Vzepřít se obrům

• USA Facing the Giants (více)

Šest let trénování středoškolského fotbalového týmu Orlů nepřineslo Grantu Taylorovi žádné dobré výsledky, natož vítězství. Navíc teď musí čelit zdánlivě nepřekonatelným pracovním a osobním potížím, a to se pak na konec trenérské kariéry pomýšlí snadno. Ale po jednom nečekaném setkání v sobě Grant objevuje víru, jež mu dodá sílu vytrvat. (oficiální text distributora)

štísko

Jde o nízkorozpočtový film a je to na něm znát. Nepříliš známí herci a režisér. Žádné velkolepé scény, ani za srdce beroucí hudba světových skladatelů. Místo toho se nabízí lehce předvídatelný příběh bez složitých zápletek, nedělajíc si velký nárok na pozornost. Vtipnou, ale nikoli zlehčující formou se divák dovídá jasné evangelium. (Evangelium-radostná zpráva. V tomto případě o příchodu a oběti Pána Ježíše za každého z nás). Není to jen o zápase proti týmu obrů na hřišti,ale především proti těm v nás. Strachu z neúspěchu, sebelítosti atd. Jistě je a bude dost těch pro které se tento film stane pohádkou, která se ve skutečnosti stát nemůže. Rád bych proto zakončil jednou z ůstředních myšlenek tohoto zdařilého snímku: Co je s Bohem nemožné? Tři hvězdičky dávám za kvalitu, plus jednu navíc přidávám k filmům které kromě pobavení mají také co říct. ()

Mr.Floyd

Filmy zamerané na propagáciu náboženstva či idealizovanie skutočnosti mi nie sú absolútne po chuti. K sledovaniu tohto som bol viac-menej donútený na hodine náboženstva. Zo začiatku som zostal celkom prekvapený: žiadne prehnané kresťanské keci, vykreslenie ťažkej životnej situácie obyčajného trénera futbalu a jeho ženy a nenudiaci dej. To, ale bol len začiatok. Vedel som, že je už zle, ale scéna, pri ktorej sa všetci členovia týmu začnú modliť na ihrisku ma dostala do kolien (pripomínam na AMERICKEJ strednej škole !!!!!). A od tej chvíle bolo moje utrpenie maximálne (som síce kresťan, ale dávam prednosť inému spôsobu presadzovanie ideí ako naša úžasná cirkev). Čudejete sa ako dokázal MacGyver robiť všetky tie fajn vecičky? Tak vedzte, že MacGyver bol oproti tomu čo sa deje v tomto filme kurz technického inžinierstva. Tu vám totiž stačí nejaká tá modlitbička a máte vyhratú celú sezónu. Je vedecky overené, že duchovná motivácia a vnútorná sila dokážu divy, ale aby taký chabý tým dokázal porazit technicky o niekoľko úrovní lepšieho súpera je naozaj priveľa. To prudké zlepšenie vlastne úplne všetkého je tak neuveriteľné a absurdné, že je to k smiechu. ()

Kuny27

Záleží na úhlu pohledu. Podle mého to bylo poněkud přeplácané happyendem :). Pokud ale vezme v potaz rozpočet, který je až směšný - klobouk dolů. Jinak pokud se zamyslíme, že film a jeho myšlenka byla určena pro křesťany- hodnotím nejvýš. Nicméně CELKOVĚ HODNOTÍM 65% ()

iXtr3m3

Kvôli odvahe natočiť takýto snímok dávam tri, ale inak je to len priemerný TV film oproti velikánom žánru ako Spomienka na Titanov alebo Express. ()

AngiS odpad!

No tak to teda ne. Pokud v nějakym filmu uslyšim slovo "bůh" desetkrát ve dvou minutách, tak to okamžitě vypínám. Nezájem prostě. ()

Scevola

Film, ktory oceni najma krestanske publikum. Relativizuje sportove vitazstva a zrdoraznuje, ze Bohu nie je nic nemozne. 7/10 ()

vodafone

Vím, že se tento film nebude líbit všem co ho viděli, protože když jsem ho viděl poprvé byl jsem totálně nadšený příběh je o Bohu a o víře v něm, žádné velké scény, ani slavní herci. Ten, kdo nevěří nemá s filmu plný zážitek. Pět hvězdiček, protože tohle není o tom jak je to natočené, ale jak ten to snímek zachytil dokonalou Boží lásku. Doporučuji všem kdo věří, ale i všem kterým by to mohlo něco říct. ()

Lefty86

Pokud to mělo být schválně zaměřené na křesťany tak se to dá pochopit, ale já do toho šel s nadějí užít si sportovní drama, ve scéně kdy celá škola seděla na hřišti a modlila se, mi přímo bylo trapně. Nejlepší co jsi udělal bylo že jsi našel krista.....Co je s bohem nemožné? Hrozný kecy. Přišel jsem na film když jsem viděl scénu jak Brock nese Jerremyho přes celé hřiště a to je perfektní a nejlepší scéna celýho filmu, jinak by to byl hroznej brak. Jacinda to popisuje asi nejlépe ()

cmenda

Celkem dobrá náboženská propaganda bůh sem bůh tam a pořád jen o bohu . Tak tím to u mě trochu kleslo ale jinak celkem dobrý každopádně sport se z toho nevytratil a to je u filmu se sportovní tématikou dost podstatný . ()

Marina111

Alex Kendrick natočil film, ktorý len ťažko zažánrovať. Áno, je tu náznak drámy, dokonca i romantiky, a vlastne i športového filmu, no najpresnejšie by bolo asi hovoriť o motivačnom snímku. Film pre celú rodinu nesúci sa v kresťanskom, miestami až moralizátorskom duchu patrí v mojom okolí medzi najobľúbenejšie, a keby to tak nebolo, azda mám k nemu i vrúcnejší vzťah. Takto ho aspoň rešpektujem ako dávku rýchlej duchovnej podpory pre tých, ktorých odchovala katolícka viera. Samozrejme, priveľká koncentrácia zázrakov a pozitívneho myslenia môže, ale nemusí byť každému po chuti, no pre kresťanov, ktorí sa momentálne ocitli v ťažkom duševnom rozpoložení, to zaiste bude nielen filmový, ale najmä citový zážitok. ()

Vejrrr

Kdybych opovrhoval Bohem a sportovní filmy by mě nebavili, nejspíš bych taky dal odpad! nebo spíš bych si film ani nepustil. Ač jsem nevěřící, dokážu lecco pochopit a není mi cizí myšlenka, kterou film nesl. Za to si žádný odpad! nezaslouží, ale na druhou stranu toho patosu a předvídatelnosti tam bylo víc, než dost...Do nadprůměru se v mém případě film dostal ryze příčinou sportovního zápalu, který byl věrně zpracován a to je pro mě vždycky hvězda navíc. ()

Luukec

V americe stačí asi jenom natočit nábožensky založený film o americkým fotbalu a úspěch se dostaví sám.. Tady to ale tak podle mě nefunguje.. všecko se sere dokud nezačnou lidi věřit v boha.. pak se najednou vše otočí.. v nejdramatičtějších chvílích se střídá pohled na lidi, přes které bůh dělá svoje zázraky, s vlající americkou vlajkou.. předvídatelný konec a tipický americký happy end to pokazil uplně.. ()

GE*O*R*GE

Film o víře v Boha, o životě jedné rodiny, o životních starostech i radostech. S životem se musíme prát a musíme hledět vždy dopředu. Pro publikum bez vyznání pravděpodobně jen průměrný film, pro křesťana naopak film za 5*. ()

Joll

Na nízkorozpočtový snímek slušný film, který totálně zkazila hloupě americká agitka na Boha, které veškeré kvality tohoto filmuý táhne dolů, věřím, že zámořským haburgrožroutům se to líbit bude ale v našich spíše ateistických končinách to může vyvolat buď smích nebo zvracení.ale možná se mýlím možná stačí věřit, že se vám film líbí a začne se líbit :D ()

Ezis

Když jsem si na tenhle film měla udělat názor, poprvé v životě jsem se rozdělila na tyhle dvě osobnosti: na křesťanku a filmovou divačku. Jako pro křesťanku pro mě tenhle film měl několik silných míst, které mě "postrčily" a povzbudily ve víře. Jako filmovou divačku mě znechutil, protože nebyl pečlivě vykreslený, ale jen načrtnutý, zato až obludně obrovskými tahy, jaké jsou možné jen v USA. A budil dojem, že abyste mu uvěřili, potřebujete IQ vařené mrkve. Obě osobnosti se shodnou na tom, že lepší americký křesťanský film je Dýka a kříž (The Cross and the Switchblade). ()

JirkaLexa odpad!

Neskutečně odporný snímek, který jsem si pustil s vidinou dramtického sportovního prožitku spojeného s mým oblíbeným sportem - americkým fotbalem. Avšak to, čeho se mi dočkalo byl odporný patok z dílny amerických katolických fanatiků. Už od začátku filmu mě bylo na zvracení a po každé větě, která obsahovala slovo bůh či podobné hloupé řeči se tento pocit ještě utvrzoval. Nerozumím, jak takový film někdo vůbec může vydat, ale chápu, že v USA má nejspíš úspěch. Jak smutné ... 0% ()

canucks333

,,Čo je s Bohom nemožné?" Tak ako prvé: Toto je film pre kresťanov ! Nemá silu aby neveriaceho, človek, dostal k viere a ani to nechce. Je to film na povzbudenie vo viere, nie na prinášanie viery. Je to kresťanský film pre kresťanov. Nepáčil sa mi tak, že by som z neho padol na zadok, alebo, by zmenil môj život. Citáty z Biblie, zaujímavé myšlienky a celkom pekná pointa so slušnými hereckými výkonmi však dostačujú priemer a tak pod 3* nejdem. Za veľké negatívum filmu považujem fakt, že až príliš hrá na city a happyending je až príliš ideálny. Ale týmto patosovým vyznením môžme zachytiť aj myšlienku, ktorá je snáď jediná, ktorá môže potešiť aj dušu neveriacich. Keď sa snažíte na maximum a idete za hranice svojich síl všetko je možné Rozhodne tento film správne nemôže vnímať nikto, ktorý kresťanstvo považuje za staromódne, naivné a doslovné. Ja som veriaci a som kresťan, nehanbím sa za to ani to neskrývam, zisťujem, že život vďaka Bohu je plný radosti a lásky. Pretože každý správny vodca nie je otrokárom, ale svojím poddaným pomáha a stará sa o nich. Čo sa technickej stránky filmu týka, tak scenár je naozaj až trošku prehnaný a myslím, že aj pomerne nadnesený. Naivní hádam iba čo sa správania ľudí týka. Alex Kendrick natočil zaujímavý filmík, ktorý neveriacich asi pobúri a niektorých kresťanov neurazí, niektorých nadchne. U mňa je to solídny priemer, ktorý ma nemá prečo poburovať. Najkrajšia scéna jednoznačne vo chvíli keď Brock prekonáva s Jeremym na chrbte celé ihrisko. To bola chvíľa plná zimomriavok. Videl 2X ( druhý na kresťanskom premietaní) v českom dabingu ------------- 60% ()