Ils

berusche

SPOILER!!! Nejlepší horor roku 2006? 77 minut strachu? Surové? A cože bylo surové? To, že dítě uškrtí svou silou dospělého? Nebo to, že se 50 minut honíte po baráku a pak zbylých v lese? Zaprvé: je to otřepané co do atmosféry (vy jako nevíte a my na vás budem dělat baf, ve tmě, a vypnem vám pojistky, heč! ). Zadruhé: otřepané co do scénáře (teď se tu budem honit, jooo, vy musíte utíkat, nahoru, do sklepa, teda neee, dolu, na půdu, my vás zraníme, a pak zase budete utíkat a no a pak vás zabijeme). Za třetí: oteřpané co do prostředí (jasný, kdyby totiž vedle byli sousedi, tak by to nešlo, že jo, pač by jim bylo divný, že se tam svítí, pak zas ne a pak se tam řve a rozbíjí sklo). Za čtvrté: otřepané co do rozmezí ptákovin "podle pravdivé události" (a rodičům jako nebylo divný, joo, že nemají děti každou noc doma? Ani v děcáku by asi nepřišli na to, že jim tolik dětí chybí, že jo) ... takže, jsem se zdravě rozčílila a jediné, co mě dělí od odpadu je možná to, že ten zvuk bych jim byla ochotná přiznat! ()

BitlDjus

Temnější a více lekavý Eden Lake. Chybí zde trochu více brutality a akce, která není skoro vždy dotáhnutá do konce. Takový ten lepší, hororový průměr. ()

StrYke

Na Ils jsem se dlouho chystal, byla to moje pojistka děsivého filmu a zaručené neklidné noci. Proto jsem si ho šetřil na vzácnou příležitost, takže když včera v noci propukla bouřka, zapnul jsem televizi a za úplné tmy jsem se těšil skvělého začátku. Ale potom... Nevím, jestli to bylo tím, že jsem od filmu čekal moc nebo že se mě pomalu zmáhala únava, ale od chvíle, kdy se ukázalo, že těmi tajemnými není nikdo jiný než skupina normálních fracků, pro mě začal film čím dál tím víc spadat do modra průměru. Z barákového hororu se stal skoro až epický, a strašidelnost se poděla tem tam. Výsledkem bylo, že okamžitě po startu titulků jsem se svalil do postele a na žádný Ils jsem ani nepomyslel - a to bylo ze všeho nejhorší. ()

honajz2

Sotva 3*. Typický home invasion horor. Nechápu ty pochvaly o atmosféře a napětí - o atmosféru se tu sotva snaží (a moc jim to nevychází) a napětí přijde tak 20 minut před koncem. Ale té snahy o atmosféru tu je dost, jenže ve finále to spíš nudí, než aby zaujalo. Horor je to sice na 3*, protože snahu udělat z toho atmosférický horor cením, ale na mě to prostě nezabralo. Asi jsem moc náročný, já nevím. Pak tu máme pár nelogičností, ale oproti těm home invasion hovadinám, co jsem nedávno viděl (Očista, Oni), to bylo ještě v pohodě. ()

Chen

Konečně mě u nějaké hororu příjemně mrazilo, párkrát jsem se i lekl a permanentně jsem byl napjatý. Ovšem trošku mě zklamalo finále, které bylo relativně uspěchané. Jinak ovšem velmi atmosférický filmík. ()

Hees

Krátky nič nehovoriaci horor. Jediné čo môžem pochváliť je atmosféra. Atmosféra býva pri hororoch dôležitá, ale u mňa nie je to najdôležitejšie. Rozhodne som sa nebál.(Hodnotenie 2,5) ()

Martin741

Kedze som hororovy fanda, uz som videl US horory, Francuzske horory /Haute Tension ....../, Spanielske horory, britske horory, dokonca aj japonske ci thajske horory a raz sa mi priplietol do cesty Juhoafricky horor. No a tento je z Rumunska a reziroval ho Xavier Palud. Jeho meno mi nic nehovori, ale film ma slusny scenar : miestne detiska uz nebavi hra na pieskovisku, preto sa rozhodli znicit zivot miestnym ludom, ktory maju chatu/domcek v lesoch. Chvalim strasidelnu atmosferu, ale rezia posobi amatersky a neskusene. Dialogy by tiez chcelo prepracovat. Slusny priemer, nic viac a nic menej : 60 % ()

zdenotvor

Podľa skutočnej udalosti hmmm ... Atmosferický horor kde sa naäptie buduje pekne pomaličky a divák nevie čo môže očakávať a z čoho má mať vlastne strach...o to šokujúcejšie bolo pre mňa rozuzlenie a neviem ako sa k tomuto zaujímavému/divnému snímku staviať. Určite bol však pre mňa v oblasti hororu obohacujúci a užil som si ho. ()

Havaj8

Časově jeden z prvních originálních Home Invasion hororů. Do větší hloubky jsem ještě nezapátral. Nijak se nezdržovali a celkem brzo to všechno propuklo, nezabývali se seznamováním a byla to jedna velká naháněčka. Atmosfericky stravitelný, zvukově dobře doprovozený, že to bylo podle skutečný události, tomu rozumím. Ale celkovej projev, toho, kdo to všechno dělal a z jakýho důvodu, to mě vyděsilo možná víc, jak průběh filmu. I tak spousta hloupejch situací, viz mega dům uprostřed lesa. Zpracování je možný vidět i na lepší úrovni. ()

bourec

Při sledování,hlavně na jeho konci jsem si vzpomněl na svůj oblíbenej filmek Jezero smrti.Ale tam film pracoval spíš s násilím,přímo zobrazenym.Tenhle film je spíš založenej na strachu,napětí z neznámého.Bylo to fakt místama strašidelný,takže sem ani nedutal.A konec byl hodně mrazivej.50%. ()

MA.KI

Konečně! Pokud horor, tak takhle! ~ Francouzsko-rumunská spolupráce sklízí ovoce díky nekomerčnosti a reálnosti svého hororového projektu, jemuž se dá prominout i pár zanedbatelných logických nejasností. Navíc s absencí dnes již téměř povinných řeznických obludností. ~ Objektivně čtyři hvězdy, ale když vidím, jakým kravinám dávají i někteří filmoví kritici maximum (např. zde), tak nadhodnocuji na plný počet. Navíc když filmový plakát je vskutku umělecky delikatesní! ()

Flaxik

Občas se i žaboužrouti zasnaží a místo prostoduše rádoby-šokujícně-nezávisle-průkopnických neuvěřitelných jelitovin typu Martyrs nebo pomatených kokotin jako Haute Tension natočí i pořádný horor. Sice je překvapující, jak málo řezničiny se tam (na galská měřítka) vyskytuje, ale tenhle kousek stojí za to a určitě si po skončení filmu člověk oddechne, že všechno dobře dopadlo. Minimálně pro diváka. A na Olivii se dobře kouká a vůbec jí nepřejete, aby špatně dopadla. ()

snob

Strašné. Ta představa opravdu se stanuvšího. Pokud by se jednalo pouze o scénář, tak místo strašné napíšu směšné. Ale takhle? Kam ten svět spěje, když si vychovává taková monstra? ()

Adush93

Kdybych hodnotila Ils jako "film", souhlasila bych se zdejšími 74%. Dala bych tedy 4*. Ale já budu Ils hodnotit, jako "horor", jehož hlavním účelem je znepokojit/vyděsit diváka. Zde je ukázkový případ, že hororový žánr nepotřebuje počítačem upravené stvůry, nadupaný soundtrack, profesionální herce, hektolitry krve, psychopatického zabijáka, duchy ba nepotřebuje ani naivní hlavní hrdinku. Jestli už někdo udělal z prdu kuličku, tak jsou to právě Xavier Palud a David Moreau. Jeden z nejlepší hororů vůbec! ()

dubinak

Čekala jsem malilinko víc...Ale asi to bude tím, že jsem čekala něco úplně jiného a nového (i když nedokážu popsat co), poněvadž jsem si tento film stáhla jen na základě hodnocení a nic si o filmu nezjišťovala, nedívala jsem do galerie a ani na trailer. Tento subžánr už jsme tu měli mockrát. Ils patří mezi ty nejlepší, ale pořád se nespokojim s tím, že vrahové vlastně nemají žádný motiv, vraždí jen proto, že jim asi ruplo v bedně. Každopádně na francouzské horory jsem začala koukat teprve nedávno, ještě mě ale ničím nezklamaly.. :-) ()

destroy83

Další vynikající várka strachu a napětí v podání francouzských hororových tvůrců, tentokrát však ve spolupráci s filmovými tvůrci z Rumunska. Dílko divákovi předhazuje počáteční idylku francouzského páru v rozlehlém domě, kdesi uprostřed rumunských lesů. Clémentine přijíždí domů z Bukurešťského gymnázia, kde působí jako profesorka francouzštiny, tam na ni čeká její přítel, spisovatel Lucas. Trošku si zašpásují, mrknou na telku a jdou spát. V noci je však probudí podivné zvuky a hrdinové zjistí, že jim někdo pobíhá před domem a má snahu se dostat dovnitř. Neznámý počet útočníků se dostává do domu a pro mladý páreček nastává noc hrůzy. Snímek opět operuje titulky – dle skutečných událostí, což už divák viděl nespočetněkrát. Ale naštěstí díky vynikající řemeslné stránce a uvěřitelným hereckým výkonům jdoucí ruku v ruce se sympatickým obsazením, maximální dávce nefalšovaného napětí a strachu nemá divák čas zkoumat, jestli se to opravdu stalo či ne. Bohužel či spíše díky bohu má šanci pouze lapat po dechu a tlačit se do sedačky pod přívalem nervy drásajících scén a několika perfektních zvratů během této sotva osmdesátiminutové extrémní jízdy. Interiéry rozlehlého domu se přímo nabízejí pro děsivé naháněčky a i následující interiéry a exteriéry nezůstávají v atmosféričnosti pozadu, spíše naopak. Kromě nálože napětí a strachu ukápne i kapka krve a na diváka se chystá šokující odhalení a vskutku mrazivý konec za zvuku řehtačky, na který slabší povahy jen tak nezapomenou. Výsledný dojem je vynikající horor, který mě jen utvrzuje v tom, že francouzská tvorba má vskutku koule. Hodnotím jasným plný počtem. ()

blitzer

Bohužel jsem Them viděl až po výborném Eden Lake, který má podobný námět, ale zpracování a atmosféru má daleko lepší a napínavější. Na Them je skutečně zajímavé jen to, že film vznikl podle skutečné události (dle potřeby filmu jistě notně přikrášlené). ()