Turnaj zabijáků

• Velká Británie The Tournament (více)

Jednou za sedm let se v náhodně vybraném městě koná „Turnaj zabijáků“: souboj na život a na smrt mezi třiceti špičkovými nájemnými vrahy z různých koutů světa. Poslední, kdo přežije, získá 10 miliónů dolarů. Titul jedničky ve svém oboru navíc otvírá cestu k prestižním zakázkám. Nepřetržitý přenos z jejich klání sleduje skrytou kamerou skupinka miliardářů, kteří si vsadili na vítěze. V drsném akčním thrilleru předvádí světová zabijácká elita to nejlepší ze všech možných disciplín. Turnaj zabijáků je nejen příběhem lásky, zrady a pomsty favoritů krvavého zápasu o přežití, ale také vykoupení. To když si konečně uvědomí, jakou má život cenu... (TV Nova)

sedm.1

PARÁDA!!!!!Už jsem myslel že Marshallův Soudný den nedostane nějakého podobně masakrálně béčkovýho bratříčka,ovšem je to tu!Scott Mann a jeho Turnaj zabijáků mi po strašně dlouhém čase přinesl zas tu neuvěřitelnou dávku čistokrevné zábavy,kdy se s ničím nesere a naládoval do mě takovou řež,že jsem jásal a mé nadšení z této jízdy dosahovalo hvězdných výšin.Ano,dějově to neni zrovna Shakespeare,no a co?Ikdyž zároveň námět je sice béčkový jak bejk,ale označit ho za vyloženě stupidní,proti tomu se musím sakra ohradit!Jen je to prostě celé podrobeno k tomu,aby od prvních vteřin mohli začít lítat náboje,krev z ran stříká na všechny strany,části těl poletují jak podzimní listí,všichni jsou nehorázně cool,strhující a úchvatné souboje se střídají jak na běžícím pase a navzájem se trumfujou ve své genialitě a například scéna bitky Kelly Hu se Scottem Adkinsem je naprosto lahůdková.Ono ostatně potěší,že je vše zas natočeno bez zbytečných kameramanských eskapád,akce je kulervoucí,přehledná a neskutečně nadupaná,je brutální,krvavá a má neuvěřitelnou energii.Celý film má pak nehorázné tempo,prostě boží nářez.Pokud Stallone ohlašoval svými The Expentables poctivý,béčkový,krvavý,nadupaný akční nářez,pak měl jeho film vypadat jako The Tournament.Slyův snímek tak ale nevypadal,takže mé ovace za akční pecku sklízí Scott Mann a ne Sylvester Stallone.BOMBA!!!!!!!!!! ()

slovan1

Spíše převládají špatné dojmy. Je to jedno velké béčko, to je bez keců. Chyb a děr v celém filmu je jak v cedníku. Počinaje kamerami všude, i v kostele , kde nikdo nemůže tušit, že se stane nějaká vražda... Vypatlaná partička zbohatlíku, která se na to řádění s nadšením čučí je trapná.V jednu chvílu baba střeli do granátu a pak bouchne jak prskavka, v druhou chvíli ten samý granát rozmeta člověka na atomy. Připočtu-li k tomu vesměs děsné herecké výkony v čele s Robertem Carlylem, tak je to hotový odpad. Nicméně budu spravedlivý. Některé scény stály za podívání, skakající frantík na střechách byl taktéž cool. Takže za ty lepší akčí sekvence celkově a s přimhouřenými očmi dávám 3, ale velmi slabé... ()

Kejdlo

Šlo to a béčkové akce se dočkáme i v docela slušném provedení. Potenciál je ale samozřejmě daleko výše. Na to by ale samotní Britové nestačili. 5/10 ()

Kracken

Velmi slušná a zajímavě natočená akční porce. Není to samozřejmě nic duchaplnýho, což jsem ani nečekal, ale bavil jsem se dost. Rozhodně mnohem lepší než nedávno viděný The Condemned, který se také podobal Běžícímu muži, ale oproti Tournament působil dost trapně. ()

Seti

Trailer mě navnadil, začátek potěšil a film zklamal. O scénáři neradno ani mluvit, protože pocházel z céčkových luhů a hájů, a jak ve filmu zazněly víc jak dvě věty za sebou, tak to většinou vyvolávalo akutní střevní potíže (ještě, že se tak nestávalo moc často). Finální pointa z filmu čněla přibližně po 20 minutách a Robert Carlyle předvedl asi nejotravnější pózu, v jaké jsem ho viděl (role vyšinutého zabijáka by mu rozhodně sedla víc). Co se týče toho nejdůležitějšího, tedy akce, tak ta místy nebyla špatná. Určitě by však neškodil přehlednější střih, rozhodně víc prostoru pro Scotta Adkinse a nápaditější parkour hrátky pro Sebastiena Foucana. Nejsilnější byl režisér v přestřelkách a třeba příchod Vinga Rhamese do strip klubu byla asi nejlepší a nejstylovější scéna celého filmu. Celkově vzato ale nic moc a z námětu se dalo rozhodně vytřískat o hodně víc. ()

Kuny27

více než dobrý film, ve kterém bylo spoustu napětí a zvratů velmi doporučuji, ovšem pokud nemáte rádi krev, nedívejte se na to. ()

iXtr3m3

Perla béčkovej video produkcie. Skvelý námet, akčné spracovanie, obraty v úlohách, fighty atď. Perfektný protivník pre The Condemned so Stone Coldom v hlavnej úlohe. ()

Rssa

Po parádním traileru jsem očekával větší peklo, nakonec to bylo jen slušné béčko s výborným Somerhalderem. Nejvíce mi ale vadila příliš krátká účast Scotta Adkinse (nemluvě o tom, že ten by Kelly Hu rozkopl vejpůl), trošku rychlejší tempo, lepší výprava. K obědu dobrý, do kina zbytečný. 70 % ()

KOCOUR-1

Já se vcelku bavil. Ano mohlo to být lepší, ale já nečekal nic extra a možná i proto je to hodnocení malinko navýšené. 70% ()

Hanys_

Pohodová akční jednorázovka, ve které se pořád něco děje. Zapamatováníhodných je pár přestřelek (autobus, bar), známí xichti (Sommerhlader rulez) a fešná Kelly Hu. To co mi vadilo byly místy možná trošku nepřehledné bitky a Carlyle v postavě kněze. I přes to docela spokojenost. 6/10 ()

cab

Uz z nazvu je patrne o co v hodine a pul trvani filmu pujde. Ano, uhodli jste spravne, jedna se o dalsi variaci na tema hra o lidske zivoty. Tentokrat ma divak pred sebou 30 rozdilne nasilne zalozenych postav. Vyhrava kdo vydrzi na nohach a pri zivote jako posledni za podminky splneni casoveho limitu jednoho dne. Ze zacatku je akce svizna, ale postupem casu se opakuje a neudrzi se na vysoke urovni. Navic herci jsou nazajimavy ci otravni, i kdyz se par znamych tvari mezi nimi najde. 40% ()

Holina

V době, kdy je žalostný nedostatek kvalitních akčních filmů, působí Tournament jako balzám, ale ani tak to není žádná extra pecka. Zde několik plusů: Ving Rhames, Kelly Hu a Robert Carlyle. Z těchto tří sice hraje jen ten poslední, ale o to tu vlastně nejde. Foucan dostal pro svůj "free running" více prostoru než v Casino Royal a to je fajn, ikdyž teď nezdrhá, ale pronásleduje. ()

Mičl

Spíš zklamání, velký potenciál ukrytý v zajímavém nápadu se nenaplnil, scénář není dostatečně propracovaný a postupně ztrácí dech (ten občasný černý humor mi tam vůbec neseděl ani hudba dvakrát nezapadá do charakteru filmu), hodně předvídatelný snímek, ale díky luxusní Kelly Hu (s tou bych se nechtěl dostat do potyčky anebo jo hrál bych si na kněze alkoholika) a trošky ustřelených rukou, lítajících těl a prostřelených hlav jsou to alespoň 2*. ()

Druby

Tak přesně takhle to vypadá, když koukáme na podobné - vyvražďovací - filmy...sázky, sázky, sázky.. Last man standing mě baví - tohle navíc vypadá trochu jako Unreal Tournament s reálnými zbraněmi..;-) 90% ()

dopita

Po několika minutách jsem měl sto chutí film odsoudit kamsi k odpadu. Zápletka je ultradebilní. Ale akční scény ujdou a Kelly Huová je kočka. To je jeden klad. Druhým kladem je závěrečná honička na dálnici dvoupatrovýho autobusu s kamionem (mimochodem to byl českej Liaz), ta se docela povedla - teda na béčkovej film. A závěrečný zúčtování taky vcelku pobavilo. Takže se film nakonec vyškrábal na dvě hvězdičky, ale to nic nemění na tom, že je to kravina. ()

The_Second

Sice dávám průměrný 3 hvězdy, přemýšlej jsem i o 2, ale Tournament ani zdaleka nesplnil očekávání. Scénář je dost stupidní a klidně bych vyškrtl všechny scény s těma milionářema a s těma chlápkama od kamer...takže polovinu filmu. ()

kedl

Slušná akce, která jede od začátku do konce, ale občas to trochu skřípe. Najivita některých "profi zabijáků" byla otřesná. Proč nezabiji někoho hned, když si ho můžu vychutnat? Pokud od, ale nezabije mě !!:-D Taktéž mi tam chyběla, alespoň jedna větší hvězda třeba Jason Statham, Mickey Rourke...akční 3* ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných