4k7

Nelíbí se mi, jak se na začátku a konci filmu opindává rádoby příběh, který má být podle skutečné události. Je to vlezlé a člověka to přesvědčí spíše o opaku. Samotný snímek ve stručnosti - horor zaměřený na únosy mimozemskými bytostmi, u kterých jak se ukazuje, nejsou tu poprvé. Nejedná se o klasické klišé, ale o docela zajímavý pohled na věc. Věřím, že kdybych tento horor viděl v noci, tak kdo ví o čem hnusném se mi bude zdát... ()

Achilleus1

No bolo to vcelku príjemné prekvapenie. Čakal som, že to bude len najaký trápny horor, aký tu bol už 100-krát, ale so sci-fi dejovou stránkou sa režisér a scenárista vyhrali celkom pekne. Je to skôr osvieženie sci-fi žánru, pretože sa jednalo o to, ako si to ktorý človek vysvetlí dejovú líniu a akú má predstavivosť. Nebolo to ani príliš dlhé a ani príliš krátke, tak akurát. Sci-fi s nádychom hororu bez takmer žiadnych špeciálnych trikov sa nevidí často. Pre mňa osobne 4* ()

Jerris008

Zajímavě a velmi reálně provedené. Koho zajímají paranormální jevy, ten se zabaví.. Ostatní se budou přes hodinu nudit :) ()

ppolda

OK: Je to vymyšlené a nic není pravda. (Článek na americkém webu o podivných zmizeních v Nome, které vyšetřovala FBI a který (článek) byl zveřejněn dávno před nápadem na tenhle film, neznamená nic. ^^) Nicméně už dlouho ve mě něco nezanechalo podobný dojem. Film nic neukáže a nechává prostor fantazii. Dá se hodnotit jakkoliv, záleží pouze na povaze a skepticismu daného jedince. Mě to oslovilo hodně. A narozdíl od Blair Wicth, nebo Monstra (To snad nemohl brát vážně nikdo xD) je v Čtvrtém druhu něco, co v sobě má notnou dávku věrohodnosti. ()

frxXx

No hrôza. To akým spôsobom bolo natočené? Otras. Autor chcel asi zapôsobiť tými "skutočnými" nahrávkami. Film rozdelený na dve polky z jednej strany dokument a zo súbežne bežiacej horor. A zakončenie ufónmi, ktorý sú medzi nami. Vyhovujúce akurát tak 13-15 ročných chalaniskám, pri odchode s kina na pritúlenie sa k ustráchanej partnerke.Pre mňa to bol vážne "horor". ()

Romeroo

Čtvrtý druh rozhodně není špatný film, to rozhodně ne, ale na tento film mi snad nejvíce pasuje slůvko nedotažený, bojácný, atd…vůbec bych se nezlobil, kdyby se objevila nějaká scénka s mimozemšťanem, něco víc troufalejšího, nějaký nápad navíc…na druhou stranu chápu, že by tyto momenty ubraly na uvěřitelnosti snímku, ale kdyby si s tím někdo o něco vyhrál nemuselo by to být na škodu...takhle jsou to pro mě silnější 3* 65%. ()

Aintcha

Jestli mě měl tento film přesvědčit, že je točený podle pravdivé skutečnosti, tak se to moc nepovedlo. Ale možná to bude tím, že já těmto hororům, ve kterých na mě hned na začátku vykoukne herečka a začne mě upozorňovat na pravdivost příběhu, prostě nevěřím. Dalším faktorem, proč se mi film nelíbil je fakt, že skoro celou dobu se o nadpřirozenu pouze kecalo, ale skoro žádné důkazy nebyli vidět. Tedy pokud nepočítám zblázněné zhypnotizované lidi nebo levitujícího chlápka, který si u toho zlomí vaz (což je samozřejmě na jednu stranu smutné, ale na druhou stranu se jedná o celkem laciný trik). Žádné jiné zajímavosti film nepřinesl. ()

oasismanik odpad!

Ako človek vedy, a nie človek viery, som neveril filmu ani sekundu. O to väčšia sranda je to pozerať s 3 ľudmi o tretej v noci, ktorí to brali o 100% vážnejšie ako ja a zažívať hádky o dôveryhodnosti tejto snímky a všeobecne o všetkom od boha cez veľké prsia až po politiku, ktoré aj tak nikam nevedú a nikdy neviedli. Po pol hodine som to so smiechom vypol a hral dalej dotu. 0/10 ()

blacktomas

Tak to mě nechalo naprosto chladným. Přitom podobná témata jsou mi poměrně blízká. Bohužel zpracování a rádoby věrohodnost film srážejí do propasti neatraktivity. a nezachránila to ani Milla. ()

WolfIssen

Coby milovník všemožných záhad a nevysvětlitelných jevů jsem s tímto snímkem nadmíru spokojen. At' už je to s autenticitou použitých záběrů jakkoli, každý má právo na svůj vlastní názor. Skvěle natočené. Obrovská dávka napětí, tajemna a místy i hrůzy. ()

intro

Tenhle typ thriller- hororu nemusím. Film mi přijde dost nudný. Je to jen můj názor. Prostě těmhle UFO "dokumentům" příliš nefandím. Ovšem někomu se bude Čtvrtý druh určitě líbit. Já prostě dávám přednost jiným typům hororů. ()

Mykhaluu

Nebyl to dobrý nápad... dívat se dnes na tenhle film po návratu z kina. A ani ten nápad s pseudo - dokumentem... Kolísalo to mezí perfektním napětím a pořádnou capinou. Nuž, kdo by nám, ale uvěřil, kdyby se nám stalo něco... takového?! ()

borohub

No průměrný mysteriózní snímek. Jednou nebo dvakrát jsem se dokonce tak lekl, div jsem se málem nepochcal. O tomhle filmu jsem přemýšlel hodně dlouho a chvíli jsem se bál i času 3.33. Zkazili to ovšem těma "autentickými snímky" což bylo jasný že je to fake. Škoda no, kdyby nepsali, že je to podle skutečných událostí( i když já věřím na to, že nejsme ve vesmíru sami) tak bych tomu snad dal i 4 hvězdy.. ()

mchlumak

Takže: Reálné záběry zřejmě nejsou reálné, když už se ve filmu něco děje, tak je záběr proložený "Real footage" záběry zmíněnými v první větě, což je dost otravné, i když divák neví, že je to podvrh. Film spíš působí jako rodinné drama, kde hlavní hrdince nikdo nevěří a nerozumí a ona se snaží všechny (včetně sebe) přesvědčit, že není magor. A bez úvodního a závěrečného proslovu tvůrců by se film taky obešel. ()

Mr.nachos

Jsem nadšená. Nejenom, že téma je přesně podle mého gusta, ale děj je opřený o spoustu zdokumentovaných událostí. Existence jiných životů ve vesmíru mě fascinuje i v reálném životě, takže tento film vítám s nadšením. ()

Zadri

Velice příjemné překvapení u kterého se potvrzuje, že divák nezasvěcený, bez předsudků a očekávání může být i divákem vděčným. TV formát a nízkorozpočtovost není na škodu. ()

Tremono

Milá Millo, tohle ti příliš nesedlo. Vždyť i ty zaručeně autentické dokumentární vsuvky byly tisíkrát přesvědčivější a lépe zahrané. Záleží na mě, jestli uvěřím. Nevěřím. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje