Ils

fcreading

"Oni si s nami nechceli hrať." Hneď ako som sa dozvedel že nový francúzsky horor je podobný Eden Lakeu, nečakal som a stiahol som ho. Sklamanie sa ale dostavilo a to velké, porovnanie s Edem Lakeom je toto priemerný horor, čakal som niečo viac, strach som nepociťoval, ešte že to trvalo len 1 hodinu. Dalo by sa to ešte tak porovnať s http://www.csfd.cz/film/230542-oni-strangers-the/, ktorý je ešte slabší. Scénok si tu užijete neuveriteľne málo, takisto aj brutality, ktorej je velmi málo, možno tak posledných 30 minút kde už je cítiť atmosféru z lesov, hercom nemôžem vyčítať nič, snažili sa ale tvorcovia mohli pritlačiť na brutalite, ale nestalo sa tak. Dúfam že Martyrs nedopadne podobne 60 percent. ()

Korbitch

Nejlepší horor roku 2006 a podobný komenty??? :-DDDD vy už se fakt bojíte všeho, co se odehrává ve tmě, jsou k tomu patřičné "děsivé" zvuky a ještě ke všemu podle skutečné události. Hmm, a z toho se mám jako po Insidious a Shutter posrat jo?? :-DD směšný!!! Chupacabreho koment, mě opravdu rozesmál: "Naprosto úžasné. Budete se bát až do poslední vteřiny - strachem nebudete moci ani dýchat!" Houby s voctem! ()

LV.Helter

Strach z neznáma, vyžmykaná do poslednej kvapky. Home Invasiony majú vždy primočiary dej a možu sa skončiť len dvojako, takže pomerne to isté dookola. Ľakačky v celku fungovali, atmosféra by sa dala krájať a minútaž je sám o sebe jasná výhra, ale nedá sa tu ospravedlniť hneď na začiatok pár faktorov. V prvom rade, obrovské diery v scenári, absolutna nelogickosť hercov a kupodivu na spoliehanie "based on a true story" a záverečnu mrazivú pointu. Pravdupovediac ma to moc nestrhlo. Začiatok skvelý, ale hneď po pár minútach film stratil to čaro. Nieje to priemer, ale rozhodne ani nadpriemer. Proste skvelá jednohubka, ktorá nepoteší, ani neurazi. ()

kareen

U všech ostří kruegerových, sice jsem se ani tady moc nebála, ale musím uznat, že některé scény v baráku, v lese i v tom kanálu byly přinejmenším napínavé, takže jsem se párkrát přistihla, jak se zatajeným dechem v duchu tu mladou učitelku povzbuzuji stylem: „běž holka běž, tak dělej...“Akorát je celý film v celé své krátké stopáži tak nabušený strašidelnými zvuky a situacemi, až je to v důsledku na škodu, protože jsem vůči tomu časem otupěla. Zkrátka i v horroru, stejně jako všude jinde platí, že méně je někdy více. ()

Popluh

Méně brutálnější a atmosféričtější než Jezero smrti, s méně sympatickými hrdiny a "neuvěřitelnými" záporáky. ()

Makky

Hra na mačku a myš, kde je mačka odhalená až v závere, čo je vlastne najväčší knock-out na diváka. Sú aj lepšie horory, no Ils ubehnú ako voda a rozhodne stoja za pozornosť. "Oni sa s nami nechceli hrať..." ()

SarumanKo

Majstrovsky a veľmi minimalisticky natočená hrôza, ktorá dovádza napínanie diváka prostredníctvom jedinečného spracovania obrazu a zvuku takmer k dokonalosti. A fakt, že je to natočené podľa skutočnej udalosti, mrazí až v kostiach. Bohužiaľ je ale táto francúzsko-rumunská atmosférická polízanica výrazne degradovaná scenárom, ktorý potrebuje byť postavený na kope nelogických defektov, aby mohol držať pokope v jednom desivom celku. To ma pri takomto výraznom remesle mrzí dvojnásobne. (6/10) ()

IllIlIlIIl

Nadprůměrný horor, který si i díky své krátké stopáži udržuje po celou dobu napjatou atmosféru. Celý film divák očekává vysvětlení filmu, které na závěr opravdu přijde a dokonce i nepostrádá logiku a originalitu. Tento filmek mě celkem přijemně překvapil a režisérům se povedl lépe než jejich Oko (2008) ()

K.I.N.G.

"Chceme si jenom hrát. Necháš nás?, si hrát?" Tento špičkový děsivý film dokazuje, že i v dnešní době a nejenom v americké kultuře se najdou skvělé horory. Dlouhé přetahování scén je sice chvílemi nudnější, ale zase to výrazně přidává na autentičnosti. Do pěti hvězd tomu už chybí jen málo. ()

gojackill

Atmosférický horor zasazený do perfektního prostředí, který jde proti hlavnímu proudu, jenž spočívá ve velkém množství vražd na co možná nejvíce nechutných způsobů. Tento skvělý horor je důkazem, že méně je někdy více. Natočené je to dostatečně děsivě, neokoukaným způsobem a ta skličující atmosféra mě snadno pohltila. Dalším kladem je, že se postavy nechovají debilně a Vám nezbude než jim fandit. 5 hvězd je opravdu trochu hodně, ale rád je udělím, protože je to podle skutečné události. Dokonale si umím představit, že by se to takhle mohlo v realitě udát. Jedna malá úvaha na závěr: Myslím si, že strach je ohromný nepřítel a skutečně vás oslabí když nevíte proti komu bojujete, třeba o holý život........! ()

MATADOR

Nejistota, napínavost, napětí, nevědomost, jednoduchost, ... Ils stojí na velmi jednoduchém a zároveň chatrném příběhu, ovšem zpracování má takové kvality, že jsem i přes krátkou stopáž prakticky nedutal, asi takhle si představuju správný horor/thriller. Smutné, že se tohle opravdu stalo! ()

dawe04

Narozdíl od Eden Lake, které mi tenhle film připomínal (nehledě na rok vydání), neděsí Ils realističností, ale poměrně slušnou atmosférou. ()

Trevor

Či už česká séria Bastardi alebo anglické Jazero smrti predstavujú spolu s Nevinnými beštiami štýl filmov v ktorých majú byť ľudia šokovaný tým ako sú maloletá a mladiství páchatelia krutí. Tento film by mal byť navyše natočený podľa skutočných udalostí. Je pravdou že po 15 rokoch sa na niektoré veci zabúda, ale po zadaní dvojice mien obetí sa na nich neobjaví žiaden odkaz na internete. Predsa len ak by takúto vraždu spáchali mladiství či dokonca deti rezonovala by v spoločnosti (podľa môjho názoru) aj po takom dlhom čase. Nie je to tak dávno čo sa z väzenie vo Veľkej británii dostali na slobodu chlapci, ktorý ako zhruba 12 roční zabili svojho mladšieho kamaráta. Už iba to že sa dostali vonku s novou identitou pochopiteľne spoločnosť na ostrovoch znepokojilo. Ak boli niečo také schopní spáchať ako deti je otázne či sa boli schopní napraviť. A k otázke brutality. Ak človek rád prečíta aj knihy ktoré sa venujú analýze správania sa vrahov tak práve deti páchajú tie najbrutálnejšie vraždy. Z jediného, svojim spôsobom logického hľadiska. Oni ani len netušia, aká sila či intenzita útoku je potrebná (respektíve dostačujúca) k usmrteniu človeka. Film rozhodne nie je zlý, ale je vidieť že vznikol v koprodukcii s Rumunmi a tak má k dokonalosti ďaleko. A obraz o Rumunsku? Stačí si spomenúť na Hostel. ()

wipeout

Ani konečné vyúzlenie zápletky, ktoré vôbec nebolo prekvapivé aj keď mierne nabúrávalo klasický koncept iracionálneho strachu prameniaceho z neičoho v skutočnsoti neexistujúceho. Strach, ktorý určite nie je nijako originálny je poväčšinou očakávateľný a nedarí sa mu naozaj diváka vystrašiť, čo bolo jednoznačným zámerom filmárov. Určite som počítal s tím, že takej nízkorozpočtovke nemôžem očakávať nejaké efekty umocnujúce atmosféru, ale k konečnom dôsledku by to ani nebolo potrebné veď išlo o reálny príbeh. No aj tak až an posledných 20 min veľké sklamanie a od nezávislého filmíku by som očakával viac originality a nápaditosti. ()

Petroff

Jediné, co mě na tom trochu bavilo, byla poslední minuta, kdy projely titulky ve smyslu, že to bylo dle skutečné události, a "děti si chtěly hrát". Prima, no. A něco víc? Zábava, strach, napětí, děj? Smysl? Mě to prostě vůbec nic nedalo, nezaujalo mě to. Původně jsem chtěl komentovat prostým: "No-ty-vole-cože?!" Osud postav mi byl od začátku úplně jedno. Kdyby prostě dál spali, nic se nestalo... Kdyby zavolali policii, taky by bylo líp. Ale ne, chlápek samozřejmě ze začátku utrpí zranění, pro který by byl ženský přítěží, tak jí řekne "Sbohem" a pošle jí utíkat do lesa. Nechápu, kde se brali všechny ty srdceryvný výkřiky, když ta jeho to opravdu podle všeho nebyla... Nechápu, proč do prdele lezli do nějaký zasraný kanalizace? Asi aby to byl víc horor. Jestli mě někdo bude přesvědčovat, že to bylo dobrý, tak ještě hvězdičku strhnu :-)) Dost lidí popisuje autentické zvuky... Huáá. Vážně? Proč je vždycky v lese slyšet jen krok toho hodnýho? Zlí choděj neslyšně. Igelitová místnost ve sklepení domu - to bylo jako co? Přímo kulisy k hororu. ()

rastlinka

Vydarená vecička. Pekná kamera a dokonalá autenticita príbehu, ktorý sa môže stať komukoľvek z nás, pridávala na sile filmu. ()

ilemas

Mistrovsky natočený horor a ještě podle skutečné události. Horory tohohle typu miluji a nemusí tam být ani kapka krve. Stačí tížívá atmosféra, dobrá kamera a dokonalé zvuky. ()

SonG

No po přečtení pár komentářů před shlédnutím filmu jsem jimi byl velmi naspeedován, po shlédnutí mám spíše smíšené pocity. Začátek filmu je spíše taková klišovitá scéna, následná prohlídka domu velmi divná (dva v tak velkém baráku?, úplně sami?) a další scény velmi připomínající Eden Lake. plus připisuji délce filmu, 80 minut je tak akorát. Ve zkratce pár dobrých scén, jinak už stokrát viděné téma. ()