Síť

The Net

Sieť

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1995, 110 min

další pohádka se sandrou bolákovou,,,,pro mě je dost těžký uvěřit v její technickou zručnost, proto opět jenom za tři,, i když,,,mě samotnýho nedávno taky potkala jedna zdánlivě neuvěřitelná příhoda technického věku, která mě v první chvíli doslova vytlačila oči z důlků,,,,,napsala mi kamarádka že ji blbnou windows, jestli bych se na to nemoch podívat, že jí to furt padá, tak ji říkám že je to normálka, že tohle je už vceně,,,nakonec sem se na to ale přeci jen šel podívat,,,,vejdu , sednu k tomu a přemítám.... "chceš něco nabídnout" říká ona , "bodla by svíčková" povídám já, .."já měla na mysli čaj", ona nato ..."a dáš mi ktomu knedlík?" ptám se směle "knedlíky došly"......."cukr by nebyl?", škemrám... "patnáct kostek, pomatuju si to dobře?"...."jojo" přiznávám svou závislost...a najednou ...zničeho nic,,,ozve se "o ou" a na obrazovce něco blikne "píše ti ňáká Marýna"..volám na ní do kuchyně...."to je bába, napiš jí něco hezkýho" povídá ona, a tak vodevřu ICQ a píšu .. NAZDAR BABKO, CO DĚLÁŠ ?....marýna chvíli typing a cca po minutě se zobrazí nezajímavější oou , který sem kdy dostal: HACKUJU VAM VISTY, HA HA HA......to me popad záchvat smíchu, ale co přišlo potom sem fakt nečekal,, ,visty hodily čtyři modrý ,, pak zežloutnul monitor,,, zespod stolu se vyvalil kouř a v nose mi uvíznul závan cínu, chvíli na to hoříme..."CO TO DĚLÁÁÁÁÁÁŠ!!!!", řve,ta co mě tehdy o pomoc prosila ..."CO JÁ, JÁ NIC, TO TVOJE BÁBA , CHCE NÁS VŠECKY ZABÍT"...."CO TO SAKRA MELEŠ" prej ,," no coby, nějakse ti nahekovala do kompu a vodpálila ti zdroj, bestie "......"dyť je jí vosumdesát a sotva si nazuje boty.."..............přátelé to je detektivka co?.....mě se z toho motala palice eště pul dne,,,, vypadá to jako klasika,,,,,, stará dáma vede dvojí život, navenek hloupá a zapomětlivá stařenka s lehkou demencí, a ve skutečnosti protřelej počítačovej mág...pravda je ale nekde jinde a rozmotáme si to hned teď......nakonec se totiž zjistilo, že nevyhořel zdroj ale vypálila se stará dobrá integrovaná grafika, a ten škodolibý vzkaz od staré máti ala fantomas byla ve skutecnosti slabina české diakritiky a jeden nepatrný překlep...."VISTY" totiž měly bejt vesty a HACKOVANIM bylo ve skutečnosti myšleno háčkování ...stále velice oblíbený sport českých stařen...ale v danou chvíli, bych přísahal na ufo, poněvač není nic podivnějšího, než když se ozve džesika flečrová s tím že se ti právě vrtá ve woknech, a hned na to skolabuje systém(23.6.2009)

• Tomco

neviem ci to bolo tym otrasnym dabingom alebo preafektovanou sanrdou bullock, proste nemohol som to ani dopozerat. jedno klise nasleduje dalsie..trapna scenaristicka schema, slabo nakrutena...(7.3.2007)

Jeden z thrillerů, kterému s ubíhajícími roky postupně upadávají hvězdičky. Příběh už zdaleka není tak strhující jak se mi zdál před patnácti lety, žánrová klišé jsou s uběhlým časem až příliš okatá, lapsy stále patrnější a konec děsivě nezvládnutý. Přesto je to stále koukatelná zábava a taky je tu Sandra Bullock, na kterou je stále radost pohledět a ani její herecký výkon mě coby diváka nijak neuráží. Možná si tedy občas na Síť nostalgicky vzpomenu, ale nemyslím, že bych se k ní ještě někdy chtěl vracet.(13.10.2011)

Soundtrack Mark Isham: 1. Main Title ,2. Informant Shooting ,3. Romantic Cruise ,4. Dark Side ,5. Escape ,6. Angela's Theme ,7. Devlin Stalking Angela ,8. The Right Thing ,9. A New Life ,10. End Credits(7.5.2011)

Ne, že bych Sandru Bullock nějak extra prožíval, ale pravda je ta, že tenhle thriller je nadprůměrně koukatelný. Jistě, po 10 letech intenzivního vývoje v IT (můj chleba) způsobují některé "ekšn" ve filmu cukání koutků úst, nic to ovšem nemění na tom, že tenhle film je dobrý. Lepší 3*(2.2.2005)

• - Počítač při vyhledávání výrazu Preatorian vypíše IP adresu ve tvaru 75.748.86.91, avšak maximální možné číslo existující v IP adrese je 255. (Rekpet)

• - Hra, kterou hraje Angela (Sandra Bullock) na začátku filmu, je Wolfenstein 3D verze od Applu. (HappySmile)

• - Ve filmu můžete zahlédnout počítačovou hru "Darkstalkers: The Night Warriors". (HappySmile)