Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky. Ale když se terčem stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil. (Warner Bros. CZ)

chelseaman22

Nic proti Liamovi, ale v každém filmu, kde se zjeví umírají lidé a kulky tříští omítky. Tentokráte chce zachránit svého synka, a tak se pouští do ataku vůči ruskému bossovi, jehož hraje snad nejslavnější herec v roli hlavní. Poněkud smutné je, že film měl opět happy end, to už je k vzteku. 61% ()

Triple H

Celkom dobre rozohraný príbeh, ktorý ale v druhej polovici trochu nešťastne prehodí výhybku a stane sa akčným béčkom, kde sa skáče po balkónoch, na scénu nastúpi assassin čo všade pobehuje s laserovým zameriavačom a zjavuje sa všade ako Terminátor z 84-eho (laserový zameriavač je vedomý odkaz na Cameronovu klasiku?) a guľky Neesona míňajú ako keby bol Rambo vo Vietname. Škoda, lebo inak solídne. Filmu by neuškodilo sa aj formálne držať viac pri zemi a vynechať komiksový/videoklipový štýl. Slabé tri. ()

Jizni Tlapa

Sakra to ale byla přece slabůtka u které bych se ani nezadejchal. Noční běžec na nočníku nebo tak nějak. Liam je rakváč a mám pocit,že už nemumí jinou než 96ti hodinovou polohu! Příběh tak předvídavý a průstřelný, že charismatický Common v roli zabijáčka to už nemohl vytrhnout... zklamání jako blázen ()

Johnny.ARN

Tomuto filmu chýbal poriadny dej, lebo povedzme si rovno, po predchádzajúcich Collet-Serrových filmoch sme už ne kvalitný dej boli zvyknutí. Toto bolo celkovo poslabšie. Dobré obsadenie, to áno, ale Neeson sa ako keby pomalšie v tých súbojoch rozbiehal. Na druhej strane, skvelé akčné scény a aj z časti nečakaný záver. Ale na svojích predchodcov sa nechytá. Tí ma dokázali viac zaujať a nadchnúť. 3 z 5 ()

viperDavid

Liam se snaží co to jde vrátit do kultovní první části Taken, ale ne a ne to jít. Film je hodně akční a zajímavý, ale je to jako kobliha bez marmelády. Není to špatný, ale prostě celou dobu myslíte na to jaké by to bylo s marmeládou ()

Dado

Ďalšia z rutinných Nessonových akčných jázd, ktorá opäť nenudí, nechýba jej napätie, no ničím výnimočným sa vám do pamäti nevryje a najbližšie si tak na ňu spomeniete až pri premiére v televízii. Škoda, že sa scenár ani len nesnaží o niečo, čím by zaužívanej schéme pridal aspoň štipku originality. Pritom by stačilo veľmi málo, napríklad nenapísať postavu hlavného záporného hrdinu (najmä keď ho nehrá žiadny béčkový herec, ale držiteľ štyroch oscarových nominácií) podľa tuctovej šablóny, ktorá vehementne hlási, že nie je lepší spôsob, ako predostrieť divákom správneho mafianského bossa, než preňho pripraviť scénu, v ktorej niekoho najprv chápavo vypočuje (objatie nesmie chýbať), aby ho o pár sekúnd surovo, no bez nejakej logiky, odpravil na druhý svet. (55%) ()

Mrkvič

Kdyby hrál zabijáka Price a syna hlavního hrdiny nějaký lepší/známější herec, hodnotil bych ještě líp. Jde totiž o slušnou žánrovku. Hlavně první dvě třetiny působí příjemně, mafiáni mají silácké řeči, ukazují se dobráci i prohnilí zmetci. Osud si se všema zatočí tak, že do sebe jdou nejsympatičtější sympaťáci. Pro někoho je to možná málo, ale mě taková zápletka stačí. Oproti jiným akčním filmům s Liamem tu nehraje tak velkou roli akce (alespoň ve zmíněných lepších dvou třetinách). ()

elanius

(64/2015) / Myslím si, že sme dostali očakávané. Už iba záleží na tom, ako je kto prejedený Neesonoviek. Ja ešte stále znesiem. Joel Kinnaman ako synátor a Ed Harris ako bad guy zaručili predvídateľné 4* :). ()

ywo666

Presne ako som čakal. Najlepší Neesonov film od A-Team a najlepšia Neesonova sólovka od Taken. A samozrejme najlepší Serrov film. To že tržby boli skromné len vyjadruje tuposť diváka. Napriek tomu, že tu nebolo nič čo by sme nevideli už niekde inde, výsledok stojí za to. Namiešať taký mix akcie, ťaživej drámy a atmosferického thrilleru sa len tak nevidí. Žiadni super hrdinovia. Drsné realistické akčné scény. Polovica killov bola osobných. Obete poznajú svojich zabijákov a tých zožiera čo musia vykonať. Ako hlavná zápletka je úplne brutálna. Situácia ktorá nemôže dobre skončiť. Vzťah Harris-Neeson úplne na jednotku. Kinneman-Neeson tiež solídne. Dokonca aj Neeson-D'Onofrio slušné. Serra to pojal úplne oldschoolovo a to sa vidí zriedka. Komu sa toto nepáčilo, nemôže byť fanúšik 80. a 90. akčných thrillerov. Pre mňa malý komornejší ale brutálne dobrý film. Keby to malo trochu lepší začiatok dal by som päť. Takto 4,5*. ()

venison

Hodně vlažná "neesonka", která se i přes hvězdné obsazení tváří, že žádné velké ambice na pořádné eso neměla.. Joel Kinnaman hraje dost obdobnou postavu jako v seroši "The Killing", jen mu chybí temná stránka.. Skvělá epizodní postava Nicka Nolteho.. Po dlouhé době na filmovém plátně potěšil i Ed Harris ;-) Liam prostě jen točí svou roli vysloužilého zabijáka jako tomu už bylo v "Non-stop", "Neznámý" a série "96", jen je to tu mnohem méně akční, více prvoplánové a příběh nijak záludný.. Prima relax.. ()

VasaX

Co s tímhle kouskem? Příběh a ražení v podstatě stokrát použitá šablona o vykoupení správného chlápka který dělal špatný věci tím, že konečně správný věci, když to na něj vlastně ve sklonku jeho existence spadne. Naprosto tuctové, jak obsahem, tak zpracováním, a ani Liam to nespasí. Chabé pokusy o trošku akční zajímavou kameru vypadají spíš rozpačitě, stejně jako přesuny mezi lokacemi ala poslední GTA. Akční scény jsou fajn, zejména ty honičkové (tzn. v podstatě prostřední část filmu), ale kolem toho je kýbl zbytečností, které to napumpují skoro do dvou hodin. A přitom jiní to zvládli se vším všudy v 90 minutách, a mělo to více šťávy. Asi je to jak s steakem - pokud podceníte materiál, jak maso tak tuctový scénář bez špetky inovace, a pak ho děláte příliš dlouho, vznikne vysušená flákota, která sice zasytí, ale vzpomínky na ni raději rychle vytěsníte. ()

hroubek

Další spolupráce Collet-Serra a Neesona a opět parádní práce. Trailery byly totální nářez a jsem rád, že film si zachoval atmosférou, kterou se v trailerech prezentoval. Film je pomalejší a s některými okamžiky si dává trochu načas. Je to pečlivé budování atmosféry a charakterů, které rozhodně nejsou jednoduché. Jaume Collet-Serra režíruje zkušeně a v jeho podání je i obyčejná schovávačka pěkně napínavá, totéž platí i automobilové honičce či dialogové výměně. Liam Neeson si jede opět svoje, přesto nehraje znuděně a má hodně zajímavých momentů. Ed Harris je i na malém prostoru naprosto výborný a jeho dialogové výměny s Neesonem patří k vrcholům filmu. Joel Kinnaman podává také zajímavý výkon a mile mě překvapil. Vincent D'Onofrio mě opět utvrzuje v tom, že je to pan herec, i když tady nemá skoro žádný prostor. Jak jsem psal, film je hodně atmosférický, pomalejší, ale když dojde na akci tak je parádně a hlavně zábavně natočená. Jediná nevýhoda, nebo chyba je, že film je zbytečně dlouhý a mít, tak o 20 minut méně, pak by byl mnohem působivější. Noční běžec je hodně dobrý film, který je více o postavách, než o akci a to se vždy cení. ()

Trustme

Liam Neeson je na tom jako kdysi Tomáš Holý. Točí to, co od něj diváci chtějí a stále dokola, protože je v tom ideální představitel a točí to rychle, protože věk ubíhá... Mnohdy už pak, ale nevíme jestli ta scéna byla v tom či onom filmu: "Tam jak zachraňoval dceru nebo syna?... no jak tam v tom telefonu drsně říká, že po něm půjde dokud to neskončí a pak vystřílí celou tu bandu a odehrává se to ve tmě". A přitom Liam Neeson má stále na víc, točí prakticky to, co Seagal, Van Damme, Lundgren, ale má to sofistikovaněji zrežírované a produkované a lépe zahrané (někdy i s lepší bojovou choreografií). Moje obava je pouze v tom, ať neskončí v příliš zavřeném kruhu velmi podobných postav a stále stejně pojatých, protože i drsňák ze staré školy se smutnou tváří, zastřeným hlasem, likvidující protivníky za to, že ubližují jeho bližním se může divákům přejíst. ()

Brain-D

Zatraceně zábavná krimi, která opravdu dostala a pro mě osobně jedna z těch nejlepších krimi s Liemem Neesonem. Hrdě se může řadit vedle prvního dílu 90 hodin. ()

JohnSmith

Tak nějak jsem z traileru čekal víc. Je to sice slušná krimi, ale není to nic světobornýho. Určitě jsem čekal větší konfrontaci mezi Neesonem a Harrisem. ()

VanTom

Slušně našlápnuté drámo jedné noci, které se sice v druhé polovině trochu unaví, ovšem z nijak originální, ale dobře napsané žánrové story a zejména uvěřitelných postav / osobních vztahů (odcizení otec se synem, dlouholetí přátelé proti sobě) těží až do úplného konce. Samotná akce úplně neohromí (viz poněkud zmatená automobilová honička), výborní charizmatičtí herci (Neeson ve své typické "bad-ass" poloze) však toto pozlátko jen na efekt zkušeně vyplňují. ()

fefee

Zase jedna z tých klasických "Liam Neesonoviek" , akcia, honička, streľba a nejaká tá nepodstatná zápletka. Ale napokon celkom vydarené a musím uznať, akciou plno nabitý film, neustále bojovný (v závere až klišovitý) Neeson a skvelá kamera dominujú týmto filmom a rozhodne nenudia. (3,5*) ()

zdenny

Neesonova klasika. A to konstatuji především proto, že už ani nevím, o čem tento film přesně byl. Komentář totiž píši s několikaměsíčním zpožděním. Mohu tedy jen říct, že za zhlédnutí určitě stojí. Je to prostě Neesonova klasika, jak už jsem říkal. ()

vyfuk

V celku nenávidím, když jsou trailery na filmy nadhodnocený a nakonec to jsou totální blbosti, ale co je taky osina v ánusu, je to, když jsou trailery na filmy podhodnocené. Poslední dobou jsem byl na filmech, který by asi nějak nebyly moc extra. Focus bylo něco v celku hezké. Popelka dětského. A Rychle a zběsile, tak trochu... já ani nevím... k tomu už se radši nechci moc vyjadřovat. Poté co Liam předvedl úžasné výkony v Mezi náhrobními kameny a NON-STOP, tak poté následoval průser sequelu 96 hodin. Nyní přišel čas, aby to Liam zase napravil. Stalo se? Ale samozřejmě! Liam v novém filmu ukázal, že ještě nepatří do starého železa, alespoň ne na poli herectví celkově. Mimochodem se zde sešla hezká herecká složka typu vycházející hvězda Joel, stará hvězda Harris, starý pardál D´Onofrio a také Boyd, který se s Liamem před kamerou nesetkal poprvé. No a co film. Rozjezd byl trochu divný, ale popravdě, když si počkáte, tak to opravdu stojí za to. Zápletka je v celku originální a přežil jsem i to, že tam není žádná mafiánská složka jako taková. Docela mě taky překvapilo, že kamera byla na až pokročilé stádium vývoje, opravdu hezky zpracována. Navíc kvalita je taky neoblomná tím, že film má na svědomí člověk, který už dělal na NON-STOPu. Takže tu máme tři filmy, které spojuje Liam a k tomu je to spojené s podobnými herci a nebo režiséry... NÁHODA? NEMYSLÍM SI! ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

John Wick 2 má záporáka

John Wick 2 má záporáka

27.10.2015

Postavit se Johnu Wickovi není legrace. Zabiják s tváří Keanu Reevese (Matrix) se chlubí přezdívkou Baba Jaga a je o něm známo, že dokáže splnit i nesplnitelnou misi. Kdo se mu pokusí narušit… (více)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka