Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

Smok

Pozor, možný *SPOILER* - Nickovi zabije gang syna, Nick zabije celý gang. V koncovej prestrelke to ešte schytá do krku a ide domov pozerať home video z rodinnej oslavy. Od dojatia utieram slzu z kútika. Moje 2* sú za dobrú kameru a réžiu a pár pekných akčných scén, hlavne na záver a masívne používanie brokovníc :) ()

teutates

Kevin Bacon nikdy nepatril medzi najväčších zabijakov v Hollywoode,ale týmto snímkom potvrdil,že má ozaj talent!Je škoda,že už ho nieje veľmi vidieť a asi ani nebude-pretože Death Sentence v USA neuspel!Psychologické pochody v USA sú ....!Death Sentence je v skutku dobrý snímok plný akcie bez zbytočných otázok!Film sprevádza drsná hudba a ešte drsnejší Nick Hume,ktorý priahne po pomste!Skupinka gangstrov sa podarila-vyzerali dôverihodne a bezcitne!Aj keď to vyzerá,že ide o B snímok-zdanie klame!James Wan dokázal urobiť z mála-veľa,v dnešnej dobe málo pravdepodobné!Zaujímavé herecké obsadenie,hudba,kamera,strih a dokonca aj scénar,ktorý zbytočne nerozpitváva psychiku,ale priahne po pomste!S tak malým rozpočtom niečo nevidané-veľké plus réžii!Kevin Bacon v úlohe"Punishera"to zvládol výborne! ()

swamp

Celkem drsně - a až na pár (vlastně dost) výjimek i celkem reálně (v rámci možností:) - pojatá msta. ()

oje

Jako se v transformers stal z auta robot, tady se z uculujícího otce Bacona stalo zuřivý zvíře, které by hlavy zločinců nejraději rozšlapalo na kaši. Není tu źádné vměstnávání nadbytečných zápletek, ani plýtvání sentimentálními dialogi. Rozjede se jízda, kdy krev v žilách tuhne, když má v patách nelítostné zabijáky, nebo je naopak nasycená adrenalinem, když jim on čechrá pírka. A já v téhle přímočarosti a jednoduchosti vidím velké plus. K tomu akční scény shledávám jako extrémně vyvedené – nepřetržitý záběr ze střešního parkoviště je perfektní. Výsledkem je brutální akce bez okolků a s perfektním tempem. Podobným příběhem o pomstě je starší Přání smrti. Alternativa: Death Wish, Law Abiding Citizen, Man on Fire. ()

Campbell

Kevin Bacon je borec, takhle zahrát hodnýho chlapíka k naprostýmu kick ass motherfucker je fakt těžké, ale Bacon se s tím naprosto spořádal(stejně jak v Hollow man), jen škoda trochu pomalejšimu začátku a rychlého konce. Ale i tak Wan dokazuje že umí, film mě bavil. ()

Ant

Jako čistě badass film o pomstě to funguje perfektně. Kevinu Baconovi zabije gang syna a on se vydá na cestu odplaty a zabíjí všechno, co mu přijde do cesty. Drsňácký Bacon má navíc jako protivníky dvě skvěle napsané a zahrané postavy - Hedlund a Goodman. Realističnost v tomto případě nehraje žádnou roli. Je to jedno z těch béček, které má rozhodně šanci zkultovnět. ()

Eawy

Bol to nadpriemerný film, ktorého nevýraznosť medzi ostatnými zachránil Kavin Bacon. Najviac sa mi nepáčila neporaziteľnosť hlavného hrdinu. Tiež nelogickosť niektorých jeho činov. Nuž, preto by som najviac asi povedala zlého na scenáriastu. A ešte jedna poznámka, Kavin Bacon už si v živote nikdy neohol hlavu, prosím! asi 65% ()

nash.

Není děsivějšího nepřítele než otec, který přišel o rodinu nebo o dítě. Ukázali nám to Charles Bronson, Arnold Schwarzenegger, Tatsuya Nakadai či Liam Neeson a brzy nám to ukáže také Gerard Butler. A vynikajícím způsobem také Kevin Bacon. Navzdory přiznané béčkovosti, navzdory všem lapsům v logice, navzdory všem filtrům, kamerovým efektům a jiným cingrlátkům, předvedl parádní proměnu šťastného otce a spořádaného úředníka v zoufalého a zmateného vykonavatele spravedlnosti až nakonec v nelítostného destruktora, který se nezastaví dokud nebude dokonáno. Není takový superman jako Arnold nebo Liam, o to je však jeho příběh silnější. ()

Pedestrian

Klasický příběh pomsty s pěkným vizuálem, drsnými gangstery a nekompromisní akcí. Jen škoda, že jsem Baconovi tu zlobu vůbec nevěřil. ()

Tomco

Vizuálne je to veľmi dobré. Akčné, rýchle, fajný strih atď. No hlavným problémom je tá nechutná prehnanosť. Kevin Bacon je nesmrteľný a celkovo jeho postava a všetko okolo toho je málo uveriteľné a viacmenej každou ďalšou minútou viac a viac stupídnejšie. Mám pocit, že sa tu zabil celkom slušný potenciál. Tento film mal rozhodne na viac. ()

Arsenal83

Dráma plná pomsty, ale Bacona ako pomstychtivého otca si neviem predstaviť, nepasoval mi tak jeho ksicht, pôsobil niekedy až smiešne, najmä s vyholenou hlavou. Tá rola akoby nebol on. Ale nie je to zlý film, určite sa dá pozrieť. ()

Claw

Existují filmy, které můžeme nazývat "vykrádačkami" a existují filmy, kterým můžeme říkat "pocty kultům". K tomuto filmu jsem se dostal velmi pozdě a čekal jsem podvědomě hodně. Dostal jsem ale ještě víc, plus plnou dávku broků do kožichu... Tohle je POCTA těm největším grindhousovým exploitation-revenge kultům, na jakou jsem v poslední době narazil!! Jednoznačně děj bere scénář z již klasického 70.kového a drsného období, a to v podobě "Death Wish", kdy se z "kravaťáka" Charlese Bronsona stal neúprosný stroj na smrt po zdecimování své rodiny. Na tohle pak Wan nasadil krátkou, i když naprosto typickou obranu domu před grázly z venku a připomenul nám tak chladné britské "Strašáky". K tomu pak přidal jednoznačně kultovní, ale prodlouženou scénu totálního zdecimování doupěte grázlů z klasiky "Taxikář"... Všechny témata z těchto (ale i mnoha dalších) kultovních klasik pospojoval dokonale do sebe, aby pak vytvořil skutečnou poctu těmto 70.kovým kultům... a navíc nám předvedl jednu z nejšílenějších proměn slušného otce rodiny pracující v obleku v úspěšné firmě v MONSTRUM!! Tomuhle stvoření, co si jde v závěrečné části pro pomstu, se nedá říkat "mstitel"!! Tohle je skutečné monstrum!! Postupná, dlouhotrvající a pozvolná změna, tlak na hlavní postavu až k naprosté neúnosnosti tlačí i diváka odporem ke grázlům tak silně, že jim přeje tu nejstrašnější smrt... A když se pak i fyzicky zcela změněný Bacon začne prohánět po barácích plných gangsterů a brokovnicí je střílet (doslova!!) na kusy, ustřelovat nohy, ruce, hlavy... tak ten celý tlak z diváka opravdu opadne... Pokud je ovšem nakloněn takovémuto žánru filmů jako já... "Rozsudek smrti" je jeden z nelepších "revenge-movies" jaké jsem kdy viděl a pocta starým dobrým drsným kultovkám. Navíc k tomu všemu je špičkově technicky zpracován, kamera je něco neuvěřitelného, vizuál a vzhled filmu připomíná právě spíše ušmudlané 70.kové exploitery, triky, masky a gore naprosto na jedničku, psychologie postav a postupná proměna hlavní postavy filmu nemá chybu... Miluju tento film!!! /90% + FILM ROKU/ ()

Bachy

Ze začátku výborný film. Roodiná tragédie, soud a i odplata mi ještě sedla, ale pak to šlo stále níž a níž. Ještě i honička a následné parkoviště mělo svou atmosféru, ale tam to končilo. Dál už jsem jen byl rád za Kevina Bacona, který je mi hrozně moc sympatický s vlasy i bez nich. Jenže už se prostě jen kosilo, navíc nikdo s těma zbraněma moc neuměl. Narážím na to kolikrát Kevin uskočil v posledním momenty brokovnici, pistoli atd...A ta finální scéna v prohnilém baráku mi nesedla vůbec. ()

Happens

Krásná ukázka toho, jak se rodinná americká idylka může pokazit. Sled tragických událostí změní pojišťováka / otce rodiny na nemilosrdného mstitele. Což je dobrá zápletka. Celé to je asi dobré. Má to spád. Ale ta uvěřitelnost, když se z něho stane mistr Krav Maga a válečný veterán ze speciálních jednotek SEALs během dvou dnů. To jsem nestrávil. Nechutnalo. ()

Chrustyn

Průměrný akční thriller o pomstě za smrt nejbližších. Xkrát viděné, avšak v tomto případě ještě docela slušně natočené. Film sice nemá takové grády jako to vypadalo z ukázek a konec by se spíše hodil do filmů s Dolphem Lundgrenem, ale i tak se dá na film koukat, alespoň díky jeho povedené a řádně drsné vizuální stránce. ()

dopitak

Moc pěkně vymyšlený začátek, mělo to jiskru a bylo to uvěřitelné. Bohužel od té scény s "jakoby zázrakem zapíchnutým nožem do hrudi" už se mi to vůbec nelíbilo a těšil jsem se na konec. Myslím, že ze základní osy příběhu se dalo vytěžit víc. Ale akční film to byl, to zase jo! ()

SeBig

Další parádní film o pomstě. Ze začátku je to úplně správně depresivní a pak to nabere to skvělý pomstichtivy tempo. yes! ()

klerik

Je to fajn. Natočené síce trochu drevorubačsky (a preto sa mi STRAŠÁCI (2011) páčia o niečo viac), ale Wan vie zo svojho "štýlu" vyťažiť maximum. Film poteší o to viac, že trilerová/detektívna lína v SAW bola vcelku trápna, a tu celý film ako triler funguje dobre. Film sa drží jendoduchej schémy, ale je dostatočne osobitý, aby bol lepší nie len ako VENDETA s Cageom ale aj ako omnoho lepšie vyzeraúci JOHN WICK. Jediná výhrada je vlastne fakt, že som si často hovoril, aký by to bol skvelý revenge film, keby ho natočil režisér ako Christopher McQuarrie (ÚNOSCOVIA) alebo Sam Peckinpah (v dobrej forme)... ()

bassator

Směšné tvrďácké keci a pózy, nahrané citové momentky a neohrožený mstitel = klasický americký kýč... - 4. 4. 2010 + 13. 10. 2012 - 25% ()

mat.ilda

Rozhodně jsem jim víc baštila metamorfózu víceprezidenta pojišťovny v umanutého zabijáka, jenž byla díky okolnostem příběhu a herectví Kevina Bacona celkem uvěřitelná, než béčkově tupé a neobratné dialogy typu "Á, tvoje oblíbená ledová tříšť" ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)