Zákon gangu

• USA Sons of Anarchy (více)
Rozhovor 8 - Charlie Hunnam
USA, (2008–2014), 79 h 33 min (Minutáž: 39–81 min)

Tvůrci:

Kurt Sutter

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera (více)

Série(7) / Epizody(92)

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Ron Perlman) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem (Charlie Hunnam). Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa. (Sonnik)

blackperseus

Počas prvej série: Obvykle nedávam hodnotenia po pár dieloch, ale tuná to asi ináč nepôjde. Po siedmich epizódach cítim neskutočne silný attack na moju súkromnú TOP medzi seriálmi zo strany Sama Crowa. ;-) Holt mám istú slabosť pre drsňákov, ktorí sa nepárajú a vedia vždy, čo treba robiť, pre motorky detto. Navyše jednotlivé scenáre, réžia, herecké obsadenie (!), príbeh, postavy, všetko mi na vysoké počty percent sadlo... Vidím obrovský potenciál nielen do ďalších dielov, ale aj sezón, takže klopem na drevo a neváham s 5*. Po prvej sérii: No okej, v posledných dvoch-troch dieloch som cítil isté "zaváhanie", na môj vkus sa to až príliš motalo okolo predvídateľných a prehnane pátosových momentov. Beriem to ako spod kontroly vymknutú snahu o citlivejšie a rozorvanejšie zakončenie série (čo nie je na škodu, len to mohla byť menej päsť na oko...) Verdikt: ostávam na piatich, ale do dvojky sprísňujem kritériá... ;-) Druhá séria: Aj so sprísnenými kritériami hovorím - ono hluché miesta by sa našli, ale... načo? Ja, vážení, tlieskam! Len tak ďalej! P.S.: Tomuto sa hovorí "ukončenie série"! Ostal som hlboko v kresle, ako snáď od záveru bauerovskej 5. série nie...;-) Plných päť *. Tretia séria: Platí v podstate doslova všetko to, čo som písal u dvojky. Skrátka nepopúšťam a hneď valím na ďalšiu sériu, čo sa mi, nech spomínam ako spomínam, ešte pri žiadnom seriáli nestalo. SONS FOREVER! ;-) Štvrtá séria: Takže veľkolepý návrat. Hala a Stahlovú vystriedali noví "záporáci", SAMCRO sa zaplieta znova a znova do ďalších sračiek a krv tečie... a ja sa kráľovsky bavím... Zápletky s kartelmi boli ok, problémy s írskymi dopismi relatívne takisto, aj keď miestami sa jemné chytanie sa za hlavu objavilo... Twist na konci série a vlastne celý záver však na mňa pôsobili pomerne slabo, u SoA som bol naučený na vymakanejšie cliffhangre... aj keď možno je to len vec názoru. Každopádne oceňujem, že to nezaspalo na vavrínoch a show má stále čo ponúknuť, varenie z vody je takmer na nule. Pán Sutter, klobúk dolu. Vidíme sa v septembri, držím palce. ;-) "Riding through this world..." Piata séria: Komentár písaný s istým časovým odstupom. Nie, naozaj mi ani na tejto sérke nič výraznejšie nevadilo. Jax a jeho tím šliapu od prvých sekúnd naplno, epizody sú čoraz vypätejšie a nervóznejšie, všetko smeruje k parádnemu vyvrcholeniu, ktoré si necháva klasické dvierka na pokračovanie... Budem sa opakovať, ale v tej záplave "slzavých údolí" a všelijakých komdiálnych kokotín je fajn vidieť takýchto oldskúlových hrdinov. Šiesta séria: Okrem pár prazvláštnych perzských a tranďáckych odbočiek sa tu kurva začína tlačiť na pílu. A to tak, že ma pri istých scénach strieľalo z pohovky jak zátku zo šampusu... Áno, tlačí sa na pílu, nie je čas sa s niečím moc jebať, návladní nám šlape na päty a nejakí zasraní Irish stále nechcú pochopiť, že my od toho chceme preč... Jax, dokedy ale naoozaj účel svätí prostriedky? :-p Áno, tlačí sa na pílu, a čo potom teprv začne v sedmičke po tomto (po zamyslení síce drobátko nelogickom) finále, to asi nebude pre slabé povahy. GO, SAMCRO, GO! - obávam sa, že len k nevyhnutnej záhube, ale s tým holt treba počítať. Ostávam na siedmich hviezdach! ;-) Siedma séria: IN SEPTEMBER 2014... () (méně) (více)

Phoeniyx

Mé původní hodnocení bylo 4 hvězdy, ale po vidění 4 série si to zaslouží 100%. Neuvěřitelný seriál plný emocí a akce, lásky a důvěry. Rodina a čest zde na prvním místě 3 série byly průměrné i když se objevovaly spojitosti a příběh měl smysl občas jsem se ztrácel. Ovšem 4 série vše změnila Dan Trejo v roli policejního šéfa kartelu tomu dodal tu správnou šťávu. Nemohl jsem se prostě odvrátit a za celou noc jsem viděl celou čtvrtou sérii. Jeden z nejlepších akčních, trochu závodních seriálů který jsem viděl, pro mě perfektní zpracování, příběh a herci jsou prostě pecka! SAMCRO ať žije! . A také by mě zajímalo z hodnocení co zde je kdo všechno viděl celý dosud natočený seriál že ho hodnotí odpadem? Seriál pokud to ovšem není naprostá katastrofa by se měl vidět aspoň do poloviny či do konce pak teprve hodnotit ()

tixi

Takto ma podľa mňa vyzerať seriál o gangu je to drsne,svižne a výborne akčne a herci si to uživaju plnými dúškami.Výborný serial90%. ()

Warapeidza

Hodnoceno po shlédnutí první série, scénář je tedy občas dost "zvláštní", ale je to zajímavé prostředí, postavy jsou celkem uvěřitelné a baví mě to, takže uvidím, jak to bude pokračovat... Vychází mi to na rozmezí 3-4 hvězd, přikláním se ke čtyřem díky tomu opravdu netradičnímu zpracování... ()

vedry06

Jezdím na motorce a i jsem v klubu. Proto je tenhle seriál pro mě jako bible. Super seriál do 5 serie neztrácí tempo a furt něčím překvapuje. Těším se na 6 serii… Live to ride, Ride to die.. ()

stroke

73% Nemůžu Sons dát 4* i když bych rád. Chyby tam jsou, někdy dost děravá logika postav (nemyslím jednání v afektu). A nejčastější hláška seriálu ,, Jseš v pohodě?,, už mi začíná lézt krkem. A další.. Ale motor seriálu se konečně podaří nakopnout v posledním dílu první řady a od té doby se plyn stále přidává až se dostane na slušnou úroveň. Nejde doporučit všem ale mě to před spaním stačí. ()

mine.slayer

Pokud se na tenhle seriál dívá opravdickej drsoň, musí mu to připadat spíš jako nepovedenej sitcom, ale dršoni se na televizi nedívaj. ()

Zackk

pro ty kdo si myslí že seriál je nerealistický: je ;) pravidla tam jsou zároven skutečnými pravidly skutečných Outlaw Motorcycle Clubs, jako jsou třeba Hells Angels, Bandidos atd., a to jak žijou je odrazem skutečným životů motorkářů - zároven mají své životy a problémy, ale klub je pro ně všechno. když to čeští přiteplenci nedokážou pochopit - jelikož naši motorkáři se staraj nejspíš jen sami o sebe, neznamená že to mohou filtrovat do finálního hodnocení na seriál. samozřejmě skvělej seriál, vše dává smysl a vůbec nic se nepřehání... teda aspon ze začátku :D pak už nejspíš nastupuje to co chce každej v každym filmu a seriálu - hodně akce ;) ()

Kikina33

Jeden z nejlepších seriálů posledních let. Hned na začátek podotýkám, že buď ho budete milovat a nebo naprosto nenávidět. Pro některé možná ve spoustě věcí nepochopitelný seriál, ale když se na to podíváte jako na celek, tak je to do detailu neskutečně vymakanej seriál. Kurt Sutter je na tohle prostě expert a jeho věci se mi asi nikdy neomrzí. Naprosto suprově obsazený hlavní postavy (Hunnam, Coates, Flanagan) a dneska už bych si v nich nedokázala představit nikoho jiného. Je pravda, že je seriál plný násilí, ale na druhou stranu je v něm i spousta humoru a neokoukaných věcí. Pro milovníky jedné stopy a drsného řevu motoru, je to ideální podívaná a nikdo přece netvrdí, že se to všechno musí brát doslovně, a že takhle přesně fungují všechny motorkářské kluby. Osobně se nemůžu dočkat závěrečné sezóny, ale taky mě mrzí, že se budeme muset rozloučit se skvělým dílem. Tak snad nás Kurt zase překvapí s nějakým novým, chytlavým projektem. ()

Bagipycoo

Kur*y,Drogy,Motorky.Mexikácnci Chlast... 1.Serie 5/5 , 2.Serie 5/5 ,3.Serie 5/5,4.Serie 5/5,5.Serie 5/5,6.Serie 5/5,7Serie 5/5 ()

Gluminator

Top 10 seriál tohoto stolení, výrobní herci a skvěle zpracovaný příběh motorkářského gangu. Sons of Anarchy (ne žádnej zákon gangu) se stupňuje sezónu co sezónu a graduje až do finále, kde člověk netuší co se stane dál. 90% ()

dweller

Niektore situacie a chovanie postav su prilis vyhrotene, prestrelene, nelogicke, ale inak nice ride. Sam Crow mi prirastol k srdcu. Zaujimavy komentar: DaViD´82. Edit: Cim dalej tym horsie. Nelogicke spravanie a co najviac vyhrotene situacie. Zaver uplny shite. ()

weca

Neskutečná paráda, SoA řadím hned vedle Breaking Bad mezi moje nejoblíbenější dramatický seriály. A ten soundtrack, někdo si tady dal fakt práci! ()

slovan.mma

Zacalo to skvelo, ale casom sa to zvrhlo na telenovelu a uz to bolo na konci prekombinovane. Uplne zbytocne.Napriek vsetkemu nadpriemer. ()

TravicVody

Tohle je moje srdeční záležitost. Nebylo to vždy perfektní, našly by se slabší momenty ale celkově těch 7 sezón tvoří celistvý příběh. Nejsem motorkář, nikdy jsem neřídil mašinu, přesto se seriál o motocyklovém gangu stal jedním z mých nejoblíbenějších. Jeho kvality jsou především v příběhu, postavách, hudebním doprovodu... Prostě srdcovka. ()

KeineLust

Jelikož sem v tom až po uši, tak zatim jenom krátce: v první řadě NEUVĚŘITELNEJ casting! kdo je u tohohle schopnej napsat do komentáře něco jako "nic moc herci" nebo "banda nesympatickejch týpků" by měl přeprat zbytky mozku na stodvacet, pověsit na šňůru a před vrácením do lebeně párkrát proboxovat, protože o herectví neví ani hovno. kéž by měli všichni tvůrci seriálů takhle šťastnou ruku. přiběhově (aspoň prozatím) nic objevnýho, ale strhující forma a atmosféra natolik převažuje, že ani nemam zájem se v dějovým podhoubí nějak důkladně probírat, prostě nasávám pach (vůni!) chlastu, kundy a spečenejch gum a na ksichtě mam úsměv jak lečo. nicméně přes veškerý nadšení, bych si představoval lepší a přehlednější akci, v době kdy kabelovky válcuje Greg Yaitanes nebo Cary Fukunaga, se už hned tak s nějakou klipovkou nespokojim. uvidíme dál, sem někde v půlce třetí série, tak snad jednou dojde i na míň vidláckej koment. ()

entronov

Jax a jeho dramatická jízda motorkářským gangem. Výbuchy, střílení, hádky, bitky, chlast, sex, drogy, pašování zbraní, znásilnění, únosy, intriky a mnoho a mnoho dalšího...To vše je součístí Sons of Anarchy od začátku až do konce! Výborní herci, skvělé prostředí, parádní akční scény a hodně, opravdu hodně lží a zápletek. Pokud jste schopni u seriálu trošku vypnout mozek a nechat se unášet tím, co vám tvůrci naservírují v pěkně dramatickém kabátku, tento seriál si nejspíš velmi užijete tak jako já. Někdy je seriál velmi naivní a hodně přitažený za vlasy, proto si seriál rozhodně nezaslouží plné hodnocení. Sečteno a podtrženo: Ideální pro fanoušky akce, gangů, násilí, přestřelek a zvratů. 7/10 ()

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (více)

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

01.12.2021

Kurt Sutter, scenárista a tvůrce kultovního seriálu Zákon gangu, oznámil nový seriál. Ten tentokrát vytvoří pro streamovací službu Netflix, ponese název The Abandons a bude se jednat o westernové… (více)

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)