poster

Oni

 • USA

  The Strangers

 • Slovensko

  Traja cudzinci

 • Slovensko

  Oni

Horor / Thriller

USA, 2008, 85 min

Režie:

Bryan Bertino

Scénář:

Bryan Bertino

Kamera:

Peter Sova

Hudba:

tomandandy

Střih:

Kevin Greutert

Scénografie:

John D. Kretschmer

Kostýmy:

Susan Kaufmann
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiddo
  ***

  Nebudu tvrdit, že jsem Strangers pro jistotu nesledovala s rozsvícenou lampičkou, ani že mi neutkvěli v hlavě na déle než na pár hodin, ale onen infarktový stav navozený trailerem už film samotný jaksi nezopakoval. Oproti Funny Games si Strangers hrají se svou potravou jiným způsobem: nedojde na takřka žádný slovní kontakt s vrahy, ani náhled do jejich myslí, maskované postavy se neobtěžují se jakkoli vykecávat, a to činí fascinaci zlem a jeho ultimativnost ještě silnější. Právě časté ticho a jen tušení nepřítele, kdy se horor odehrává spíš v myslích postav než na plátně, vytváří vynikající atmosféru, kterou jen umocňuje venkovní tma prořezávaná teplým svitem pouličních lamp. Nicméně vyděsit se Strangers moc nedaří, přinejmenším v mém případě, a to především proto že jelikož se o agresorech nedozvím vůbec nic, paradoxně toužím po jejich co nejčastější přítomnosti, aby mi svým chováním o sobě aspoň něco prozradili. Což jde tak trochu proti podstatě hororového žánru. PS: Liv Tyler ať už prosím začne mluvit normálně a vysere se na ten šepot.(4.12.2008)

 • genetique
  ***

  Horrorík. Šikovne natočený, nenudiaci. Hlavnou devízou sú sympatickí hrdinovia v protipóle s nepríjemnými zlosynmi. Záver je trošku zmätený, ale k žánrovému klišé by film ako celok nepridával. Málo stačilo k štvrtej hviezdičke. 70%.(20.8.2009)

 • Flipnic
  *

  To snad nemá cenu ani komentovat ... Hodinu budu někoho strašit a chodit kolem baráku a po baráku, abych si do něj pak párkrát píchl nožem. Naprostá prasečina, která si hraje na něco, co není a nikdy nebude ... Bavil jsem se prvních 15 minut, pak už mě to přestávalo bavit, protože to bylo furt dokola, až jsem zažínal usínat. Chování jak útočníků, tak hlavních postav - mileneckého páru bylo NAPROSTO a trapně nereálné a nerealistické, stejně jako řada scén. Tvůrci by se měli podívat na 36 let starou Cravenovu klasiku The Last House on the Left, aby viděli, jak takoví úchylní a sadističtí útočníci fungují, jednají a jak se chovají... Těchto trapných karikatur, které jen postávaly kolem baráku a občas hodily šutrem, jsem se opravdu bát nemohl, protože nic takového se ve skutečnosti takto stát nemůže. Prostě naprostý propadák, naštěstí jsem to tušil...(30.12.2008)

 • AngelAngie
  ***

  Tak mě tahle řádně bizardní podívaná sedla. Brutalitu ráda nemám, ale když už se na snímek tohodle žánru a taky určitě přímo druhu / stylu koukám, tak si ji podvědomně opravdu hodně přeji. Podobnost s Funny Games (U.S.) tady je, ale zase až tak bych tyhle snímky k sobě nedávala. U tohodle hororu mě málem srdeční zástavu přivodil už úvod .. ono černá obrazovka s textem, který tak nějak nastínil, co se vlastně bude díl a o čem film je, mi vždycky hned nažene husí kůži .. a ono "Inspirováno skutečnou událostí" udělá taky svoje. U těhle snímků zbožňuji jednu věc - nejde ani tak o to, jaký je vlastně příběh, i když samozřejmě nemůže být úplně odfláklý, ale spíš o to, že se ukáže, jak na tom vybraní herci se svým talentem opravdu jsou. Scott mi chvílemi připadal dost prkenný (a určitě to nebylo jen tím, že ho jeho láska odmítla), ale tak celkově a Liv? Ta se mi zdála úžasná od začátku, nějak jí začínám opravdu přicházet na chuť, je krásná a hrát opravdu umí. Scottova prknennost už ale od půlky zase takovou prknenností nebyla. Kdykoli se na scéně, ať už detailně nebo z dálky, objevila daná parta maskovaných vyšunutých trýznitelů, tak ve mě kvalitně cuklo a to nejen proto, že jsem si film pustila v cca 04:30. Trailer mě opravdu navnadil, těšila jsem se. Film - nezklamal, naopak, pro mě další kvalitní podívaná, která dala divákovi jako jsem já, přesně to, co mohla.(26.8.2008)

 • Le_Chuck
  **

  Slamenná atrakcia a z poza rohu vystupujúcich bubákov som mal si rovnaký strach, ako v strašidelnom dome na vozíku. Aj cez ideálne podmienky na sledovanie hororu a vyspoilerovaný záver som sa dokázal úvodom na krizový párik namotať. Žiaľ expozícia naberala nechutné minúty, napätie vystriedala rezignovaná apatia a jediné čo ma hrialo u srdca bola znalosť stopáže. Ak ešte si niekedy na Strangers spomeniem, tak ako učebicový error gradácie napätia. 40%(23.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace