Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

Mikkypanda

Úžasný fil a ještě lepší kniha. Dokonalé záběry a některé momenty opravdu pěkné. Shlédla jsem několikrát a asi se to nikdy neokouká. Stojí za pečlivé skouknutí. ()

prometheusll

No nevim jak to můž být 4 nejlepší film. Jako děj dobrej ale prostředí špatný a chování toho jednoho hlídače mě tak sralo,že mě to kvůli němu skoro nebavilo.. Hrozná škoda ale tý misteriozity. ()

Robino15996

Frank Darabont toto proste vie. Väzenská dráma ako má byť. Tom Hanks bol úžasný (ako vždy). Nebohý M.C. Duncan taktiež. Krásny nezabudnuteľný film ktorý ma neskutočne dojal. 100% ()

Otan

Pro mne jeden z nejlepších filmů.Naprosto skvělí výběr herců,kteří to znamenitě zahráli,ale hlavně neuvěřitelně silný příběh.Emotivní ,krásné...100% ()

titi74

Frank Darabound podľa knihy Stephena Kinga po druhý krát a zase na jednotku .Zasa téma z väzenského prostredia ale viac plačlivé : ) Dej pohltí a atmosféra stúpa až do konca : super ()

T600

A opět Darabont :). A opět skvělý film vyvolávající silné emoce z vězeňského prostředí. Málo co mě opravdu dojme, ale tento film mě opravdu dostal. Vtáhne vás nekompromisně do děje a je to nadmíru skvělý požitek. V popředí s Tomem Hanksem je dokonalý a nezapomenutelný ()

Rudla333

Vězeňské drama s trochou mistiky- to je přesně něco pro mě. Toto dílo zahřeje u srdce, rozpláče a i vytočí. A to by měl umět každý skvělý film. Zelená míle je ten druh filmu na který se můžete dívat pořád dokola a stejně vás neomrzí. Herecké výkony byli také skvělé a to film ještě vylepšilo. Můj názor: Proč čtvrté místo? Je to mnohem lepší než Přelet nad kukaččím hnízdem ()

Skillersky

Zelená míle je podle mě filmový zázrak protože ten film vás postupně vcucne do dějě a vy nedokážete vstát od telky :D Probudí ve vás docela dost emocí.Tento film doporučuji protože nesklame :) a po herecké stránce je taky dokonalý vždyť tam hraje Tom Hanks a Michael Clarke Duncan. ()

dave91

Nebylo to vůbec špatný.I přes tu délku to bylo poutavé a zajímavé.Škoda jen,že to bylo poněkud přehnané s tou mystikou.Rozšláponutou myš nedá dohromady ani všemohoucí a ten světelný efekt uzdravování,to bylo taky moc.To bylo zbytečné takto zdůrazňovat.Nebýt toho,dal bych 5*. ()

vrgulnik

Dokonalá adaptace knižní předlohy a dle mého názoru nejlepší ze všech. Film, který podává snesitelnou formou nesnesitelné čekání na smrt. Tom Hanks ve své nejlepší formě. Silné téma, vynikající scénář, bravurní herecké výkony, kamera, režie, prostě všechno. Pokud někdo nikdy nečetl ani neviděl Kinga, pak tohle by vidět měl. ()

soarka

Tohle je Film s velkým F. Nejvíc se mi líbí, že film je opravdu takový, jak byl napsaný. Velmi smutný a nádherný. ()

Kaspas

Pro mě asi nejvíc dojemný film vůbec : je totiž jeden zmála u kterého mi až tekli slzy dojetím. Hlavně kvůli vynikajícímu hraní Toma Hankse . Hlavně mne velmi překvapila pointa celého filmu a taky trocha té mystiky. ()

dundu

Moje nejoblíbenější kniha se dočkala tak skvělého filmového zpracování, že je z ní i můj nejoblíbenější film, co víc si přát :). Takovou porci fantastických hereckých výkonů, silných emocí, napětí a lidskosti od filmu člověk jen tak nedostane. ()

lenka215

asi 90% filmu som mala pootvorené ústa a sledovala. Úžasný film, skvelí Tom Hanks, nezabudnuteľná hudba, mystický príbeh s božím zázrakom.. 101% ()

Rikku

Naprosto fascinující a naprosto dokonalé po všech stránkách a i v těch nejmenších detailech. Jako vždy stoprocentní Tom Hanks a překvapení v podobně M.C. Duncana. Coby neznalá předlohy i jakýchkoli detailů o ději, jsem zírala, kam film směřoval a jak nakonec skončil. Mrazení v zádech z viděného u mě přetrvalo ještě několik dní poté. ()

RomanBond007

Film, ktorý podľa mňa dosť ohúri. Všetko je celkom dobre spracované, príbeh ohúri. Nevedel som prečo je tento film taký obľúbený a vysoko hodnotený. Už to viem. Duncan ako tupý, trochu naivný ale zato s dobrým srdcom ako väzeň pripravený na popravu. Tom Hanks a jeho kamaráti bachari sa skvelo doplňujú a tie časti filmu s tou myšou, celkom vtipné. Škoda, že ten film takto skončil ale i tak super film. 95%!!! ()

vabambule

Emotivní příběh, skvělí herci. U tohoto filmu rozhodně délka nevadí. Film je ze všech stran z mého pohledu dokonalý. Ztvárňuje víru, zázrak, lidskost, zlost, lásku... Pokud by se dalo hodnotit 2x, pak bych dala dvojnásobný počet hvězdiček. 100% ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem