Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

james11

Na tento film jsem se chtěl podívat díky dobreému hodnocení právě tady na csfd. Film jsem si tedy sehnal, ale délka 3 hodiny mě pořád odrazovala... Až dnes jsem se odhodlal podívat na něco tak dlouhého. Rád bych napsal také něco k filmu, ale byl to pro mě opravdu silný zážitek (určitě jeden z nejsmutnějších filmů, co jsem kdy viděl), že to asi nijak nedokážu popsat. Jen bych chtěl ještě vyzdvihnout herecký výkon Toma Hankse a M. C. Duncana. Podle mě jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. ()

Lorkis

Cha, 6 hvězdiček, génius, není co dodat, Shawshank a Zelená míle, tohle je pan režisér... geniální, daleko dojemnější než Shawshank, jelikož tohle nemá happyend, ale i tak Shawshank je jeho životní dílo. ()

Briell

Nebýt tolik viditelných "nadpřirozených" efektů, byl by to možná naprosto nejlepší film, jaký jsem kdy viděl. Takto se řadí "pouze" do TOP 5 ;) Předlohu jsem nečetl, ale jsem rád, že takto silný film měl ještě silnější konec...Bravo pane Darabonte !!! ()

Budina.net

Neznám předlohu. Hodně emotivní film. Jeden z mála tříhodinových filmů, kde mi připadalo všechno vyvážené a ani trochu jsem se nenudil. Hanks výborný, stejně MC Duncan. Skvělá režie ()

lemings1

Jeden z najlepších filmov, ktoré boli natočené. Nezabudnuteľné herecké výkony nielen Toma Hanksa a Duncana ale aj ostatných vedľajších postáv. ()

vykyn

I když je to vlastně pohádka a je to hodně emočně vyšperkované,tak zážitek veliký..Taková práce si zaslouží 5* ()

brody1988

Před prvním shlédnutím sem se obával děsivé stopáže, ale film uteče tak rychle, že mi to přišlo jako klasických 90min. Jasných 5*. Vynikající Tom Hanks. Při scéně kdy nemůže vykonat potřebu mě normálně za něj boleli kou.. Taky se mi moc líbil Sam Rockwell jako šílenej vězeň. Ostatně všechny výkony byly super. Film můžu jen doporučit. Vždy se na něj rád znovu podívám. ()

tuctovychlap

nemôžem inak, ako citovať sám seba -Shawshank-: čo dodať? som oddaný fanúšik S. Kinga. každú jeho knihu hlatám -takmer doslovne:)-. bohužiaľ, nie každá adaptácia je požehnaním pre môjho ducha:) toto je jedna z výnimiek. NÁDHERA. ()

Chlo0opek

Snad všichni představitelé hlavních rolí jsou skvěle zahraní. A když člověk vezme, že film trvá víc než 3 hodiny a udrží člověka v pozornosti po tuto dobu, je to jistě vypovídající. Snímek je plný citu, v prostředí, ve kterém se něco takového rozhodně nečeká. Bravo ... hlavně tedy pro pana Stephena Kinga, jehož kniha je dokonce ještě lepší než film! ()

le poulet

Vy všichni brečíte, jenom já se směju! Ostatně, jako vždycky. Skvělej film, kterej se věrně držel Stephenovy předlohy a nevynechával, jako některý rádoby velkofilmy ( hele, Pottere, nekoukej na mě tak, jo?!). Hanks byl skvělej, jako vždy. Dozorce Howell mě přiváděl k šílenství, protože jsem si říkala - do háje, u tohohle mám bulet, ne se řehtat Brutovým kecům! Oba Stantonové byli taky skvělí, no a nesmíme zapomenout na hvězdu představení - na psychopata Wetmorea! Já chci taky strýčka guvernéra, Percy! Nechceš si to vyměnit? ()

Sindymindy

Kdysi dávno jsem tento film již viděla a možná, že jsem z něj byla i na měkko. To tenhle dojemný patetický příběh vážně umí. Nyní jsem však pod vlivem prožitků z nedávno viděného Vykoupení z věznice Shawshank a můžu říct, že Zelená míle mě zdaleka nestrhla tolik. Navíc mám neustále stejný problém s Frankem Darabontem - umí dobře režírovat, ale nevěřím mu to. Ty jeho příběhy jsou jako z jiného světa. ()

Tomulka

Filmy, které mně dojímají k slzám (v tom kladném slova smyslu) musí (teda ode mně) dostat vysoké ohodnocení. ()

dilong

Pre mna je vezenska tema uz dost obohrata platna. Pred toutou platnou vsak snimam klobuk. Darabont ako aj herci odviedli perfektnu pracu. Vyborne herecke vykony, perfektne vykreslovanie jednotlivych charakterov. Film vcucne do deja tak, ze si to ani neuvedomite a vyrthnu vas z neho az zaverecne titulky. ()

P@\/EL

Naprosto geniální drama z vězeňského prostředí. Film má úžasný příběh, který musí zapůsobit snad na každého diváka. Děj je poutavý a je až neuvěřitelné, že při stopáži něco okolo 3 hodin, ani na chvilku nenudí. Většina scén je opravdu bravůrně a velkolepě natočena, že i obyčejná scéna s myší je naprostou filmovou lahůdkou. Film je do puntíku perfektně promyšlený. Samozřejmě i charaktery jednotlivých postav jsou více než zajímavé. No a poslední scéna je totálně fascinující. Vychvalovat tento kinematografický skvost bych mohl prostě do nekonečna. Závěrem bych chtěl ještě říct, že nesmíme zapomenout na Stephena Kinga, o jehož literární předlohu se film opírá. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem