Poslední vymítání ďábla

• USA The Last Exorcism (více)

Reverend Cotton Marcus přijíždí na odlehlou louisianskou farmu Louise Sweetzera, aby tu provedl další ze svých rutinních seancí „vymítání ďábla“. Náboženský fanatik Sweetzer v charismatickém knězi vidí poslední naději, jak ze své dcerky Nell, kterou podle něj s jistotou posedl ďábel, dostat zlo dřív, než její děsivé utrpení vyústí v nepředstavitelnou tragédii. Cotton, kterého po letech, co z kapes zoufalých věřících tahá peníze, trápí výčitky svědomí, chce se svým štábem natočit při této poslední seanci dokument se svou zpovědí a doznáním. Po příjezdu na krví prosáklou rodinnou farmu je ale hned zřejmé, že tady na něj čeká skutečné a ryzí zlo, na které se nemohl nijak připravit. Cesty zpět už není. To, co tady reverend Marcus zažije, do základů otřese jeho vírou. Podaří se mu najít způsob, jak Nell – a všechny ostatní – zachránit dřív, než bude pozdě? (oficiální text distributora)

gogo76

Ručná kamera mala za cieľ dodať pocit reálnosti, no režisérovi sa nepodarilo namiešať správnu atmosféru. Hlavná postava - ukecaný kňaz a podvodník ( to nie je ten, čo žije pod vodou...), mi často pripomínal herca M. McConaugheyho. Strach...Neviem, či som ho pri filme vôbec pocítil, nejako ma film nedokázal vtiahnuť a väčšine filmov o vymietaní sa to podarilo. Celé mi to pripadalo ako úbohé kopírovanie iných, podstatne lepších filmov a záver v štýle Blair Witch , to jednoznačne potvrdzuje. Ej, ale otca mu naháňam, zariadenia na oblbovanie mal dobré. Však každý sa musíme nejako živiť...Slabé tri hviezdy. 50%. ()

Frajer42

1 * dávám pouze za lehoulinkou orginalitu a zajímavý vývoj příběhu. Jinak je film těžce nepovedený. Příšernou kamerou počínaje a absencí veškerého napětí končeje. Mnohdy jsem netušil, zda se mám smát, neboť jsem si nebyl zcela jistý, zda to autoři mysleli zcela vážně. Škoda, škoda. Ani ty 2* z toho nevytáhnu. Nicméně to není až tak velký průser, jak se zde dá dočíst. Film je mírně podhodnocený. ()

Davies182

Největším problémem je překvapivě hudba. Ta přeci nemá v podobně koncipovaném filmu ("autentický" live-horor ala Blair Witch nebo [REC]) co dělat! Je pak velmi rušivým elementem, když rádoby opravdové záběry z rukou rozklepaného kameramana "kazí" melodické lekačky a drnkání na struny/hraní na klavír. Jinak moc nemám, co bych vytknul. Dlouhé uvedení do děje v podobě hodinových kecaček mi nevadilo, když to má šťávu a slušnou atmosféru. Mohl bych přísahat, že skrze oči mladé Nell se chvílemi opravdu díval démon; tvůrci nemohli vybrat lépe. A ten konec... Celkově povedený horor, kterému by méně slušelo více. Silné tři. ()

JASON_X

Nejpodařenější "dokumentární" nízkorozpočtový horror od Blair Witch. Kdybych se dokázal u filmu bát, bál bych se možná místy u tohohle, a to hlavně zásluhou fantastického výkonu, jaký předvedla Ashley Bell - ten její fejs je fakt... divný. A cynický pastor-podvodník (Patrick Fabian) mě pro změnu dobře pobavil (tedy hlavně na začátku). Konec filmu mě pak přímo pohladil po duši... ach, ti zatracení tmářští a krvelační jižani... A propos - jak si tak pročítám zdejší komenty, spoustě lidem najednou hrozně vadí třepetavá kamera. Je zajímavé, že u "vysokorozpočťáků" si téhle moderní zhovadilosti skoro nikdo nevšimne. Já ruční skákavou kameru bytostně nesnáším, ale u tohohle druhu filmů se přece jaksi předpokládá... ()

kaylin

I když „Poslední vymítání ďábla“ rozhodně není nijak závratně nápaditý film, stejně jsem měl po nějaké době pocit, že tohle je found footage, na které se dá dívat a kde se ukazuje, že možnosti zde jsou- Jen kdyby se tvůrci až tak moc nesnažili o to, aby divákům předvedli to, co se očekává. Přesně tohle ve snímku dělají a je to škoda, protože svým koncem je naprosto nezajímavý a okoukaný. ()

• Ashley Bell, představitelka posedlé dívky, natočila všechny své scény s nepřirozenými polohami a ohyby těla bez použití jakýchkoliv triků. Je totiž hypermobilní. (oje)
  • Snímek byl do kin distribuován pod krycím názvem Scrutiny. (oje)
  • Plakát k filmu byl zakázán ve Velké Británii po obdržení několika stížností uvádějících, že se jedná o příliš urážlivý a hrubý obrázek. (Mrs.Blue)