TetherSaw

Ale no tak! Tohle opravdu nemá nikdo zapotřebí ..... Nálepka "Based on true events" je v tomto případě ještě více neuvěřitelná než události samotné. Přesný opak je pravdou. Neznám NIKOHO, kdo by tomuto filmu uvěřil, nebo se snad kvůli němu bál (maximálně tak horda ustrašených, amerických, teenagerských ovcí co si vyšla do kina), snaha byla, ale špatný scénář, ubohou nálepku a nepovedenou fikci nezachrání ani Milla, která se sice snažila, ale ani nedostala prostor, nutno dodat, že v takovémto filmu by ho nedostal nikdo, ať to režíruje kdo chce.... ()

dannyd14

Nuda za nudou a keby miesto nudy bolo napatie, nepoviem. Ale takto to nemá absolútne čaro. Možno som prišiel priďaleko, ale pokus o dobrý, priemerný film vyšiel. ()

darthhokro

Sovy nejsou tím čím se zdají být.... Zase jeden rádoby dokument podle skutečných událostí. Nějak těmhle filmům nedokážu uvěřit a jako zábavu to taky nepobírám. Jedna hvězda za Milušku a jedna za toho kostlivce co hrál údajnou paní dokrorku. ()

Dampfer

Představte si tanečnici, která si obleče nové překrajkované šaty a s představou, že s nimi určitě udělá na plese dojem jde tančit, zakopne však o ně a sklidí posměch. Tak nějak je to s tímhle filmem. Tváří se jako dokument, cpe na začátek i konec vážné výrazy herců, fráze věřte nevěřte a tvůrci si myslí, jak s tím snímek vytáhnou. Omyl. Všechno to "TRUE", "REAL" kazí dojem, zbytečně otravuje a protínání "autentických" a skutečných záběrů je provedeno strašně. Jednodušší a méně ambiciózní pojetí by jen prospělo. Komornější horor v tajuplné přírodě se neúplnými náznaky, vděčným tématem únosů a i dobrými lekačkami to opravdu místy připomínalo, ale bohužel jím nebylo. Navíc MJ nějak extra roli nezvládla a to měla film táhnout. Zase další zbytečně zkažený námět. ()

matusb

The fourth kind si mozeme zhrnut do jednej otazky: o co pre boha tomuto filmu slo? Mozno to navonok vyzera neviem ako realisticky, ale mne to skor prislo na smiech a nudilo ma to k smrti. A ked to uz vyzeralo, ze sa nieco bude diat, obrazovka sa zasumi, zatrasie a niekto v pozadi reve, z coho sice prebehne mraz po chrbte, ale to je asi tak vsetko. Ziadny posun niekam vpred k vysvetleniu preco sa deje co sa deje, film chce len ukazat to, co uz vieme po 15 minutach, ze martania unasaju ludi, mozno su to oni kto nas na tuto planetu vyhodil a niekto z nich si lieci "bozsky" komplex vrtanim do nevinnych ctihodnych obcanov maleho Aljaskeho mestecka. Nieco podobne som uz ale niekde videl. Nie nik ma neuniesol (alebo si na to aspon nepamatam ;-)), len som videl zopar epizod Aktov X alebo Taken, Hviezdnu branu a cital niekolko Danikenovych kniziek, ktore ma prinutili rozmyslat o tychto veciach ovela ovela viac. Fourth kind je len nieco ako dlhsia epizoda, alebo mozno startovaci film k serialu, ako samostatny film nielen, ze vykrada hore spomenute sci-fi diela, ale este sa chce tvarit realne, zakladajuc na jednoduchom fakte, ktore americke mesto najviac krat navstivila FBI a to je naozaj "extremly disturbing". 1* za to, ze niektorym tymto veciam verim (a to urcite nie vdaka tomuto filmu) a za to, ze to nechcem hodit do jedneho odpadoveho suda s telenovelami, superstar a Transformers 2. ()

radaauer

já starý přízemní materialistický skeptik chci věřit, že ty dokumentární sekvence jsou skutečné a na aljašce se prohání ufoni, kteří člověka vtáhnou, přežvejkaj a vyplivnou, tak jako to se mnou udělal tento film. ()

Brmbolec

Hm, ťažko mi je hodnotiť tento film. Na jednej strane to má podľa mňa vynikajúcu atmosféru a prevedenie bolo parádne. Práve strach z neznámeho a nevideného je najväčší. To nás učil už majster hororuH.P. Lovecraft :) Mne sa páčili tie scény kde nastupuje akože originál záber a do toho ide ten temný hlas - to bolo parádne. Možno čo by som skritizoval bolo to prílišné hranie sa na realitu - myslím teraz ten vstup a výstup z filmu z hercami. Ale nebolo to také zlé ako som pozeral napr. na metacritic.com. Rozhodne veľký potenciál tu je. 65 % ()

Pagliacci

Konečně po dlouhé době film, který mi drnčí v hlavě a kvůli kterému projíždím google v honbě za dalšími informacemi. Ačkoliv zejména Milla ze začátku jako "cáklá" psycholožka trochu bije do očí a většina ksichtů, které vypotí během jejích sezení mi přišla z kategorie "je mi to totálně ukradený", po úvodní pasáži nemůžu mít vůči hercům žádných výhrad. Přesto tahounem filmu je bez diskuze příběh. A protože věřím, že pravda je tam venku, nechal jsem se jím naprosto unést i když je mi jasný, že většina lidí, jenom o trochu míň naivních jak já ho označí za brak. ()

Borecz

Zatraceně, to bylo něco! Už podle popisného textu jsem čekal, že to bude zajímavý film, ale on je ještě zajímavější. Po akurátně pomalém rozjezdu najednou nastoupí mimořádně hutná atmosféra, kterou více než dotváří místy dokumentární zpracování. Osobně si myslím, že jsem si tento film užil hlavně proto, že ve věcech, jimž nerozumíme (což je hlavní téma tohoto snímku) jsem značným způsobem liberální a dokážu si představit, že se něco takového skutečně stalo (a v případě že jsou ty "autentické" záběry takové i bez uvozovek, pak bych sakra nechtěl bydlet na Aljašce). Ať už tedy film nabízí nevysvělenou pravdu nebo jen skvěle podanou fikci, tak ve mně zanechal přesně ten zvláštní pocit, který měl. Jsem tedy ze snímku nadšený a zároveň rozhozený...a tak to má být. ()

Pharlap

Zajímavé zpracování.. dokument.. příběh.. LIVE vyjádření herců.. autentické záběry, které ve chvílích, kdy došlo k mysteriózním událostem plynule navazují na ony autentické záznamy.. a režisér ani scénárista nenechávají nic své obrazotvornosti; vše má být doopravdy a nechat rozvinout fantasii diváka. Herecky jednoznačně vyčnívá Milla J. a postava šerifa. V rámci žánru, rozhodně vyčnívající, a rozhodně jeden NEJ z řady podobných snímků, které si jen hrajou na "BUBU" atmosféru.. mám na mysli Paranormal activity, Deník mrtvých, Blairwitch project.. ()

DoubleJo

No nebolo mi vsetko jedno, ked som siel spat. Veruze som sa pozrel, ci za oknom nie je sova. Pokial ide o namet, nic nove, no mna oslovil spobob akym bol cely film spraveny. Skombinovat "skutocne" zabery s tymi hranymi bol dobry napad, ale hlavne co ma najviac dostalo bola ta atmosfera. Fakt som mal miestami neprijemny pocit aj ked som sedel vo svojej izbe a to je dolezita vec pre mna pri pozerani hororov (aj ked toto by som hororom tak uplne nenazval).Okrem toho Millu Jovovich mam velmi rad, takze ja som bol velmi spokojny. ()

Soubi

Vélké překvapení...i když nejsem z těch, kteří čekají, že nám nějaký jiný druh zaklepe na dveře, originální koncepce filmu dokázala vytvořit solidní atmosféru (místy hodně mrazivou). A Milla hrála! HRÁLA!!! :D ()

vieriX

Rozhodně to bylo hodně děsivé, ale na druhou stranu to nedávalo smysl. Mám rozporuplné pocity bal jsem se hodně ale to je asi vše něco tomu přece jen chybělo. ()

hull

Velmi znepokojivý film. Hlavně ve třetím stádiu, když vás UFO unese. Opět přidávám jednu hvězdičku za Millu Jovovich, protože je to kočka. ()

Solverino

Velmi podnětné, některé části stojí za to vidět (a slyšet) i víckrát! Huh, a ta sumerština! Vůbec to nebylo špatný! Dokonce i ten pocit "zimomriavky" se dostavil... kdo může říct, že jsme sami ve vesmíru? Vždyť nepřítomnost důkazů není důkazem nepřítomnosti! :) ()

macetoma

Provokativní film o existenci či neexistenci mimozemských civilizací, které nás unášejí pro své pokusy. Nemusíte tomu věřit, ale zamyslet byste se nad tím měli. Kombinace dokumentárního filmu a hraných pasáží Vám do duše vpraví plamínek pochybností, že se to skutečně tak stalo. Vlastně o tom ani nechci moc psát, co kdyby se to opakovalo a něco podobného se stalo i u nás?!?! Dávám 4 hvězdy. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje