Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swank hraje v tomto poutavém příběhu o dětech ulice vychovaných v pouličních přestřelkách a s drsným postojem k životu – učitelku, která jim chce dát, co potřebují nejvíce: jejich vlastní hlas. Odehrává se na chráněné půdě školy ohrožené násilím a rasovým napětím, učitelka Erin Gruwell musí bojovat s předsudky autorit, jestliže jí záleží na těchto studentech. Děti vypráví vlastní příběhy a poslouchají příběhy ostatních, skupina pravděpodobně "nevzdělatelných" teenagerů objeví sílu snášenlivosti, znovu získají své zničené životy a změní svůj svět. S elektrizujícími výkony hvězdného obsazení, včetně držitele Zlatého glóbu Patrick Dempsey (Grey´s Anatomy) a zpěváka Maria, film Mezi řádky je založený na uznávaném bestselleru, "The Freedom Writers Diary". (oficiální text distributora)

viperDavid

Původně jsem si myslel, že to bude zkopírování filmu Nebezpečné myšlenky akorát s jinou pipkou. A vono hovno. Dali tam vetřelce Hilary (sorry ale ona má xicht fakt jak vetřelec), holocaust, černochy a všeljakou hispánskou havěť, napsali si deníky a ejhle co z toho vzniklo. Vcelku záživnej school movie. Asi si ten deníček přečtu 4* ()

Lachtaan

Jde o otřepané klišé, ale kdo mi může oponovat v tvrzení, že ty nejsilnější příběhy píše fakt život sám. Mezi řádky pro mě bylo ještě před týdnem lehce přehlédnutelným dramatem, o němž jsem měl roky ponětí jen skrze název a Hilary Swank v hlavní roli. Pak jsem najednou přečetl synopsi a okamžitě zbystřil. A teď po zhlédnutí? Konstatování toho, že jsem si zase po čase zkřížil cestu se silnou výjimečností je tady na místě. O nespravedlnosti, založené na ohromně fádních důvodech, by se mělo mluvit. A pevně doufám, že skupina Freedom Writers dokázala alespoň něco změnit. [viděno na Netflixu 19.10.2022] ()

_DAVE_

Pokud se tohle opravdu stalo tak klobouk dolu. Ale to jeste neznamena ze film o tehle udalosti bude uveritelny.. Hlavne v druhe polovine nebylo o pateticke momenty nouze, a cele to misty pusobilo i smesne. Jinak ale to ale zase nebylo tak hrozne :-) ()

Dawid199

Po přečtení krátkého obsahu v TV programu jsem byl trochu pesymistický a příběh mi přišel již několikrát použitý a ohraný. To sice ano, ale jinak je tento film opravdu skvělý a inspirující. Příběh nakonec není vůbec něják laciný, naopak je velice procítěný a silný. A jak by se toto všechno mohlo obejít bez skvělých hereckých výkonů, jak od Hilary Swank, tak od jejích filmových studentů. ()

progression

Opět film z kategorie divocí žáci kontra učitelka/krotitelka. Skvělá a přesvědčivá Hillary Swank, zajímavé myšlenky i osobní příběhy, motiv odkrývání holocaustu podle románu "Deník Anny Frankové" významně rámující celé film i literární a myšlenkový vývoj původně nezvladatelných a současně ke vzdělání absolutně apatických žáků, daly vzniknout působivému filmu, na jehož vyznění (i když spíše filmového než pravděpodobného) jen tak nezapomenete. Výborný film, ale kvalit obdobného filmu "Nebezpečné myšlenky" s Michelle Pfeiffer, natož "Panu učiteli s láskou" se Sidney Poitierem určitě nedosahuje (tedy podle mého subjektivního názoru). ()

Tomatáš

Stručně a jasně..Film je příběhově velice aktuální, upozorňuje na problémy, které se objevují na školách všech stupňů po celém světě a celé dvě hodiny jsem cítil jistý pocit urgentnosti problému... Pro mě, snad někdy budoucího pedagoga, také trochu inspirující..Čtvrtá hvězda je pro mou oblíbenou Hilary..;) ()

Narya89

Je skvělé, že je tento film podle skutečné události. Dokazuje totiž, že jeden člověk může změnit hodně. Erin Gruwell se dostala do neznámé situace a musela vymyslet, jak stmelit etnicky rozdílné skupiny teenagerů, kteří se navzájem nesnášeli. V podstatě klíčem k vyřešení tohoto problému byl návrat do historie k tématům jako je holocaust a také učení se empatii a soucitu k sobě navzájem, protože ve výsledku navzdory barvě pleti měli tyto dospívající lidé společného mnohem víc, než si mysleli, jen bylo potřeba se na to zaměřit a chtít to vidět. Na Erin jsem neskutečně obdivovala její neústupnost a obětavost, se kterou pro třídu dělala maximum, dokonce si našla i další dvě práce, aby jim mohla zaplatit výlety, když je škola financovat nechtěla. Šla proti autoritám, šla ze začátku i proti vlastní třídě, svému manželovi, ale šla si za tím, o čem byla přesvědčená, že je správné. A nakonec to i přineslo výsledky. Takových lidí by svět potřeboval mnohem víc. ()

VanTom

Jelikož u podobných schémat "učitel a problematičtí žáci" nemá co překvapit, záleží hlavně na tom, jakou silou zasáhnou a jaké emoce přivodí. Tady nás autoři (život?) nešetří, takže nuceně integrované děti pocházejí pomalu z válečných zón – avšak v bezpečí školní třídy se při čtení Deníku Anne Frankové (a psaní svých vlastních) rozhodnou s předurčenými osudy něco dělat. Jj, cynik se zde vyřádí – ovšem jen do doby, než ho idealizované mentorování výtečné Hillary Swank umravní a jejímu upřímnému zápalu podlehne. ()

Guzo

Rozhodně to nejsou slabší 4 hvězdy, přemýšlel jsem chvíli i o pěti, ale nakonec ne.. Na začátku filmu se totiž nastavila laťka - co se týče předpojatosti, agrese atd. - až moc vysoko oproti tomu, jak to pak celé probíhalo; nějak moc jednoduše pro Hilary Swank.. Nicméně i přesto se jedná o velmi dobrý film, který poukazuje opět na nějaký konkrétnější problém ve společnosti, což je jen dobře. ()

Kosmik 1

Nevím proč, ale tenhle film mi připoměl o trošku starší kousek "Mistr neznámého boje". Takže pro mě byla Hilary Swank tak trochu převtělením Marka Dacascose. Ten s třídou taky jezdil na výlety atd, ale k tomu je ještě učil bojové umění Capoeiry (kdo nezná a baví ho tenhle žánr, tak vřele doporučuju). Je fakt, že tohle téma slučování třídy a polepšování žáků už tu mnohokrát bylo. Ale mě to prostě baví. 80% ()

Autogram

Americká rozprávka, ktorá sa možno naozaj stala, a vo forme, ako to bolo natočené, som ochotný tomu všetkému uveriť. Presvedčivý výkon Hilary Swank a všetkých „jej“ detí so svojimi neľahkými osudmi ma zaujal hneď od začiatku a to je základom, aby som sa nevyhol životopisnej dráme, ktoré inak neobľubujem. Prístup netradičných učiteľov sa nestretáva vždy s podporou alebo nadšením pre vec a krásne to vyjadril jej prvý dialóg s kolegom o Denníku Annu Frankovej, ktorý neskôr zohrá významnú úlohu. –––– Ve chvíli, kdy toho kluka obhajuješ, je bitva už ztracena. Myslím, že skutečný boj by měl probíhat tady, ve třídě. ()

klima777

Uživatel gudaulin má plnou pravdu. Šlo to příliš sametově. Na druhou stranu: Freedom Writers jsou nejširší myslitelný americký mainstream; vedle slušného řemesla si však tentokrát můžeme (ale nemusíme...) užít několik poměrně působivých scén a tápavé pokusy o přesah. Filmy tohoto typu nevytvářejí dějiny umění, leč o šmíru nejde (2,5 hvězdy; jedna pouze a jen pro H. Swank). ()

Kurikmoon

Film zameraný na vďačnú tému. Je dobré pripomenúť, že svet môže meniť každý a že je v jeho silách spraviť ho lepším miestom. Len nezatvárať oči a začať od seba. Možno boli i lepšie filmy, ale téma si zaslúži kľudne plný počet. Príbeh, herci, pútavosť spracovanie...to je už na osobných preferenciach. Ja som bol naozaj veľmi spokojný. Mezi řadky ma držalo až dokonca... Hillary je super. ()

Dagoussek

Mezi řádky a Nebezpečné myšlenky mají stejné téma. Mám ráda drama, takže mě to bavilo, ale nemůžu říct, který je lepší, oba filmy mají něco do sebe. ()

KASUGI

Učitelka žákům: "Víte, jaký je rozdíl mezi černochem a negrem? Černoch staví domy, přebírá balíky na poště, prodává hamburgery, sedí v kanceláři, uvádí tv pořady, zpívá v muzikálu, hraje ve filmu. Negr dělá hovno, krade, vraždí a ještě se cítí ublíženě. To jste vy - parta negerských nefachčenek. Gangsta niga motofoko houmí bro. Stěžujete si na rasismus, na to, že vám lidé nadávají do opic a goril, jenže vy jako gorily mluvíte, chodíte, gestikulujete a držíte zbraně jak cvičený šimpanz. A vy, hispánci, jste ta samá verbež: hrajete si na borečky, co přežívají pod zákony ulice, přidáváte se do gangů, cítíte se při tom hrozně dospěle, ale řešíte mezi sebou pičoviny, jak děcka na písečku. Jděte se na ulici postřílet a néjlépe někde u popelnic v odpadcích, protože přesně takovou hodnotu mají vaše životy. Chtete to změnit? Tak se pojďme učit. V opačném případě nechápu, proč jste sem přilezli. Já nemám náladu na ty vaše otrávené ksichty a držky, tak když se vám to tu nelíbí, tak se seberte a táhněte do těch špinavých gheťáckých prdelí, ze kterých jste přilezli!" ____ Tak tohle kdyby Swank řekla těm svým žákům, tak bych vpálil pět hvězd. Bohužel je to tradiční debilita na téma: nedokážu zkrotit oprsklé drzé spratky. Korunu tomu nasadila černošská matka jednoho ze studentů, která učitelku seřve, co si jako dovoluje učit jejího syna, když na takové blbosti nemá čas, protože je musí živit. To, co bych jí řekl, už tady publikovat nebudu, páč sluníčkáři, kteří neumí nazývat věci pravými jmény, by to nerozdýchali. ()

Aqualung

Hrdinka filmu je výborná ve svém výkonu.Ale to je taky vše.Fabule filmu opakuje příběh z roku 64.To byl parádní film se Sydney Poitierem, a sice Panu učiteli s láskou.Tohle se jen sotva přibližuje. ()

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech