kloaf

Již se vím, že v oblasti Aljašky a dalších míst se až příliš objevuje hlášení lidí o únosu mimozemšťanů. Film je vlastně založen na pravdivých událostech (tedy toho, co se říká), ale nevím, jestli je alespoň jeden záznam autentický. Zřejmě ne. I tak by se tomu ale mohla věnovat větší pozornost, film nás vlastně upozorňuje a ve mě zanechal rozhodně pocit, že mám dál věřit a neignorovat... Je dobře natočený a ani není nijak zvlášť nudný a navíc je i děsivý. Stojí za shlédnutí. ()

Brano

Film sa tvári ako rekonštrukcia skutočných udalostí, ale je to len obyčajná ilúzia, ktorá ma prilákať viac divákov. Keby to nebolo aspoň tak nudné natočené, možno by som na chvíľu tým "autentickým" záberom uveril. " Oči sa vám pomaly zatvárajú, 6,5,4,3,2 a jedna" Ja som sa len ťažko bránil tomu aby som nezaspal. Nemalo to žiadny dejový rytmus, dopozeral som to hlavne kvôli tomu, aby som vedel či to vôbec skončí. Alebo ako som predpokládal, že to nechajú celé otvorené, aby ľudia s bujnou fantáziou mali zas o čom premýšľať. Vyzdvihnem akurát pekný soundtrack a krásnu Millu Javovich v hlavnej úlohe. ()

RedEagleSK

Kdybych nebyl ukecaná věčně filozofující píča napsal bych pouze že je to nejlepší horor jaký jsem v životě viděl, a vycákal sem pět hvězdiček. Nicméně znáte mne, moji drazí politicky korektní pičusové že to neudělám. Tenhle film je vyjímečné a mistrovské dílo a to nepíši proto že v něm hraje moje celoživotní múza a moje druhé já Mila, ale kvůli okolnostem za jakých film vůbec vznikl. Tenhle film totiž není ničím jiným než kulervoucím, tajemným a morálně zvráceným experimentem morálně zvrácených lidí v Hollywoodu, a amerických tajných služeb. Zatímco film Stanleyho Kubricka Osvícení nebyl ničím jiným než okultistickým experimentem zda si blbé ovce na celém světě při sledování filmu uvědomí že kubrick se nám ve filmu snaží zdělit že Američané možná nikdy nepřistáli na měsíci, film Čtvrtý druh je natočen tak, aby si divák ze ze začátku myslel že sleduje pravdivý příběh, poté si přečetl na internetu že to pravdivý příběh není, a pak nasraně instantně film označil odpadem bez toho aby si při své chabé inteligenci uvědomoval, že byl obelhán a film ve skutečnosti pravdivým příběhem opravdu je. Ano jsem si vědom že je to komplikovanější a zmatečnější než ústava české republiky a pravomoce Miloše Zemana, a že tohle vše zde vysvětlovat asexuálním brilantním celosvětově proslulým českým a maďarským všeznalým filmovým kritikům je stejné, jako vysvětlovat praseti Archimedův zákon nebo logaritmické exponenciální rovnice, ale co nadělám, jsem nepoučitelný pičus. Inu klid mí drazí povýšenečtí pseudointelektuální pičusové a latentní lamači ženských srdcí vysvětlím vše. Tož se takhle režisér filmu kterého kvúli jeho etnické příslušnosti a jazykolomnému jménu budeme nazývaťi ,,Double O,, a který je piča neposedná a brouzdá po věčerech po internetu dozvěděl o tom, že kdesi na Aljašce ve městě Nome se již sto let ztrácejí bez vysvětlení lidé, a to i navzdory tomu že město leží na rovině, kde i kdyby se vám ztratila čivava a vy by jste byli namol nalitej, stejně by jste ji na druhý den našli. Dozvěděl se také že v okolí města a nad městem jsou již přes sto let pozorována ufo a podivné jevy, dále se dozvěděl že v oblasti mezi Nome a McKinley existuje obrovská podzemní pyramida kterou již od roku 1959 americká armáda pečlivě studuje v naprostém utajení. Tohle vše jsou fakta moji drazí nevěřící, která se dají poměrné lehce dohledat na netu a nebo pokud si dáte tu námahu přímo v archivech tohoto malebného Aljašského městečka. Tož ,,Double O,, se rozhodl natočit o tomhle všem a nebo alespoň o únosech ufo film načež byl expresně obratem hlavouny v Hollywoodu poslán do piče že to nepřipadá v úvahu. Páč americký filmový průmysl, vojenskoprůmyslový komplex, a různé výzkumné programy CIA a NSA jsou v USA úzce spjaty už po několik dekád, páč spolu vytvářejí hutný kolos, mašinérii programování mas, kterým je přes hollywood a filmový průmysl do hlav vtloukávano co si maji myslet čemu maji věřit, a tak podobně. Následně ale hlavouni v Hollywoodu dostali zajímavý nápad. Řekli si, my to tomu neodbytnému negrovi povolíme natočit, všichni vyděláme nějaké peníze a zároveň si opět jednou pohrajeme s tupou masou lidí a otestujeme jak moc hloupí a manipulativní jsou. ,,Double O,, bylo povoleno natočit film ovšem s podmínkou, že o filmu bude sice před premiérou oznámeno že je podle skutečnosti ale po nějakém čase se vše ukáže jako lež. Z toho důvodu namísto skutečné doktorky která je oběti únosu bude ve filmu vystupovat fake herečka což po filmu (vyjde najevo) a vyvolá v lidech znechucení, a všichni zhodně uvěŕí že celý film byl fake. Z toho důvodu Double O nebylo také dovoleno natáčet film ve skutečném městě Nome ale v ňáké prdeli v Bulharsku, která nemá ani po přírodní ztránce s městečkem Nome nic společného, což byl také záměr. Film byl natočen, geniální trik byl úspešně dokonán. Blbé ovečky uvěřili že celý děj filmu byl jenom výmysl a nic z filmu není skutečného, a téměř nikdo nepochopil že děj filmu i postavy ve filmu jsou skutečné reálne postavy, které maji pouze pozměněná jména. Tenhle film tady stejně tak jako komentářová exhibice pod ním, jsou důkazem že lidé jsou hloupým stádem lehce retardovaných a konzumem otupělých manipulovatelných idiotů, žijících své bídné jednoduché životy v přesvědčení, že ví vše o všem, ač ve skutečnosti vědí hovno a pro skutečné mocné lidi a politiky světa jsou jenom hloupá chátra a lehce manipulovatelná spodina, pod co se podepisuji páč s tím při pohledu na vybroušené komentáře pod tímhle filmem souhlasím. () (méně) (více)

mrclTV

Toľko smutných udalostí za sebou, jeden človek by sa z toho aj zbláznil, nemyslíte? Alebo by si niekto iný na základe vymyslených "svedectiev" spravil promo na film "podľa skutočnej udalosti"? Každopádne, film je dosť slabý. Za dve, aj to som celkom mierny. ()

Stromek

Pocity mám z toho smíšené atmosféru to má to ano, ale nevěřil jsem tomu ani za mák a ta nelogičnost achjo ... je jenom na vás, jestli tomu uvěříte ..... ()

La.Nia

Mne sa to proste pacilo a nemozem si pomoct ale "nareky" niektorych uzivatov nad tym ako "tomu neverili uz od prvej sekundy filmu" mi pridu skor z trucu a recesie. Ci to bola pravda alebo nie tu riesit nebudem ale mam pocit akoby ked film uvedie podtitulok "podla skutocnej udalosti" alebo "autenticke zabery" tak sa vzdy musia najst ludia co to musia za kazdu cenu vyvratit :) Ale tak kazdy mame pravo na svoj nazor ... Ja si myslim ze spracovanie bolo dobre, Milla to zahrala perfektne, boli tam momenty kedy som sa naozaj zlakla a to aj napriek tomu ze som niekedy cakala ze teraz to asi pride, prostredie Aljašky proste naadhera a co na filmoch ocenujem je ze aj po skonceni nad nim rozmyslam .... Nelutujem ze som sobotnajsi vecer stravila pri tomto filme ()

Mord122

Nejspíš je to všechno pěkně vymyšlená fikce, ale bezpochyby udělal tento film na mě dojem. Oproti tomuto filmu je Paranormal activity jen pohádka před spaním. Výborný film. ()

Nellka odpad!

nelogičnost na n-tou. No možná si režisér myslel, že nás ty sovy fakt vyděsí... bojím bojím bojím :D ()

oliveros

Fimové "podvody", dokážu v mnohých prípadoch nahnať skutočný pocit hrôzy (Blair Witch, Poughkeepsie tapes), no ak sa remeslo nevydarilo, dokážu u diváka zostať bez citovej odozvy presne ako Štvrtý druh. Film ma nedokázal presvedčiť, žeby mohol byť založený na skutočných udalostiach a bohužiaľ, práve na tejto snahe je založený. Tématika únosov mimozemskou civilizáciou je natoľko extrémna, natoľko nepredstaviteľná, že cesta k jej uveriteľnosti určite nemôže vyzerať takto. Nepresvedčivé zábery a čo je horšie, nepresvedčivé a absurdné chovanie postáv, typický vyvracači teórii bez hmatateľných dôkazov a proti nim ľudia presvedčení o existencii onoho zla. Klasická priebehová línia až to vyvrcholí k tomu najvyhrotenejšiemu dejovému bodu ale my diváci nič neuvidíme. Aj keď je mi jasné, že práve v tomto spočívala cesta k potenciálnej realite ale voči divákovi to nie je fér, určite sa to dalo urobiť aj iným spôsobom ako "zrecenzovať" zábery, kde sa ona civilizácia objavuje. Som sklamaný z výsledku, pretože námet je parádny. Bez výčitiek ale po dlhšom čase opäť jeden z lepších "mimozemšťanských" filmov. Naopak,som rád, že som si touto cestou spomenul na Signs, no na druhej strane aj preto musím dať The Fourth Kind teraz také nízke hodnotenie. ()

blahblah12

Ukázka tak trochu vypadala jako každý druhý horor. Pár lekaček,mrazivá hudba,nějaký ten řev..Ale řekla jsem si proč ne? Hraje tam Milla Jovovich,takže to asi nebude zas takový béčko a navíc mě baví filmy "podle skutečné události" i když tomu stejně nevěřím,říkám si,co kdyby se to doopravdy stalo? Podle toho je mi jasné,že to nebude úplný nesmysl,diváci tomu musí také trochu věřit.. Ale zpět k filmu. Začátek byl podle mě trochu nudný,skoro nic se tam nedělo,myslela jsem si,že se to rozjede,ale pořád nic nepřicházelo,pár takových scén,který mě bavili a běhal mi z nich mráz po zádech tam byli,ale za chvíli to bylo zas jen takový to brekotání o mimozemšťanech ,půlka filmu pryč a já se skoro pořád nudila..Možná by to bylo lepší,kdybych film viděla v kině,ne na dvd,ale v tom přece kvalita filmu není. Milla to zahrála dobře,nějak to napětí tam také bylo,takže pro mě je to spíš takový průměrný horor. ()

jjimmy

ďalší film s "reálnymi" zábermi "skutočných" udalostí... nefungovalo to s Paranormal Activity, nefunguje to u Fourth Kind... je to slabé, nezáživné... určite sa nájdu fanúšikovia, no ja medzi nich rozhodne patriť nebudem... ()

Cechyno4

Mě se tento film líbil. Už jako malý jsem ulítával na seriálu Akta X a vše co se týkalo UFO a mimozemšťanů jsem hltal. Nečekejte, že Vás tento film bude strašit. To ne. Tohle tu nenajdete. Jestli chcete vidět pořádný horor a děsit se, tak tady ten to není.Ale i tak jej doporučuji. Je to takový temější scifi thriler s lehkým nádechem hororu. Film si více užijí ti lidé, kteří opravdu věří, že ve vesmíru nejsme sami. Naopak si myslím, že si jej mohou užít i ti ostatní. Líbilo se mi prolínání s autentickými záběry s pravou Abigal Tylerovou. Parádní byly scény, kdy doktorka uváděla pacienty do hypnózy. To co se potom dělo a gradovalo se mi líbilo a právě v těch chvílích tu zavála atmosféra hororu. Když jsem na konci viděl tvář (podle filmu) pravé Abigal Tylerové, jak si jsem věřil, že tohle opravdu zažila. Tu unavenost, vyčerpanost a beznaděj, která jí byla z obličeje víc než čitelná, přehlédnout nešlo. Ale jak je řečeno na začátku i na konci filmu : JE JEN NA VÁS ČEMU BUDETE VĚŘIT!!! Já můžu dát bez výčitek 4 hvězdy :) ()

Spielbergo

Po sté ohraná variace na téma blízkých setkání čtvrtého druhu, neboli lidově "únosů do UFO". V této verzi to má být až hororově děsivé, nicméně výsledkem je, že jako z hororu působí pouze herečka, která představuje hlavní hrdinku v jejích údajně "pravých" záběrech a pak i výkon její "filmové představitelky", Mily Jovovichové. Další film, který tato "umělkyně" naprosto zabíjí svým neumětelstvím, na což jsem si ale už bohužel zvykl. Celý pokus působit co nejreálněji a pokud možno napůl dokumentárně pak vyznívá spíše tragikomicky. Víceméně neschopní herci odříkavají text, který má znít hrozivě, nicméně nudí od začátku do konce. Občasné laciné lekačky pak celou záležitost ještě dále shazují. Maně mě při scéně s policejním vozem napadlo, že pokud by skutečně existovaly reálné záběry takového obsahu, stačilo by to na konečné uznání tohoto fenoménu a to celosvětově. Je to smutné, protože realita únosů do UFO je sama o sobě dost děsivá a tvůrci si rozhodně nemuseli vymýšlet další pseudodokument o údajně "skutečné" události a ještě do toho míchat něco od Ericha von Dänikena, Zecharii Sitchina a Městečka Twin Peaks. Sovy vskutku nejsou tím, čím se zdají být, ale to snad už dnes ví každé malé dítě. Raději si pusťte Oheň v oblacích, Vzpomínky na budoucnost nebo si přečtěte Dvanáctou planetu. ()

laple

Je to sračka. Nějaká zmagořelá psycholožka se nás snaží přesvědčit o existenci UFO, který nemaji nic lepšího na práci, než unášet její děti a zabíjet jejího manžela. To vše je "podloženo" reálnýma záběrama z její práce, jak hypnotizovala lidi, a ti se dostali do šoku z toho, co viděli a popisovali. A když už se člověk dostává do "napětí" z vyprávění, tak se neuvěřitelné stane skutečností a obraz z "reálných" nahrávek začne blbnout, šumět a přeskakovat nejen vertikálně, ale i horizontálně a diagonálně! Trapný. Jinak ta opravdová psycholožka vypadá jak zfetovanej psychopat a je to jediná hrůzu nahánějící postava. Bez ní by to fakt bylo na odpad! ()

Mustaffa

Od první do poslední minuty fikce, která se tváří velmi reálně a musím říct, že ji to jde velmi dobře. Nenásilně, bez zbytečně přehnaných sci-fi scén, které by celému filmu stejně jen ublížily, doplněné o dokumentární záběry z ruční kamery. Zapomeňte na všechno, vypněte mozek a nechte se unášet dějem jako Milla Jovovich mimozemšťany a je úplně jedno jestli věříte na UFO nebo ne a jestli se vám líbí/nelíbí sci-fi filmy, protože Čtvrtý druh je typem filmu, na který se může podívat snad úplně každý. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje