Carrie_3

Snímek stojí a padá na bravurním výkonu Adriena Brodyho, jež se nechal chytit do spárů velmi komorního příběhu. Snímek rozhodně není pro každého, je nasycen depresivní a mnohdy i velmi smutnou atmosférou, která vás lapí a vyplivne až se závěrečnými titulky. Z mého pohledu stojí film rozhodně za doporučení, ovšem je k tomu nutná patřičná nálada. ()

Saraswati

A ja som si celý čas vravela, ako sme na tom u nás zle a akí sú tu príšerní žiaci. Ale oproti obrazu amerických žiakov, ktorý sa ponúka v tomto (ale nielen v tomto) filme, sa to tu nezdá ani zďaleka také zlé. Toto však nie je iba sonda do útrob školstva, toto je sonda do útrob ľudských duší, hlboká a nie veľmi príjemná. Film zanecháva množstvo osobných otáznikov, no i spoločenských výkričníkov a desivých pocitov pri pomyslení na budúcnosť tvorenú a ovládanú takýmito deťmi. ()

filmharmony

Tony Kaye svou pomalou, tezkopadnou a prece lehkou formou zpracování vytvořil neobvyklé, vyvážené sdílení lidské saqmoty, bezbranosti a neuchopenosti života. Andrie Brody se pro tuto roli narodil. Je pravdivý, dojemný i vstřícný v každém okamžiku příběhu. Mluví o sobě? O mně? K sobě? Ke mně? K vám? K všem ztraceným. Povinný film pro střední školy. Kdy už se sakra zavedou ppovinné filmy? ()

laik_60

... som ako bankovka, striedam ruky ako dolárovky. Úžasný až depresívny film. Brodyhovýkon na úrovni oskarového Pianistu. Film ktorý Vás bolí zvnútra. Bezvýchodiskovosť a bezradnosť. A keď Vám uprostred toho všetkého zaznieLaMontagne-ova prázdnota, prestanete sa brániť slzám. ... raz som si kúpil lampu, vyliezol z nej džin a začal nahlas vrieskať ...ale tie slzy boli moje .. a tým sa to pokazilo . :( ()

wendelin9

Kde jsou ty časy, kdy pro žáky (i jejich rodiče) byl učitel někdo, koho respektovali a poslouchali, kdy mladí nešlapali ulice a v pečovatelský domovech dělali jen ti, kteří opravdu chtěli pomáhat... I když, byly někdy takové časy? ()

sator

Všichni jsme ztraceni a odděleni, ten kdo to může změnit jsme zase jenom mi.."Marketingový holocaust"...trefné ()

Lamprea

Po letech jsem si dal opáčko a musím říct že ten wow efekt je tak trochu pryč. Jdu z hodnocením dolů, ačkoli je to super téma, který mám rád, to zpracování trochu pokulhává. Je to až moc extrémní, obzvláště potom ze začátku, a já mám jednoduše problém tomu věřit. Pořád je to ale velmi zajímavej film, o závažným tématu, kterej se dokáže dostat pod kůži a samozřejmě Adrien Brody v hlavní roli, předvádí úžasnej výkon! ()

Triple H

Kaye to evidentne rád farbí na čierno, a to poriadne. Podobne ako Kult hákového kríža, aj Detachment je až na dreň presiaknutý depresiou a bezvýchodnosťou. Koniec, rovnako ako v spomenutom Kulte, divákovi neponechá takmer žiadnu nádej a skrz úplnú čiernotu ponecháva blikať len veľmi slabučké svetielko lepších zajtrajškov. Depresívny a komplikovaný úvod, či priebeh mi neprekáža, ale vyústenie by mohlo byť aspoň v trochu zmierlivejšej a vyrovnanejšej rovine. Aby sme sa, takpovediac, aj niekam dopracovali. Popravde by ma zaujímalo prečo Kaye maľuje svoje konce a svoje filmy do tak úzkostlivo bezvýchodných farieb. V tomto životnom štádiu sa s tou všade-prítomnou rezignáciou, únavou a zmarom jednoducho neviem veľmi stotožniť a pevne verím, že o 10-20 rokov nebudem pri podobných filmoch len súhlasne prikyvovať. Každopádne obsah aj spracovanie je zaujímavé, učiteľské filmy ma vždy bavili. Herci sú všetci tiež výborní, obzvlášť Brody to fakt ťahá. Vlastne jediný problém mám skutočne len s tou až prehnanou a neustupujúcou depresívnosťou celého filmu, inak nie je veľmi čo vytýkať. ()

octopuska

Čistá nelítostná psychologie a božský Adrien se svým sexy frňáčkem a psím pohledem mě zase pěkně odrovnal. Výborný snímek, ale nedoporučuji pouštět při špatném rozpoložení. Beznaděj z toho tryská všemi směry, ale naděje doufejme neumírá. Výborná látka do škol, obzvlášť do předmětu rozvoj osobnosti, by to měla být povinnost. ()

Qitek

Tony Kaye nejenže bravurně zobrazil, tohle ve své podstatě tragické poslání (učit), ale co ještě lépe ve filmu zní, je jeden prostý fakt, kdo nese vinu za to proč je to tak zoufale bezvýchodní boj žáka s vyučujícím a nakonec i se svým životem. Učitelé, kteří za svou práci, za svou snahu a v podstatě za své sebeobětování nikdy neuslyší snad od nikoho díky, jsou pro mne novodobými rytíři se zlem, které nás jednou možná dostane do větších sraček, než všechny jaderné hlavice a globální oteplování... A lidem s hodnocením ODPAD! jako třeba tady pan MartinezZ, který tak činí podle toho, jak je film natočen... Doporučuji GTA 4 a z filmů G.I.Joe. ()

KanjiVital

Jak je to dlouho, co jsem si po sledování filmu kladl tolik otázek? Jak je to dlouho, co jsem viděl film, který mě nenechal vůbec klidným? Že by od dob Kultu hákového kříže??? Je to dost možné, a že je Detachment od stejného režiséra? No, to už nebude jen tak ledajaká náhoda, na tom už něco bude. Kult hákového kříže je o problematice rasismu, Detachment je narozdíl od něho o všudypřítomných problémech moderní společnosti, ty jsou divákovi naservírovány velmi naturalisticky bez zbytečného mazání medu kolem huby. Je to opravdu hodně silný filmový zážitek, který přesahuje meze filmu a dává tak něco daleko víc. Ovšem co to je, to musí každý posoudit sám. ()

Mrkvič

Lehce bych to přirovnal tématicky k českým Bastardům. Jen s tím, že Tony Kaye umí točit o "chloupek" líp než Magnusek. Ze začátku je teda trochu složitější přivyknout způsobu vyjadřování emocí, ale kdo to akceptuje, musí si film užít. Brody je fantastickej. Samotné hodnocení filmu v Evropě a Americe ukazuje na naši větší míru sebereflexe, co se školství a výchovy týká. Pro mě tak hodně silný zážitek, který člověku něco dá a donutí ho u filmu i přemýšlet. ()

Sfinkter

Podobně jako Half Nelson, i tady je učitelské prostředí spíše vedlejší kulisou (i když velmi zdařilou a nevábnou) pro rozbor prázdnoty člověka. Díky Brodymu působí snímek velmi uvěřitelně a jeho herecká poloha je naprosto nenapodobitelná. ()

Johnny.ARN

Strašne ťažký a zložitý film, ktorý sa nedá pochopiť už pri prvom pozrení. Postavy sú komplikované, vedené rôznymi emóciami a túžbami. Brody ako taký rozprávač pôsobil upokojujúco, ale vedel aj vybuchnúť. Cely dej je jedna veľká rozprava o ľudských životoch, vzťahoch, pocitoch. 3 z 5 ()

uhlajz

Film o naprosté beznaději, který je dokonalý ve sdělení a vryje se hodně pod kůži. Film o tom, že každý potřebuje trochu lásky a porozumnění, jinak se cíti naprosto odloučen a ztracen... Skvělý Adrien Brody. ()

neoBlast

Co si budeme nalhávat, za těch 14 let se od režiséra Tonyho Kayeho čekalo hodně (v podstatě točil do šuplíku, protože to co vydal málokdo viděl), hodně se změnilo a on byl téměř zapomenut.. Tvůrce legendárního Kultu hákového kříže se vrací s přespříliš mnohavrstevnatou látkou, aby se v ní následně utopil. Je vlastně obdivuhodné kolik témat a filmové estetiky vměstnal do pouhých 100 minut (jiní režiséři by o tomtéž masturbovali hodiny), ale dohromady působí všechny ty motivy přepláceně a diváka zahcují. Cítil jsem se špinavý z neurčitosti a negativismu jež postava Adriana Brodyho (výborný) chrlila kolem sebe. Detachment je prostě film jiný, jednoznačně horší než spousta "učitelských" dramat, ale těžko na něj aplikovat tato měřítka. Napoprvé jsem se nebavil, ale určitě dám učitelskýmu ještě šanci v budoucnu. 65 % ()

rockwoman

"Takže vám je jedno co o vás žáci říkají? Možná jsem si na to zvykl. Přála bych si být tak silná. To není o síle. Musíš pochopit, že se většina lidí bohužel chová podle svého vědomí sama sebe." .... Nejvíc sympatická mi tu byla postava učitele kterou ztvárnil James Caan. Jak přežít některý ty "drsný" chlapečky a princezny bez práskačky? Dej si každý ráno jednu pilulku radosti a hned ti bude líp. Holt když některý rodiče kašlou na svý miláčky, těžko čekat že oni nebudou kašlat na svý vzdělání. A stejně se v tom davu vždycky najde aspoň jeden jediný člověk, kvůli kterýmu stojí za to nezabalit to a jít si znovu huntovat nervy. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz