Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

Disease

Zábavnější kousek z kategorie pseudodokumentů a found footage. Pozitivní prvky jsou jednoznačně, že se brzy začne něco dít a atraktivní prostředí vesmíru. ()

J*A*M*A*L

Snad nikdy v životě mě horor nepřitahoval tak, jako tento a já byl na něj hrozně natěšený, protože obsah filmu je hrozně lákavý a má fakt skvělý příběh. Pro hororového fandu určitě stojí za shlédnutí, ale podle mě a podle většiny lidí, kteří tento film viděli, se jedná o čistý průměr. Ještě nedávno jsem tvrdil, že se u hororů snad nudit prostě nedá, bohužel ano, dá se. A u tohohle snímku jsem se nudil po celou dobu. Už po desáté minutě jsem se těšil, až ten film skončí, protože mě tam vůbec nic nepřekvapilo. Po té asi padesáté minutě jsem doufal, že aspoň uvidím nějakého mimozemšťana, ale bohužel se tam objevili jen nějací pavoučci a podobné nevysvětlitelné jevy. Žádné pozitivum tenhle snímek neměl a nijak zvlášť nepřekvapil. Naprosto nesmyslný ani ne horor, nýbrž "vymyšlená skutečnost". ()

Teabag

Retro found-footage podívaná, která mě ale do křesla zrovna moc nepřikovala. Apollo 18 má vynikající nápad, autoři si opravdu parádně pohráli s vizuální stránkou a dekoracemi, ale atmosféra mě příliš nezasáhla. Problém je, že filmu zhruba od půlky chybí nějaká výraznější gradace, takže ke konci jsem se už trochu nudil. Přesto docela dobře strávených 86 minut. ()

Norino12

Od filmu som osobne nečakal nič a práve preto ma prekvapil. Nebolo to nič extra, nič špeciálne a nič svetoborné ale malo to skvelú atmosféru a nápad, ktorý však nebol plne využitý. Bol to slušný béčkový Sci-Fi horor, ktorý som si s radosťou pozrel a určite neľutujem. ()

Haymar

Další FF (found-footage) kousek - tentokrát překvapivě na Měsíci! Nápad skvělej, zpracování otřesný. Atmosféru to mělo slušnou, herce úděsný - škoda! Takže takovej lepčejší průjem. Pardon! Průměr (chtěl sem říct) ()

SICK_BREED

Velice zajímavý found-footage, ať už zvoleným prostředím a zápletkou, nebo snahou o poměrně vysokou míru autenticity, která myslím nepřišla vniveč. Tak či tak, Apollo 18 je mix sc-ifi a hororu, který mě bavil celých 86 minut, což je mimochodem hodně dobře zvolená stopáž pro podobné kousky. Film těží především z atmosféry "prázdného" měsíce a stísněných prostor vesmírného vybavení. Malou vadou na kráse jsou herecké výkony, které nejsou vždy úplně přesvědčivé. Naštěstí nehrají prim - vážně, už dlouho jsem neviděl film s tak malou koncentrací záběrů do tváří hlavních aktérů. Pro někoho by také mohla být odpudivá kamera jenž je "zašumělejší" a "chybovitější" než je obvyklé, ale pro mě to funguje a jen to dokresluje charakter toho co sem sledoval. Solidní 4 hvězdy. ()

mosnak

Celý film člověk pozoruje jen směs nějakého záznamu z Měsíce,který je tak kvalitní asi jako natočené 20cetiny mojí babičky. Je to sice napínavé,ale způsob,jakým to bylo natočeno,mě akorát nasral :-( Bohužel 20% ()

Phorbo

relativně pěknej nápad. Docela slušný zpracování a i když survival hororů je už docela dost tak si myslím, že i tendle má co nabídnout. Bohužel některá hluchá místa mě příjdou zbytečný a z čistý stopáže 76 minut by se dal udělat hodinovej pseudodokument. Kluci toho moc nenahráli a přes věechny povedene výkony a záběry je to stejně taková klidná odpočinkovka na jedno odpoledne ke kafi do jedný ruky a kexu v druhý ruce. ()

mazadlo

Kdyby tohle byl kraťas asi by ho někdo považoval za geniální. A ano námět je vskutku jednoduchý a přesto geniální. Dívat se na omšelé osmdesátkové kamery 86 minut je trochu utrpení. Poskakování a rušení signálu udělané někde v AE sice působí dojmem dobře odvedené práce ale stále je na nich vidět že jsou umělé. Podivné pohopsávání po měsíci je nuda a zatraceně velká nuda takže než se začne něco dít budete se muset hodně přemáhat abyste to nevypnuli. Potom už je to lekačka alá Blair Witch - ne tak tajemná ani ne tak drsná. Koncept mimozemského života na měsíci není ten z nejorignálnějších. Co jiného než kamínky by mohli poskakovat na měsíci. Kdo ví...možná to byli Goauldi. I tak dvě hvězdy za docela dobrý nápad který by stačilo natočit na deset minut. Jako film do kina zdlouhavé a nic neříkající. ()

misik95

Možná až příliš krátké na to, aby se mi vše vrylo pod kůži. Dobrý nápad, ale to spracování už moc ne. 45% ()

smetyl

Apollo 18 využívá konceptu found footage spíše, kvůli znásobení uměleckého efektu. Spousta kamer na spoustě míst a málokterá z nich je dostatečně kvalitní. Ale tak to má být, jelikož se jedna o velice staré kamery ze 70. let, funkčních na měsíčním povrchu. Někoho můžou zrnité a tmavé záběry štvát. Mě to vyhovovalo díky autentičnosti. Horší je to už s plytkým příběhem. Za celou dobu se toho zrovna moc nestane a 90% filmu probíhá na tom samém místě a to uvnitř přistávacího modulu. Počáteční nuda u mě však přešla v menší napětí a potom zvědavost, co se vlastně děje. To zabíjecí "monstrum" stvořili filmaři vcelku originálně a chytře. Závěr už byl zcela očekávatelný a nikoho nemohl překvapit. Ale mě se ta malá sonda na měsíční povrch s dramtickými prvky celkem líbila. Oceňuji spíše umělecký dojem originálního found footage z prostředí měsíce. http://www.youtube.com/watch?v=eYRRBKw_BaI ()

qxkamo

V prvom rade si treba co najskor zvyknut na kameru zasadenu do 70tych rokov, aby ste mali z filmu pozitok. Neviem, ci to bol umysel, ale nuda filmu spocivala v jeho dokumentarnejsom zobrazeni, asi teda prave, aby to evokovalo foundfootage realitu. ()

krusty2

Škoda ze to nie je Apollo 20 a podla found footage.To by bolo fakt super.Aj toto je pre mna super ked som vyznavačom astroarcheloogie. ()

RomeroIsGod

Čtvrtá hvězda především za ten perfektní námět - cesta Apolla 18 jako taková. Já se na ten film těšil jako blázen a nemůžu se ubránit lehkýmu zklamání. Především kvůli "původci zla". Protože když zhruba v půlce filmu (do tý doby je to atmo pecka, díky zpracování to vypadá velmi reálně) zjistíme "vo co tady kurva de", tak je to přinejmenším rozpačitý - rozhodně se dalo vytěžit z tohohle prostředí a všeho okolo mnohem víc. Škoda. 70% ()

Illy

Přidávám jednu hvězdu za pro mě velmi atraktivní prostředí. Jinak snímek příliš neoslní, rozhodně však nenudí. ()

wampire23

Ani by mi nevadil ten amatérsky look, ale hrozne mi na týchto filmoch (real actual footage) vadí, že chcú divákovi dokázať, že sa ich príbeh SKUTOČNE stal. Mohli by si odpustiť koniec, kde divákovi povedia, čo sa stalo skutočným ľuďom, ktorí sa stali obeťou konšpiračnej vlády. Inak ma príbeh nejak veľmi nenudil, dokonca ani rozuzlenie, čo to vlastne na tom Mesiaci žije, mi nevadilo. Nabudúce bez zbytočných omáčok okolo týchto SKUTOČNÝCH dokumentov. ()

Silviaxx

Apollo 18 nie je ani na zahodenie, ale ani na ospevovanie. Obsahuje super námet a v podstate konšpiračnú teóriu o ukončení projektu Apollo. Vesmír ma vo filmoch skutočne fascinuje, je to jedno z najlepších prostredí, ktoré zrejme na vlastne koži nikdy neuvidím, a práve preto je úžasné sa na to pozerať aspoň prostredníctvom kinematografie. Už len preto ma Apollo 18 celkom držalo v pozornosti a užívala som si každý jeden výstup z modulu. Keby sa však film neodohrával vo vesmíre trpela by som neskutočnou nudou, ktorá sa trochu začína vyostrovať pred záverom, ale naozaj sa tu počas celej stopáže nič moc nedeje - a ani tých pár svetlejších momentov to nezachráni. Nebyť toho skvelého prostredia, v ktorom sa atmosféra v podstate vytvára sama o sebe, tak by bol film len podpriemernou záležitosťou bez akejkoľvek silnej stránky. ()

Blue.Shark

Film má velmi poutavý námět, ale na můj vkus příliš mělké příběhové provedení. Čekal bych více vysvětlování a nimrání se v důvodu návštěvy Měsíce či v postoji vlády. A z té kvality obrazu (přestože to bylo záměrné), mi šly oči šejdrem. ()