Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

Recenze uživatele helraiser k tomuto seriálu (176)

Když se protrhne hráz (2009) (S04E21)

A blížíme se do finále. Samova odvykačka se moc nepovedla, super halucinace a závěrečná bratrská přesdržková byla super. Andělsko-démonská hra se blíží ke konci a vypadá to, že ani andělé nejsou kdovijak čistí hráči, na což doplatí Anna, která je anděli odvlečena kdovíkam. Role jsou rozděleny a už se chystá poslední bitva o poslední pečeť, kterou může rozlomit pouze Lilith. Hodně vymakanej díl a vypadá to na opravdu slušnou finálovou řežbu. ()

Poslední pečeť (2009) (S04E22)

Dokonalé zakončení série. Velkou radost mi udělalo objevení mého oblíbence démona Azazela i když jen na chvilku a ukázalo se, jak geniální plán ve skutečnosti vymyslel. Vlastně celá ta dlouhá cesta od prvního dílu vedla sem, prostě geniální. Z andělů se vyklubou taky pěkný šmejdi, kteří si ve skutečnosti apokalypsu přejí, jelikož si myslí, že finální boj s Luciferem vyhrají. Castiel se na konec postaví plánům vedení a pomůže Deanovi, ale to už je pozdě. Sám na konec zabije Lilith svýma schopnostma od Azazela a tím zlomí poslední pečeť a propustí Lucifera, přesně jak naplánoval Azazel. Z Rubby se vyklube pěkná mrcha a tak je jedině dobře, že ji na konci Dean sejmul nožem, nic jiného si nezasloužila. Lucifer je venku a finále celého příběhu začíná. Lepší zakončení jsme si snad ani nemohli přát a teď už si jen vychutnat závěrečnou sezónu, která bude opravdu maso. ()

Soucit s ďáblem (2009) (S05E01)

Super zahájení sezóny. Lucifer je venku a získává svou schránku, to byla nejlepší část dílu. Jinak se nám objevuje stará známá potvora Mag, andělé a démoni a vše běží jak má. Vypadá to na pořádný mač a lepší start jsme si ani nemohli přát. Spokojenost a čekám pořádnou jízdu. ()

Jezdec na ohnivém koni (2009) (S05E02)

Opět naprosto perfektní díl, ve kterém se objeví naši staří známí a to Helen a Joo a doplní je lovec Rufus takže paráda. Navíc se vše točí okolo jednoho jezdce z Apokalypsy a to Války, takže o zábavu je postaráno. Docela akční díl takže spokojenost je opravdu na místě. Tahle řada zatím jede na plný kule. ()

Bůh je mrtvý (2009) (S05E03)

Bratři se rozdělí a obě dějové linky jsou prvotřídní. Dean s Castielem se snaží chytit archanděla Gabriela a zjistit od něho kde se nachází Bůh. No a Sám se snaží žít normální život,ale moc mu to nejde, navíc ho ve snech navštěvuje jeho mrtvá přítelkyně, ze které se nakonec vyklube Lucifer od kterého se Sám dozví, že on je jeho práva nádoba. Vůbec ten závěr s Luciferem byl naprosto dokonalej a tahle postava vypadá mrtě dobře a určitě se máme ještě na co těšit. S porovnáním s minulým dílem se jednalo o méně akční díl, ale opět výborný. ()

Tak vypadá konec (2009) (S05E04)

Tak tenhle díl je naprostá pecka. Dean je anděli přenesen do budoucnosti kde už je apokalypsa v plném proudu a vypadá to hodně slušně. Všude démoni a Croatoni, naprostá zkáza a ultra Drsný Dean a Castiel jako člověk. Navíc se ukáže v plný nádheře Azazelův plán a každý musí ocenit, že byl opravdu mrtě dobře vymyšlený až je divákovi docela líto, že se pátá řada neodehrává v tomto módu. Parádní jak vše do sebe od první řady zapadlo. Co ovšem nemá chybu tak je finální pokec mezi Deanem z minulosti s Luciferem nad mrtvolou Deana z budoucnosti. No sakra tohle bylo prostě dokonalé. ()

Padlí bohové (2009) (S05E05)

V podstatě první díl v této řadě který se dá považovat za obyčejný řadový díl, ale i tak se jedná o dobrou zábavu, zvláště když se jedná o starého Boha, který na sebe bere podobu celebrit, taková Britney dávající do držky Deanovi je opravdu k pokukání. Navíc tento díl svým způsobem odkazuje na Dům voskových figurín a to potěší. Takže v podstatě zábavný oddechový díl, který si náležitě divák užije. ()

Děti jsou naše budoucnost (2009) (S05E06)

Tak tu máme další díl který se dotýká hlavní dějové linky. Tentokrát se děj točí okolo malého dítěte, ze kterého se vyklube antikrist a umí dělat pěkný lumpárny. Celkově se jedná o povedený díl do kterého zasáhnou jak andělé tak démoni, takže o zábavu je postaráno. Škoda jen toho konce, ale třeba se ještě s Antikristem v nějaké pozdější řadě potkáme. ()

Podivuhodný příběh Deana Winchestera (2009) (S05E07)

Jo hrát poker je někdy na prd, zvláště když prohraješ mládí, jak se Dean přesvědčil na vlastní kůži. Hodně dobrej díl ve kterém se objeví i starej dobrej Boby. Má to všechno co dělá z tohoto seriálu takovou bombu. Díl mimo hlavní dějovou linku, ale zatraceně dobrej. ()

Báječný televizní svět (2009) (S05E08)

Rozhodně nejzábavnější díl, který prozatím byl natočen. Vůbec díly s Šibalem, patří vždy k tomu nejzábavnějšímu co je možné v seriálu vidět, je pěknej morbidní zákeřnej padouch, ze kterého se v tomto díle vyklube archanděl Rafael,což je naprosto dokonalé překvapení. Díl plný humoru a ke konci i zásadních informací. Paráda. ()

Praví lovci duchů (2009) (S05E09)

No až na závěr kde padne zmínka o tom kdo má Colt, naprosto zbytečný díl a zbytečná odbočka od hlavní dějové linky. Tohle mě tedy moc nebavilo i když pár fanoušků bylo slušně jetých. Betty ještě svou roli sehraje, ale to až za hodně dlouho a vlastně jen díky ní to je jakž takž koukatelné, ale jinak zbytečnost. ()

Není naděje (2009) (S05E10)

Lucifer je bůh a bratři s jejich partou dostanou slušně na prdel. Jo a Ellen to mají za sebou, objevuje se Crowley, který nás bude štvát sakra dlouho a objeví se i Smrt, jedna z nej postav seriálu. Dokonalost. ()

Narušení (2010) (S05E11)

Parádní díl z blázince, ten nápad je prostě geniální. Po dlouhé době prostě opět hon na monstrum v převleku. No ne, že by v tom blázinci nezapadli. Nepředvídatelnost je u tohoto dílu jako bonus. Parádně natočená epizoda, u které si divák odpočine od Apokalypsy. ()

Výměna těl (2010) (S05E12)

Takový nic moc díl, který mě moc nebral, ale někomu se líbit mohl. Ale takovéto řádově díly mě moc tedy neberou. ()

Osudu neunikneš (2010) (S05E13)

Hodně luxusní díl. Po nějaké době se objevuje anděl Anna a chce zabít Sama, aby se nemohl stát nádobou pro Lucifera. Děj se přesune do minulosti před narozením bratrů a do hry ještě zazashne na chvíli starý známý Uriel. Na konec se objeví Michael a vše zachrání, pokecá s Deanem a Annu spálí na popel. Rozhodně se jedná o dobrou šou, plné akce, napětí a rodinné pohody. Naprosto excelentní díl. ()

Krvavý Valentýn (2010) (S05E14)

Další špičkový díl. Objevuje se další jezdec apokalypsy, tentokrát Hladomor a má naprosto dokonalou podobu a jeho kousky stojí opravdu za to. Sam je opět feťakem na démoní krvy a moc tohoto jezdce z městem a jeho obyvateli dělá psí kusy. Způsob jakým ho Sam porazí je opravdu originální. Celkově naprosto parádní díl, kterému není co vytknout. ()

Mrtví muži nenosí skotskou sukni (2010) (S05E15)

Další parádní díl v řadě. Tentokrát do děje zasahuje Smrt, která probudí k životu několik mrtvých v Bobyho městecku a je to slušná jízda. Závěrečnej zombii masakr je parádní. Smrťák se mi líbí čím dál víc. ()

Odvrácená strana Měsíce (2010) (S05E16)

Bratři se po té co je zastřelí lovci, dostanou do nebe, kde pátrají po andělu jenž mluví s Bohem. V nebi potkají staré známé jako je Ash a médium Pamela, ale i Zachariaš, takže o zábavu je postaráno. V každém případě se něco dozvíme o nebi a o tom, že Bůh na vše kašle a je na Zemi. Další parádní díl v řadě. ()

99 problémů (2010) (S05E17)

Nevěstka babylonská na scéně. Tato řada je opravdu prvotřídní a opravdu si z biblické apokalypsy bere co jen jde. Opět výborný díl aneb, dejte si pozor na falešné proroky. Výborné a závěr s Deanem neměl absolutně chybu, trochu hra na city, ale to už k němu tak nějak patří. ()

Místo, odkud není návratu (2010) (S05E18)

Díl ve kterém není o překvapení nouze. Dean je připraven andělům říci ano, Andělé mají náhradní plán, Castiel naloží Deanovi co mu je rovno, rozloučíme se se Zachariášem a Michael má náhradní nádobu, kterou je mrtvý bratr bratrů. Takže díl plný událostí důležitých pro vývoj série. Divácky velmi zajímavé a akční. ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu