Vzepřít se obrům

• USA Facing the Giants (více)

Šest let trénování středoškolského fotbalového týmu Orlů nepřineslo Grantu Taylorovi žádné dobré výsledky, natož vítězství. Navíc teď musí čelit zdánlivě nepřekonatelným pracovním a osobním potížím, a to se pak na konec trenérské kariéry pomýšlí snadno. Ale po jednom nečekaném setkání v sobě Grant objevuje víru, jež mu dodá sílu vytrvat. (oficiální text distributora)

vinnetou500

Uznávám... až moc velkolepý happyend... tolik dětí a ty trofeje... na druhou stranu zkrátka je zde vidět, že s Bohem člověk zvládne naprosto všechno :) a na to si v dnešní době troufne málokterý film :) za mě 5* ()

oSiSko

Komentár od "Bluntman" absolútne vystihuje čo si o tomto filme myslím. Keďže však milujem šport, sám som tréner, tak tam bolo veľa situácií v ktorých som sa našiel a preto som to dopozeral a preto tomu dám 3 hviezdičky, aj keď si to ten film nezaslúži. ()

zodiak217

Možno ma tento film nízky rozpočet a neznámych hercov, no tak silné posolstvo, že som mal miestami zimomriavky a nedokázal som sa ubrániť. Tu je dôkaz, že nemusíte mať miliónový rozpočet ak máte silný príbeh a hercov, ktorí ho dokážu preniest na plátno aj keď sú to neznáme tváre. Klobúk dole. Vôbec neľutujem, že som sa rozhodol pre tento film. Mam rad filmy s posolstvom a smerovaním a táto snímka ho rozhodne ma. ()

sospik

Věříte? Nebo se zeptám jinak.. chce si věřit v situacích, kde si nejste jistí? Pak má smysl se na to dívat. Pár upadající do beznaděje, začne maximálně věřit a jejich život se začne měnit. Taky je tma posazené mužstvo orlů, které díky znovu nalezené víře vyhraje ligu rugby, Celé je to posazené do církevní školy. Pointa božská, příběh stupidní, herci podprůměrní, podle rozpočtu sto tyček dolarů není divu.. ()

Hopsik

Víc než film je pro měl zajímavé sledovat reakce zde. Budu znít jako aktér snímku, ale některé zde žene právě strach z neznámého. Každý má možnost zvolit si svoji cestu a ta křesťanská není vůbec špatná. Film možná nepřekypuje filmařským zlatem, ale je to příjemný motivační snímek. Když člověk skutečně uvěří zaplaví ho vlna tepla a pozitivního myšlení a ať je to způsobuje cokoli právě pozitivní myšlení je skvělý průvodce životem. A to že trenér najednou mohl mít děti? Žádný extra zázrak, ale změna životního postoje, úspěch a pozitivní myšlení. To vám řekne kdejaký doktor, že neplodnost je z velké části způsobená psychosomaticky. Film byl příjemným pro čtvrteční večer :) ()

MathewBB

" Vzepřít se obrům" není špatný film, ale u nás v ČR jej skoro nikdo neocení. Je to film o víře a naději pojatý v americkém stylu... ()

ARTchaoos

Ako pozerám je tu veľa rozdielných komentárov/hodnotení.Tak a teraz niečo k filmu a môjmu hodnoteniu DAL som 4* hneď vysvetlím prečo len najskôr musím PODOTKNÚŤ ČO TU KAŽDÍ VYTÝKA "áno film je kresťanský a je pomôckou pre výchovu kresťanstva" mne to nevadilo beriem film ako celok bez rozdielu zamerania. Film bol dosť emočne prepracovaný, čo bolo veľké plus preto tie 4* [odzrkadľuje život taký aký je nie žiadnu Americkú krásu=všetko človeku vychádza má peniaze lásku piateľov životný štýl je stredobodom pozornosti, tento film odzrkadluje presný opak jeden človek (tréner) spraví všetko pre radosť chalanov, ktorý mu veria, no nemá veľa predpokladov rozpadá sa mu tým chalani mu už neveria lebo prehrávajú všetký zápasy, nemá peniaze každý sa mu otáča chrbtom ale svojou vierou sa mu to podarí, po tom ako sa mu to podarí je vďačný Bohu a nebere to ako samozrejmosť alebo svoju osobnú veľkosť. Film sám o sebe je priemerný ale má veľa do seba preto som sa takto rozhodol a [moje rozhodnutie nehodlám meniť] odporúčam ho pozrieť PS.: skončí sa to happyendom čo je pre američanov známe ale v tomto filme je to dobré lebo ide o tu samotnú vieru, vieru v to že vyhrá a modlí sa zato.! ...................[chaoos] ()

majka0007

Príbeh o sile obrovskej viery a nádeje. Dôkaz toho, že kto sa nevzdá, nájde zlato na konci dúhy. To, ako sa celé futbalové mužstvo spokojne nechá obrátiť na vieru mi príde trocha nerealistické a pritiahnuté za vlasy, ale aj tak je to geniálny film :) ()

stroke odpad!

Náborový film do církevní školy. Klišé až to bolí a všichni do jednoho se polepší a dají se na víru. Takový až fanatický film nemůžu si to odpustit. Neříkám že tyhle filmy nemohou být založeny na víře v něco ať v sebe sama nebo v jednotu lidí kteří společně mohou dosáhnout víc než si sami myslí, ale tohle wtf?!! Slovo Bůh se tu opakuje asi tolikrát jako slovo FUCK v komedii převážně obsazené černochy. Přetrpěl jsem víc jak hodinu ... ()

vodnarik

Po Fireproof, Flywheel a Courageous ostal už len tento snímok, ktorý som od Alexa Kendricka doposiaľ nevidel. A som tak rád, že som si ho nenechal utiecť. Po máloktorom filme som takto dojatý a povzbudený! Je pravda, že americký futbal mi nie je ako šport sympatický, no nehrá tu najdôležitejšiu úlohu (hoci sa často objavuje), ale je použitý ako nástroj pre vyjadrenie úžasných posolstiev - nech čokoľvek robíme, máme tým vzdať Bohu úctu a robiť to najlepšie ako vieme, aby sa cez to On sám oslávil. Je nám tu tiež krásne a názorne pripomenuté, že tam kde končia ľudské možnosti a schopnosti, začína Božia moc! On dáva víťazstvo tam, kde bola predtým prehra! Život tam, kde bolo z ľudského pohľadu nemožné, aby nejaký vznikol! Radosť a požehnanie tam, kde nedávno vládli smútok a beznádej! A úplne najlepšie na tom je, že to nie sú rozprávky, ale reálne skúsenosti tých, ktorí Bohu naozaj dôverujú (nielen veria v Jeho existenciu). Veľmi hodnotný film od Kendricka! Anything is possible with You. ()

MrWowker odpad!

Náboženskej shit. Skoro v každé scéně, kdy se nehraje fotbal mluví o Bohu nebo se modlí. Nic tak dementního jsem jak živ neviděl a už ani vidět nechci. Zvládl jsem to do 85 minuty pak jsem tu hromadu sraček musel vypnout. Poděkujme Bohu, že můžeme hrát fotbal. Poděkujme Bohu, že vyhrajem. Poděkujme Bohu, že prohrajem. Poděkujme Bohu, že tréner Carter je neplodnej. Poděkujme Bohu, že píčus mluví se svojim tátou. Chce se mi zvracet. ()

atzeer

Snad nejlepší křestˇanský film. I když tady někteří psali, že je to hloupost a vymazávání mozků, tak tomu tak není. Takové věci se dějí i ve skutečnosti, stačí, když budete Bohu důvěřovat :) . Tento film mi vždy zlepší náladu. Opravdu moc povedený. ()

Dr.Kepler

Co je s bohem nemožné? Nic. Pokud v něco opravdu věříme, měli by jsme za tím jít a udělat pro to vše. A kdyby to náhodou nevyšlo. Víme aspoň to, že jsme pro to udělali vše, co bylo v našich silách. ()

Bigbany

Mám rád sportovní filmy,většinou převládá téma amerického fotbalu.Znám dost skvělých filmů právě s tímto sportem,ale Vzepřít se obrům mezi ně nepatří.Vypadá to ,že trenér mladých fotbalistů je největší smolař na světě,stačí párkrát zalistovat v bibli, přijmout boha jako svého spasitele a ...ejhle.....najednou tomu chlápkovi vyjde vše na co sáhne..Dávám aspon jednu hvězdu za toho borečka co přešel to celý hřiště po čtyřech.. ()

Beginek87 odpad!

Ty vole to jsem se zas jednou nasral..... já viděl na youtube scénu s tím jak si borec zahrál na taxíka a svýho kámoše na zádech povozil jak liška Budulínka na ocásku, tak jsem si řekl, výbornej motivační proslov, těš se Coachi Cartere, máš konkurenci. Jenže to jsem, kurva, nevěděl, že krom zmíněné scény je v každé větě každé druhé slovo (někdy i první) bůh nebo ježíš. Dobře, chápu, že amíci jsou asi větší křesťani než my, ale čeho je moc, toho je příliš. Bych moc nedal za to, že ani v bibli nejasou tato 2 slova tolikrát zmíněna, protože to autorům přišlo přes čáru. Já se omlouvám, že jsem sprostej, ale tohle je sračka všech sraček a veškerý pomyslný filmový hnůj se od tohoto musí distancovat, protože tohle je ještě horší. Hrůza, děs, bída, znechucení a opovržení mě bude pronásledovat dlouhá léta než na to ve stařecké senilitě dokážu zapomenout ... ()

mpet odpad!

Z počátku se to jeví jako obyčejný sportovní film, kde se absolutní outsideři vyšvihnou z úplného dna na samotný vrchol (k čemu vlastně nakonec také dojde), ale pak se to změní v něco absolutně šíleného. Nevadí mi myšlenka, že víra člověku pomůže, spíš naopak v toto opravdu věřím, ale tento film to hlásá takovým stylem, až mi z toho bylo místy na blití. Po dvaceti minutách jsem si připadal spíš jako v nějakém fanatickém náboženském kultu, což je pro mě absolutně nepřijatelný výsledek. Když k tomu ještě připočtu herce, kteří přehrávali vše co šlo, absolutně nerealistické chování všech zúčastněných charakterů a hlavně strašně sestříhaný zápasy, tak nemůžu hodnotit nijak jinak než absolutní odpad. ()