Pátek třináctého

• USA Friday the 13th (více)

Vítejte zpátky v Crystal Lake v tomto mrazivém přepracování kultovního hororu Pátek třináctého. Clay Miller se ve snaze najít svou ztracenou sestru vydává do tajuplných lesů v okolí legendárního jezera Crystal Lake, kde pod tlejícími stromy narazí na zchátralé zbytky starého obydlí. A to není jediné, co vyčkává ukryto v hustém lese. I přes varování policie a místních usedlíků Clay sleduje těch pár stop, které má, s pomocí mladé dívky Jenny, co sem přijala s partou kamarádů ze školy strávit divoký víkend. Všichni zde ale najdou víc, než vůbec chtěli. Netuší, že vstoupili do rajónu jedné z nejhrůznějších postav americké filmové historie – děsivého zabijáka vyzbrojeného mačetou, který v Crystal Lake loví nevinné … Jasona Voorheese. (HBO Europe)

Trepak

"KEĎ SA TU NIEKTO STRATÍ, JE S NÍM AMEN." Nikdy by som si nepomyslel, že niekto može vernejšie pripomínať princa Krasoňa ako ten vypatlaný blond boy :D ()

eba

Nechápu co se stalo, že poslední dobou jsou remake slavných hororů tak ubohé viz. Halloween, Krvavý Valentýn nebo tenhle rádoby "náramně strašidelný" paskvil. Původnímu Pátku se to prostě nemůže ani přiblížit. Jednou stačilo! ()

Choci

Musím říct, že nejsem milovník ani znalec hororů, ale když nic jiného v páteční pozdní večer v televizi nedávají, tak se tomu nebráním. Překvapilo mě, po jak dlouhé době jsem zjistil, na jaký film se vlastně dívám. Následovala stupidní párty ještě stupidnějších lidí u lakomého "frajera" povoláním syn. Nepochopil jsem chování policisty, který na místo dorazil sám, nepochopil jsem chování aktérů stupidní párty, když zmateně pobíhali po domě a dokazovali si, jak moc jim záleží na mrtvém kamarádovi a nepochopil jsem ani chování starého řidiče, který si odvezl již zmiňovaného "frajera" na autě. To ale není vše. Jason si záhadně viděl pod nohy, i když koukal vzpřímeně. Když bylo třeba použil teleport a aby to nebylo málo, po probodnutí jeho vlastní mačetou, a podle denního světla v závěru filmu, pár hodinách předstírání úmrtí, se zázračně vzkřísil. Na jednu stranu to byl nereálný, předvídatelný film bez hlubokého příběhu, plný krve a kvalitně zpracovaných vražd, na druhou to bylo dobré odreagování s párem nahatých holek, o vtip se pokoušejících hlášek a krvavých jatek. Dávám 60%. ()

cardic11

Vynikající vyvražďovačka nechápu komentáře typu že je to nuda atd.Pořád se tam něco děje Jason tam pořád pobíhá po lesích v okolí Crystal lake a někoho vraždí.A jako bonus tam jsou dvě party turistů na zabití.Podle mně velice povedený remake a okousek lepší verze než původní filmová série a to jí mám velice rád. ()

RiciKapus

Nechápem, čo tu stále riešite. Každému je jasné, že to nemôže byť ako prvý film z roku 80. Ale myslím si, že je na úrovni, a je kvalitný, aj Jason sa mi v ňom páči...Aj to že je tak na iný systém, a iný príbeh...povedzte mi, dávali by ste odpady na tento film aj vtedy, keby ste nevideli predošlé diely? ()

Edge_666 odpad!

Hledal jsem něco, proč tomu dát aspoň jednu hvězdu, ale ten les ve studiu mi to prostě nedovolí. Jeden z nejhorších remaků skvělého filmu. ()

wendy221

Tak tohle byl druhej film názvem Pátek 13, na kterej jsem se dívala. Protože je te tenhle o 29 let novější, čekala jsem americkou sračku. A vida... instinkt mě nezklamal. Ale nebylo to zas tak moc špatný. Tentokrát vrah zabíjel trochu víc originálně a brutálnějc, i když to tak moc přeháněj nemuseli.. Ale dalo se to. Konečně tu byla akční hudba a ne jen nějaký fidlání.. Naprosto nechápu ten konec. Nechci těm, co to ještě neviděli nic prozrazovat, ale to se ze mě snad dělali srandu, ne? To už FAKT bylo moc i na mě. No nicméně dávám tři. Bylo to o stupínek lepší než z 1980. ()

bratr_jezek

Je vůbec potřeba točit remake klasické vyvražďovačky? Odpověď zní jasně. Není!!! Sice se v úvodu pokloníme jedničce, kdy vraždila Jasonova matka (díky tomu se titulky k filmu posunou do stopy až po 25 minutách filmu?!?), pak už je tam Jason v celé kráse a scénáristi mu hned naservírují další partičku na zmasakrování. Způsob vraždění moc originální není, lekací scény nefungují, brutalita je sice vysoká, ale to nestačí. Snaha o otevřený konec (necháme fanoušky věřit tomu, že Jason dokáže takovou likvidaci přežít, že, stačí ho jen hodit do vody a ožije jako nějaký bájný vodník), je víc než směšná. Nuda, snadno zapomenutelní herci. Co si přát víc? Hlavně ne dvojku! ()

Akatsuki

Špatné, špatné...moc špatné...SPOILER: Konec je ještě horší...(Padalecki jim do toho asi moc nemluvil, jinak by jim bylo jasné, že je důležité SALT and BURN! nikoli Throw it in the water -_-´ ) ()

Danny71

Spíš než remake se jedná o regulérní pokračování anebo chcete-li restart nové série, kdy místo čísla 13 je tentokráte v názvu slovo. Ti mladí si v tomhle filmu zase nedají říct! Vědí, že se v táboře Crystal Lake staly hnusné mordy a přesto tam opět lezou. Ať se potom nediví, že skončí rukou šíleného Jasona. Stručně a jasně: Efektně natočená vyvražďovačka s pár slušnými lekačkami určená pro jednu sezonu se sampatickým Jaredem Padaleckim v roli hlavní. Jo a jako křoví jsou tam kozy! ;-) ()

Mountain

Totální kravina. Děj předvídatelný, postavy chovající se tak hloupě, jako by si přímo koledovali o to, aby je Jason zabil. Ten mimo jiné je nesmrtelný a přestože chodí pomalu, je všude rychleji než utíkající teenageři... No, co si budeme povídat. Snad jen, že nejvíce jsem se bála na konci, a to toho, že je napadne natočit pokračování... ()

evelouch

Bóže! To jsem fakt jedinej člověk kterej byl z filmu nadšenej?! Já si to teda užila. Jo. Slasher, jak má být! Sice jsou tu otravná, ohraná klišé atd. , ale : Super vrah? JO! Parta vypleskanců, kteří mě pobavili? JO! Naháněčka v lese? JO!Šílenej zabiják v masce? OVŠEMŽE! Co z toho plyne? Pro mě, jakožto milovnici tpických, pěkných slashers, plyne to, že tenhle film je prostě pecka! Třešnička na dortu. Jo, dobře, taky mě trochu zaskočil fakt, že než přeběhl přes obrazovku úvodní titulek, tak uběhlo přes 20 minut filmu.....ale i tento čas byl plný lekaček a různých "příjemných překvapení" . Škoda toho otevřeného konce.....Jason takhle budil dojem, že at ho vezmete přes hlavu čímkoli, vždycky se otřepe a jde dál....:). No, prostě vážně fajne relax.... ()

matej888999

Správná nuda jak má být,jestli tohle je horor tak co je támhle Alvin a chipmunkové.To bylo pořád do kola baf baf baf před skoro každou smrtí se z ničeho nic zjevil a zabil obět , no prostě strašný. ()

Rathe

Já jsem konečně dostal z této série to co jsem chtěl. Ano, prsty v tom má samozřejmě to, že je to z roku 2009 a tak tu jsou lepší efekty. Ale já jsem se bavil a to od začátku do konce. Vůbec mi nevadí, že je to remake. Jen možná tu první vzpomínku k prvnímu dílu mohli udělat stejně jako v roce 1980. Ale jinak paráda! ()

SidVicious

Je fakt že kvalitou samotného filmu se žadný předchozí Friday The 13Th nevyrovná.Ale film byl bez nápadu v remaku trochu pozměnily události objevily se věci jako únos,zabití uchyláka kterému v podkroví sebral hokejou masku.Dalo se očekávat že Jasonovu matku nechají na sceně jen na začátku (ne jako originálu).Líbio se mi jak Jason povraždil dvě vrstvy teenageru campery na začatku a ty na chatě.Rozhodně některé nápady ušli,ale film je bez žánrového porozumění. ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

05.10.2009

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic