V čase nejrušnějšího chodu do banky přichází skupinka malířů. Netrvá dlouho a všechny důležité průmyslové kamery jsou vyřazeny z provozu a začátku velké bankovní loupeže už nic nebrání. Lupiči mají vše pečlivě naplánované. Z odposlechu je slyšet jakýsi podivný evropský jazyk a lupiči požadují dva autobusy a dopravní letadlo. Všechny rukojmí donutí převléknout se do stejných kombinéz, jaké mají na sobě, aby tak dokonale zmátli zásahové komando. K loupeži je přivolán rafinovaný a inteligentní policejní vyjednavač Keith Frazier, kterému postupně dochází, že se nejedná o obyčejné přepadení banky. Vzápětí se do hry vkládá i předseda představenstva banky Arthur Case, který má obavy z odhalení obsahu své trezorové schránky nacházející se právě v přepadené pobočce. Proto neváhá uplatnit svůj vliv a na místo činu poslat velmi ambiciózní a bezskrupulózní právničku Madeline Whiteovou. (TV Nova)

sedm.1

Spojenec na mě bohužel nezafungoval tak jako na ostatní uživatelé a já ho musím označit pouze za průměrný filmový zážitek,který mě určitě nenudil,ale ani v žádném případě nenadchnul.Rozhodně mu nemohu upřít inteligenci,vytvořenou zajímavou a poutavou réžií Spika Lee.Filmů o přepadení banky je hodně a Spojenec má i své osobní kouzlo,zároveň mi zde toho ale i docela dost chybí.A mám na mysli především veškeré koření,co tyto filmy vyžadují.Jakoukoliv atmosféru jsem zde prakticky nezaznamenal,neboť je celý film roztrhán do spousty útržků a i žánrů,nikdy však nenabídne vážně drsnější či hustější moment,čímž je spjata i absence napětí.Moment překvapení je zde také spíše vyjímkou,závěrečné rozuzlení je pak sice fajn,ale ani zde se žádný velký filmový šok nekoná.Chvílemi se pak zas až moc vše ubírá odlehčeným a nadneseným tónem,což mi též nepřidalo na intenzitě zážitku a nazval bych to dokonce hodně rušivými momenty.A nakonec i postavy byly pro mě dost nedotáhnuté,Owen hrál třičtvrtě filmu v masce a tak byl prakticky jen slyšet,Washingtonův polda byl nudný a neživelný a Fosterová byla hodně nedochucenou omáčkou,její postava byla prostě nepřesvědčivá a tak nějak i navíc.Nechce se mi celý tento snímek označovat snad až za guláš,ale pocity z něj mám rozhodně rozporuplné a čekal jsem od něj daleko více. ()

Dromed

Na začátku jsem si říkal. "Pánenko marjájosef, zas přepadení banky? To bude chmura bo sem již viděl všemožné variace různých parťáků co vymysleli všemožné fígle jak sa do banky dostat. Nic mě už nemůže překvapit". Ale byl jsem zvědav co ten Washington předvede za výkon, lebo je výborný aktér. A hle nakonec sa s teho vyklubal výborný akční film a takové přepadení sem též ještě neviděl. ()

Maynard.

Hmm, zajímavý "lupičský" snímek. Filmů, kde je hlavním tématem bankovní loupež je opravdu velká spousta, ale tento se přecijen dobátko odlišuje... A to především chytrým způsobem, kterým si vypečená partička zlodějíčků, v čele s Clivem Owenem, s bankou poradila. Sice mi to připadá trošku okopčený z Dannyho parťáků (taky si divák myslí, že ví a vidí vše, leč na konci je mile překvapen. Navíc celou dobu sem měl zvláštní pocit, že je tento příběh krapet inspiruje komedií Bezva finta s Belmondem. Tam byli taky všichni rukojmí oblečeni do stejnokrojů, taky jim byla donešena pizza. Každopádně má tento film svižné tempo a kvalitní herecké obsazení, poslední dobou Washington ukazuje, že umí, no a ten jeho decentní knírek, hmm :o). Začínám mít tohodle bratra rád :o). Co bych vypíchnul nejvíc, tak výslechy výslechy, které dělají film odlišný od ostatních jo a taky skvělou Jodie, která roli bezpáteřní bitch hraje velice uvěřitelně... ()

Firebug

Hodně velké překvapení. Spikea Leeho si vážím, ale na tenhle filmek jsem narazil víceméně náhodou nevědom si jeho zainteresovanosti. Skvělý nápad jak vyloupit banku ve 21. století je uvěřitelný i přes pár logických zaváhání. Svěže a nenásilně zobrazena atmosféra soudobého New Yorku. Vtip a sympatičtí herci. Co víc si přát? ()

kenkaku

Spojenec je pro mě "blesk z čistého nebe", protože i když nářez herecké elity mohl varovat že tohle nebude "běžná podívaná", vletěl jsem do toho po hlavě a bez varování. Pak už nezbylo nic než žasnout nad brilantním příběhem (i když je to zase jenom blbá bankovní loupež) který pojetím vyprávění a odkrýváním faktů udrží pozornost po celou dobu filmu na 200%. ()

SG-1

"Spíš skončíte ve sprše se dvěma klukama jménem Jamal a Chesus, jestli mi rozumíte. A další špatná zpráva. To, co budete cucat, nebude piňakoláda." -detektiv Fraizer- ()

gutshoter

Jeden z těch filmů, kdy můžu docenit onu prošperkovanou kvalitu až po druhém zhlédnutí, jelikož jsem se místy nesoustředil tak, jak by zasluhovalo. Každopádně velmi zajímavý snímek a je možné, že půjdu časem s hodnocením nahoru. ()

herr_carter

Hezky si všechny zúčastněné povodil pan Owen v téhle typické naháněné, kdy nevíte kdo s kým, proč a jak. Film doslova nabitý hereckými superhvězdami v 80 % filmu o 101 % bankovní loupeži.................moje hodnocení = 8 z 10. ()

!Borec!

Těšil jsem se na propracovaný příběh různých zvratů, akcí, luštění a nápadů v decentním provedení, ale nedočkal jsem se. Zaujala mě finta, kterou použili lupiči a tím to zřejmě hasne. Právnička, která vstupovala do děje, akorát přetrhávala napětí, které se v bance snažili lupiči vytvořit. Závěr, který měl být zřejmě šokující, byl spíše znechucující...Takže za Owena a fintu dávám za 3* ()

Borec3

Vlastně je to tak trochu nuda. Jasně avizovaný film "s překvapením", který má tak slabou tendenci k napínavosti či empatie do příběhu, že mi v závěru to VELKÉ překvapení tak velké nepřišlo, odkýval jsem jej a mrknul na titulky. Ze spikovy režie jsem měl pocit silného odstupu (ale ne chladného jako třeba u Kubricka), jako by bez zájmu kroužil kolem. Libatique ze kamerou na mě dýchnul konvenčností a tendenčností, na jeho obranu, asi naordinovanou panem režisérem (až na jediný záběr, kdy nechal zavzpomínat na Requiem for a Dream). Ve výsledku hvězdičky pro špičkující se vážně-nevážné zástupce dvou pólů (a přesto ne tak docela) Owena a Washingtona. ()

Han22

Můj oblíbený thrilerový subžánr - bankovní loupež a lupiči oblíčení policií si tentokrát vzal na mušku Spike Lee, který s hvězdným obsazením natočil skvělý thriler. Washington jako šéf zásahu, Owen jako lupič (i když tu není moc vidět), Dafoe jako drsný polda z ulice, Plummer jako majitel a ve vedlejší roli pěkná mrcha Jodie Foster - ti všichni hrají skvěle, navíc mám pocit že Washington se pro tuhle roli - inteligentní polda prostě narodil. A i když se film drží klasických postupů, vše je tentokrát trošku jinak, režisér si dovolí pár nečekaných kroků a kromě toho rozjede docela zajímavý vedlejší příběh (obsah tajemné bezpečnostní schránky), který se nakonec ukáže být příběhem hlavním. Finále mě hodně nadchlo, protože zbořilo jedno staré klišé SPOILER bankovní lupiči uniknou KONEC SPOILERU a ještě přišlo se solidním zakonečním všech dějových linií. Celkově parádní film, který se nebojí ani humoru, prolínání dějových linií a i troška té akce tu je. ()

martinez.

Inside Man před zhlédnutím vypadal jako tuctový thriller ne nepodobný těm od F. Gary Graye nebo Tony Scotta a tím pádem jsem očekával samoúčelnou akci, nudnou milostnou pletku, stupidní dialogy nebo klišoidní konec, po zhlédnutí jsem se cítil jako kdybych měl právě čest s reinkarnovaným Hitchcockem a na nic z výše jmenovaného nedošlo. Ach, ta práce s kamerou, napětím, herci, dialogy, hudbou... Spike Lee mi po The 25th Hour znovu dokazuje, že je mistrem svého oboru. ()

Mistickzz

Spike Lee a banková lúpež? Čakal som hoc čo, ale dopadlo to úplne inak ako so predpokladal. Trištvrtina filmu sa správa ako obyčajný thriller s lupičmi, rukojemníkmi, vyjednávačmi a trezorom. Lenže stále na tom niečo nesedí, samozrejme nie v zlom. A potom sa to celé otočí, na lupičov sa kvázi zabudne a vyšetrovanie sa sústredí na úplne niečo iné. Spike Lee ma dostal a sním aj Owen, Washington, hudba či kamera. 80% ()

Devadesát Dva

Dlouho jsem nenarazil na film, o kterém bych mohl říct, že nemá chybu. 'Inside Man' není schematický, zato je technicky precizní, myšlenka namíchaných pachtelů s rukojmími je geniální. Clive Owen, v jedné ze svých nejlepších rolí minimálně mě dost nadchl. Denzel. Ale hádám, že hlavní hvězda je Spike Lee, že to takhle ukčíroval a převedl na plátno. I navzdory tomu, že ten film "nemá chybu", nehodnotím zatím plným počtem, ale vážně paráda, dlouho mě nebavilo něco tak sledovat. Škoda, že jsem to těch několik let tak ignoroval. ()

666Carnage

Nečekal jsem, že to bude taková sranda a taková podíváná. Já vlastně od toho filmu čekal jen loupež banky, možná nějaký honičky, přestřelky a klasický happyending Ale ono je to jiné zajímavé, tajemné i docela napínavé a čekáte klasickej závěr a ono přijde naprosto něco jinýho něco fascinujícího. Co v moc filmech neni, zvrat a obrovská odlišnost tomuhle filmu dodává grády. Clive Owen má skvělé charisma a hraje dost ledově což se na tuto roli krásně hodí. Denzel Washington hraje skvěle jako vždycky. Hodně povedé krimi. Dalo by se možná říct i krimi-komedie. Spike Lee velice dobře. 80% ()

serger

Detektiv Keith Miller? To už se z originálu překládají i jména nebo co? Kam se poděl detektiv Keith Frazier... ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (více)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (více)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (více)