Legendární režisér Juraj Herz se rozhodl otevřít jednu z nejkontroverznějších kapitol českých dějin, poválečný odsun Němců, při němž se spravedlivý hněv často mísil s těmi nejnižšími pudy. Příběh Habermannova mlýna, zakládající se na skutečných událostech, se odehrává v malé vesnici v Sudetech mezi roky 1938 a 1945. Jednou z obětí dějin měl být i bohatý německý podnikatel August Habermann (Mark Waschke) a jeho nejbližší přítel Březina (Karel Roden). Šílená doba dostihne Habermanna i přesto, že bez předsudků dával práci Čechům i Němcům a odmítal se zcela podřídit nacistické ideologii. Při volbě ze dvou možností, z nichž ani jedna není dobrá, učiní rozhodnutí, které se stane záminkou k tomu, aby se bezprostředně po válce stal hlavním cílem na seznamu „českých vlastenců“, z nichž většinu tvoří jeho bývalí chráněnci. Samozvaným soudcům a katům jde ale spíš o jeho majetek než o spravedlnost. Dokáže před nimi Habermann zachránit alespoň ženu a dítě? (Magic Box)

Taninaca

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě... Habermannův mlýn přišel do českého svědomí hodně pozdě. Film z druhé světové války, který ukazuje charakter českých obyvatel v jiném světle (ale doposud byl schovaný v pěkně tmavém koutě), než jak jsme u českých snímku o českých hrdinech zvyklí. Ne u každého českého občana převládal nějaký ten „vyšší princip“, který by jim bránil proměnit se v to, čemu se po celou dobu války bránili. Málokdo (nevím jak to bylo ve skutečnosti, ve filmu snad jen Karel Roden) si zachoval svůj rozum, jinak šel každý sborem za tím prvním volem. ()

easaque

Tohle tema nemam rad, ale chtel jsem to videt, kdyz to ma tady takove hodnoceni. Aspon se mi potvrdil muj odhad, ze to nebude za moc stat. My neumime tocit filmy o valce a vsechny vypadaji stejne - stejne tuctove a uboze. Vubec ve mne nevyvolal zadne emoce a nudil jsem se. A navic format velkofilmu na to tema nesedel a pusobil nabubrele a nepresvedcive. Zacinam mit na Rodena averzi a uz by mu meli davat jine typy roli, protoze ve vsech se chova stejne. Neco mezi hvezdickou a dvemi, ale nechci prehanet. ()

Katarine

Další filmový příběh týkající se naší historie, po němž se musí každý zamyslet a sám zvážit, kdo byl tehdy vlastně ta největší svině. Ten závěr mě dostal tak, že mi bylo ze všeho skoro až na zvracení (obrazně), což svědčí o jisté vysoké kvalitě. Jen bych možná čekala větší propracování, detaily a klidně přidala i další hodinu, pak bych měla větší nutkání udělit plné hodnocení. I tak výborná věc a výkony herců hodnotím jako silně nadprůměrné. ()

kagemush

Celkem snadno na tohle inscenované dílko na zakázku zrobené zapomenu.A to je vlastně moc dobře,-nerad bych aby mezi mnou a panem Herzem ,po tom všem kdy mi svými filmy kloubil údy a já blaženě třeštil oči, zůstalo tohle,jako něco lacině nepatřičného. A přitom takové Téma, takové ,,TÉMA" ..... ()

jhr

Tento film je odporná fašistická a sudetoněmecká agitka. Film obsahuje snadno doložitelné lži a dělá z obětí ty špatné a naopak Němce vykresluje v rozporu s realitou. ()

rakovnik

Téma, které je už ze své podstaty hodně silné. Ale přece jen jeho ztvárnění nebylo tak dobré. Ve filmu je příliš mnoho postav, než aby mohly být lépe vykresleny jejich pohnutky a motivy. I celková délka filmu sváděla k určité zkratkovitosti, někdy na úkor hlubší filosofii. To takovému tématu rozhodně škodí. Každopádně, film a především jeho konec ve mě zanechal strašné pocity, i když se obávám, že tím, jak byl film natočen, ze mě tyto pocity asi i rychle vyprchají. Snad jen Jan Hrušínský a jeho postava zůstane. ()

M.i.k.e

Juarj Herz dokazuje,že i ve svém věku stále ještě umí a je třeba s ním počítat.Habermannův mlýn disponuje velmi dobrými hereckými výkony,ale hlavně hodně syrovou a nepříjemnou válečnou a poválečnou atmosférou,přičemž hlavně druhá půlka krásně ukazuje co je válka za svinstvo a jaké svině dělá z normálních lidí.Osobně sem rád za dobu ve které žiju...80% ()

SallyZen

Skvělé natočené drama původem s ČR, Německa a Rakouska, který zasahuje do života obyčejných lidí před válkou na území čech a neukazuje jen jaký byli češi chudinky, když na ně všichni útočili, ale že byli i takový sviňě, jak by to nikdo nečekal. Herci nebyli zase tak známí. takže jsem nevěděl, co čekat. Krom Rodena, kterého mám rád a hrál tu opravdu dobře, taky se mi moc líbil esesák Kozlowski(Ben Becker) kterému tato role opravdu sedla, především se mu k jeho celkovému projevu hodila ta nelítostivá povaha typického Němce(trochu mi připomínal Christophera Waltze v "Hanebných Panchartech"). Od Marka Waschke jsem čekal více. Film, který dokáže zaujmout, především po stránce dějové. Na to, že to byl i z kousku český film --> docela dobrá podívaná. 80% ()

Gee.Rocks

Po dlouhé době v ČR vzniklo něco světového a koukatelného. Juraj Herz to natřel česko-slovenské filmové "elitě". Z mého pohledu je 98% českých filmů poslední doby příšerných. Ale tohle byl zážitek! ()

Martin741

Reziser Juraj herz /Spalovac Mrtvol/ natocil vyborny film. Film o odsune Sudetskych Nemcov po II. svetovej vojne, to proste nemoze dopadnut zle ...... hlavne, ak sa scenara chytil reziser Spalovaca Mrtvol - Juraj Herz. 87 % ()

johny89

Z toho běhá člověku mráz po zádech... Na české poměry velmi dobře zpracovaný válečný film s vynikajícím Karlem Rodenem. ()

Wiikii

Potenciál ... Má to potenciál být něco extra, ale nestačí jen ukázat hnusné praktiky nácků a pak i mírně hnusné(leč pochopitelné) praktiky Čechů na Němcích. .. Je to film, a jako takový by měl také zaujmout svým podáním a poutavým příběhem s kvalitními hereckými postavami, ale tady se to postupně všechno rozpadá/upadá a nakonec zjistíte, že i když to ve Vás budí různé emoce, samotný zpracování snímku vás nechává chladným. O vše se stará děj, který by ale vzbuzoval stejné, né-li silnější emoce i v mluvené formě. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Figu

Tohle je samozřejmě zfilmovanej výsek českých dějin ve škatulce s názvem "silný kafe"! Název jsem podal slušně, určitě by šlo říct i "kurva v piči"! Je hrůzostrašný, co se zde, v naší zemi dělo a jaký podněty tomu vlastně předcházely! Nicméně, co se člověk dočte je jedna věc, jak se to zfilmuje, věc druhá. V tom směru, filmu se to moc nepovedlo! Příčil se mě i výběr herců, sral mě ten českej dabing umělců z německa, či polska.... Bylo šíleně vidět, jak uměle se dějiny dobarvujou, jak moc se tlačí na pilu, samozřejmě skrz následnej zájem diváka... Ne ne, za mě to bylo až moc! Nicméně Roden fantastickej! 60% ()

Langy10

Film Habermannuv mlyn jsem očekával už hodně dlouho, četl jsem si články, viděl trailery a jasně mě přesvědčil jít na něj do kina. Už od začátku bylo jasný, že to nebude žádná komedie a nic podobnýho, ale že to bude pořádný drama. A musim vám povědět, že až tak dobrej český film jsem již dlouho neviděl! Opravdu mě moc nadchnul a přesto, že byl krutej a strašnej, tak dávám 5 hvězd, protože to beru z hlediska režiséra, který si to zaslouží. Dal do toho všechno a mně se to moc líbilo! Bylo to hodně drastický i smutný, ale za tý doby to tak bylo, takže se tomu nemůžeme divit... Každopádně jsem poznal konečně pořádnej českej film, který mi jako český nepřipadal a to je další + pro českou kinematokrafii :) ()

bourec

Musim uznat ,že je to skvělý.A čekal sem to.J.Herz se vrátil k filmu v plný síle,a určitě jen debil to neuzná.Co se týče filmařiny,nemá to moc chyb,stejně jako hereckej ansámbl,kterej tedy taky perfektně šlape.Co se týče námětu a tématu,o čem film je,natočeno realisticky,bez servítků,ten film bych přihodil do škatulek filmů jako Hlídač č.47 a jemu podobné.Jinak názor na tu dobu nějakej mám,ale to by bylo nadlouho.90%. ()

Mefistofelle

První polovina filmu není špatná, ale z té druhé jsem měla dost nepříjemný pocit. Přišlo mi, že film až předimenzovaně klade důraz na to, jak jsme my Češi byli strašně zlí a oškliví k těm chudáčkům hodným Němcům. Tím nechci říct, že by se snad věci, které film ukazuje, nestávaly... jenom je na to kladen až nezdravý a z pohledu Čecha sebemrskačský důraz, který zavání černobílým viděním světa. Na druhou stranu je film po technické stránce natočen velmi dobře. Zejména se mi líbily kostýmy, vykreslení psychologie postav a herecké obsazení. ()

Caym

Absolutně děsivé dialogy (ty vole, kde ty dechberoucí a srdcervoucí výlevy brali? z levných telenovel z mexika?), postava Hitlerjunge synka otravného a hrozného jak herecky, tak charakterově (doslova přilepená postava na příběh, jejíž výlev "teď teprve jsem dezertér, bééé, jdu brečet do polštáře" trhá uši), brutální dabing - Němci mluví jiným hlasem, čeština jim nedělá problém - ouha, možná bychom tam měli přidat nějaké to "chonem, Herr Habermann, nestícháme", a v neposlední řadě dovětek o dědici mlýna, který je jako špatný vtip na konec (tak čím ještě diváky pobavíme? Mám nápad, ty bys mohl vylézt na stůl a říct dobrý vtip, kterému by se nikdo nesmál). Rádoby velkofilm s velkohubými kecy a cool efekty (dokonce i hořící postava se proběhne po plátně), který nezachránila ani pravdivost výpovědi a ani herecký /a opět fantastický/ výkon Rodena. ()

WoWoW

Skvěle vyrobený snímek, který nám ukazuje, že moc je jako droga. A bohužel taky, že lidé jsou závistivé, bezpáteřní zrůdy (když na to přijde). Film šlapal a já se nenudil ani minutu, i když jsem se z počátku přesně toho obával. Také se mi moc líbilo využití cizích herců, aby jejich postavy vypadali co nejlépe jako němci a to se ve většině případů povedlo naprosto bezvadně. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc