvěřitelná příhoda technického věku, která mě v první chvíli doslova vytlačila oči z důlků,,,,,napsala mi kamarádka že ji blbnou windows, jestli bych se na to nemoch podívat, že jí to furt padá, tak ji říkám že je to normálka, že tohle je už vceně,,,nakonec sem se na to ale přeci jen šel podívat,,,,vejdu , sednu k tomu a přemítám.... "chceš něco nabídnout" říká ona , "bodla by svíčková" povídám já, .."já měla na mysli čaj", ona nato ..."a dáš mi ktomu knedlík?" ptám se směle "knedlíky došly"......."cukr by nebyl?", škemrám... "patnáct kostek, pomatuju si to dobře?"...."jojo" přiznávám svou závislost...a najednou ...zničeho nic,,,ozve se "o ou" a na obrazovce něco blikne "píše ti ňáká Marýna"..volám na ní do kuchyně...."to je bába, napiš jí něco hezkýho" povídá ona, a tak vodevřu ICQ a píšu .. NAZDAR BABKO, CO DĚLÁŠ ?....marýna chvíli typing a cca po minutě se zobrazí nezajímavější oou , který sem kdy dostal: HACKUJU VAM VISTY, HA HA HA......to me popad záchvat smíchu, ale co přišlo potom sem fakt nečekal,, ,visty hodily čtyři modrý ,, pak zežloutnul monitor,,, zespod stolu se vyvalil kouř a v nose mi uvíznul závan cínu, chvíli na to hoříme..."CO TO DĚLÁÁÁÁÁÁŠ!!!!", řve,ta co mě tehdy o pomoc prosila ..."CO JÁ, JÁ NIC, TO TVOJE BÁBA , CHCE NÁS VŠECKY ZABÍT"...."CO TO SAKRA MELEŠ" prej ,," no coby, nějakse ti nahekovala do kompu a vodpálila ti zdroj, bestie "......"dyť je jí vosumdesát a sotva si nazuje boty.."..............přátelé to je detektivka co?.....mě se z toho motala palice eště pul dne,,,, vypadá to jako klasika,,,,,, stará dáma vede dvojí život, navenek hloupá a zapomětlivá stařenka s lehkou demencí, a ve skutečnosti protřelej počítačovej mág...pravda je ale nekde jinde a rozmotáme si to hned teď......nakonec se totiž zjistilo, že nevyhořel zdroj ale vypálila se stará dobrá integrovaná grafika, a ten škodolibý vzkaz od staré máti ala fantomas byla ve skutecnosti slabina české diakritiky a jeden nepatrný překlep...."VISTY" totiž měly bejt vesty a HACKOVANIM bylo ve skutečnosti myšleno háčkování ...stále velice oblíbený sport českých stařen...ale v danou chvíli, bych přísahal na ufo, poněvač není nic podivnějšího, než když se ozve džesika flečrová s tím že se ti právě vrtá ve woknech, a hned na to skolabuje systém(23.6.2009)

• Lima

Místama zajímavé, místama směšné. Klasická bolístka - totálně nezvládnutý konec. Sandra Bullock neumí hrát, celý film se tváří stejně a jejím vrcholným a často opakovaným hereckým číslem je zandávání si vlasů za uši. Film je to slabý, ale vysloveně nenasere, takže za dvě.(10.2.2003)

„Všetko je v počítačoch! Stačí jeden klik a neexistujete.“ Nedávno narodeným žriebätkám, ktoré pokladajú za starý film film z roku 1999, sa dnes ťažko vysvetľuje, že raz bolo doba, kedy internet ROZHODNE nepoužíval každý a Sandra Bullocková bola zárukou pre komerčný úspech (KÝM SI SPAL). SIEŤ je staromódne zrežírovaný, takmer až hitchcockovský triler, ktorý bohužiaľ mierne zapácha televíznou nevýraznosťou (nenápaditá výprava, statická kamera, matné herecké obsadenie podporných rolí, jednoduché akčné scény). Napriek určitej pachuti zostal k dispozícii poctivý triler, ktorý je rovnakou mierou dopredu odhadnuteľný, ako – čudný paradox – napínavý. Bullocková bola vtedy ešte rozkošná a paranoická internetová zápletka bola v roku 1995, dnes sa tomu už ani nechce veriť, bombastická, originálna, jedinečná... vlastne pripomínala skôr sci-fi. Dnes je to smiešne... ale aj takí sme boli. P.S. Scenár napísala dvojica budúcich autorov TERMINÁTORA 3: VZBURY STROJOV (Brancato/Ferris).(2.5.2009)

• Renton

Scénář: John D. Brancato, Michael Ferris .. Dnes už je to lehce podprůměrné. Navíc pro Sandru nemam slabost..(2.2.2005)

Populárny hi-tech thriller o sympatickej počítačovej závisláčke Sandre Bullockovej, ktorá sa zapletie s tými, s ktorými by sa určite zapliesť nechcela. Film Sieť mám rád, takisto ako Sandru pre ktorú mám určitú slabosť. Je to síce "len taká oddychovka", ale veľmi zábavná a svižná.(4.9.2007)