Lukyn007

Váhal jsem mezi extra silnýma 4 hvězdičkama a 5 hodně slabými:) Takže to je nakonec 4 a půl. To je však pouhý detail. Inteligentní "malý" film, jaký jsem dlouho neviděl. Jones dokonale navázal na svůj skvělý Měsíc a potvrdil tak své režisérské kvality. Abych se přiznal, tento snímek upoutal mou pozornost více než Nolanův Počátek. ()

Taio

To už nam herec trochu povyrastol od poslednych znamych filmov alebo ako to napisať a vracal sa nam mrtvy "z5" v čase... Ono to je taka splatanina na ktorú sa da veľmi dobre pozerať. Má to svoju dása povedať originalnosť a všetko sa točí vo vlaku a v budove armady alebo jak sa nazyvala...J.Gyllenhaal bude zachvilu luXuny :) ()

Kosmik 1

Něco mi k té poslední * chybí... Nevím, vše bylo dobrý. Nenudil jsem se. Film pluje svižným tempem, je napínavý, je v něm velký potenciál, který se dokonale využil a ještě ke všemu člověk zjistí, že cestování vlakem nemusí být až taková nuda. Herci jsou také sympatičtí. Prostě vše nasvědčuje tomu, abych se s tím nepral a "fláknul" tam plný počet a nazdar. Ale přesto mi tam něco chybělo. Chyběl mi ten zvláštní pocit po shlédnutí filmu, který mívám. Ten druh pocitu, kdy bych si přál, aby film pokračoval dál, abych mohl všemu lépe porozumět, nebo prostě proto, abych si to jen mohl dále užívat...Na pět to není, ale silné 4* si ode mě Zdrojový kód rozhodně zaslouží. Jediné co mi vadilo, byl ten příšerný zvuk vyzváněcího tónu pevné linky, přesně ten samý co máme v práci...hnusný zvuk, fuj. :-D Ale za tohle film nemůže. ()

Miki8888

Ach, ta hudba, ještě teď jí slyším. Celkový dojem byl z počátku takový rozpačitý, nakonec si ale říkám „V jednoduchosti je síla a krása." . ()

Ravi

Zjímavá myšlenka rozvedená do zajímavého konce. Jestli máte dost fantazie a nebojíte se romantického příběhu, který jede na klidné Sci-Fi vodě, tak prosím. Source Code je určitě kvalitním snímkem. Odehrává se na dvou místech, prakticky je to několik osob uzavřených v jednom příběhu, který se v mnoha různých podobách neustále opakuje. Rozuzlení Vám může připadat trochu zvláštní, ale film k tomu celou dobu směřuje a nakonec jste rádi, že to dopadne tak, jak to dopadne. Není to žádný akční trhák. Trocha psychologie, trocha Sci-Fi, trocha romantiky a hlavně hlava a pata. Určitě doporučuji a dávám 80% = 4/5 ()

mirec88

Duncan Jones sa mi začína páčiť. Točí vynikajúce inteligentné sci-fi filmy, ktoré majú vždy hlbšiu myšlienku. Po fenomenálnom Moon je tu ďalšia pecka, ktorá my vyrazila dych. Stále sa vracať na 5 minút do jedného vlaku a snažiť sa zmeniť svet (?) je sila. A vyrazilo mi dych, čo je vlastne s Cotterom. Fakt vynikajúci film. K tomu nádherná Michelle Mongaghan. A má veľmi krásny koniec. Keď bude Duncan pokračovať v takýchto filmoch, možno pôjde do mojej topky. ()

Autogram

Výborné scifičko v matrixovskom štýle s pre mňa mimoriadne pútavým nápadom. Minimalistická výprava (jedna obrazovka) sa strieda s akčnými vlakovými scénami s dobre zvládnutými efektami výbuchov z úchvatného vlastného pohľadu. Okrem hlavného hrdinu svoju rolu sympaticky zvládli aj obe jeho partnerky. Často kritizovaný záver mi tiež ulahodil, nemusí sa všetko skončiť čisto logicky podľa očakávania. ()

Bagr_007

Vyjma podivného nescifi závěru famózní jízda, která šlape na mnoha frontách zároveň. Ten Bowieho syn je docela hodně šikovnej! 90 % ()

mandlova

Naprostý souhlas s kiddo, netřeba se opakovat. Navíc nemůžu dát vyšší hodnocení i z důvodu průhlednosti a odhalení záporáka už při první Colterově misi. ()

m.a.t.o.

„Program nebol navrhnutý nato, aby zmenil minulosť. Bol navrhnutý nato, aby ovplyvnil budúcnosť." Wow, nemám slov. V Hollywoode sa ešte stále píšu scenáre, ktoré majú hlavu a pätu a navyše sú aj originálne? Ale nie, teraz vážne. Fakt dobrá práca ako od ľudí pred kamerou, tak i od tých za kamerou. Keď som si na začiatku hovoril, že opakovanie osemminútových časových slučiek dookola nemôže fungovať, mýlil som sa. Ono to funguje. A veľmi dobre. Obdobný feel-good zážitok som mal naposledy z Frekvencie, a to je už pekných pár rokov dozadu. Až ma mrzí, že som Zdrojový kód obchádzal tak dlho. 80 % ()

vyfuk

Silně nečekaná záležitost, která se s vámi nemaže a hodí vás rovnou do akce. Na nic není moc čas a vše se musí stihnout. Tvůrci se zdají, že už ani více nemohou překvapit tím, co příběh nabízí, ale opak je pravdou. Film se ukazuje být velice originální a svůj i tím, že v rámci filmařiny je to silně příjemná a souvislá podívaná, ve které člověk určitě rád čeká, jak to celé dopadne. Zdrojový kód by neměl být jen tak zapomenut. ()

iantomasik

Bohužel existují jak lepší multiversové sci-fi (takové jejichž scenáristé rozumí problematice tématu i základům logiky) tak lepší romantické sci-fi (např. Zakletý v čase). Zvlášť milostná linie zde působí jako nepříliš dobře zapojený producentský kalkul.. Militarističtější pojetí a holý motiv loučení s otcem by přitom filmu tak slušel. Pořád jde ale o poměrně zábavný kousek. ()

Pecival

Výborný, skvěle odsýpající snímek, který sráží totálně zprasené finále. Což je škoda, protože má film myšlenku, je originální a skryté eso v podobě výborného Gyllenhaala. Buď měl režisér vymyslet něco geniálního nebo měl prostě děj nechat logicky doplynout tak jak každý předpokládá - tenhle kočkopes je ta nejhorší varianta. Jinak je to ale skvělý, přímočarý zážitek. ()

HomeAlone

Vyborna az spickova , prespekulovana a hlavne zimomriavkova zalezitost . A ze to koci happyendom ? A co ! Netreba pri kazdom filme plakat , alebo nie kazdy vyborny film musi skoncit smutne . Velmi ma tento film potesil ()

VooDoom

Je zvláštní, jak poslední dobou lidé uvažují nad alternativním světem, cestování časem a další sci-fi mystero věci...Nejsem žádný znalec na tyto fantasmagory teorie :) ale když se přece vytvoří další časová odnož, tak by se neměly navzájem narušovat, tímpádem mi film nedává smysl. Bohužel, nebo bohudík se mi vcelku zamlouval :) Donutil mě, abych se zamyslel, ale zároveň i odpočinul, tři a půl hvězdičky, jenže teď zaokrouhlím dolů... ()

NDroo

Nu, docela zklamání...takový slabší Moon (říkal jsem si celou dobu, a to jsem nevěděl, že je to od stejného režiséra)...film se snaží stavět na spoustě věcí s paralelníma realitama, které jsou často dost hloupé, možná kdyby se člověk nad nimi nezamýšlel, tak by to šlo...konec poměrně hodně předvídatelný (ale co chudák Sean?), prostě zklamání, čekal jsem od toho víc... ()

BuryGol

Kdyby se tohle stalo mně, nevim co bych dělal. Vykašlat se na to nemůžu, zabít se nemůžu, utýct nemůžu...A já jelito si to ještě pustim uprostřed noci, takže atmosféra ponurá jako prase a do toho koukám na boj o prostý bytí a plnení rozkazů shora. Trošku jsem si myslel že se myšlenka filmu dlouho neudrží a vzhledem ke svý náročosti spadne do Béčkovýho bahna, ale naštěstí ne. Solidní snímek. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem