poster

Oni

 • USA

  Strangers, The

 • Slovensko

  Oni

 • Slovensko

  Traja cudzinci

Horor / Thriller

USA, 2008, 85 min

Režie:

Bryan Bertino

Kamera:

Peter Sova

Hudba:

tomandandy
 • Flipnic
  *

  To snad nemá cenu ani komentovat ... Hodinu budu někoho strašit a chodit kolem baráku a po baráku, abych si do něj pak párkrát píchl nožem. Naprostá prasečina, která si hraje na něco, co není a nikdy nebude ... Bavil jsem se prvních 15 minut, pak už mě to přestávalo bavit, protože to bylo furt dokola, až jsem zažínal usínat. Chování jak útočníků, tak hlavních postav - mileneckého páru bylo NAPROSTO a trapně nereálné a nerealistické, stejně jako řada scén. Tvůrci by se měli podívat na 36 let starou Cravenovu klasiku The Last House on the Left, aby viděli, jak takoví úchylní a sadističtí útočníci fungují, jednají a jak se chovají... Těchto trapných karikatur, které jen postávaly kolem baráku a občas hodily šutrem, jsem se opravdu bát nemohl, protože nic takového se ve skutečnosti takto stát nemůže. Prostě naprostý propadák, naštěstí jsem to tušil...(30.12.2008)

 • AngelAngie
  ***

  Tak mě tahle řádně bizardní podívaná sedla. Brutalitu ráda nemám, ale když už se na snímek tohodle žánru a taky určitě přímo druhu / stylu koukám, tak si ji podvědomně opravdu hodně přeji. Podobnost s Funny Games (U.S.) tady je, ale zase až tak bych tyhle snímky k sobě nedávala. U tohodle hororu mě málem srdeční zástavu přivodil už úvod .. ono černá obrazovka s textem, který tak nějak nastínil, co se vlastně bude díl a o čem film je, mi vždycky hned nažene husí kůži .. a ono "Inspirováno skutečnou událostí" udělá taky svoje. U těhle snímků zbožňuji jednu věc - nejde ani tak o to, jaký je vlastně příběh, i když samozřejmě nemůže být úplně odfláklý, ale spíš o to, že se ukáže, jak na tom vybraní herci se svým talentem opravdu jsou. Scott mi chvílemi připadal dost prkenný (a určitě to nebylo jen tím, že ho jeho láska odmítla), ale tak celkově a Liv? Ta se mi zdála úžasná od začátku, nějak jí začínám opravdu přicházet na chuť, je krásná a hrát opravdu umí. Scottova prknennost už ale od půlky zase takovou prknenností nebyla. Kdykoli se na scéně, ať už detailně nebo z dálky, objevila daná parta maskovaných vyšunutých trýznitelů, tak ve mě kvalitně cuklo a to nejen proto, že jsem si film pustila v cca 04:30. Trailer mě opravdu navnadil, těšila jsem se. Film - nezklamal, naopak, pro mě další kvalitní podívaná, která dala divákovi jako jsem já, přesně to, co mohla.(26.8.2008)

 • Botič
  ***

  Klasicky střižený horůrek nastavující zrcadlo všem dnešním Saw a Hostelům. Dokazující, že se dá solidně děsit i s minimem kečupu. Pochopitelně nikterak originální zato plně využívající atmosféry a gramofonu. Kdo by to v dnešní době čekal?(23.10.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Scénář filmu se původně nazýval "The Faces", tedy "Tváře." (Valsadora)

 • - Bryan Bertino se inspiroval zážitkem z dětství, když byl sám doma a strašila ho parta zlodějů. (Dines)

 • - Film je volně založen na vraždách, které se staly v roce 1981 v Severní Kalifornii. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace