Inspektor Tarconi a Frank společně rybaří, když Tarconi dostane hlášení o muži, který prchá v Marseille policistům v černém audi. Do Francie přilétá zločinec Johnson a začíná vydírat ministra životního prostředí. K Frankovi domů skrz stěnu vlétne prchající černé audi s mužem, vykonávajícím práci kurýra, která byla původně určena právě Frankovi. Muž je odvezen do nemocnice a Frank ve voze najde dívku. Ta ho upozorní na náramek, který měl i odvezený muž – v určité vzdálenosti od vozu má náramek explodovat. To už ale Frank muži a záchranářům nestihne říct a sanitka vybuchne... Franka po návratu do domu překvapí muž a omráčí ho. Frank se pak probudí s náramkem na ruce ve zvláštní místnosti. Přichází Johnson a Frank je pod pohrůžkou zabití nucen přijmout práci předchozího muže. Jediné, co chce, je jet vlastním vozem. Dostává upravené audi, ve kterém čeká dívka z předchozího vozu, ona a dvě tašky mají být doručeny na místo určení. Inspektor zatím začíná vyšetřovat, kam zmizel Frank, a ministr řeší svůj problém s vydíráním. Při odvozu černého audi je muž s odtahovým vozem zastřelen a z vozu je ukraden navigační systém... Frank je na cestě s dívkou Valentinou a snaží se dopátrat, co je na místě, kam míří – v Budapešti. Policisté mezitím najdou svého zastřeleného kolegu s odtahovým vozem a inspektor si přehrává videozáznam, který je ukryt ve voze. U ministra jsou muži ze společnosti Eco Corp. Vydíraný ministr má této společnosti vyjít vstříc a má podepsat proclení jejich lodí. Nechává si den na prostudování materiálů. Muži, kteří vzali z audi navigační systém, hovoří s ministrem a jsou již na cestě do Budapešti, tam kam míří i Frank... Frank sjíždí z trasy a u kamaráda Otta se chce zbavit náramků. Sem ale přijíždí skupina mužů vyslaná Johnsonem, která má Franka navrátit na trasu, ať už po dobrém, anebo po zlém... (TV Prima)

alambert

Stejně jako v případě dvojky, i tady je tím jediným kladem, který zůstal z originálu, charakter Jasona Stathama. I když i to ne tak uplně. V jedničce byl mnohem přirozenější a nenucenější. Rovněž zápory z dvojky zůstaly stejné, uplně všechny. V čele s nevhodným těžkotonážním Audi A8, které je navíc zcela nerozbitné. Co se rozdílů dvojky a trojky týče: Trojka má o něco lepší zápletku (je otřesná, ale ta ve dvojce byla ještě strašnější) a lepší prostředí (díky bohu za to, že to aspoň není z USA jako dvojka). Naopak honičky a akční scény jsou snad ještě nereálnější než u dvojky: Suma sumárum jsou to uplně stejné sra*ky. ()

MickeyStuma

Do třetice všeho dobrého. Bohužel, mele se už pouze z vody. Opět je centrem dění žena a opět náš hrdina dělá všechno proto, aby ji ochránil. Delší stopáž, pomalejší tempo, ale jinak stále dobré akční scény jako u předešlých snímků. Jason Statham představil Franka Martina v plné parádě jak bylo očekáváno, jen ta celková atmosféra už není taková hutná. Ale i tak se stále jedná o skvělý popkornový akční snímek splňující svůj účel. Pobavit. ()

Harts

Panebože, já už doufám, že čtverka nebude, pohádka pro dospělé, no ani tak se tomu nedá říct, ty kecy herců jsem jen trpěl, kdyby nemluvili bylo by to lepší, ale zase odpad to nebyl, takové sci-fi ()

darkreider

Mám rád Bessonoviny. Dynamická akcia vo francúzskom šate. A ešte viac mám rád Stathama. K tomu ešte Knepper, ktorý sa v Prisson Breaku vypracoval na vcelku charizmatického herca. Tak prečo by som nedal 5 hviezd? Lebo ženská hrdinka ma štvala a ubíjajúce dialógy v aute a mimo neho boli stelesnenie nudy. Zbytočný sentiment, ktorý berie tempo celému filmu. ()

chaotic

Chtěl jsem se bavit, vypnul jsem mozek, všechno, ale tentokrát to nefungovalo. Na začátku začínal film s 5ti hvězdičkami, které vydržely přes nádherné bojové scény (Jason vs 7 lidí a pod) až do tržiště, kde se oněch 15 metrů filmaři Xkrát natáhli, ok ale co nesnesu je choromyslné zrychlování filmu, resp. honiček. Chápu že když jedou auta 30km/h, šlapou na brzdu, plyn a hrají si na "hranou" honičku, že z vrtulníku to bůhví jak efektně vypadat nebude, ale že by zrychlili film, nahodili několik prostřihů na tachometr s 200km/h a zdrogovali pervitinem střihače, který prostřídá 4 záběry v jedné sekundě, to jsem ale opravu nečekal. A to jsem si bláhově myslel, že takovou zvrácenost od dob 60 sekund už nikdy nepoužijou. Co pro mě srazilo film na kolena vyjma druhořadého herce (Teddy z PB) a dalo pomyslný poslední hřebíček do rakve, byly FX PC efekty. Proč proboha všechny létací auta (vyjma padajícího z mostu) jsou dělané na PC? A hlavně proč je to tak odfláknuté?!? Nebudu do hodnocení raději započítávat úžasný scénář, kde jsem jaksi nepochytil jedinou smysluplnou záležitost, hudební ozvučení, kameru, natáčecí prostory,... a výjde mi neférová jedna hvězdička, jež tak tak balancuje na hladině s odpadem. Čili ne, díky. ()

Jeand´Boa

Ano, tento film je co se umění týče ještě více vykastrovaný nebo neplodný, chcete-li, než předchozí snímky série...vlastně tu kulhá i to, co v předchozích dílech táhlo, ale což...stejně jako u těch předchozích Kurýrů říkám i zde: s tímto pánem za volantem se svezu kdykoliv a rád...a klidně i znovu...dokud to jen ždímat půjde...:-D ()

Yancl

Kurýr .. tahle série pro mě byla vždy sympatická, ale opět sestoupila o stupínek níž. Statham je supr, audina je supr a Frank Martin je sympaťák, jenomže ostatní postrádá šťávu. I když se režie snaží lahodit lidskému oku scénami mimo realitu, dle mého názoru to opět filmu jen ubližuje(jako u druhého dílu). Příběh je tak jednoduchý, až je hloupý .. záchranou je zase naboucháný Statham, který si každou chvíli vyřizuje účty, což dodává potřebné grády. Akčnost tedy nechybí, nudných pasáží je minimum, ale i přes to se jedná o rozhádané "béčko" stojící mimo reálné stěny. [60%] ()

pepa3rd

Oddychovka na jeden večer. Podprůměrný děj, vynikající akční sekvence (Jason Statham), čistý průměr. Rozhodně lepší než dvojka, ale horší, než jednička, takže zůstanem u dvou hvězd. 50 % ()

Mashak

Tak nevím. Každý film špatný má vždy minimálně jedno pozitivum. Všichni ví, že nebude pokračování. U Kurýra si tím nejsem jistý. Pozitiva: Audi A8. Neurazilo: Jason a Robert. Nepovedlo se: Hrdinka(pokud se autoři snažili o přirovnání k Olze Kurylenko z Quantum, tak jim ten tah vůbec nevyšel). Katastrofa: Všechno ostatní. Příběh byl zcela zmatený a i přesto nepřekvapil, akce byla, ale taková na kterou jsme zvyklí. Boj naolejovaného Jasona s 12 protivníky už znám natolik dobře, že bych ho zvládl taky. Hodně špatný film. ()

piotro

Tak to bol zlý vtip. Ja viem ze bitky jeden proti desiatim sú pre divákov dosť atraktívne, tak dajme tomu. Ale zápletka s tou ukrajinkou..... to si hádam nemysleli že to niekoho chytí za srdce. A ako vytiahol to auto z tej rieky, to nemohli myslieť vážne. Musim ale uznat, ze oproti dvojke to je este docela "realne" :) ()

KOOHA

Znovu nepřesvědčitý akční film, sice trochu lepsi nez zapásnutá dvojka, ale na jedničku to nemá. Stattham jako obvykle odvedl slušnou práci, příběh byl dobrý a tempo velmi rychle běželo. Tohle všechno by šlo až na jedinou věc. Filmy s nápadem na odpálení bomby při překročení limitní vzdálenosti u mě začínají a končí u filmu Wedlock, který byl prvním filmem s tímto nápadem. Každý ostatní film je u mě nastavovanou kaší a lepší to nebude. Jen kvůli tempu filmu, Jasonovi a především mému oblíbenci Robertovi Knneperovi dávám 3. ()

bif

Tak tohle bylo velké překvapení, v kladném slova smyslu samozřejmě, možná je to tím, že už jsem si na Stathama zvykl a jeho "Over the Topy" jsou tady již tradičně přehnané, ale o to více zábavné. Bože, Bože jak já jsem se zasmál. ()

ex.it

Hm, v dnešní době, pokud chcete vidět pořádný akční film, nesmíte vůbec řešit, kolik ze scén by šlo zrealizovat. A mě se náhodou Kurýr 3 moc líbil. Jsem ráda, že jsem na něj do kina šla a popravdě jsem se předtím i bála, aby mě na plátně nečekalo něco mnohem horšího. ()

aR3Zz

Kurýr 3 mohl být dobrým akčním filmem, kdyby ... nebyl tak naivní a ulítlý ... měl trošku smysluplnější děj ... se vynechalo rybaření a hlavně "striptýzová" scéna ... byla v roli "bondgirl" mainstreamová kráska (pihovatá zrzka z běloruska nemusí sednout každému) ... některé automobilové honičky nebyly laciné (mercedes a audi na sebe dělají výhružné obloučky a výpady, aby se třeba náhodou nepoškrábaly) atd. 35% ()

Eduardo

Po tak slabych hodnoteniach som od Kuriera 3 cakal o dost menej. V podstate som sa cely film dobre bavil, mozno aj lepsie ako pri Kurierovi 2. Akcia je sice znova dost prehnana, ale nie az tak ako v dvojke. Vadila mi az prilis zostrihana akcia (ale nahanacka na autach bola super), zopar nelogickych miest a to je asi vsetko. Pri takychto filmoch mi je dej ukradnuty, hlavne nech sa dobre bavim. A v tomto ma Kurier 3 nesklamal ()

dainio

Já mám prostě Stathama rád.....a i když se "Kurýr 3" nepovedl až tak, jako předchozí dva díly, tak já jsem se opět nenudil. Akce je tu opět dosti a hlášek taky. Efektnost scén je opět doprovázena přesně se hodící hudbou, Robert Knepper jako hlavní záporák je výtečný, Jason Statham jako vždy perfektní a taky nesmím opomenout Françoise Berléanda jako inspektora Tarconiho (již také potřetí). ()

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

19.05.2010

Chtěl bych být Luc Besson. Když mu padne do oka nějaký herec, řekne: „Hej, Roberte Marku Kamene, pojď sem, kámo, a spíchni mi zase scénář nějakého přímočarého akčňáku, abych mohl obsadit tu prima… (více)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů