Khalesi

Prvý krát som videla Cameron Diaz v takejto vážnej roli a musím povedať, že to celkom dávala. Veľmi silná dráma, ktorá vo mne na začiatku vyvolala hnev a postupom času, ako sa dej vyvíjal som pocítila súcit a pochopenie pre všetky zúčastnené strany. Nemohla by som odsúdiť matku len preto, že nekonečne miluje svoje umierajúce dieťa. Nemohla by som odsúdiť ani smrteľne chorú dievčinu za to, že sa rozhodla dobrovoľne vzdať boj s rakovinou a ukončiť svoje utrpenie. Niekedy sa v živote nevyhnete strašným veciam a musíte učiniť tie najťažšie rozhodnutia. ()

Lacike

Taký silný námet a taký nefunkčný výsledok. Škoda, že som si dopredu nezistil, kto to natočil. Cassavetesove filmy na mňa vôbec nefungujú. Zakaždým, keď sa schyľovalo k dramatickej alebo dojímavej chvíli, tak do toho drbol nekonečný flashback, ktorý zničil atmosféru a keď sa dej vrátil späť do súčasnosti, tak už som sa nestihol do scény znova naladiť. To ma sralo rovnako ako postava matky, ktorá je ochotná obetovať pomaly aj život jednej dcéry pre druhú. Škoda, že tvorcovia neostali pri pôvodnej pointe s tým, že sa človek od určitej miery nechce obetovať pre druhého. Na tom nie je nič sebeckého. To je obyčajný pud sebazáchovy. Ale na konci sa museli vytasiť s pointou v ktorej nikto nie je zloduchom a všetci sa môžu chytiť za ruky a spievať kumbája. Holt, tvorcovia nemali poriadne gule na nič. Ani donútiť diváka sa nad témou poriadne zamyslieť a ani ho nedokázali poriadne dojať. Nakoniec ma najviac bavil Alec Baldwin ako sympatický a miestami vtipný právnik. Cameron zahrala tú matku dobre. Mal som nonstop chuť ju nakopať do zadku. Film som si pustil naslepo len kvôli dabingu. Mal som chuť na nejaký film s Laurinovej hlasom plus ako bonus Vondráčková. No ale sklamal aj dabing. Skoro 30 ročná Vondráčková v úlohe tej mladej dcéry? WTF? A Laurinová ako jej matka? WTF na druhú. Proste sklamanie po každej stránke. 4/10. P.S: pôvodný knižný záver je ešte debilnejší. Tu fakt nikto nevedel jak z toho poriadne vykorčuľovať. ()

maseer2

velmi emocionální, dojemný a smutný film, při jehož sledování jsem si několikrát nepatrně přisolil popcorn.. Cameron Diaz příjemně překvapila a z Abigail Breslin roste velká herečka.. a ačkoli snímek trochu zavání vykalkulovanou citovou ždímačkou, tak i přesto zůstává opravdu silným dramatem o rodině, která se snaží vypořádat s vážnou nemocí dítěte... ()

Tommassi3

"Zrovna jste mě skoro přesvědčil, že vám na Anně alespoň trochu záleží.." - "Právě jsem vám chtěl říct totéž !!" ()

Martinibaby

Tenhle film mě dostal do kolen. Nevím co dřív pochválit, jestli skvělé výkony herců (Abigail a Sofia byly jednoduše perfektní, ale i Cameron Diaz mě překvapila, ještě snad nikdy jsem ji neviděla v nějaké vážnější roli a zvládla to úplně neskutečně), zajímavou práci s dějem nebo až děsivě lidský a skutečný příběh. Skutečný v tom smyslu, že ať už to člověk popírá jak chce, smrt je nedílnou součástí života a někdy nezbývá, než se s tím prostě smířit. Pokud nejste z kamene, minimálně jednou během filmu vám oči nezůstanou suché. ()

Dale

Mohlo by sa zdať, že natočiť film s takouto tematikou je stávka na istotu, že to na ľudí vždy zapôsobí, no práve naopak, nesie to v sebe riadnu dávku rizika. Stačí veľmi málo a film skĺzne do úplne inej roviny, stane sa len patetickým vydieraním citov, čo ale našťastie nie je tento prípad. Samozrejme, je veľmi smutný, veľmi citlivý, ale nechýbajú ani situácie na odľahčenie. Dialógy nie sú trápne a herci pôsobia prirodzene a v konečnom dôsledku je to pre mňa jeden z najlepších filmov roka. 90% ()

Terva

Jo takové povedené filmečky se moc nevidí. I já jsem brečel. A možná proto jen za čtyři. Je to moc velké drama a tíseň u obrazovky byla hnusná. Přeci jenom je kinematografie spíš určena k zábavě. ()

moviesfan

Takové emoce od začátku filmu jsem dlouho nezažil. Přetrvali přes celý film a byl jsem jimi doslova zahlcen. Je jedno k jakému cíli film směřuje, když je vyplněn kvalitním dějem po celou jeho délku. Momenty, na které nemocná dívka vzpomíná, jsou vážně dojemné. Cameron mě svým výkonem příjemně překvapila. ()

Beznoh

Výborný film s velmi smutnou tematikou. Vážně hezky zpracované, při těhle filmech většinou nejsem unešenej emocema, ale tohle mě dostalo. Skvělé obsazení, moc hezky zpracované a výborným způsobem nahlíží do velmi smutné a depresivní tematiky těžce nemocných mladých lidí. ()

JohnCZ

S ohledem na po stránce etiky těžce fucked up námět jsem čekal o fous odvážnější průběh a méně slzopudné smířlivé hollywoodské finále, ale i tak je to kvalitně natočené a opravdu luxusně zahrané. Až si člověk říká, co se s tou, nyní dost topornou Abigail Breslin, která jako dítě naopak podávala neuvěřitelně vyspělé herecké výkony, za ta léta stalo. Rodina, romance, štěstí, i hluboká bolest. Všechno funguje tak dobře, že mi ani ta občasná lehce přepálená melodramatičnost nevadila. ()

Petrson17

Tento film jsem dlouho odkládal, jelikož mi citové vydíračky nedělají moc dobře. Po shlédnutí " My sister´s Keeper" musím zdůraznit, že se o citovou vydíračku opravdu jedná avšak příběh je natolik silný a opravdový, že mi to ani trochu nevadilo. Film je emotivní od samého počátku a člověk se srdcem se jen těžko ubrání slzám (minimálně v závěru). Zkrátka, krásný a smutný film ze života o životě, lásce, utrpení, bolesti a naději. Skvělé herecké obsazení (Sofia Vassilieva - dostala si mě, Cameron Diaz - úchvatný výkon), hudba a kamera velmi dobré. ()

prsvl

Nápad byl zajímavej, ale celý to bylo až moc srdcebolně a účelně natočený. Snad každou minutu byl nějakej záběr zpomalenej, aby se jó zdůraznily emoce (ke konci mně to zpomalování už neuvěřitelně štvalo). Nasvícení skoro celou dobu působilo jako z laciný mexický telenovelky. Střihy byly chvílema rádoby cool a plný skoků po ose. Chování rodičů, respektive matky, jsem moc nechápal, ale jinak herci hrajou hezky. No a ten čtvercovej bokeh byl zajímavej. ()

Ajinka126

Je to citový vyděrač. Nedívejte se na to, pokud nejste připravení brečet. Pokud se tomu totiž nepodvolíte, nikdy neuvidíte tu beznadějnou krásu tohoto filmu. ()

PauloZ

Nick Cassavetes umí silné a uvěřitelné příběhy velmi dobře, což dokázal už v zápisníku a alpha dog. Přiznám se, že se mnou film v několika místech opravdu cvičil a musel jsem si vždy dát velký doušek Bernarda, abych zatlačil zlzu. Je to velmi dojemný a pěkně napsaný příběh, který musí nějak citově zasáhnout snad každého. Ze strany Cameron Diaz je to snad nejlepší a nejvážnější film co jsem viděl, i když mě svojí rolí občas štvala, jak si nebyla ochotna přiznat pravdu a i přes utrpení obou dcer se snažila jít stále dál. Kdo tenhle fil ale opravdu držel, je výborná Abigail a Sofia. Navíc mě trošku překvapilo, že američani dokázali natočit takovéhle drama. Při sledování jsem měl totiž chvílemi pocit, jakoby film pocházel z nějakého ze severských států. Ti totiž umí podobné filmy na jedničku. ()

Marsik

Velice zajímavé drama s kvalitními herci, které si mě získalo. Jedno z nejsmutnějších dramat, jaké jsem viděl. Ostatně všechny filmy o umírání jsou smutné, ale toto bylo hodně emotivní. Překvapující závěrečné rozuzlení a skvělá hudba k tomu. Nemám problém dát 80% (with J.) // 16.6.2012 (Student Agency projekce) Potvrzuji, je to pěkný film. Stále 80%. ()

Astaroth12

Je to o 11r.dievčati,ktoré povedalo dosť.Narodila by som sa,keby moja sestra bola chorá?Majú pravo rodičia narábať s mojimi organmi?Opýtal sa ma niekto,či to chcem?Je to o matke,ktorá chce zachrániť svoje dieťa trpiace na rakovinu,ale čo druhé dieťa musí tiež trpieť ?Toto je nespočetne moc otázok,ktoré film rieši,keď jeden člen rodiny dostane rakovinu.Keď si C.Diaz oholila hlavu,tak to bola sila.Keď to zhrniem,silný emocionálny zážitok,korunovaný vynikajúcimi hereckými výkonmi. ()

FFilipCZ

Výzva na rok 2015 Tak tohle bylo slušné citové vydírání!! Film místy až moc tlačil na city. Co se týče Cameron - někomu do role matky sedla, někomu zase hodně vadila. Já jsem s ní byl spokojený a nijak zvlášť filmu neškodila. Hodnocení mám hodně na pomezí mezi 3 - 4*, ale vzhledem k tomu, že jsem zrovna v tu chvíli neměl moc náladu na smutný a citový film, děj mne nezasáhl a musím se uchýlit k nižší variantě hodnocení (ačkoliv tři hvězdy berte spíše jako 3.5*). ()

Krt.Ek

Citové vydírání? Je to možné, dokonce pravděpodobné, motiv umírajícího dítěte k tomu přímo vybízí. Avšak komu na tom záleží, Cassevates (nebo Jodi Picoult) pracuje s látkou nenásilně, umně. Multi-paradigmatičnost tématu prospívá; prvotní leitmotiv řešící otázku, kdy a zda vůbec má dospívající individuum, tudíž emočně nestabilní jedinec(?), právo odmítnout na smrt nemocnému sourozenci darování "náhradních dílů", a tím ho de facto odsoudit k smrti, zároveň si však zachovat to nejcennější, totiž zdraví, je s přibývajícími minutami a změnami perspektiv - mixováním vyprávěčů - odsunut do pozadí, "My Sister's Keeper" odhazuje mimikry a v plné nahotě se ukáže, čím že vlastně je, totiž filmem o bolestném odcházení a vyrovnávání se s ním... 85% ()