yerdua

některý scény byly více než nepříjemný, ale predcil ocekavani, porad je tam ten pocit ktery vam rika,,never tomu je to fikce" , ale dobre zpracovany ()

playboy_05

nuda, nuda, nuda...hodinu a půl dlouhej film se táhne jak smrad, bez akce, napětí, s dokonale nesympatickejma postava a hloupým příběhem o nějaké sově...mrazivé momenty by se dali spočítat na prstech jedné ruky vysloužilého pyrotechnika...ted se trochu stydím že sem něco vyčítal Paranormal Activity, protože to byla v porovnání s Fourth Kind pecka ()

PavelH

dílo, které vás chtě nechtě přinutí zamyslet se. Co je skutečné a co je smyšlené? Je více než jasné, že omáčka okolo je smyšlená, ale co hlavní kostra? Existuje doopravdy dr. Tylerová? Jsou ty "autentické" záběry autentické? Osobně se musím přiznat, že jsem docela zastánce "UFOunských" teorií, ale vznášející Milla Jovovich mluvící Sumerštinou na mě byla trochu velké sousto. Jestli je to přeci jen pravda, tak tomu radši ani věřit nechci. Jinak herecký výkon Milly Jovovich mě nijak nepřesvědšil a ti ostatní už vůbec ne. Nevím, jestli byl nejlepší nápad dosadit do hlavní role drobounké psycholožky "ramenatou" Millu (zombie umí kosit přesvědšivěji). Nakonec ale té stovky nelituju... Jsem lehce znepokonej, spát se mi moc nechce... ()

Euchrid

Zajimavý kousek, který má ale problém v tom, že jeho míra jeho zábavnosti je přímo úměrná tomu, jak se mu podaří pocitově přesvědčit diváka o autenticitě "skutečných událostí", podle kterých má být natočen. Pragmatismus po shlédnutí je ale nevyhnutelná nutnost a tak je třeba užívat si čtvrtý druh jenom jako mysteriózní thriller. A to zase musím říct, že v žánrové konkurenci to rozhodně není žádná ostuda. Navíc některé okamžiky, třeba samotná komunikace ve mě vyvolávala určitou stísněnost a atmosféra nebyla k zahození. Jenom jak říkám, kdybych jim to žral víc, bylo by to ještě lepší. Ale tak třeba někomu naivnějšímu....? ()

Lukaso1

Zase jsem jim skočil na špek a věřil že se tohle opravdu někde stalo :- ) Ty studia si ze slovíčkem opravdu se stalo už opravdu nedělají hlavu,nebo se časem ukáže že se to opravdu stalo?Uvidíme. Právě pro to že jsem od snímku očekával autenticitu mě tak zaujal. Bylo tam opravdu pár nepříjemných lekaček a husina mě dávala za pravdu že ten snímek má něco do sebe. Herecky mě tam moc nešla Milla Jovovich i když hrála poměrně slušně, dle mého by role slušela někomu jinému více. Pro mě je horor o dobré mrazivé atmosféře a to ze snímku šlo, moc hororů o UFO zde nemáme takže to byl zajímavý nápad který se podle mě povedl. Hlavní co bych chtěl pochválit bylo prolnutí reálných autentických záběru s těmi hranými, velice originální. Ideální shlédnutí snímku někde na samotě u lesa, tak do toho :- ) ()

stiewe

V napětí jsem byl asi 10 minut. Styl režie mi vůbec neseděl a časté prostřihy "autentických" záběrů mi lezly už pomalu na nervy. Co mě nejvíc zaujalo byly záběry Aljašské přírody což se mělo spíš stát v některém z dokumentárních pořadí od BBC. ()

Pakr

Líbilo se, i když je to nejspíš šmelina na diváka, tak svůj účel filmek splnil, dokázal ve mě udržet napjatost a ponechával mě minutu po minutě v očekávání, co se stane dál...Paranormal Activity (pro mě sračka film) v jiném kabátě, pro mě líbivým a jsem rád, že jsem si ho mohl obléct. ()

DjMetal

Viacej tomu nemozem dat..nezazivne..pozeral som to na piaty krat..za kazdym som pri tom zaspal...je to nudne...akurat ten hlas je dobry, toť vše...nuda ()

Adrai

Čtvrtý druh rozhodně není typ filmu který bych vyhledával - já jej zvolil spíš kvůli Mille. A filmem jsem byl docela překvapen. V některých pasážích jde skutečně mráz po zádech, v některých je ale film hluchej a o ničem. Fakt jsem začínal věřit že šlo o skutečný příběh ale hold na tom asi nic pravdy nebylo ;( Hodně se mi líbily exteriéry - už jsem si říkal jaký to na té Aliašce maj pěkný - a tady se dočtu o Bulharsku ;) Zlatá střední cesta ... ()

Tiiso

Docela rozporuplný snímek. Vlastně ani nevím jak se k němu postavit. Což možná je jeho podstata a tvůrci by si mnuli ruce. Celkem mě věta: Podle skutečné události zanechává chladným. Takových vět a tokových snímků zde již na světě bylo. Spíše lépe fungovala rozpůlená kamera, autentické záběry kamer (ať už doopravdy autentické byli či ne, to je jedno) a samozřejmě vlastní námět. Je nad slunce jasné, že si cestu k filmu najdou ufonisti a konspirátoři snadněji, než-li diváci s jinými sklony. To je myslím bez diskuzí. A tak se průměrnými zbraněmi snaží tvůrci oslovit právě zmíněmé diváky, s jinými sklony, a těžko hodnotit s jakým úspěchem. V něketých okamžicích efektně dokázali připoutat mé oči na obrazovku a trochu vytvořit husí kůži ( mám sklony k UFO :-)), v jiných zase opak a tak se to vede celým snímkem. V každém případě je film zajímavým pohledem na neustále omýlané téma, který sice nepřinesl nic nového, ale ani výrazným způsobem nenudil. o hereckých výkonech všech zúčastněných není mnoho co říci. Jak představitelé jsou svázány předepsanými dialogy a strohostí scén. Jestli hlavní postavu hrála Jovovichová, nebo by místo ní byl někdo jiný, mě osobně bylo jedno. Anichž by se chtěl dotýkat výše uvedené ženy. Takže na závěr není ani co dodat, vše je řečeno a zpovězeno. Podprůměrné tři. ()

RajCZitko

Díky ne moc bdobře vypadajícímu hodnocení a pár negativních komentářů jsem od tohoto filmu moc neočekával. Ve skutečnosti je to ale pecka. Film, který rozdmýchá další vnitřní debaty u těch, kteří jsou této myšlence otevřeni. A musím vyvrátit myšlenku lidí, která říká, že by ve filmu neměly být ty "reálné scény". Ty naopak diváka nechávají ještě ve větší nejistotě-jistotě. Díky tomu dostává film i nádech dokumentu a vše vypadá opravdu realisticky. Další věc, lidé sem píšou, že je film až urážlivě nutí věřit. To závisí potom už jen na vás, jak to pochopíte a asi i jakou máte zrovna na to náladu. Buď se vám to může zdát jakoby nutící věřit, anebo to pochopíte tak, že si autoři hrajou i s těmi nejzarputilejšími odvraceči této teorie. Nicméně bylo zase zajímavé si jednou v hlavě pohrát s touto nesmírně zajímavou a tajemnou myšlenkou. Ale ať je to pravda nebo ne, pravda je určitě někde tam venku. ("The truth is out there" - Akta X) ()

movemat

Veľmi zaujímavé a podarené prevedenie filmu, ktorému som síce neuveril, no skvelo som sa bavil. A zrejme je to jediný film, kde sú aj záverečné titulky zaujímavé. ()

JonasJonas

3 hvězdičky za to, že jsem šílený posera - a tenhle film mě vyděsil (tedy splnil účel). Každopádně za to, že nás tvůrci tak blbě tahají za nos rádoby pravdivými záběry bych mu dal nejraději 1 hvězdu. ()

dacek

Největším úrazem tady je, že když jsem na tom byl v kině, tak u rádoby autentických a děsivých scén se celé kino dalo do smíchu. Vidět to sám v noci, tak by mě u toho možná zamrazilo. Takhle mi to přišlo přehnaný a směšný. Dokumentární pojetí taky nebylo zrovna šťastnou volbou. Ono těch hororů s mimozemšťanama v poslední době ubylo, tak by to u mě jako čistý horor asi sklidilo větší úspěch. ()

datos

Tak tohle byla pro mě lahoda. Jsem zapálený do všeho podivného a tajuplného co se děje z jiných světů a podobně. Tenhle film jsem si vychutnal od začátku do konce a zíral jsem na to pěkně s otevřenou pusou. Kvalitně provedený, dokonale zahraný a vše to nemělo žádnou chybu. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje