BradleyT

Nuda, ani jednou jsem se nezasmál. Celý film drží při životě jen námět a herecké výkony hlavních hrdinů. Další typ filmu, na který se podívám jednou a podruhé ho vidět nemusím. ()

ottik274

Film, který by bez J.Nicholsona a M.Freemena pravděpodobně neměl, hlavně kvůli slabšímu scénáři, šanci na úspěch. Během filmu se pobavíte, zapřemýšlíte a nakonec někteří i popláčete. Nic nového však nepřináší. ()

Miloško

Ja neviem,nebyť skvelých hercov,ktorí sa viditeľne bavia týmito úlohami,tak moje hodnotenie bude ešte horšie. Je to proste jeden zbytočný doják dvoch starých ľudí,dvoch povahovo rozličných postáv,ktorí vedia že ich životy následkom ťažkej choroby končia,a preto sa vydávajú po svete aby naposledy si užili,navštívia egypt,hong kong,skočia si s padákov,dajú si súboj na autodráhe...atd... Hm, stačí,stačí. Toľko častého moralizovania,som už dávno nevidel.......(DVD,16.08.2008) ()

Jebak8

Na tento film jsem zašel do kina zcela náhodou. Byla to jedna z těch šťastných náhod:) Občas děj sice sklouzával k zbytečně ne zcela originálním scénám, ale myšlenku si zachoval! Doporučil bych tento film všem, kteří si připadají chudí... Neví totiž, kolik bohatství je obklopuje a neumí si ho vážit... Pohřeb na konci mě velmi dojal a když jsem se vrátil z kina, složil jsem asi svou zatím nejsmutnější písničku, právě ná základě zážitku z tohoto filmu... Film o životě, přátelství a lásce ve skvělém pojetí. ()

Prubner

Námět je dobrý, ale scénář je konvenční, předvídatelný a tak nějak průměrný. Kdyby to dostal do ruky schopnější autor, možná by z toho vzniklo něco umělečtějšího, možná by vznikl Velký film. ()

mr.bredok

je to film o starých lidech co umírají. Dost silný námět. Hlavně z toho plyne, že je nutno žít a ne onanovat nad kvalitou uměleckého záměru.... až si pro vás příjdou možná zjisíte, že jste zaspali to nejlepší co jste mohli stihnout, ti dva dědci se to snažili dohnat....a milý POMO je mi 4O a necítím se jako senior. až ti bude 60 změníš názor na ten film? ()

sirrgulo

Kdybych měl film hodnotit podle vtipných momentů, tak bych se k moc hvězdičkám nedostal. Ale když jsem ho bral jako drama s pár vtipnými a dobrodružnými vsuvkami a hlavně s oblíbenými herci, zklamán jsem rozhodně nebyl. ()

Bilky

Nebolo to zlé, len príliš hollywoodsky predurčené a geriatricko premúdrelé... NICHOLSON mal lepšie chvíľky v SCHMIDTovi a najlepšie v LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE ()

Lewaso

Nevím, proč by pánové Nicholson a Freeman měli ve svém věku něčím (jako herci) překvapovat. To mají oba už dávno za sebou. A několikrát. To co předvádějí jako čerství adepti na futrál je koncert gest, dialogů a výraziva, které od nich všichni čekají a které pasují a fungují. Každý z nás by si vybral pro poslední dny asi jiná místa, ale my nejsme pánové narození ve 30. letech někde mezi Rocky Mountains a Washington DC. Nebýt několika účelových a faktických úletů, dal bych plný počet - takhle tak 89,5%. ()

Pavlin

Trochu zvláštní téma,ale velice dobře zpracované.Nicholson a Freeman skvěle zahráli své role mužů,kterým zbývá jen pár měsíců života.Je na každém z nich jak se s tím vyrovnají. ()

Titleist

Jedna z nejkrásnějších komedií co jsem kdy viděl. Opravdu jsem se nasmál. Spojení Nicholson + Freeman vždycky fungovalo a tady obzvlášť! ()

Mustaffa

První část výborná komedie, hlavně díky Nicholsonovi, protože jeho hlášky nemají opravdu chybu. Ta druhá část je už o dost méně komediální, ale spíše už to zapadá do dramatu o přátelství, které je sice krátkodobé, ale za to je plné emocí. Než si pro nás přijde je nadprůměrný snímek, kterému kralují výborní herci Morgan Freeman a Jack Nicholson. ()

wocicko

Zahráno pěkně - aby taky ne... Ale děj je plytký, předvídatelný. Další z mnoha filosofujících filmů o životě, lásce, smrti a tak vůbec. V Americe by se film dal označit jako nenápadně vzdělávací, ale pro Evropu snad ty vsuvky o vynálezci rádia, cibetkové kávě a Egyptské knize mrtvých už tak zajímavé nejsou. Postavy jsou víc než archetypní: bohatý, portivný nešťastník, chudý inteligent, který se obětoval pro rodinu, milující manželka a boháčův asistent u kterého nevíme, co si myslí... ale pak slouží prudilovi až za hrob. Boháčovu dceru vystavenou domácímu násilí ani nezmiňuju. Film na sobotní, nevlídné odpoledne. ()

Honzus

Být v hlavních rolích někdo jiný než matadoři Nicholson s Freemanem, asi bych nejnovější dílo mého oblíbence Reinera sepsul jako kýčovitou, sentimentální trapárnu s předvídatelným dějem a rutinním zpracováním. Ale co naplat, na ty dva je prostě radost koukat. ()

E-Fox

Tady je od začátku jasné, na jaké dva trumfy tvůrci vsadili. A setsakramentsky se vyplatily. Stejně tak se vyplatilo to,že pochopili jednoduchý fakt, že film o dvou dědcích čekajících na smrt nemá cenu protahovat tak dlouho, aby divák začal být nedočkavý (93 minut je velmi rozumná délka). A ačkoli má základ příběhu ty nejlepší předpoklady být pochválen a vzápětí zapomenut, nemohla jsem ho vynhat dlouho z hlavy. Námět je totiž zpracován jak vtipně, tak i citlivě, smíchu i slz bylo na plátně i před ním tak akorát. I odpočinková věc může být pětihvězdičková. ()

Adrii

Nerada koukám na tyto typy filmů, protože mě vždy rozbrečí...a ani tento nebyl vyjímkou. Na konci jsme brečela jako želva. Musím ale uznat, že než se tam stalo, tak jsem se do té dby i minimálně stejně smála. Film se mi velmi líbil, až na pár nepovedených detailů, které hodnocení filmu sice snižují, ale ne natolik, abych dala jen 4*. Například práce s kamerou, nevim jestli byla tak dobrá nebo naopak tam mizerná, ale zkrátka jsem si toho všimla. Například když sedí Cater a Edward v letadle a mají dialog.. kamera zaostří dozadu na Nicolsna v momentě kdy mluví, a Freeman je v tu dobu rozostřený.. a zase naopak. Nebo například když byly u Tadž Mahalu, pozadí mi přišlo velmi strojené, jakoby ten film vůbec nebyl točen na onom místě. Tyto nedostatky kompenzují výkony oblíbených herců, které byly jako vždy nadprůměrné. 5* záležitost! ()