Květy války

• Čína Jin ling shi san chai (více)

Válečný velkofilm od režiséra filmu "Hrdina". V roce 1937 stojí Nanking v přední linii války mezi Čínou a Japonskem. Když útočící japonská císařská armáda obsadí hlavní město Číny, zoufalí civilisté hledají útočistě za zdánlivě ochrannými zdmi západní katedrály. Tady nalezne úkryt i John Miller, uvězněn uprostřed válečného chaosu a následné okupace. Připojí se k němu skupina nevinných školaček a třináct kurtizán, které jsou stejně jako on odhodlány uniknout hrůzám, které se dějí za kostelními zdmi. Nakonec je to hrdinský čin, co vede zdánlivě nesourodou skupinu zpět do boje ve snaze přežít násilí a pronásledování ze strany japonské armády. (oficiální text distributora)

Etrox49

Úvodné dejstvo v rozsekaných uliciach náramne pripomína Ji Jie Hao a opäť len dokazuje, že Ázijci majú kumšt vojnového filmu dávno v malíčku. Besnenie v Nankingu je servírované natvrdo a bez okolkov, no napriek viacerým scénam pre otrlejších, človek nemá ani na sekundu dojem, že by sledoval nejaké samoúčelné jatkárčenie. Baleovi to ako vždy ide samé od seba a svoju „one-man-show“ si patrične užíva aj v exotickejšom prostredí. Do momentu s nápadom na výmenu účastníčok japonského „zájazdu“ to u mňa bolo za 4 kúsky. Bohužiaľ, potom sa dovtedy pomerne svižný dej stáva mierne kŕčovitý a stráca dych nakoľko, povedzme si otvorene, plán na záchranu zaváňa absurditou. Prichádza niekoľko zbytočných a nepravdepodobných odbočení - 1x povinná súlož bez ohľadu na okolnosti a bezútešnú atmosféru. Záver už hrá tvrdo na city a človek v návale emócií priviera oči nad všetkým aj nad nečakane benevolentnou výstupnou kontrolou. Celkovo za 3 hviezdy za námet, bojové scény v úvode a Balea. ()

Vozy

Co má společného Jinling Shisan Chai a podobně tématický, skvělý Spielberguv počin Říše slunce? No, přece, že tam hraje Christian Bale. A co je rozděluje? Především kvalita, toto je průměr, Říše slunce je naopak filmovým kultem. Howgh! ()

rafzaw

Na pozadí „Nankingského masakru“ se odehrává silný příběh statečnosti funebráka Johna Millera, lehkých dívek a dalších hrdinů (např. George), kteří se skryli před Japonci v katedrále v Nankingu, toho času hlavním městě Číny. Je dobře, že takový film vzniknul, kdo chce si přečíst více o historickém pozadí filmu, doporučuji alespoň http://cs.wikipedia.org/wiki/Nankingsk%C3%BD_masakr. Smutná a tragická doba, která se jednou za čas vrací bez ohledu na následky předchozích, bohužel… ()

Luciaaas2

Yimou Zhang mile překvapil tímto úhvatným filmem, krásně plyne, akce je výborně nasnímaná, lidské osudy krásně napsané, výborná kamera i hudba. Bale nezklame a odvádí opět jeho herecký um. Film mi silně připomíná podobně laděný snímek Útěk z Huang Shi, který má podobné téma. Ale Yimou je pán umělec a umí s filmu vytvořit epické dílo plné překrásných obrazů. Film je silný v dramatických situacích, na rozdíl od zmiňovaného Útěku z Huang Shi ()

sha.piro

Zde pár jedinců mrmlá nad tím, jak nudná je to "vykecávačka", ještě k tomu navíc čínská a vyzdvihují jen bojové scény. Nu, nasypal bych jim pár broků do kalhot, aby pochopili, že dva broky v kalhotách je týden plný keců a slz. A tohle je o hrůzách války, kterou oni nezažili a ani se nedokáží vcítit do lidí, kteří podobným peklem museli projít. Takoví lidé by se neměli koukat na nic odlišného od toho, co běží od rána do večera na komerčních kanálech TV (když chtějí mít jen akci, střílení atd). Mě film nabídl více, než jim, takže jsem (narozdíl od nich) mnohem spokojenější : ) ()

filiperros

Je to dobrý film. Vizuálně zajímavý, Christiane Bale ukazuje (ne poprvé a ne naposled), že umí i jiné role než temného rytíře, konfrontace kurev, chrámových školaček, opilce a války je v rámci modelu "protiklady-se-nejdřív-nenávidí-a-pak-si-k-sobě-najdou-cestu" víc než solidní a rozhodně jde o zajímavý příběh. Občasná přehnaná epičnost ne zrovna epických situací, a některá vypravěčská klišé (jako třeba že japonci chvilku padaj jak šišky a hned jsou zase neporazitelnou hrozbou, podle toho jak se to hodí a podobně) tuto podívanou zkazit nedokážou. Je to fajn film. ()

Jake.Hoyt

Verbal..tvoje komentáre sa mi páčia a často sa aj zasmejem. Ale toto si už prehnal.Nechápem tento tvoj debilny sloh..to akože kvôli tomu že christian hral batmana tak nemôže hrať iné role ako aj kňaza? Alebo nechápem o čo tí ide. Alebo chces byť silou mocou vtipný. Ako hovorim väčšinou tí to ide ale netlač na pílu a nerob to za každú cenu. Niekedy je lepšie držať ****... film bol skvelý. Christian to zahral na jednotku ()

KraLuban

Je to patetické, je to roztahané...a přesto, nakonec to krásně funguje. Silný příběh, kterému lze těžko věřit pouze přerod cynického pohřebáka v charakterního kněze. Má to slabý konec...a přesto, člověk přemýšlí nad osudy poběhlic, které se obětovaly, aby čisté dívky z chrámové školy mohly žít. Vizuálně nádherné, příiběhově silné, konec slabý. A i tak stojí za shlédnutí. Navzdory zbytečnému patosu. A možná právě pro něj. 70%. Yimou Zhang rulez:)! ()

Mexican82

Hrdinom sa clovek nerodi, hrdinom sa clovek stava vtedy ked je najvyssia nudza. Je to moc krasny, ale smutny film, ktory dokaze prilepit divaka do kresla. Bojove sceny su uchadzajuce, Ch.Bale konecne par dialogov, kde nemusi hovorit pridusenym hlasom a vsetky tie cinske devy su proste prekrasne. Hudba, kamera a vsetko co clovek caka od skveleho filmu sa podarili. Absolutne bez jedinej vytky. PS: Chcelo by to director`s cut, predsa len jedna otazka ostala nezodpovedana ()

Darken01

Tento film si zaslouží Oscara minimálně jednoho a to za kameru, střih a kostými…Jejda oni sou ot tři položky, tak popořadě. Čínský film natočený v čínském stylu, s hlavním představitelem američanem Christianem Balem a prozápadním duchem – tedy aby byl pro našince a dokonce i pro američana skouknutelný. Velmi jemná niance mezi těmito kritérii dává nádherný výsledný obraz a doopravdy silný vizuální a emotivní zážitek. Krásná kamera, kdy některé záběry s klasické asijské školy, nicméně použity né na krvelačné záběry, ale na emotivní scény. Střih, který zvýrazňuje takřka dokonalou a když né dokonalou tak naprosto hladkou a bezproblémovou režii.Krásné kostými, které jen podtrhnou kolorit a stylizaci celého počinu.Samozřejmě je potřeba vyzdvihnout herecký výkon Christiana Bale, který ale bezpochyby těží svým prozápadním stylem herectví, který zde vyčnívá nad ostatní, tak něják přirozeně. ()

Majka_SVK

Dojemné, pátos, klišé možno, ale ja som im to celé verila. Na Christiana Bale-a mám strašnú slabosť. Bale, Ázia, vojna, romantika, smutný koniec, parádne bojové scény pre mňa luxusná kombinácia a moje ženské srdiečko to potešilo, pozrela by som si to kľudne znova a nie raz. ()

xBlues

Skvelý výkon Christian Bale doplneným drsnou a realistickou atmosférou ktorá stvorila veľmi peknú podívanú. Veľmi Pekné celkovo Yimou Zhang sa mi ako režisér veľmi zapáčil. ()

p.hubicka

To je strašně smutný film... emoce tam jsou až po okraj, možná přes.... děj to má, hezky natočené to je... za mě 4* ()

qantip

Bale hraje skvěle. Zejména ze začátku mi nekutečně připomínal Jeremy Daviese ze Solaris (2002). Zbytek je povedený Čínský film se vším co k tomu patří: efektní akční scény plné slow-motion, mladé hezké číňanky, brátální a tupí japonci, a mladý knězův pomocník, který se ze slušného dramatu snaží udělat komedii. Už jsem jen čekal, kdy se to vše zvrhne a na Balea se všech těch 13 kurtizán vrhne :) ()

andy60

Dalo by se tomu vyčíst třeba klišovitost, jistou citovou podbízivost a kdoví co ještě, ale co na tom, když si mě ten příběh naprosto získal a já jsem těch 146 minut nemohl odtrhnout oči od obrazovky. Baleovi jsem přál z celého srdce, aby se mu záchrana povedla a aby se naplnila i jeho láska s čínskou prostitutkou. ()

Konev

První třetina vojenská bitva, další třetina o ničem a konec už to nezachránil. Romantiky špetka, napětí trochu a jinak nic moc. Jo přece něco: 146 minut!!! ()

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží