Přešlapy (TV seriál)

Komedie

Česko, 2009, 39x50 min

Tereza Dusová

Viktor Smutný

Filip Blažek, Zuzana Norisová, David Novotný, Jitka Schneiderová, Soňa Norisová, David Matásek, Miroslav Šimůnek, Daniel Svoboda, Alžbeta Stanková, Šárka Marková-Brázdová, Pavel Kryl, Jana Pehrová-Krausová, Rudolf Štěpán, Jan Dvořák, David Máj, Jiří Hána, Ludmila Kartousková, Izabela Kapiasová, Jan Sýkora, Petr Kocourek, Ida Sovová, Kateřina Pindejová, Šimon Caban, Ivana Valešová, Ladislav Kolář, Eva Leimbergerová, Stanislava Bartošová, Claudia Vašeková, Irena Máchová, Václav Legner, Lumír Olšovský, Jan Cina, Teresa Branna, Ivo Novák, Denisa Kubová, Tereza Helšusová, Karel Hábl, Pavel Řezníček, Vlastina Svátková, Radana Herrmannová, Stanislav Lehký, Jiří Knot, Roman Slovák, Martin Učík, Petr Vršek, Zdeněk Dušek, Renata Visnerová-Prokopová, Zdeněk Pohlreich, Veronika Petrová, Michaela Doubravová, Petr Soumar, Martin Janouš, Miro Grisa, Marcela Peňázová, Zuzana Kajnarová, Michal Slaný, Roman Říčař, Marian Roden, Jakub Kohl, Ivana Buková, Jaromír Meduna, Zita Morávková, Pavel Tesař, Hartmut Krug, Michal Dymek, Helena Brabcová, Martin Myšička, Linda Rybová, Petr Vondráček, Zdeněk Sedláček, Václav Veselý, František Skřípek, Marek Ronec, Pavel Marek, Nikola Syslová, Nikol Fischerová, Ladislav Frej ml., Václav Šanda, Antonín Procházka, Jan Zadražil, František Staněk, Zdeněk Rumpík, Tomáš Měcháček, Zdeněk Košata, Filip Sychra, Veronika Duchková, Mikuláš Křen, Tomáš Stolařík, Michal Novotný, Vasil Fridrich, Petr Svoboda, Bronislav Kotiš, Jonáš Zima, Viktor Dvořák, Jan Holcman, Pavel Ponocný, Aleš Geinar, Jitka Raková, Barbora Janatková, Jana Holcová, Patrik Jílek, Gabriela Berková, Vít Buriánek, Pavlína Jurková, Martin Bačkovský, Hana Benešová, Martin Dusbaba, Lenka Dušková, Klára Hajdinová, Martina Preissová, Jolana Běhounková, Ondřej Kobza, Martina Nováková-Hamaďáková, Martin Donutil, Gustav Hašek, Jiří Čapka, Jiří Laštovka, Josef Hervert, Petr Pěknic, Milan Duchek, Miroslav Babuský, Tomáš Dastlík, Filip Antonio, Kateřina Herianová, Karel Zima, Milan Liška, Milan Němec, Markéta Frösslová, Aleš Gelnar, Ivana Wojtylová, Petra Bartošová, Klára Sochorová, Lucie Čerňáková, Kateřina Vlčková, Ivana Lokajová, Jaroslav Synek, Petra Ben Messaoud, Jan Zrzavý, Ester Ládová, Jiří Zapletal, Adam Drábek, Jindřich Žampa, Miroslav Lhotka
  • type_B

1. nejsem znalec, ale kamera a úroveň záběrů jsou totálně amatérské 2. výkony herců jsou nesnesitelné 3. je to o ničem 4. Nemám rád Matáska 5. Ulice je oproti tomuhle román Thomase Manna Buddenbrookovi. Pět důvodů, pět zviezd dolů. Na další díly se koukat nebudu.(23.9.2009)

• BoredSeal

Tak tohle je opravdu příklad absolutně dezertu bez chuti, mdlý děj, dialogy, nezajímavých výkonů, noční můra každého diváka. Přesně proto jsem dal Ordinaci pár hvězdiček, protože v té aspoň někteří herci hrajou a někdo píše scénář, abych mohl škatulku odpad šetřit pro takovéhle hrůzy. Produkt opravdu iritující svou neschopností, mdlostí, pravé české budižkničemu.(6.5.2010)

• WANDRWALL

Točte seriály!!! Ale vždy vy je točíte, takže beru výzvu zpět.(1.4.2011)

• Crocuta

Jak už si všiml bo.rec a jiní, jedná se o do mrtě okopírovaný britský seriál "Šest v tom", včetně celých scén a dialogů nebo jmen některých hlavních postav. Samy o sobě by - být alespoň v něčem původní - "Přešlapy" v záplavě různých "Ulic" a "VKV" určitě nezapadly a mohl to být docela slušný komediální seriál. Jenže to bych nesměl znát britský originál a nesměl bych ho mít tak rád. Dělej co dělej - Filip Blažek prostě není James Nesbitt a Zuzana Norrisová není Helen Baxendale (řady herců je mi skoro líto, že plýtvají svým talentem a časem v podobné vykrádačce, ve které se srovnávání s předlohou těžko vyhnou). Něco opsat a pak se chlubit s jakou jsme to přišli novinkou dovede kdejaký kretén. Co takhle vymyslet něco vlastní hlavou, vážení?(23.9.2009)

Pro mě velmi úspěšný humorný a skvěle obsazený seriál!(14.4.2010)

• - V Přešlapech se setkají Soňa a Zuzana Norisovy, které si spolu zahrají teprve podruhé. Nebudou hrát sestry, ale kamarádky. (Bart)

• - Po 29 letech se ve filmu objevila dětská hvězda Michal Dymek, známý z filmu Páni kluci (1975). (M.B)

• - Natáčení se spravedlivou měrou rozdělilo mezi ateliér a přirozené prostředí. (Bart)