Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

Jonash87

Vubec to nebylo spatne, ale ke 4. hvezdicce mi neco chybelo. Ale zapletka byla za me originalni a i jsem Hopkinsovi fandil, rsp. sebevedomej Gosling si zaslouzil dostat pres prsty. Otevreny konec bych asi vymenil za doreseni pripadu, ale taky to byla moznost. 70 % ()

Figu

Na to že jde o jeden z těch prvních slavnějších filmů Goslinga, kdy má ještě krapet vizáž teenagera, působí zde už jako vostřílenej bourák, kterej má mnohý za sebou! To je můj dojem, kterej Ryanovi samozřejmě hraje do karet a i díky jemu, se nedivím oblibě filmu zde na čsfd. Hopkins je herecká extratřída a pokud bych měl vybírat někoho do křížku na temnou psychologickou šarádu, volil bych vždy jako prvního jeho! Ta role mu byla napsaná na tělo! I když zde proběhlo nakonec celkem laciný rozluštění případu, to gradování ke koncovce bylo luxusní! Spokojenost za 75% ()

vydumnica

Špičkové herecké obsadenie. Gosling a Hopkins skvelí ako vždy a celkom ma bavila aj Pike. Fracture by som označila skôr za krimi drámu než thriller, ba dokonca som sa niekoľkokrát aj dobre zasmiala, takže takýto akože thriller mi vyhovuje. A víťazom je pre mňa hudba. "The Waiting Place… Waiting for a train to go Or a bus to come, or a plane to go Or the mail to come, or the rain to go Or the phone to ring, or the snow to snow Or waiting around for a Yes or No Everyone is just waiting. Or waiting around for Friday night Or a string of pearls, or a pair of pants Or Another Chance.” ()

Jino

Opět skvělý herecký koncert charismatického Hopkinse a neméně dobrého Ryana Goslinga. 70% je tak akorát. ()

O´Neill

Jednoduše perfektní thriller s naprosto úžasnou atmosférou. Anthony válí jak za mlada, a spolu s Ryanem tvoří naprosto úžasné duo. Když do toho započítáme rovněž úžasného Billyho Burkeho, dostáváme zkrátka úžasné herecké obsazení. Do toho geniální hudba, výtečná atmosféra a perfektní Anthonyho promýšlenost, a vzniká jeden z nejlepších thrillerů za rok 2007. Nebýt naprosto zbytečných scén s Rosamund Pike, čas by se zkrátil o dvacet minut, a plný počet by byl nevyhnutelný. Takhle "jen" 80%. ()

WoWoW

Není to špatný film a chvilku jsem si vážně říkal, to snad není možný. No to je fuk nehodlám tu spoilerovat. Takže co bych k tomu řekl. Možná bych ten film přirovnal k závodu Formule 1, kdy vidíte super závod, ve kterém váš favorit jede jako bůh, ale celou dobu není nikdo, kdo by mu šlapal na paty. Na konci tak máte pocit, že i přes tu radost z vítězství svého oblíbence to byla vlastně nuda. ()

4daPeace

Verdikt: Hopkins hraje jako za mlada (už je to přece jen nějaký ten pátek) s ďábelským výrazem ve tváři stejně jako v Mlčení jehňátek, Gosling je pro mě mega talent už od skvělého filmu Svět podle Lelanda a tady opravdu dozrává, dovedu si ho dokonce za několik let představit jako nového Jamese Bonda. Velká škoda nepovedeného závěru, nemůžu si pomoct, ale film měl skončit poněkud jinak... ()

cubajz

Schéma s geniálním padouchem a neprohrávajícím vyšetřovatelem sice není nic nového, ale to vzájemné přechytračování mě moc bavilo, hlavně díky výborným a naprosto strhujícím výkonům dvou hlavních představitelů - trošku mě mrzelo, že finta se zmizením vražedné zbraně mě napadla skoro hned po pronesení věty "pročesali jsme celej dům, ale ta pistole nikde není" a do konce filmu jsem jen čekal kdy to konečně trkne i mladého právníka, ale jak už jsem napsal: díky skvělým výkonům v hlavních rolích byla radost tento sympatický film sledovat. ()

zuzinka2

Film táhnou hlavně dva hlavní hrdinové, respektive jejich herečtí představitelé (Anthony Hopkin odvádí svůj slušný standart a Ryan Gosling se začíná jevit jako velmi nadějný herec), jejichž společné scény a vzájemná konfrontace jsou výborné, ostatní už mi přišlo trošku zbytečné (například postava přítelkyně) a odvádělo to pozornost od hlavního příběhu, který sice taky není nic objevného, ale konec potěší. Celkově lehce nadprůměrný thriller a jeden z ne mnoha filmů, které jsem za poslední dobu viděla v televizi a líbil se mi. 70% ()

Fleinka

Na samém začátku to vypadá, že se jedná o zajímavý snímek s hezkou kamerou. Jen kdyby jsme už od úvodních titulků netušili,že Ted (Hopkins) se snaží zabít svou ženu bylo by to o jednu hvězdičku více. Bohužel se stane, že vše je předvídatelné. Do toho ještě vycpané další romanťárnou, která do děje nezasahuje a připadala mi naprosto zbytečná. Splnila jediný účel a to, že děj na hodinku a něco natáhne o dalších čtyřicet minut. Ale co se musí nechat, že vrazit pěknou roštěnku R. Pike, byl dobrým tahem aby si mužské oči odpočinuly od vrásčitého Hopkinse a mladíka Goslinga, který mi prostě neseděl. ()

laik_60

zaujímavý dej, Hopkins zahrá snáď všetko na svete, od komorníka, cez profesora, či prezidenta, ale najlepšie mu idú takéto Lecterovské úlohy . Príjemne mu sekundoval takmer o 40 rokov mladší Gossling. Film odporúčam fanúšikom týchto hercov a milovníkom krimi drám. ()

C0r0ner

Škoda, že se to celkem táhlo, protože scenáristicky to bylo nahozené perfektně. O pointě jsem měl celou dobu dost jasnou představu, která se na konci ukázala být zcela mylná, což je plus právě pro scénář. Akorát se mohlo pár scén vyškrtat, aby měl film větší spád. 80% ()

Wormboy

Dalsia poprepletana "sudna" drama, ktoru drzi nad vodou predovsetkym ustredne duo. Pribeh nie je vymysleny zle, avsak je tak obohraty, ze by mu uz skutocne velmi prospelo vymenit klasicky zabehany vsetkoosvetlujuci zaver. A nadovazok musim dodat, ze nechapem tych scenaristov, ze ked uz vymyslia "dokonalu" vrazdu, preco sa vrah musi nakoniec zverit a vsetko dopodrobnoa vykecat svojmu protivnikovi, no co uz. Mozno by to ludia potom tak nezrali. ()

Flynn

Výborný a napínavý film, kde působí Hopkins zase tak nějak démonicky svým vypočítavým a skoro až do konce dobře vypočítáným chováním. Překvapivě se dá i bez extra akčních scén vybudovat film, který dokáže hodně vtáhnout do děje. Osobně milé překvapení a společně s Mr.Brooksem velmi povedený film letošního podzimu. ()

lilina133

Mám strašne rada film Primal Fear od tohto režiséra, takže som si tento kúsok nechcela nechať ujsť...Myslím si, že aj tento, podobne ako Primal Fear, je veľmi vydarený. Film vysoko nad priemerom nedrží len zaujímavý a napínavý príbeh, ale aj ústredná dvojica hercov, ktorí rozohrali prvotriedny herecký koncert. Musím dodať, že určite by som za manžela Anthonyho Hopkinsa mať nechcela, hlavne v tomto filme, aj keď sa manželke venuje s mimoriadnou pozornosťou:-)) ()

pakobylka

----- "... zjistíte, že všechno má svá slabá místa, která dřív nebo později prasknou." ----- Tudíž můžete očekávat naprosto cokoli - od zápletky, která si dává dobrý pozor, abyste neodhalili JEJÍ slabá místa, když soustředěně ... s důrazem na detaily a na jejich správné načasování ... bez sebemenšího zaváhání směřuje k okamžiku zlomu - aby vám s patřičným zadostiučiněním ukázala, KDO, KDY a V ČEM se přepočítal ... 4,5* ()

c.tucker

Výborná a jednoduchá zápletka, nabušená amosféra a skvostné herecké výkony obou hlavních protagonistů. Ano, to vše se skrývá v tomto snímku. Ryan Gosling je už nějaký herec a stále se vytříbuje, je velmi kvalitním protivníkem sebejistému géniovi ztvárněným Sirem Anthonym. ()

BoXBe

Ani Anthony Hopkins a pár nevšedních momentů vyplývajících z nápadité zápletky nezachrání Zlom od úpadku do věčného zapomnění... ()