Gilmour93

First-person shooter počítačová hra "Catalan Mayhem", kde se nakažené posedlostí snaží likvidovat španělský otec Merrin s brokovnicí a policejní specialisté z Útvaru jednoho nasazení. Kamerové hrátky s úhly vskutku nápadité, ale co je to platné, když královská emoce žánru Strach je postupně přidušena polštářem Lhostejnosti. Třetí nahrávaní z barcelonského činžáku, kde dělat domovníka není žádný med, už nejspíše vynechám a slovy mafiánského bosse Nicka Valentiho z Bullets Over Broadway volám: „Zapalte to tam a ať to vypadá jako nehoda…“ ()

TeeAge

|| Scenár: Jaume Balagueró, Manu Díez, Paco Plaza | Hudba: - | Produkcia: Julio Fernández | Distribúcia: Magnolia Pictures | Štúdio: ? | Rozpočet: ? $ | Tržby: 18,469,680 $ || Keď človek priveľa očakáva, výsledný efekt sa zbytočne znižuje. Učinil som tak pri sledovaní Rec 2, kde som čakal opakovaný pád zo stoličky, ako sa tomu stalo pri sledovaní prvého dielu - no, nestalo sa. Vôbec ma to ale nesklamalo, a za videnie to určite stálo. ()

Aluska88

Já, nadšena prvním dílem, jsem s patřičným diváckým očekáváním usedla do pohodlného křesla a těšila se na slibné pokračování "Zombies po Španělsku." Když mě však ani zhruba po hodině sledování děj nijak nenadchl, na chvilku jsem si schrupla, a procitla jsem těšně v závěru. Následovalo docela kvalitní WTF?, když se přede mnou odehrávaly scény, které byste našli snad v každém hororu o posedlosti démony a vymítání. Co to jako mělo být? Takže to jako už od začátku není vlastně o Zombies? Filmaři si s námi v tom případě hodně krutě pohráli a řekla bych, že tímto nečekaným zvratem zklamali hodně svých fanoušků. ()

genetique

Pokračovanie horroru málokedy dopadne takto úspešne. Španieli opäť hodili rukavicu a hollywoodsky remake na seba určite nenechá dlho čakať. Ja ho ale po posledných skúsenostiach s určitosťou vynechám a budem si pamätať tento skvelý atmosferický horror, pri ktorom mi poskrúcalo črevá a tlak som mal vyšší ako pri infarktových stavoch. 80%. ()

sniper18

Je to nadpriemerný horor, ktorý je pokračovaním perfektnej jednotky. Má vydarený príbeh odohrávajúci sa chvíľu po udalostiach z predchádzajúceho dielu, trojčlenná zásahová jednotka dostane za úlohu vstúpiť do domu v karanténe a pomôcť svojmu dočasnému nadriadenému nájsť potrebné vzorky, aby sa zabránilo prípadnej rozsiahlejšej epidémii. Ale na mieste si uvedomujú, že skutočná pravda je omnoho nepríjemnejšia, než si mysleli, stále stoja proti agresívnemu nepriateľovi a navyše musia chrániť aj preživších. Spracovanie nie je zlé, ale aj tak je rozhodne sklamaním. Určite musím pochváliť, že dej pokračuje prakticky priamo, len z iného a logického pohľadu, teda zásahovej jednotky a tak keďže vďaka predchádzajúcemu dielu je to rozbehnuté, už netreba na nič čakať, ide sa priamo na vec. Síce už to nemá také čaro a ani kvalitu, už ma to nedokázalo až tak vtiahnuť a to správanie postáv išlo miestami úplne mimo mňa, hlavne nelogické rozdeľovanie, ale napriek tomu je celá prvá polovica dostatočne zaujímavá, chválim výbornú dynamiku, keďže tu sa skutočne stále niečo deje a na moje prekvapenie mi sadlo aj to iné vysvetlenie pôvodu nákazy, ktoré nie je ani zďaleka také, ako sa javilo z predchádzajúceho dielu. Práve toto mi príde ešte zaujímavejšie. Ale v druhej polovici sa dej zbytočne začne venovať trojici nudných teenagerov, ktorí ma vôbec nezaujímali a síce niekoľko scén po ich spojení s hlavnými postavami sa mi páčilo, pričom ani záver našťastie nesklame, ale toto veľmi zlé rozhodnutie film zbytočne zhadzuje. Hororová stránka je tiež skôr sklamaním, atmosféra a napätie sú neporovnateľne slabšie, než predtým, ale aspoň po obsahovej stránke sú viaceré hororové sekvencie celkom zaujímavé a nájde sa tu aj pár výborných momentov, hlavne to zabitie nesprávneho. Herecké obsadenie ma moc nezaujalo, až na celkom zaujímavú postavu kňaza ma tu už nikto moc nebavil a tí teenageri už ani nestoja za reč. Réžia a technická stránka ma aj napriek totožným tvorcom tentoraz sklamala, vizuálna stránka je stále výborná a to dynamické pojatie prvej polovice mi vyhovovalo, ale inak je to o niekoľko tried slabšie. Prvý diel považujem za jeden z najkvalitnejších hororov vôbec, preto som sa na pokračovanie tešil, no zbytočne. Zlý film to určite nie je, ale čakal by som viac, než len lepší priemer. 59% ()

mysicka

sic mi přijdou daleko strašidelnější některé filmy páně trošky, to pravé horoořechové to pro mě bylo.. kdepak emerika, španělsko!! narozdíl od jedničky půl hvězdičky dolů - jakmile se do filmu přiberou "všichni svatí"......zlí rychle pryč..:) ()

zelvopyr

Už chápu, proč Španělé už 300 let nevyhráli ani jednu bitvu. Když dojde na lámání chleba, pošlou do akce zoufale podměrečný tým velmi špatně vycvičených tatíků, které vydávají za speciální jednotky. Jen jim nevysvětlí, co je to zajištění terénu a jak se týmově postupuje při čištění budovy. Nefunkčních nesmyslů bylo mnohem více než ve většině béček, které jsem kdy viděl (a že si v nich poslední dobou celkem libuji). No a co se týče puberťáků, na casting museli vypsat soutěž Španělsko hledá nesympatického dementa... Což zase tak neodsuzuji, to byl asi úmysl. ()

Botič

Jedním slovem Outstanding. Splněný fanouškův sen. Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych na konci filmu neměl slov. A [Rec] 2 je toho ukázkovým příkladem. Skrznaskrz prošpikovaný lahodný špíz připevněný na právě zapálenou petardu, který čeká jen na to, až bude moci vybuchnout přímo před divákovou zřítelnicí. [Rec] 2 využívá herní poetiku daleko víc, než-li třeba Gamer a jako bonus ústí doslova do nečekaně chutného konce. Takováhle hororová hra s divákem a danou látkou se nevidí široko daleko. Mě teď bude čekat pár bezesných nocí přemítáním nad tím, jak bych se v případě podobné situace dostával z tohohle víc jak desetipatrového paneláku. ()

Arachneuss

Sledováno (opět) v noci. Po přímočaré jedničce velký skok kupředu. Jakékoliv představování předcházejícího děje se nekoná a tvůrci nás rovnou vrhají do kůže zásahovky, jejíchž dějová linka má už od první sekundy tak monstrózní atmosféru, že by se dala porcovat motorovkou a podávat jako lahodný desert i těm nejotrlejším. Pohled z první osoby, příběh plný okultismu a mnohem nápaditější experimenty s kamerou jsou tentokrát hlavními tahouny na k smrti vyděšeného diváka. O to víc mne mrzí, že pětihvězdný pocit spolehlivě kazí nepodstatná linka s bandou retardovaných puberťáků. ()

Krouťák

Velké, velké zklamání.... Po vynikajícím úvodním filmu, jsem dostal takovou facku, že jsem z [REC]u dočista vystřízlivěl. Srovnávat to snad ani nemá smysl - z původního příběhu mi ještě po promítání cvakaly zuby a teď ? JEDINÉ škubnutí za celých 85 minut, až trapně předvídatelné situace + velice neobratná režie ( nemluvě o naprosto stupidní pointě ). Ach ach.. Snad až příliš veliká očekávání mají na svědomí tohle následné remcání, ale nedá se nic dělat, příště to SNAD bude lepší - 35%. ()

akisha

Jestliže jsem se u jedničky moc nebála, tak nejen, že jsem se u dvojky nebála vůbec, ale co hůř, ani jsem se u ní nebavila. Kde se stala chyba si nejsem jistá. Snad v tom, že třesavá kamera na mě spíš než jako adrenalinový spouštěč působí jako uspávač. Taky mi vadilo, že nebyly lépe představeny postavy, dost mi splývaly dohromady (snad až na kněze). Možná se dá říct, že u takového filmu to není to hlavní, ale určitě by mě to bavilo víc, kdybych se o postavy bála. Takhle mi bylo celkem fuk co se komu stane. A pointa na konci mě dost zklamala. Pořád jsem ale zvědavá, co tvůrci vyvedou s trojkou. ()

viperblade

První díl jsem si opravdu užil, takže když jsem se dozvěděl, že je na světě i dvojka, neváhal jsem a začal jsem ji shánět. A vyplatilo se. Mohou se vyskytovat SPOILERY!!! Po událostech z prvního dílu přichází do domu zásahová jednotka a s sebou mají "chlápka z ministerstva zdravotnictví", který se později ukáže být knězem. Řeknete si, no jo, zásahovka, mají zbraně, jsou trénovaní, o ty se nebudu muset bát… Jenže to jste právě na omylu. Rec 2 se rozjede ještě rychleji než jednička a je i brutálnější a lekavější (ty lekačky jsou navíc na místech, kdy jsem je ani já nečekal). Všechno parádně funguje a já tomu dávám plný počet, ale jedno mě "trochu" naštvalo. Ano, ti co už viděli, zřejmě tuší. Pointa. Odhalení, co že je vlastně ta "nákaza" zač. Musím říct, že tohle mě dost naštvalo a chvíli jsem uvažoval, jestli si ze mě někdo nedělá jen prdel. V průběhu filmu jsem zjistil, že ne. Když se nad tím ale ohlédnu nazpátek, tak musím říct, že pointa tomu příběhu dává nový rozměr a já jsem zvědavý, jestli v pokračováních (plánují se ještě dvě) bude ten "nový rozměr" k něčemu. Jinak řečeno, zda pointa tuto slibně nastartovanou sérii pohřbí nebo ji udělá nesmrtelnou. Nezbývá než doufat, že možnost B je správně. 90 %. ()

MM_Ramone

Prvá časť mi doslova vyrazila dych. Ohodnotil som ju plným počtom hviezdičiek. Drsný film s rýchlym spádom sa celú dobu tváril ako kvalitný zombie snímok, aby sa na konci odhalil ako jeden veľmi originálny okultný horror. Presne tam, kde končí úvodný titul, začína jeho pokračovanie. Aj keď nám už jeho autori Paco Plaza a Jaume Balagueró prezradili satanský pôvod nákazy, stále dokážu vygradovať napätie na maximum. Premyslený scenár vystavaný na pseudoreálnom video zázname je výborne spracovaný, zostrihaný a zrežírovaný. Herci podávajú presvedčivé výkony, nechýbajú dobre fungujúce šokové scény a aj stvárnenie posadnutých ľudí je hodne desivé. Napätie, strach. Veľa kriku a krvy. Páčilo sa mi to. **** ()

Spooner

Hutnou atmosféru z jedničky, která málem skončila výměnou mých trenek, jsme pokročili k pořádné adrealinové jízdě. Přechod žánru je znatelný a i když atmosféra zůstává stejná, tak bát už se člověk tolik nebude. A to už tvůrci podle mě moc nezamýšleli a chtěli se posunout trochu dál Je to spíš o tý akci a o tom, jak to celé rychle uteče. Tempo je opravdu závratné a člověk tak tvůrcům odpustí i mírné nelogičnosti a nesympatické postavy ( ty puberťáci tam např. vůbec být nemuseli). Příběhově se to ale posunuje na úroveň, kterou jsem rozhodně nečekal a celkem se mi ta změna líbí. Stejně jako myšlenka na třetí díl. Jak jsem si po konci jedničky myslel, že točit pokračování nemá cenu a není moc v čem pokračovat (mýlil jsem se), tak teď se na trojku opravdu těším a možností na pokračování je nespočet. Navíc je zde další porce výborných nápadů jako např. přepínaní několika kamer a také pár opravdu výživných scén jako třeba zabití rachejtlí. Fanoušci jedničky nemohou být zklamáni.80% ()

Faustka

S cejchem „satanismus“ odkryl [REC] 2 až příliš mnoho; a také nelze s určitostí tvrdit, jestli se Španělé vydali tím nejvhodněji zvoleným směrem. // „Nač lákat na světlo Toho, kdo má setrvat v temnotách.“ ()

Wacoslav1

O třídu slabší než jednička no a když vezmete v potaz, že už jednička nebyla zrovna žádná výhra, tak nemusíte bejt geniální matematici na to aby vám došlo s čím se potýkáte a raději se tomu vyhnuli.20% ()

petero

Kto chce byť v tom že REC je jeden z najlepších zombie hororov na svete, nech REC 2 nepozerá!!! Belaguero totiž búra zavedené postupy, kombinuje, predhadzuje iný pohľad, pričom stále dokáže prekvapovať. Je to zombie film? Je to satanistický film? Je to film o vraždiacich deťoch? Je to ducharina? Je to vírusový film? Je to dokument? Kde ho sakra zaradiť? Toto nedá každý. Welcome to the Next Level. Ako sa strašne teším na REC 3! Strašne! S čím príde, s čím len príde, keď po vôbec neplánovanej dvojke prišiel s týmto! Nepúštajte ho do sveta, pretože svet bude vyzerať ako to, čo ukázal zatiaľ len vo svojich kraťasoch. Ak to niečo natočí ako celovečerný film, to bude strašný masaker. Tu je budúcnosť hororu. Videné: 2x ()

Davies182

[REC]2 nepřekvapí tolik, jako jeho starší bratříček. Ale to tvůrci moc dobře věděli, a tak není pokračování nejlepšího španělského hororu stejné. Jedinými společnými znaky jsou opět digitální kamera a šmakující strašidelné momenty - už během prvních dvaceti minut jsem se klepal nervozitou. Jinak je ale "dvojka" spíše akčnější záležitostí. Není to na škodu, jen ta atmosféra už nezamlžuje svým mrazivým dechem objektiv tak dokonale, jako před lety. Jistě, spousta záběrů má stále své kouzlo a po režijní stránce jde na první pohled vidět upgrade, ale z "jedničky" jsem byl paf víc. Slabších pět hvězd, za ten adrenalin a ani vteřinu nudy. ()

gogo76

Po úvodnej depke Rec prichádza takmer rovnako kvalitné pokračovanie. Je možno ešte akčnejšie ako prvé, ale v istých momentoch bola tá kamera tak rozrasená, až mi to začalo vadiť. Nikde inde doteraz, myslím v iných filmoch, mi to tak nevadilo, našťastie to bola iba istá časť filmu. V prvom diely ide o nejaký druh vírusu, no tu to už prerástlo v nejaký nábožensko- satanistický motív a nie som si celkom istý, či to filmu pomohlo alebo uškodilo. Prekvapilo ma to. Isté je , že po hite Rec prišlo pokračovanie, ktoré nesklamalo a to sa nestáva často. Slabšie štyri. 70%. ()