Panelák

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Scénář:

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

Marek1991 odpad!

Spočiatku som mal tento seriál veľmi rád, ale postupom času sa z toho stáva naozaj najdivnejší seriál s mnohými pokusmi odzrkadliť aktuálnu realitu v rôznych líniách. Má zvláštne postavy, niekedy vyznieva trápne, inokedy nudne až je fádny, proste aj tie postavy, ktoré žiarili alebo mohli žiariť rýchlo zobyčajneli, zovšedneli, nie sú sympatické a tými homosexuálmi to zarazili už naozaj. Chce to byť liberálne, robí si to srandu z Ukrajincov, Rusov, Židov, Maďarov a najmä zo Slovákov, je tam náznak mafiánskeho nádychu, občas akože veľká vec, keď príde známa osobnosť, ale nikdy ju tam dobre nezakomponujú a koniec koncov je to komerčné a dosť slabé. Pre mňa okrem vizuálu a dobrej kamery slabé. Na odpad to však nie, u mňa to kleslo z troch hviezd na jednu. 17.08.2013 - V čase, keď som tomu dal aspoň hviezdu som si tú skrytú komerciu a skryté podsúvané názory, či zosmiešňovanie niektorých vecí až tak nevšímal. Dnes mi je jasné, že to je rovnaký hnoj ako ich spravodajstvo na tej televízii, či magazíny o celebritách. Možno za prvú, či druhú sériu by som hviezdu aj dal, no ten zbytok formou nekonečného príbehu je pre mňa skôr nepozerateľný a považujem to za dosť veľkú stratu času. ()

borec999

Slovenská Ulica- nekonečný denný seriál o bežnom živote, ktorý bol tak úspešný a tak pozeraný najmä preto, že bol prvý. Kraus našiel dieru na trhu a Panelákom sa po konci Susedov znova dostal do "prvej ligy". Len škoda že po nej prakticky nič lepšie neponúkol. Ak mám v krátkosti niečo vyzdvihnúť, tak sú to určite niektorí herci ako napr. Braňo Bystriansky-zabrzdený Imriško, Janka Nitschneiderová s manželom(Turzonovová a Slezáček), či Štúr s Malachovským v úlohách robotníkov, ktorí seriál na čas oživili a viackrát pobavili. Inak mi nič výraznejšie v pamäti na seriál neutkvelo, len to že s pribúdajúcim časom to bolo už len stále to isté, pričom sa menili postavy, podobne ako aj vzťahy a životní partneri jednotlivých postáv.. V závere seriálu sa v tom Paneláku vyspal snáď každý s každým... 30% ()

avril4234

Pripúšťam, že ten seriál už je trápny a prehnaný (hlavne v poslednej dobe), ale mňa aj tak stále baví. Niektoré postavy mi prirástli k srdcu, takže už len kvôli nim to nemôžem prestať sledovať. A navyše sa pobavím na každej epizóde, takže Panelák pre mňa komédiou rozhodne je. Len to, že je nekonečný, je u ňho mojim jediným mínus, nemám v láske nekonečné seriály. Ale Panelák ma proste baví. Dám mu aspoň 3*, ak by sa skončil, tak pridám štvrtú :-) ()

bubblebobble

Ahoj. Ak toto teraz čítaš a si ten kto sleduje Panelák pravidelne už od prvej časti a nevynechal si ani jednu časť, Janko Koleník a Dianka Mórová sú pre teba herci, ktorí by si zaslúžili Oscara, bývaš v paneláku a vytešuješ sa z toho aké sú ich príbehy super zo života, tak to ti potom musí riadne j*bať. No Mercy. ()

harfuska

Občas telenovela a občas nuda, ale aj tak je to jeden z tých lepších slovenských seriálov (hlavne v posledných rokoch sledujem zlepšenie, postavy sú viac vycibrené). Viacero sympatických a známych hercov, charakterovo roznorodé postavy, zaujímavé zápletky, trochu humoru, trochu smútku, príjemná hudba v pozadí a častejšie striedanie osadenstva (čo ma dosť teší, lebo na niektorých sa dlhodobo nedá pozerať). Príjemným spestrením sú dvaja roboši, ktorý len labzujú po panderláku a nič nerobia ☺ Herecké výkony sú vcelku prirodzené až na pár výnimiek (ako napr. tupelo Samuel Spišák, ktorý je nemožný a keď ho zbadám, tak mám 100 chutí prepnúť kanál). ()

• Viki Ráková si kvôli postave Agáty musela farbiť vlasy na červeno každých 14 dní a udržiavať ich v dĺžke pod ramená. Po skončení prvej série si konečne dopriala tmavý krátky účes. (matthew.17)
  • Herečka Veronika Paulovičová, ktorá stvárnila masérku Riu, má skutočne absolvovaný masérsky kurz. Komparzistom, ktorí sa striedali ako zákazníci salóna, sa tak dostalo behom ostrých skutočnej profesionálnej masáže. (matthew.17)
  • V jednej z epizód sa objavia aj Ružoví kukláči. (R4D0)