moviesfan

Jak už je tady zmíněný, film je podobný svým tématem filmu Klepání na nebeskou bránu, který je u mě opravdu na vysokým místě. The bucket list je svým hereckým obsazení dokonalý, rozkošný, kouzelný. Tyhle dva chlápky mám rád. Jsou to páni herci. Když utrousí nějaký ten suchý humor, tak ani nevím jestli se mám smát, nebo se dojímat. Film na mě působil přirozeně, dialogy taky. Konec mluví za vše. Hodnocení: 80% ()

JohnCZ

I love the smell of chemo in the morning. Sympatické komediální drama a další z řady pohodových a dojemných filmů Roba Reinera. Jack Nicholson a Morgan Freeman jsou herecké extratřídy a táhnou film i v momentech, kdy tempo děje trochu zvolňuje. Výstavba scénáře sice nijak nepřekvapí, ale je to zábava sledovat. ()

jahol

Dost smutná exkurze do životních postojů a polehů dvou, kteří to už mají opravdu za pár. Jack Nicholson vynikajícím způsobem stvořil dalšího hrdinu pokročilého věku, kterému jeho postavu do posledního šroubku věříme a soucítíme s ní, Morgana Friemana mám moc rád, ale o dost víc, než do postavy laskavého, smutného mentora s encyklopedickými znalostmi mi pasuje do rolí trochu nejednoznačného policajta, který toho má hodně za sebou (Gone, baby, gone! - přestože tam dostává o řád menší prostor). Film bych rozdělil do tří částí - exkurze na oddělení onkologie (*****), velká cesta (***) a konečně závěr, který hezké myšlence "bucket listu" konečně dodává pořádný rozměr, je až malinko moc hollywoodsky zručný - a opravdu velmi pěkný. ()

joehot

Velice příjemný film, který mě jako jeden z mála v poslední době chytil za srdce. O hereckých výkonech obou Herců (oba si skutečně zasluhují velká H) netřeba zmiňovat, a nestydím se přiznat, že jeden z posledních úkolů velkolepého seznamu mi vehnal do očí slzy. ()

corpsy

Komédia, ktorá je aj popri svojom vážnom námete úsmevnou. A to vďaka hereckým výkonom ústrednej hviezdnej dvojice. ()

villon17

Obou herců si nesmírně vážím, odvedli dobrou práci v dobrém filmu, který se tak akorát hodí na sobotní večer, pokud nehledám vyloženě komedii nebo vyloženě doják. Jedině snad ten konec přepískli. Ale jinak sem se často dobře bavila, jako např.: -Vypadáš jako hovno.- nebo že ho předběhly kočky...A samozřejmě nejkrásnější scéna byla, když škrtal ze seznamu "kiss the most beautiful girl in the world" ()

Marek1991

Jedna veľká zábava starých mužov na konci ich životov. Zaujímavé, dobrodružné, vtipné, no ten príbeh nebol úplne ono. Chýbalo mi tam niečo ohľadom pomoci svetu a náboženského ukončenia ich životov, inak to stálo za to. ()

sidzej

Chodiacia zombie pred porážkou s tvárou Jacka Nicolsona a vždy priateľský a múdry deduško Morgan Freeman v pomerne zaujímavom réžijnom počine Roba Reinera, ktorý sa vždy viac sústredil na dialógy ako na techické spracovanie a inak tomu neni ani vo filme Kým si po nás príde. Miestami zdĺhavé, inokedy vrúcne a dojemné, celkovo príjemný film určený na 1 pozretie. ()

F.man

Nicholson a Freeman spolu - to už samo o sobě zní zajimavě. Edward Cole (Jack Nicholson), arogantní miliardář podnikající díky americkému zdravotnímu systému a Carter Chambers (Morgan Freeman), mírný, sečtělý automechanik, se sejdou na "smrtelné" postely. Zjistí však, že před skonání by ještě nebylo marné užít si trochu života - vydavájí se tedy na poslední edukativní/intelektuální cestu svého života. Po schlédnutí traileru jsem se bál, že půjde o decela depresivní drama, ale opak byl pravdou. Nicholson má roli evidentně napsanou přímo na sebe a chrlí jednu hlášku za druhou. Freemen mistrně asistuje avšak on je tady spíše v roli jakéhosi intelektuálního mentora, který Nicholsnovi pomáhá změnit se a "doklepat" to tady za tým těm hodných. Celou dobu je film minimálně 4 hvězdičkový i když scénář výrazně pokulhavá, ale jednu hvězdu srážím kvůli posledním 20 minutám plným hloupých klišé, které moc agresivné bijí do očí a celý povedený film strašné srážejí. Nešlo to natočit taky tak decentně v duchu zbytku filmu? Škoda - 3,5* a 65%. ()

Marsik

*** NOVA HD - "Než si pro nás přijde" má hodně tváří. Je veselý a zároveň smutný. Je kouzelný, dobrodružný, ale hlavně velmi příjemný a dobře se na to kouká. První třetina, kdy se seznamujeme s lékařskými diagnózami hlavních protagonistů, je malinko ospalá a v podstatě se to 30 minut rozjíždí. Ovšem zbytek je moc pěkně natočený a pánové Nicholson a Freeman zaznamenali u mě díky tomuto snímku velké plus. Opět a znovu zopakuji, že film o umírání je těžké natočit, aniž by si lidé říkali, že se je tvůrci snaží v každé scéně rozbrečet. Tady v podstatě uroníte slzu v samotném závěru, což je fajn, takže nikdo nemůže namítat, že přehnaně útočí na lidské city. Důkazem toho, že se mi film opravdu líbí, je moje dnešní již třetí promítání. Zároveň přisuzuji hodnocení, které zařazuje toto komediální drama mezi ty jasně 4-hvězdičkové filmy. 80% ()

Kryton

Krásná oslava života ač to tak nevypadá. Co byste dělali vy, kdyby jste neměli tolik života? Krásně zahrané od dua Nicholson - Freeman. ()

FFilipCZ

Po dlouhé době jsem opět viděl film, ke kterému se rád vrátím. Jack Nicholson opět (stejně jako v "Lepší už to nebude") v roli morousa ,která mu náramně sedí, společně s Morganem Freemanem - automechanikem z nižších poměrů, vám vykouzlí úsměv na rtech. A není to zrovna z důvodů, že by tam byly nějaké scénky, při kterých byste se chytali za břicho. ()

ladko

Pohodový a veľmi dojímavý film. Pri odškrtávaní posledných vecí zo zoznamu a pri Edwardovej reči na...(nechcem spoilerovať) som sa neubránil slzám. Film mi zbehol veľmi rýchlo, zdalo sa mi, že začal a bum - hneď koniec. Určite to bolo aj tým, že na týchto pánov hercov sa neomrzí pozerať, ani keby hrali v 5 hodinovom filme. Hlášky v podaní oboch aktérov a ich životné múdra sa počúvajú veľmi dobre. Tak dobre, že som tento film určite nevidel posledný krát a ešte si ho určite v budúcnosti pozriem viac krát. ()

baribal

Musim bohužel víc kritizovat než chválit, i když ve výsledku to neni tak špatný... ale mohlo to bejt lepší. Tak za prvé, obě postavy se dali dohromady moc rychle, čekal bych že u takovýho nadutce to bude trvat dýl než dvě minuty, kupříkladu lepší už to nebude, tam to bylo daleko lepší. A vztah obou nemocných je takový moc ideální, jedna hádka ke konci, která je navíc natočená tak, že to ve výsledku ani nevypadá že náká hádka byla. Jinak oba hrdinové byly velmi sympatičtí a byla radost se na ně koukat. Asi jedna z malá scén, kdy jsem si řek "ty krávo" byla ta když spolu závodili na tom okruhu, to byla jízda... ve výsledku 60% ()

LINKIN

Film jak víno. Čím je člověk starší, tím mu samozřejmě bude nabízené téma bližší. Výběr herců na jednu stranů chválím, na tu druhou je to jednoznačně sázka na jistotu, kdo víc je starej dobrák než Morgan Freeman a kdo víc je starej neruda než Jack Nicholson, který zde hraje o malinko lépe než jeho kolega. Sázka na jistotu je i se scénářem. Klasická věc dvou stárnoucích lidí, kteří si chtějí zpříjemnit chvíle, než si pro ně přijde zubatá. Zároveň je jasný, že to nebudou dva nerudní boháči nebo dva staří dobrý mazáci. Podle osvědčených metod je tedy jeden z nich dobrák, druhý už tak trochu ne a navzájem si mají co dát. Dalo by se říct klišé, ale čert ví proč mi to v tomhle případě tak sedlo, že jsem byl při hodnocení o moc shovívavější, než by zřejmě bylo záhodno. A až si pro tyhle dva bezesporu výteční herci opravdu odejdou na poslední cestu, bude tenhle film první, po kterém sáhnu v případě, že se mi zasteskne. ()

selfesteem

Výborný nápad, takový "bucket list". Nejen než si pro nás přijde slečna zubatá, ale právě proto, že jednou se tak určitě stane a může se to stát prakticky kdykoli. Jediná jistota na tomhle světě :). Proto neztrácejme čas nepřátelstvím, urážkami a nekomunikací s druhými, přestaňme se vymlouvat na nedostatek času a pracovní vytížení, začněme se setkávat se se svými přáteli, o které stojíme, přečtěme knihy, jejichž přečtení takovou dobu odkládáme, projevme své city osobě, kterou milujeme a hlavně sepišme si každý svůj vlastní "bucket list" a prožijme už konečně všechno to, po čem tolik toužíme. Velmi otevřený, inspirativní a hřejivý film o dobrodružsvích a vztahu dvou naprosto odlišných mužů, kteří se stanou výbornými přáteli. U scény s "přípravou večeře" v mikrovlnné troubě v podání Nicholsona jsem měla pocit, že sleduju sama sebe, a když si na ni vzpomenu, musím se zas a znovu usmívat, stejně jako při vzpomínce na celý tento skvělý film. ()

Krt.Ek

Na to, že zde hrají J. Nicholson a M. Freeman ( výborní herci ) a námět je opravdu silný ( dva umírající na cestě za svými sny) tak jsem se bohužel po většinu snímku docela nudil. Některé filozofické úvahy starců, ale donutí uvažovat. 60% ()