Xmilden

Kdepak předloňské sněhy jsou. První díl měl nápad, napětí a velice nekompromisní strhující finále. Druhý díl již nemá čím překvapit a tyto trumfy v rukou tím pádem nedrží. Dalo se to přece jen očekávat. Jednička byla prostě po všech stránkách vyjímečná. Od tvůrců je určitě sympatické že se nesnaží udělat ze série [Rec] zombie vyvražďovačku. To by opravdu byla již notně převařená kaše. Sice nám do domu vpustí opět nějaké ty postavy, ale děj se začíná posunovat směrem k exorcismu. Tento fakt mě již tolik neděsil a postupně jsem si na něj zvyknul natolik že tentokráte žádné studené ruce, žádné vytřeštěné oči. Třetí díl z mého pohledu naprosto zbytečný. ()

FlyBoy

Paco kontra Jaume. Chlapi sa napájajú tam kde zaznel posledný výkrik a vysielajú skromnú SWAT jednotku do zamoreného paneláku. Napätie nevädne, je obsiahnuté v nastražených pasciach besných kreatúr (ide aj o tých, ktorí boli v pilote nakazení a nemali možnosť sa činiť), ktoré o5 bez ostychu prejavujú neutíchajúce škrkanie v bruchu. Ubúda plynulý stupňovací efekt predchodcu, kde sa nervy drásali každou pribúdajúcou minútou a je naverbovaný "čistiaci" pud ťažkoodencov v ktorom obete si (bohužiaľ) vyberá sám diabol. Teda pribúda nadbytočná démonická línia, ktorá síce vrátka k apokalypse necháva dokorán otvorené, ale v blízkosti kyslého farára a pri tuctovej transformácií hlasov vyznieva detinsky. Kvalitatívne slabší akčnejší klon raziaci samé technické vylepšenia (PIP, rozostrenia-zrnenia-šumenia, prepínanie medzi "svetmi", druhá perspektíva) z ktorého nie som až tak paf ako z prvého teroru, ale zas nadväzujem na tvrdenia, že filmovým modifikáciam FPN hanba učinená nebola a jedná sa určite o jedno z tých podarenejších pokračovaní. ()

Arbiter

Rec 2 mělo všechny předpoklady stát se členem rodiny druhých dílů, kterým prvorození plivnou hned v porodnici do tváře. Jednička, zdálo se mi, nenabízela moc možností pokračování. Kulisama, dějem ani závěrem. Půda jedině pro něco parazitující na nečekaném úspěchu. Jak já jsem rád, že jsem zase jednou neměl pravdu. Neviditelná stébélka mimoděk nebo možná i nezáměrně upuštěná, jsou tu splétána do chytrého, originálního (hodně překvapivě), funkčního, zase trošku poodkrytějšího příběhu . Plnohodnotné pokračování, pro mě osobně lepší než jednička, s atmosférou dávkovanou s ohledem na poctivé zničení zdraví diváka. Chrochtám si fetišisticky rypáčkem v záběrech podaných naturalisticky ale tak, že nemusím odvracet znechuceně obličej. Opět tu je pár věcí.. no člověk se ošívá nedůvěřivě v křesle. Ale čert to vem. Ve jménu otce, syna i ducha svatého. Jsem ateista, snad mi to bůh odpustí. Na trojku se moc těšim a to říkám málokdy. ()

-bad-mad-wolf-

První REC nebyl žádný revoluční počin, nicméně měl skvělou atmosféru, ještě lepší finále, dostatek energie a přinejmenším tu dávku handycam autenticity, která stačí k zneklidnění diváka. Dvojka zneklidňuje spíše stupiditou jednání scenáristů a následně i postav filmu. Přešlapem bylo také rozvíjení dějových motivů z jedničky, protože tam, kde minule náboženský prvek pouze umocnil závěr a vychrlil tunu otazníků, tam teď dělá paseku jako stěžejní bod za vlasy přitaženého příběhu. Proč najednou tolik pitomostí ve všech ohledech, pánové? Členové zásahového týmu se pohybují sami po bytech, ačkoliv něco zkaženého je dávno ve vzduchu a nedostatek čerstvých ksichtů je vyřešen ultranepravděpodobnou linkou s bandou teenagerů. Mise s top secret knězem taky často skřípe. Proti svěží jedničce je dvojka zkrátka jen hloupoučkým, nelogickým a vlastně i nepříliš poutavým béčkem. Jsem zvědavý, čeho se dočkáme příště... ()

Phobia

Nemůžu tvrdit, že by mě přerod infekčních zombíků v ďáblem posedlé nějak nadchnul nebo naopak znechutil. Ve výsledku je to velmi podobné prvnímu dílu, akorát v tom nedeklamuje přespříliš akční reportérka (drobné plus pro dvojku). V první polovině sledujeme speciální jednotku a její hrubě nepřesvědčivý (rozumějte debilní) postup, do druhé poloviny jsme uvedeni trojicí přihlouplých teenagerů. Nechybí různé fígle s kamerou, výpadky, změny úhlu, noční vidění, nicméně chvílemi mě ten neustálý zmatený pohyb vážně sral. Potěšily mě závěrečné hrátky s realitou a celkově můžu konstatovat, že navzdory obavám mi "REC2" přinesl prakticky stejnou porci napětí a zábavy jako jednička, kladně hodnotím posun v příběhu (ikdyž za cenu pár nelogičností). Uvítala bych lepší prokreslení charakterů, pořád jsou to jen hystericky ječící a pobíhající stíny, a jsem zvědavá, jestli bude natočen i třetí díl, kde by se dovysvětlil osud pubescentů. Zdejší souhrné hodnocení imho odpovídá kvalitám tohoto horůrku - 73%. ()

darkrobyk

Rec? Spíše recyklace. Kdo viděl jedničku, nechť klidně dvojku oželí, je to ztráta času. Efekty jsou sice velmi dobré, leč nic nového nepřinášející. Zase ten samý dům, akorát prostřednictvím bojové jednotky pobíháte sem a tam a občas máte před sebou obraz jako z akční hry, jen výběr zbraní a počet životů chybí. Rozklepaná pseudodokumentární kamera je již notně okoukaná a nepříjemná. Atmosféra jalová, občas nějaká lekačka, většinu z nich ale snadno odhadnete. Během sledování a směrem k závěru se vynořují související filmy jeden za druhým - Vymítač ďábla, Tajemné zlo, Poltergeist 2. SWAT neskuteční tupci, muž v utajení neutajen, postavy okolo se chovají jako ze správného horroru - nejhloupěji, jak to jde. Jestliže jednička byla alespoň v něčem zajímavá a atmosférická, pak dvojka tohle vše postrádá. Zbývají jen brutální útoky jako v 30 dní dlouhé noci a podivný konec bez nápadu. ()

Hrabka

Velmi zajímavý obrat ve vývoji děje. Oceňuji přesné navázání na jedničku. Napínavých momentů se opět najde hodně a vlastně od začátku až do konce je to výborná podívaná, která není tak peckózní jako jednička, ale moc za ní nezaostává. Závěrečná pointa byla vcelku zdařilá. Nadprůměrný horor, který tvoří s jedničkou hodně dobrý hororový duet. Škoda, že to dalšími pokračováními tak zazdili... 75% ()

kinej

Hororů vzniká celá řada, ale těch které skutečně dokáží splnit svůj účel, napínat a děsit je naprosté minimum. No a druhému REC se to daří stejně dobře jako tomu prvnímu. Kameraman dostává ze stylu handy camery absolutní maximum a hlavně se roztřesená a neostrá kamera stává jeho největší filmařskou zbraní. Příběh sám o sobě nšní žádný zázrak, ale zase dodává soildní zákady, díky nímž může kvalitní horor fungovat. Skvělá práce. Pokud by se i třetí díl takto vydařil, jednalo by se asi nejkvalitnější hororovou trilogii všech dob. ()

juta

Jsem mile překvapen, že i pokračování může být ještě lepší, než samotný první film. Akce je tu hnedka od začátku a neutichá ani ke konci. V domě číhá smrt na každém rohu a chytře vyčkává na svou kořist. Následuje spoiler! Nikdy jsem neměl rád, když se ze zombieků vyklube démonem posedlá bitost. Tentokrát jsem to nakonec akceptoval a vyšel z toho velmi zajimavý krvák, ve kterém miluju ty scény, kde se na vás řítí tlupa nakažených dětí, nebo kde je naprostá tma a mezi váma chodí démon a jen tak tak se mu vyhnete. ()

Shakers

Výborne nadväzujúci diel.Oproti jednotke trochu slabšie ale potešila opäť skvelá hororová atmosféra.Dejovo je to plnšie ale ... zas až tak moc ako jednotka ma to nedostalo.Ten diabol mi nejako nesadol.Škoda, že tam neprišlo väčšie komando škoda, že sa nerozpútalo väčšie peklo. 85% -4* ()

lamps

O něco slabší než první díl. A to přitom snímek od samého začátku jede naplno a ihned navazuje na tu zoufalou a stísňující atmosféru ze závěru jedničky. Tvůrci si dali očividně za cíl co nejvíc natrhnout divákovi prdel, a tak dělají z hlavních postav absolutní pitomce a ženou je do čím dál větších, čím dál napínavějších a čím dál nechutnějších sraček, kdy všude na podlaze jsou cákance krve, jeden útok krvelačných zombíků střídá druhý a hlavy ustřelené brokovnicí jsou samozřejmostí. Bohužel tato efektní a nesmírně zábavná jízda je postupně čím dál více narušována stylově nezvládnutou a nesmyslnou pointou o ovládnutí satanem. Kdyby se na to režiséři vykašlali a vše se dál točilo jen kolem smrtelného viru a zombíků, neváhal bych s plým hodnocením. A to protože snímek po celou dobu vůbec nepolevuje a strašidelné finále ve tmě je opět opravdu dokonalé. Škoda, ale tvůrci si prostě chtěli udělat co nejlepší výchozí pozici pro další pokračování, nad jehož kvalitami mám už teď velké pochyby. ()

Pepinec

Fakt vám nedokážu říct, jestli jsem se bál víc než u jedničky, ty trenýrky jsou totiž už dávno vypraný. To byste se museli zeptat jich. Jestli jsem ale náhodou oba díly viděl v těch samejch, umím si představit, jak moc se asi těšej na trojku.. ()

playboxguest

Tahle série si mě prostě ne a ne získat, uřvanou kravku vystřídali démoni a já si z toho všeho zívání trhám hubu víc, než zombíci při obědě. Koukám na to za tmy, kolem půlnoci, nelekám se, nebojím se, nudím se, co je špatně? První Paranormal mě alespoň sem tam donutil odvrátit oči. A to mám zombíky mnohem raději než duchy. ()

Cappuccino

Mňa tie first person horory nikdy akosi nevedeli ohúriť (alebo vystrašiť). O hviezdu slabšie než prvý diel, čo je vo výslednej hodnote pomerne slabý kúsok. ()

Ruut

UPDATE 2021: Já měl snad krámy, když jsem to viděl poprvé :-) ------Okamžitě od první minuty se jde tvrdě (sakra tvrdě) na věc a nepoleví se až do konce. Dvojka je drsnější, rychlejší a akčnější než první díl - áno, fakt je něco takového možné. A překvapivě občas i k*revsky černohumorná. Nejde říct, že je lepší. Je (s nadsázkou) tím, čím bylo Quantum of Solace pro Casino Royale. Nejvíc potěší pocty/vykradačky Vetřelců, počítačového Doomu a Evil Dead. Námět a prostředí se podařilo tvůrcům napodruhé vytěžit do mrtě, aniž by to bylo trapné nebo příliš opakující se - taky úctihodné vzhledém k prostředí, kde se děj odehrává. Špičková je též práce s kamerou a dětští herci v tomhle filmu jsou děsivější než v kterémkoliv jiném hororu. P.S. anorexie je fakt svinstvo ;-) ()

S.Quentin QUALE

Na úvod - jsou tam malinký rozpaky, ale dávám plný počet, protože jsem se bavil královsky. Spin ze zombies na pánbíčkářství jsem se nesnažil nějak moc do hloubky promýšlet, prostě jsem to přijmul, a pak jsem neměl problém nechat se unášet tímto směrem. Co je opravdu bomba, je první část fimu. Řeknu vám, že takhle bych si představoval gameplay trailer na nějaký nový Resident Evil (nebo klidně REC PC game, jak chcete). To by byla pařba všech pařeb, nestačil jsem si mlaskat. Druhá část, která předbíhá první, je poměrně zbytečná, nicméně nenudí a jako "vaření z vody" nebo "zaplácnutí" slouží velmi dobře. Konec už jsem pak očekával, ale i tak to ve výsledku dává dvojku, jakou uvidíte málokdy. ()

Rominator

Hodně povedené pokračování snímku Rec. Příběh pokračuje tam, kde první film skončil, vracíme se do domu se speciální jednotkou, která má za úkol získat vzorky pro výrobu protilátky a zjistit aktuální stav situace... ()