Oni

Scénografie:

John D. Kretschmer

Kostýmy:

Susan Kaufmann

Nebudu tvrdit, že jsem Strangers pro jistotu nesledovala s rozsvícenou lampičkou, ani že mi neutkvěli v hlavě na déle než na pár hodin, ale onen infarktový stav navozený trailerem už film samotný jaksi nezopakoval. Oproti Funny Games si Strangers hrají se svou potravou jiným způsobem: nedojde na takřka žádný slovní kontakt s vrahy, ani náhled do jejich myslí, maskované postavy se neobtěžují se jakkoli vykecávat, a to činí fascinaci zlem a jeho ultimativnost ještě silnější. Právě časté ticho a jen tušení nepřítele, kdy se horor odehrává spíš v myslích postav než na plátně, vytváří vynikající atmosféru, kterou jen umocňuje venkovní tma prořezávaná teplým svitem pouličních lamp. Nicméně vyděsit se Strangers moc nedaří, přinejmenším v mém případě, a to především proto že jelikož se o agresorech nedozvím vůbec nic, paradoxně toužím po jejich co nejčastější přítomnosti, aby mi svým chováním o sobě aspoň něco prozradili. Což jde tak trochu proti podstatě hororového žánru. PS: Liv Tyler ať už prosím začne mluvit normálně a vysere se na ten šepot.(4.12.2008)

Horrorík. Šikovne natočený, nenudiaci. Hlavnou devízou sú sympatickí hrdinovia v protipóle s nepríjemnými zlosynmi. Záver je trošku zmätený, ale k žánrovému klišé by film ako celok nepridával. Málo stačilo k štvrtej hviezdičke. 70%.(20.8.2009)

• Flipnic

To snad nemá cenu ani komentovat ... Hodinu budu někoho strašit a chodit kolem baráku a po baráku, abych si do něj pak párkrát píchl nožem. Naprostá prasečina, která si hraje na něco, co není a nikdy nebude ... Bavil jsem se prvních 15 minut, pak už mě to přestávalo bavit, protože to bylo furt dokola, až jsem zažínal usínat. Chování jak útočníků, tak hlavních postav - mileneckého páru bylo NAPROSTO a trapně nereálné a nerealistické, stejně jako řada scén. Tvůrci by se měli podívat na 36 let starou Cravenovu klasiku The Last House on the Left, aby viděli, jak takoví úchylní a sadističtí útočníci fungují, jednají a jak se chovají... Těchto trapných karikatur, které jen postávaly kolem baráku a občas hodily šutrem, jsem se opravdu bát nemohl, protože nic takového se ve skutečnosti takto stát nemůže. Prostě naprostý propadák, naštěstí jsem to tušil...(30.12.2008)

Tak mě tahle řádně bizardní podívaná sedla. Brutalitu ráda nemám, ale když už se na snímek tohodle žánru a taky určitě přímo druhu / stylu koukám, tak si ji podvědomně opravdu hodně přeji. Podobnost s Funny Games (U.S.) tady je, ale zase až tak bych tyhle snímky k sobě nedávala. U tohodle hororu mě málem srdeční zástavu přivodil už úvod .. ono černá obrazovka s textem, který tak nějak nastínil, co se vlastně bude díl a o čem film je, mi vždycky hned nažene husí kůži .. a ono "Inspirováno skutečnou událostí" udělá taky svoje. U těhle snímků zbožňuji jednu věc - nejde ani tak o to, jaký je vlastně příběh, i když samozřejmě nemůže být úplně odfláklý, ale spíš o to, že se ukáže, jak na tom vybraní herci se svým talentem opravdu jsou. Scott mi chvílemi připadal dost prkenný (a určitě to nebylo jen tím, že ho jeho láska odmítla), ale tak celkově a Liv? Ta se mi zdála úžasná od začátku, nějak jí začínám opravdu přicházet na chuť, je krásná a hrát opravdu umí. Scottova prknennost už ale od půlky zase takovou prknenností nebyla. Kdykoli se na scéně, ať už detailně nebo z dálky, objevila daná parta maskovaných vyšunutých trýznitelů, tak ve mě kvalitně cuklo a to nejen proto, že jsem si film pustila v cca 04:30. Trailer mě opravdu navnadil, těšila jsem se. Film - nezklamal, naopak, pro mě další kvalitní podívaná, která dala divákovi jako jsem já, přesně to, co mohla.(26.8.2008)

• Le_Chuck

Slamenná atrakcia a z poza rohu vystupujúcich bubákov som mal si rovnaký strach, ako v strašidelnom dome na vozíku. Aj cez ideálne podmienky na sledovanie hororu a vyspoilerovaný záver som sa dokázal úvodom na krizový párik namotať. Žiaľ expozícia naberala nechutné minúty, napätie vystriedala rezignovaná apatia a jediné čo ma hrialo u srdca bola znalosť stopáže. Ak ešte si niekedy na Strangers spomeniem, tak ako učebicový error gradácie napätia. 40%(23.8.2009)