Právě po roce se americký profesionální závodník Michael Delaney vrací na závodiště ve Francii, kde byl během závodu trvajícím 24 hodin těžce zraněn. Při prohlídce místa si uvědomuje silné sympatie k Lise Belgettiové, vdově po jezdci, který tragicky zemřel při stejné nehodě. Přestože se Delaney dlouho vzpamatovával z řady těžkých zranění, znovu usedá do svého oblíbeného vozu značky Porsche. Také v tomto závodě Le Mans přitom jde hlavně o souboj a prestiž dvou největších automobilových „stájí" firem Ferrari a Porsche... Hlavní roli v akčním snímku režiséra Lee H. Katzina ztvárnil hollywoodský herec Steve McQueen, známý z řady úspěšných filmů (Sedm statečných, Velký útěk, Motýlek, Bullittův případ a Útěk). Jistě je vhodné připomenout, že také sám závodil a vyzkoušel i obtížný okruh Le Mans, kde se již v té době často jezdilo rychlosti překračující 320 km za hodinu. Film zaujme fascinujícím pohledem do světa automobilových závodů a jeho zákulisí (kameru vedli René Guissart Jr. a Robert B. Hauser), stejně jako autentickými místy závodu. Působivou hudbu k filmu napsal známý francouzský skladatel Michel Legrand. (Česká televize)

Bakemaster

Jeden z těch filmů, na který bych do kina s holkou rozhodně nešel... Čumět 2hodiny na auta jak jedou, to je hrozná nuda. Potíž je v tom, že mě to fakt baví. ()

FoxMulder

Tak dlouho jsem ten film chtěl vidět, až se mi to splnilo. Steve McQueen je přesně takový, jak ho mám rád. Poprvé promluví až po více jak půlhodině filmu. Kamera se s auty patřičně mazlí, záběry jsou v drtivé většině špičkové a i veskrze televizní rutinér Katzin ví, jak závody i havárky správně podat. Problém přichází se scénářem a ani se nechce věřit, že ho napsal člověk, který se podílel na Bullitovi. Nejprve se snaží přiblížit francouzský závod americkému divákovi a vysvětlit mu, co je to Le Mans. Je to sice samoúčelné, ale ještě skousnutelné. Historické informace ovšem bohužel představují asi všechno, co scénarista o závodění ví a tak se schovává za klišé závodních filmů. Je to škoda. Kdyby scénář poopravil někdo, kdo do závodění vidí a ví, jak to chodí, bylo by Le Mans vyjímečným zážitkem. ()

waska

Film, který je tak trochu dokumentem o nejslavnějším závodě na světě. Perfektní kamera, skvěle natočené úseky závody, mnohdy jsem si myslel, že sedím na místě spoluřidiče. Steve McQueen je skvělý a předvádí, že k dokonalému herectví není potřeba slov. ()

Mira90

Óda na radost. Moji radost. Neexistuje přeci krásnější hudby, než té, kterou vyluzuje vytočený (!!!benzínový!!!) motor. Zde v míře větší než velké... ()

Armin82

Pro mě jakožto fanouška aut, automobilových závodů, krásných ženských a charismatických herců prostě dokonalej film. Příběh přibližující nám atmosféru jednoho z nejslavnějších závodů světa v podání režiséra Katzina, kterýho jsem doteď ani neznal, mě opravdu nadchnul. Výborná kamera, parádní zvuk motorů, dnes už nejen vizážově zastaralý auťáky mají i po 40ti letech svoje kouzlo, zdravá rivalita, zápletka v podobě deště či nějaké té havárie a k tomu všemu bezchybnej Steve McQueen, kterej jako jeden z mála herců dokázal zaujmout i když měl ve scénáři jen pár slov, konče nádhernou herečkou Elgou Andersen, která i takřka nenamalovaná by dneska svým sex-appealem strčila do kapsy kdejakou vyumělkovanou barbínu...tyto aspekty mě nasměrovaly jedním směrem --->100% ()

Franc1s

Le Mans z kokpitu závodního vozu. Pro většinu legenda závodní film, kdy i těch pár vět od hlavních herců je v tomhle filmu moc :D Dá se říct, že i tak trochu i dokument a milostná báseň S.McQueena o závodech Le Mans. Opravdu film jen pro fanoušky nejen těchto závodů a kterým nevadí, že vytáčí víc motor než se mluví :) Ten dojezd do cíle neměl chybu. 8/10 ()

Mik_e

Nejsem žádný fanoušek automobilových závodů a rychlých aut obecně, ale..tak precizně natočený, téměř až dokumentárně pojatý závodní film, téměř bez jakýchkoliv rušivých elementů a filmových klišé se prostě nevidí. Výborný film. ()

Inozuka

V podstatě dokument, kde se toho moc nenamluví, řvou vysokootáčkové motory a létají vzduchem plechy i plasty. Nejvíc se mi líbí ta atmosféra automobilových závodů sedmdesátých let, kdy tenhle sport byl brán hodně vážně. Přijde mi, že dnes už to takové emoce a fanouškovskou podporu nemá. Ale je to možná jen můj dojem, protože mně závody na okruzích přijdou neskutečně nudné... Na Le Mans je fascinující i ta poctivá filmařina, žádné triky, všechno doopravdy. Zklamalo mě pouze, že scénaristé neměli dost velké koule na to, aby dějový zvrat v půlce nechali tak jak je a vyměkli... ()

mira.l

Asi jsem čekal víc. Ano, kdo ujíždí na automobilových závodech a autech přelomu 60. a 70. let, zvláště pak Ferrari a Porsche, tak ten asi u sledování tohoto "filmu" vrní blahem, ale na mě to působilo skoro až nudně. Ano, čtyřiadvacetihodinovka jako taková je natočená pěkně, ale čekal jsem trochu hlubší děj, trochu větší pointu příběhu, tohle by se spíš než filmem dalo nazvat dokumentem o jednom závodě, proto ten film v uvozovkách. Hlavní hrdinové toho moc nenamluví, to málo z děje, které se tam odehraje, si divák musí spíš domyslet. Nene, tohle už působí dneska trochu vyčpěle, i když znova opakuju, že "závodnická" stránka věci je zpracovaná dobře. ()

BigBang

Originální film bez záporáků, se spoustou dokumentárních záběrů. Téměř beze slov, zato s dlouhými sekvencemi řevu motorů. Právě zvuk naplno vytočených motorů mi z celého filmu utkvěl nejvíc. ()

IronRocky

Naprosto dokonalej film o jednom nejlepším a nejtěžším závodě na světě. Film krásně popisuje průběh a atmosféru závodu 24 hodin Le Mans. Ve filmu jsou skvělé závodní monoposty jako Porsche, Ferrari nebo Chevrolet. Nejlepší na filmu je kamera, která je vynikajicí a díky ní si film pěkně užijete. ()

Muhehee

Přiznám se, že filmy tohoto druhu moc nevyhledávám, ale po dvouleté okupaci mého disku jsem se konečně odhodlal si film pustit a vůbec toho nelituji. Skvělý film s kulervoucím závěrem, kde je více než lidské hlasy slyšet řev motorů. Film o chlapech pro které závodit znamená žít. Výtečná práce. ()

Maniik88

Film o závodení, autách a Le Mans, o ničom viac. Žiadny (zbytočný) dej, len atmosféra najťažších pretekov a zároveň tých najslávnejších. Pretekať v noci a v daždi, keď sa okolo vás motá 50 áut a veľká časť je kategóriu - dve nižšie, to teda chce bláznov. Len si to nepúšťajte s priateľkami alebo inými kamarátmi, ktorý si pustia radšej poštu pre teba ako F1 závod, ťažko by tento film niesli a pravdepodobne by vám vynadali.. ()

Duke90

Zajímavé... Celou dobu si říkám, kam se poděl ten zatracený děj a že jsem si klidně mohl pustit nějaký záznam z Eurosportu (nejsem vášnivým fanouškem sledování sportovních přenosů) a na samém konci ani nevím jak, jsem měl zatnuté pěsti s myšlenkou jen na to, aby to ten Steve ještě na poslední chvíli zachránil! (myslím závod, ne film). Režisér asi dobře věděl, co dělá, když mě nevědomky z velké nudy přivedl do stavu obrovského napětí. Le Mans je vskutku film, který není radno podceňovat i po delší době jeho sledování. Bravo! ()

pepino

Film, který mapuje od začátku až do konce proslulý čtyřiadvacetihodinový závod Le Mans. Lehce nudit by se mohli diváci, kteří nemají vztah k automobilům a k závodům, protože dobré dvě třetiny filmu jsou záběry jedoucích závodníků ( musím uznat že skvělé záběry). Pravda ale je že já mám rád rychlá auta a film se mi líbil. ()

Zemřel skladatel Michel Legrand

Zemřel skladatel Michel Legrand

27.01.2019

Oscarový skladatel Michel Legrand zemřel v 86 letech. Francouzský skladatel, pianista a dirigent kromě tří Oscarů držel také pět cen Grammy. Ve Francii pak vyhrál za svou hudbu třikrát cenu César.… (více)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“