Turnaj zabijáků

• Velká Británie The Tournament (více)

Jednou za sedm let se v náhodně vybraném městě koná „Turnaj zabijáků“: souboj na život a na smrt mezi třiceti špičkovými nájemnými vrahy z různých koutů světa. Poslední, kdo přežije, získá 10 miliónů dolarů. Titul jedničky ve svém oboru navíc otvírá cestu k prestižním zakázkám. Nepřetržitý přenos z jejich klání sleduje skrytou kamerou skupinka miliardářů, kteří si vsadili na vítěze. V drsném akčním thrilleru předvádí světová zabijácká elita to nejlepší ze všech možných disciplín. Turnaj zabijáků je nejen příběhem lásky, zrady a pomsty favoritů krvavého zápasu o přežití, ale také vykoupení. To když si konečně uvědomí, jakou má život cenu... (TV Nova)

ivan bohatyr

Sice krapet přehnaná akce, hodně krve a vybuchováni těl, ale celkem se mě to líbilo. Namočit do té hry kněze bylo hodně zvláštní, no nevim. Ale celkově dejme tomu to splnilo, to co se dá od akčního filmu čekat. ()

Maki89

pomerne podarene becko so zaujimavym konceptom, absentujucim dejom, starnucim Rhamesom a vybornym Foucanom... Carlyle ma na celej ciare sklamal - vie zahrat ovela ovela lepsie.... skoda Adkinsa - mal v tomto filme urcite vacsi potencial.. inak prijemna oddychovka, bohuzial s velmi nudnou a hluchou nahanackou - nebyt nej, mohlo to byt lepsie... 6/10 ()

geklon

Strašná kravina. Parta desetiletejch dětí jsou při hraní na nájemný zabijáky, kreativnější a přesvědčivější, než akční (j)elita poslední dekády. Pár centimetrů nad propastí.Carlyle jako kněz? To víc to uvěřím Martinu Zounarovi, nebo Romanu Zkamenemu. ()

hanagi

No tak já jsem se skvěle bavila. Vždyť oni ti angláni si z nás nepokrytě dělají srandu. A ještě víc mě baví, jak moc lidí to naprosto vážně řeší! ()

JohnSmith

S zabíjením ala reality show se roztrh pytel. Nejdřív Zabij nebo budeš zabit,pak Gamer a teď tohle. Musím říct, že akce byla natočená fakt výborně a takovej Rhames za volantem LIAZky taky nebyl špatnej. Trochu mě mrzelo, že Scott Adkins moc dlouho nevydržel,ale předved výbornej souboj. Tragédií je Carlyle a jeho uchlastanej kněz, kterej mi přišel dost rušivej, stejně jako motiv Rhamesovi pomsty. Nebýt těch sentimentálních blbůstek okolo,dal bych možná i 4* ()

VasaX

Bohové, co jsem si to zase jednou naložil? Stupidní scénář, pochybné charaktery a mnou nenáviděná balistika na úrovni PC her (např. neprůstřelnost objektů, které by jste jinak propíchli lžičkou, veškeré balistické zákony a principy zvráceně ohýbány podle taktovky režiséra), bojové scény parodující pomalu samy sebe. Strávit tohle s klidným srdcem je stejně lehké asi jako z části spolknout ostnatý drát a pak jej zase vytáhnout ven. A ta jedna jediná hvězdička je pomníček těm vtipným a zábavným akčním okamžikům, které zbytek filmu suverénně pohřbil. ()

demented

Úvod naznačuje, že sa budú diať veci a že nás čaká poriadna pecka. Ale s postupujúcou minutážou je to stále horšie a horšie a úplný záver spadá skôr do kategórie "zlý vtip". Námet vskutku roztomilý, úvodné predstavenie hlavných aktérov taktiež, ale akonáhle je nám umožnené zoznámiť sa s nimi bližšie...čo dodať, bolo mi do plaču. Ving Rhames zmietaný žiaľom za svojou manželkou, Kelly Hu trpiaca výčitkami svedomia (čo je trochu na pováženie s ohľadom na jej profesiu) a snažiaca sa uľaviť si ochranou kňaza ochlastu, ktorý sa do turnaja priplietol nedopatrením. Škoda, že všetky zaujímavé postavy skapú zhruba v polke (výnimkou je snáď len parkourista Sebastian Foucan). Za veľký podraz považujem tiež zredukovanie drvivej väčšiny účastníkov súťaže počas cca dvojminútovej posúvačky deja (zhruba z 20 na 5?). Našťastie sa nám tu ale vyskytuje pár zapamätania hodných akčných scén (Hu vs. Adkins a v podstate všetko, kde sa objaví Foucan) a Mann sa neštíti ani takých chuťoviek ako vybuchujúce hlavy, ktoré aspoň čiastočne zmierňujú nudu spôsobenú sledovaním balastu, tvoriaceho spojovník medzi akciou a ktorí by tí tolerantnejší boli ochotní nazvať dejom. ()

Trustme

Celou dobu mi vrtalo hlavou jak někdo může natočit v dnešní době takovou slátaninu a ještě to producentsky schválit. Bohužel né vždy se skrývá za solidním bojovým obsazením filmu divácká euforie. Film na mě působil jako studentské filmové cvičení na téma Klišé v nízkorozpočtovém akčním filmu 80.let. Lituji většinu "herců" co se propůjčili tomuto paskvilu a ostatního štábu. Chápu, že někde se učit musí... Přitom nápad o Turnaji moh být vyveden dokonale: Lepší scénář, důraz na postavy a přiblížení jejich "dovedností", specializací, napětí a logika jednání. Někdy je totiž dobré vědět hned na začátku co se chystáte vidět, jenže on film nemá na krabici napsáno Made in Bulgaria... Já to zjistil až u závěrečných titulek. ()

Danny F.

Akční krvák jak má být. Až na pár nejasností s oním čipem je to hustý film o zabijácích, kteří likvidují sami sebe navzájem. To tu ještě nebylo. 80% ()

zdenny

Nemám rád, když v takovýchto typech filmů vítězí žena. Sice jsem to předpokládal, ale i tak mi to vadí. Další hovadina: Myslím, že 30 nejlepších zabijáků je užitečnějších, když jsou živí nežli mrtví. Další hovadina: Režisér chtěl udělat z největšího favorita turnaje kulťáka. Ten byl ale celkem trapný a v porovnání s ostatními byla jeho specialitou pouze váha. Jeho chytrost byla ukázána ve scéně v garážích s botama u auta - ubohé. Další hovadina: Když byl připoutaný ke gogo tyči, která byla upevněna šrouby, jako zázrakem byl jeden z nich uvolněný. Další hovadina: Postava kněze byla k pláči. Když už je to akční film, měl taky něco předvést. Jediné co předvedl, bylo dupnutí na brzdy autobusu, aby mohla ta čtyřicetikilová kráva zabít Francouze, který ze všech zúčastněných jediný vypadal nejprofesionálněji. Kněz samotný se celý film modlí a to tak mně odporným způsobem, že jako věřící si myslím, že si režisér z víry dělá prdel. Další hovadiny: Dialogy naprosto otřesné, dětské. Dabing to samé. Takže shrnuto: Místo akčního nářezu snůška trapností. Co chci taky po filmu, kde si přeji, aby hlavní hrdinka zdechla v prvních minutách. A ona mě sere celý film likvidujíc velké kluky jak na běžícím páse. ()

Timak

Výborný námět, slušný zpracování a poměrně podařené herecké obsazení. Režie taky zvládnuta dobře. Ale prostě Ving Rhames se vyloženě nehodil a ten celý příběh byl, mno prostě děsný. Souhlas se soweekem, že nebýt toho příběhu, mohlo by to být lepší. Každopádně neurazí ()

NoFiction

Nebýt v tomhle filmu role faráře (Robert Carlyle) ,tak by z toho mohla být docela solidní akční pecka. Angláni to prostě museli nějak natáhnout a zase udělat nějaký ten připitomělý příběh. ()

blackJag

Nejlepší zabijáci světa jsou sice pěkní trubadůři, nějaký ten béčkově ložený štrejch přesto předvedou. 50% ()

jenik71

"Každých sedm let se v normálním městě stane něco nenormálního." Třeba že se sejde 30 zabijáků, aby se během 24. hodin navzájem odrovnali a poslední přeživší si odnese kulatých 10 milionů dolarů. To vše v reality show pro nechutně bohaté klienty, kteří si rádi vsadí na vítěze nemalý obnos... Vypadá to zajímavě, ale jde jen o průměrnou akční zábavu. Některé scény jsou poměrně zdařilé, slušná je třeba honička patrového autobusu s cisternou. Postava kněze mi v tomto filmu přišla úplně zbytečná a proto dávám za tři. ()

U.Tarare

Ačkoliv děj byl celkem předvítatelný, logiky také nebylo přehršel a trapnost některých momentů tloukla do očí, tak i přes to všechno je to svižný akční béčko na které se vyplatí kouknout. ()

Soweek

Béčkové klasiky typu Running Man nebo naposledy viděný Condemned mají vždycky co nabídnout. 100%ně totiž víte o co v nich pude a můžete si tak vybrat správný čas na jejich projekci a náladu si u filmu užít. The Tournament je bezpochyby jedným z těch lepší - přiměřená délka, neokoukané bitky, slowmo ve správný čas a povedené fatality. Jenom škoda, že to celé kazí velmi prokouknutelný příběh, který je silně nadbytečný v filmu jako je tento a celkově tak dost snižuje "úroveň" filmu. 3,5* ()

ZkuKol

Název mluví sám za sebe - akční béčko se spoustou vystřílených nábojů, zlomených kostí, explozí prolité krve a... debilním scénářem. Přitom první hodinu to šlape až na 4 hvězdy, vše rychle odbyté a s důrazem na akci. Pak asi scénárista přišel s uměleckými ambicemi a pokouší se o psychologii postav, poučné poselství, lehké naznačení vztahů a hlavně delšími dialogy. Když si uvědomíte, že do té doby šlo splněný sen 12letého hráče pc her, dojde vám jaké asi scénárista měl schopnosti a jak to s jeho pokusy o přesah dopadlo. Scott Mann sice dělá, co může ale i jemu ke konci začali docházet nápady, jak s akcí, tak vyprávěním. Pointu odhadnete asi v 6. minutě, vývoj a peripetie děje do 20. Naštěstí má film zručného střihače, jenž se rozhodl pro skromnou stopáž a tak těch 90 minut přežijete a ještě budete litovat, proč to po první hpdině spadlo do takových sraček. Každých sedm let se někde na světě pořádá turnaj těch nejlepších zabijáků, je to vždycky velký bordel a vy tentokrát můžete být u toho! ... 50% PS: za ten wtf soundtrack bych posílal na všechny tři díly Kameňáku v kuse ( a ještě by si mohl Powell párkrát prásknout bičem za tu nestydatou krádež) ()

Danoboss

Hlúpe, tupé, zbytočné násilné, predvídateľné, klišovité, logiku postrádajúce akčné céčko. Vykrádačka viacerých starších akčných filmov, zlepená do jedného nechutného paškvilu. Jedna hviezdička za postavu kňaza. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných